Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Česká policie vstupuje na sociální sítě

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Česká policie vstupuje na sociální sítě

Příspěvekod Plyšáček » 22.6.2017 6:48:06

Česká policie vstupuje na sociální sítě, dosud tu byla téměř neviditelná (idnes.cz)Česká policie po vzoru svých zahraničních kolegů oficiálně vstupuje na sociální sítě. Od profilů na Facebooku, Twitteru a videokanálu na YouTube.com si slibuje oslovení širší vrstvy obyvatel. Trendu přímé komunikace na internetu se však podle kritiků chytá až s několikaletým odstupem, při testování se navíc příliš nepředvedla. Policie to odmítá.

„Datum jednadvacátého června je každoročně pojímáno jako den Policie České republiky. A právě v tento symbolický den spouštíme provoz profilů Policie České republiky na sociálních sítích,“ informoval ve středu v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Profily české policie lidé naleznou na sociálních sítích Facebook, Twitter a videoserveru YouTube.com. „Sociální sítě jsou fenoménem současné doby a prostředkem ke komunikaci využívaným podstatnou částí nejen české společnosti. Policie České republiky nemůže stát bokem a jako moderní bezpečnostní sbor se tak počínaje dneškem aktivně zapojí do tohoto prostředí,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Jednotlivé profily chtějí policisté využívat dle jejich určení. YouTube.com tak naplnili klipy a videozáznamy s nejrůznější tématikou, a to včetně preventivně zaměřených videí. Facebooku chce policie využívat jako prostředku ke sdílení zajímavých informací z policejního života či ke sdílení preventivních informací. „Svou podstatnou roli může zastat i v případě oslovení a následného náboru mladých potenciálních uchazečů o práci u policie,“ dodal Bocán.

„Na převážně zpravodajské sociální síti Twitter budeme postupně sdílet informace vztahující se k bezpečnostním opatřením, bezpečnostní situaci případně k situaci v silničním provozu,“ vysvětlil dále policejní mluvčí.
O nové profily policie se podle Bocána bude starat současné oddělení, pod nějž spadá i web policejního prezidia. „V tuto chvíli jsou na našem oddělení na webovou prezentaci vyčleněni čtyři policisté. Samozřejmě se v případě potřeby na tvorbě příspěvků podílí i policejní mluvčí, v případě potřeby jsou zapojeni i policisté operačního odboru,“ vysvětlil na dotaz iDNES.cz.

Žádné vícenáklady podle něj nevznikají, jelikož „dotčení policisté jsou a byli ve službě i před spuštěním komunikace na sociálních sítích“.

V zahraničí běžná věc už léta
Čeští policisté na sociální sítě vstupují v porovnání se svými zahraničními kolegy s několikaletým zpožděním. Sílu novodobých komunikačních kanálů v rukou strážců zákona přitom nedávno ukázala například londýnská policie, která využila svůj Twitter k informování obyvatel po teroristickém útoku na London Bridge. Přebrala při ní komunikační strategii „Run, Hide, Tell“ (uteč, schovej se, informuj), která je běžná v USA.

Česká policie se na oficiálním facebookovém profilu poprvé ozvala loni v prosinci. Svou komunikaci zahájila strohým výčtem toho, k čemu profil slouží a k čemu naopak nikoli. Od té doby se na profilu objevily jen dva další příspěvky, za což čelí policie kritice, upozornil nedávno server Aktuálně.cz. „Testovat sociální sítě půl roku bez příspěvků? Absurdní. Je to něco jako testovat auto tím, že ho zamknu v garáži,“ řekl serveru marketingový expert Martin Jaroš. Upozornil také na to, že čeští policisté mají oproti zahraničí několik let skluz.

„Obecně lze říci, že příspěvky budeme zveřejňovat vždy, když bude potřebné či vhodné veřejnosti cokoliv sdělit či ji o něčem informovat. Je pochopitelné, že testovací provoz je především od testování a o počet příspěvků v tomto režimu nejde,“ odráží však prezidium ústy Bocána nastíněnou kritiku.

Na první facebookový příspěvek policie navázal mluvčí i nyní. Upozornil, že nové profily „neslouží k podávání trestních oznámení ani jako prostředek komunikace v případě bezprostředního ohrožení zdraví či života. K tomu je určena tísňová linka Policie ČR 158“. Policie rovněž na jednotlivých profilech stanovila pravidla diskuse. Nepřípustné jsou tedy nadávky, urážky a podobně, doplnil mluvčí policejního prezidia.

Síla policie na sociálních sítích bude záležet zejména na tom, kolik lidí osloví. V době oficiálního spuštění profilů sledovalo Policii ČR na Facebooku asi šest a půl tisíce uživatelů, na Twitteru měla jen 169 sledujících, na kanálu na YouTube.com založeném v roce 2009 nelze počet odběratelů zjistit.
Pro srovnaní: zmiňovanou londýnskou metropolitní policii sleduje na Twitteru přes milion uživatelů této sociální sítě.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 816
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2870 x
Oceněn: 2877 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká policie vstupuje na sociální sítě

Příspěvekod Asce » 22.6.2017 12:10:33

Podle mého názoru je mezi policií v USA či GB a naší jeden zcela zásadní rozdíl. A tím je to, jak je vnímána širokou veřejností. Domnívám se, že zatímco ve dvou zmiňovaných západních zemích je vnímána jako přátelská a pomáhající (byť to nemá na autech napsáno), tak ta naše jako neschopná a šikanující (byť má na autech napsán pravý opak). Tedy obávám se, že zejména zpočátku budou zmíněné profily na sociálních sítích málo navštěvované, a pokud, tak aby návštěvníci pohodili nějakou tu jedovatou slinu (tu na policii, tu na nějakého nebohého souseda...).

No, jsem sám zvědavý, jak se bude profilům "dařit". Podle mne by nejprve policie měla zapracovat na tom, jak je vnímána veřejností. Jenže jakoukoliv kritiku odmítá, jak naznačuje i úvodní článek...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká policie vstupuje na sociální sítě

Příspěvekod Plyšáček » 22.6.2017 17:44:49

Asce, s tvým vyjádřením nesouhlasím. Dokonce mi přijde, že žiji v jiném vesmíru.
Je pravdou, že někteří příslušníci mohou působit neprofesionálně a nemusí mít u občanů dobrou pověst. Ale nedovolil bych si vynášet nějaké zevšeobecňující výroky.

Netvrdím, že jsi přímo zaujatý, ale dlouhodobě pozoruji tvé postoje a přijde mi, že své osobní zkušenosti i s jinými institucemi, zvláště sociálkou a psychology, poněkud nadhodnocuješ a zastáváš postoje, které svědčí o ublíženosti z minulosti.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 816
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2870 x
Oceněn: 2877 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká policie vstupuje na sociální sítě

Příspěvekod Asce » 22.6.2017 18:10:53

Plyšáček píše:Asce, s tvým vyjádřením nesouhlasím. Dokonce mi přijde, že žiji v jiném vesmíru...
Ano, žiješ v jiném vesmíru. Na to jsem tě již dobře poznal, abych toto mohl prohlásit a nikoliv snad nějak vyštěknout. Tedy neštěkám to na tebe - víš, že mě sice často štveš, avšak přesto tě mám rád. Tvůj vesmír je plný lidí, kteří tě chápou, mají rádi a všeobecně jsou dobří. Když se střetneš s realitou, dost to pak bije do očí...

Plyšáček píše:Netvrdím, že jsi přímo zaujatý, ale dlouhodobě pozoruji tvé postoje a přijde mi, že své osobní zkušenosti i s jinými institucemi, zvláště sociálkou a psychology, poněkud nadhodnocuješ a zastáváš postoje, které svědčí o ublíženosti z minulosti.
Necítím se ublížený z minulosti. Některé neprofesionální postoje mi v minulosti dokonce významně pomohly (třeba abych zůstal na svobodě)... Co se týká postoje veřejnosti, soudím podle internetových diskuzí. Pravda, jsou pokleslé, a i mne tupost některých diskutérů přímo vytáčí. Jenže to jsou titíž lidé, kteří, podle mne, budou diskutovat i na těch webech policie.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti