Dítě si o pohlaví rozhodne samo

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1759 x
Oceněn: 6106 x

Dítě si o pohlaví rozhodne samo

Příspěvekod Plyšáček » 21.7.2017 5:52:37

Mé dítě si o pohlaví rozhodne samo, tvrdí rodič. Kanadské úřady souhlasí (idnes.cz)

Kanadský rodič nyní osmiměsíčního batolete dosáhl pro své dítě vymazání kolonky pohlaví ze zdravotní karty. Chce totiž, aby se dítě v budoucnu o své genderové identitě rozhodlo samo. Informoval o tom portál BBC s tím, že to může být vůbec první takový případ na světě.

Dítě jménem Searyl Atli loni v listopadu přivedl na svět rodič Kori Doty, který se považuje za transgenderovou osobu nehlásící se k mužskému a ani ženskému pohlaví. Nyní chce, aby údaj o pohlaví byl vymazán i z rodného listu.
Doty chce dítě vychovávat tak, aby se v budoucnu, až k tomu bude připravené, mohlo samo rozhodnout o své identitě.
Doty dodává, že po narození dítěte doktoři určují pohlaví na základě pohledu, což ale může odporovat vnitřnímu pocitu daného člověka. Chce proto, aby toto rozhodnutí připadlo výhradně na dítě.
Asce
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2370 x
Oceněn: 2202 x

Re: Dítě si o pohlaví rozhodne samo

Příspěvekod Asce » 21.7.2017 11:56:19

Ano, dnešní Západní civilizace je již tak blahobytná, že si může dovolit plýtvat svou energií i na takovéto šílenosti. Zajímalo by mne, kolik jiných lidí, kteří jsou třeba na pokraji smrti hladem, utaháni téměř k smrti nepředstavitelně těžkou prací, či sužováni neuvěřitelně krutými válkami, by mělo podobné názory jako "rodič Kori Doty". Je to o to smutnější, že náš blahobyt je z nemalé části založen právě na jejich neblahobytu.

Ano, dnešní Západní civilizace je blahobytná - ale nemůže si dovolit zatloukat jeden hřebík do své vlastní rakve za druhým. Jenomže ona to nějak neví. Jak je to možné? Inu proto, že její někteří jedinci z těch pomyslných hřebíků dobře tyjí - třeba právníci, úředníci, novináři "řešící" případ "rodiče Kori Doty". Ale to přeci víme dávno. Ostatně již Vladimír Iljič Lenin (povoláním revolucionář a masový vrah počátku 20. století) říkával: "Kapitalista je člověk, který mi prodá provaz na svoji oprátku." Asceho dodatek pro počátek 21. století: "A pokud se zaváži, že naráz oběsím celou jeho rodinu, dostanu v rámci marketingové kampaně ještě množstevní slevu."

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”