Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

V Belgicku zriadili linku pomoci pre pedofilov

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

V Belgicku zriadili linku pomoci pre pedofilov

Příspěvekod Max » 24.5.2017 16:06:38

V Belgicku zriadili anonymnú linku pomoci pre pedofilov (tvnoviny.sk)Odborníci odhadujú, že pedofilné myšlienky má asi percento mužskej belgickej populácie.

Strach, hanba či verejné odcudzenie. To sú časté dôvody, pre ktoré ľudia s pedofilnými myšlienkami nikdy nevyhľadajú pomoc. V niektorých prípadoch môže mať táto úchylka desivé následky, a práve tomu má zabrániť anonymná linka pomoci.

Nápad s anonymnou pomocou pre pedofilov nie je nový. Už nejaký ten čas funguje takáto linka v Spojených štátoch či v Holandsku, najnovšie sa pridalo aj Belgicko.

Odborníci odhadujú, že pedofilné myšlienky má asi percento mužskej belgickej populácie. To je približne 44 tisíc mužov. Väčšina z nich pre spoločnosť nepredstavuje hrozbu, nebezpečné myšlienky v sebe dokážu potlačiť. Na tento boj sú však zväčša sami z obavy z verejného odcudzenia.

Linka pomoci je pre týchto ľudí anonymná, nikto zo zamestnancov nevidí číslo volaného. V prípade, že bude ohrozené dieťa ho však nahlásia polícii, ktorá je schopná takéhoto človeka vystopovať.

V ostatnom období sa veľa diskutuje aj o prípadoch takzvanej online pedofílie. Najmä muži zo západu si platia za to, aby cez internet mohli sledovať zneužívanie detí. Na online sex turistiku využívajú hlavne chudobné krajiny. Deti z rozvojových krajín neraz na online sex predávajú aj vlastní rodičia.


VIDEO V ČLÁNKU
Uživatelský avatar
Mack
Moderátor
Příspěvky: 452
Registrován: 2.1.2016 20:30:52
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1222 x
Oceněn: 1072 x
Kontaktovat uživatele:

Re: V Belgicku zriadili linku pomoci pre pedofilov

Příspěvekod Mack » 24.5.2017 17:52:53

Anonymná linka, ktorá anonymnou vlastne vôbec nie je. Chcem vidieť, ako tam dobrovoľne zavolá niekto, kto zneužíva, s vedomím toho, že si pre neho prídu. To sa môže ísť rovno udať na políciu.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 317
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2614 x
Oceněn: 645 x
Kontaktovat uživatele:

Re: V Belgicku zriadili linku pomoci pre pedofilov

Příspěvekod Snilko » 25.5.2017 9:24:26

Neviem, aký účel táto linka mala plniť v skutočnosti, ale takto plní len účel poradne. A to, že operátor pri telefóne nevidí číslo volajúceho, nemá absolútne žiadnu váhu. Polícia si to vie spätne vyhľadať a tým pádom budú mať databázu pedofilov. Možno aj toto je pravý dôvod zriadenia linky.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti