Učitelka sprchovala prvňáčky, ředitel ji vyhodil

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Maataa
Uživatel
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 242 x

Re: Kdo smí sahat na naše děti

Příspěvekod Maataa » 19.4.2017 21:51:42

Asce píše:Opravdu by mne zajímalo, v čem konkrétně spatřuje pan Hofman zásadní problém, když mu na jedné straně zřejmě pravidelná kontrola osobní hygieny probíhající u pětiletého dítěte (MŠ) nevadí, zatímco ta výjimečná, tj. na vícedenním výletu u šestiletého dítěte (ZŠ) ano.

Rozdíl je pouze v tom, jak to kdo vnímá.

Například ve školce, kterou navštěvovaly naše děti, jsme museli podepisovat souhlas s případnou pomocí s intimní hygienou již před lety. Kdo nesouhlasil, toho v případě "nehody" kontaktovali, že si má dítě neprodleně vyzvednout a ani nejmenším nepomáhali s utíráním po stolici.
Měli to jako doporučený postup "shora".
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1800 x
Oceněn: 6373 x

Příspěvekod Plyšáček » 19.4.2017 22:00:55

Dostatečně výstižně jsem se k tématu vyjadřoval výše.

Jen abychom nezapomněli, o co jde: Děti byli s učitelkou na škole v přírodě.
A v těch školkách se na "intimní hygienu" dohlíží minimálně. Občas tu a tam některé tříleté (opakuji tříleté, maximálně čtyřleté) dítě potřebuje pomoci s utřením zadku.

Tvrdím, že každý (i mírně retardovaný) školák (i školačka - to aby někdo nezačínal zbytečnou debatu) má dostatečně zvládat sebeobsluhu.

Nebudu zde nějak výrazně propagovat názor, že žena může, ale muž nesmí. Na jednu stranu doporučuji opatrnost pedagogů - mužů a sám se nevystavuji nebezpečným situacím, na druhou stranu mě ta společenská hysterie už vytáčí a mám docela chuť demonstrativně a profesionálně umýt desítky pipinek...
odkaz a zdroj obrázku: http://www.larrygatz.com/archive
Gabriel Svoboda
Uživatel
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 426 x
Oceněn: 236 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 19.4.2017 22:41:09

Asce píše:Myslím, že se mýlíš - poslední ročník MŠ je také (více méně) povinný (a s tím to já právě srovnávám).

Poslední ročník MŠ je povinný jen tak, aby to vypadalo hezky na papíře. Ve skutečnosti povinný není, rodiče mají jen povinnost nechat dítě přezkoušet/vyšetřit a pak si vyslechnout doporučení, aby zaostalé dítě dali do školky. Ale je pořád legální ho tam nedat.

Ke zbytku už jsem se vyjadřoval - dobrovolné žádosti rodičů pedagogům o kontrolu hygieny jsou de facto povinné a dobrovolné školy v přírodě jsou taky de facto povinné. Za odmítnutí dítě draze zaplatí.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1800 x
Oceněn: 6373 x

Příspěvekod Plyšáček » 20.4.2017 6:19:10

S písemným souhlasem k provádění intimní hygieny u svěřených dětí jsem se setkal pouze u Maaty. Zajímalo by mě, kdo to doporučil.

Dobrovolné žádosti rodičů pedagogům o kontrolu hygieny nejsou vůbec povinné, spíše jsem se s nimi také nesetkal.

Pokud dítě někam odjíždí, rodiče automaticky předpokládají, že se o ně někdo postará. A pokud právě mají velikánský problém s tím, kdo jejich miláčka uvidí nahého nebo kdo mu tam bude třeba sahat, na výlet nebo školu v přírodě jej zkrátka nepošlou. S tím není žádný problém a dítě za to neplatí, a už vůbec ne "draze".
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 20.4.2017 8:10:35

Já to tedy zopakuji ještě jednou:
Dobrovolné žádosti o kontrolu hygieny jsou povinné, protože dítě, jehož okukování a osahávání pedagogem by rodiče zakázali, by na školu v přírodě či podobnou akci nemohlo jet. A jet na ni musí, protože jinak je potrestáno přeřazením do jiné třídy na dobu, kdy je jeho kmenová třída na škole v přírodě. To je trest, protože do cizího kolektivu se velmi obtížně zapadá. Takže o dobrovolnosti školy v přírodě nemůže být ani řeč, protože rodiče se "dobrovolně" rozhodují pod hrozbou těžkého trestu pro dítě.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... až do věku: 13
Děkoval: 2436 x
Oceněn: 2248 x

Příspěvekod Asce » 20.4.2017 9:44:22

Gabriel Svoboda píše:Dobrovolné žádosti o kontrolu hygieny jsou povinné...
Takže o dobrovolnosti školy v přírodě nemůže být ani řeč, protože rodiče se "dobrovolně" rozhodují pod hrozbou těžkého trestu pro dítě.

Gabrieli, opravdu se mýlíš. Naopak souhlasím s tím, co napsal Plyšáček. Podle mých zkušeností se to, jak se bude dítě na nějaké školní akci mýt, nijak rodiči neřeší - předpokládá se, že o děti bude postaráno vhodným způsobem. Což mimochodem znamená, že lépe než v některých rodinách. Konkrétní požadavek (slovní a "bokem") jsem zaslechl od matky, která byla kamarádkou paní učitelky a znělo to nějak asi takto: "Ten můj Pepík je pořádné čuně, kdybych ho doma pokaždé doslova nedokopala do sprchy, tak jde do postele klidně i s bahnem na obličeji. Prosím, koukni mi tam na něj..." O předkožce jsem já sám jako rodič (v souvislosti se školní akcí) nikdy nic nezaslechl ani jsem nepředpokládal, že by se tomuto místu pedagog speciálně věnoval. Nicméně problém bych s tím u mého syna neměl. Ba jsem se ani zpětně nezajímal, jak se konkrétně mé děti na dané akci myly a zda na ně někdo sahal či ne. Děti byly po návratu vždy zkrátka v pohodě a neviděl bych důvod zasévat v nich nějaké pochybnosti, pokud bych snad měl vyzvídat věci tohoto typu. Pokud by se dělo něco nevhodného, při mém vztahu s mými potomky bych to jistě věděl okamžitě - to prostě vycítíš, nehledě k tomu, že by mi to děcka řekla i bez mého vciťování se. Přitom slovem "nevhodný" mám na mysli to, co tak cítí samo dítě (prosím, zvažujme kontext, v jakém toto říkám), nikoliv nějaký psycholog, který ovšem v reálu dítě nevychovával (to, že dítě případně má, ještě neznamená, že vůbec něco ví o jeho výchově).

Co se týká toho, že by nějaké dítě na školní akci nejelo, tak tě mohu, Gabrieli, ubezpečit, že dnes to není naprosto nic mimořádného. Důvodem je finanční spoluúčast rodičů. Pro většinu dětí to není problém, ba naopak, v jiných třídách mají také obvykle nějaké kamarády. Nepředstavuj si školní třídu jako dislokovanou vojenskou jednotku na poušti. Mnoho dětí naopak takový režim vítá, protože se mohou flákat, učitel je nechá hrát s mobilem či jej pustí k počítači apod. Také děcka z té jiné třídy se mu více věnují, neb někteří jej znají méně a jsou zvědaví. Zkrátka, dotyčný je najednou zajímavější. Ano, jistě je škoda, pokud dítě nemůže jet se svým kolektivem, ale někteří rodiče na to zkrátka nemají, jiným v tom u akcí určitého typu zabraňuje nějaký hendikep (moje dcera Niki).

Co se týká podepisovaných "papírů". Pokud si pamatuji, šlo vždy o záležitosti bezpečnosti a záruk za ni. O hygieně se v nich nemluvilo.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 20.4.2017 20:00:11

Já dobře vím, že na školní akce někteří žáci běžně nejezdí, však jsem do školy taky chodil. Ale v jiných třídách jsem nikdy žádné kamarády neměl a nikoho jsem tam neznal - nevím, odkud bych žáky jiných tříd měl znát. Ano, žáci jiných tříd se dočasnému hostovi věnují a je pro ně zajímavý. Konkrétně se mu věnují šikanou, pro kterou je zajímavým cílem. A i když se obavy z šikany náhodou nevyplní, je zkrátka velmi stresující být týden či dva v cizím prostředí, kde nikoho neznám a neznám tamní zvyky.
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1024 x
Oceněn: 965 x

Příspěvekod Mack » 20.4.2017 20:32:04

​Keď môžem napísať vlastnú skúsenosť k tomu cudziemu kolektívu... Pamätám si, že v prvom ročníku na ZŠ som do školy v prírode nešiel (neviem už, či na to neboli peniaze alebo som jednoducho nechcel). Dokonca sa mi zdá, že som bol z triedy jediný. Samozrejme, bol som preradený do druhej triedy. Nebolo to pre mňa zrovna príjemné. S nikým som sa tam nebavil, kedže som sa s nimi nepoznal. Bolo to pre mňa stresujúce, no nemal som na výber. Pravdou však je, že aj škola v prírode mi robila isté problémy, keď som v nej bol, ale to je už na inú debatu. Takže som mal na výber len zlú a horšiu možnosť. Nič iné.

Toto všetko však bolo nič oproti tomu, čo som zažíval ako mladší, keď som chodil cez leto do tzv. náhradnej škôlky. Kde boli deti v rôznom veku z okolitých škôlok, kedže detí bolo v lete pomenej. Tiež som tam bol v podstate sám medzi cudzími deťmi, učiteľmi a ešte v cudzej škôlke. Nebudem preháňať ak poviem, že to bolo pre mňa peklo. Doslova. Nebola tam žiadna šikana či niečo podobné. No ako dieťa som cudzie prostredie veľmi zle znášal a nerád som tam chodil. Chvalabohu to trvalo len mesiac.
Nemám pocit, že by mi tieto zážitky v živote pomohli. Že ma to nejak posilnilo alebo niečo podobné.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... až do věku: 13
Děkoval: 2436 x
Oceněn: 2248 x

Příspěvekod Asce » 20.4.2017 20:56:39

Ale no tak, kluci - Gabrieli s Mackem... Snad nepíšeme jen o vás dvou, ale obecně. Co bych potom měl asi tak říkat já, když jsem do první třídy vůbec nechodil, protože jsem byl v nemocnici, a přišel rovnou do třídy druhé - kde se pochopitelně všechna děcka již rok spolu sžívala. Navíc jsem tam přišel s berličkami, slabounký... Jenže já za nějaký ten týden největším třídním výtečníkům šéfoval. Zkrátka když nelze použít svaly jako někde v pralese, je k dispozici hlava (a její partner v podobě proříznutých úst). Ostatně tak nás příroda "vymyslela"...

Nemůžeme posuzovat z jednotlivostí. Zkrátka školní docházka je povinná a pokud je v jejím rámci třeba škola v přírodě, tak se děcko buď musí zúčastnit anebo pobýt v jiné třídě. Tak to prostě je a není na tom nic špatného. Ostatně dětství správně není o tom, jak všichni před mladým človíčkem zametají cestičku, ale je to příprava na dospělost. A v rámci ní je seznamování s jiným prostředím, pobyt mimo domov či v jiné třídě, pochopitelně vše v míře přiměřené věku, opravdu tím lehčím zácvikem. Jsou horší věci.

Odkud znát děcka z jiných tříd, pokud mne tam osud dočasně zavěje? Přeci ze školky, pískoviště, kroužku, plácku za domem, z lesa, kde máme bunkr... Ti všichni, kteří se zde pohybují, se pochopitelně do jedné třídy nevejdou - ostatně jsou i různě staří. A pokud náhodou přeci jen není po ruce nějaký známý, tak se seznámím s tím, koho jsem dosud neznal. A hned mám těch, kteří mi mohou případně pomoci, zase více.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”