Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Soud osvobodil Rusa obžalovaného ze znásilnění

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2925 x
Oceněn: 3046 x
Kontaktovat uživatele:

Soud osvobodil Rusa obžalovaného ze znásilnění

Příspěvekod Asce » 28.7.2017 15:44:54

Holky byly vypočítavé, řekl soud a osvobodil Rusa obžalovaného ze znásilněníPřevzato z Novinky.cz, původní zdroj: Petr Kozelka, Právo, 28.7.2018, 11:10, drobně opravil a upřesnil Asce (například nazývat 17letou vysokoškolačku v dané souvislosti "mladičkou dívkou" je značně zavádějící až manipulativní).

Případ, jaký trestní senát nepamatuje. Tak v pátek ohodnotil soudce brněnského krajského soudu Michael Vrtek kauzu dnes šestašedesátiletého Valerije Lebeděva obžalovaného ze znásilnění dvou mladých dívek.


Soud osvobodil Rusa obžalovaného ze znásilnění

Přestože znalci tvrdili, že dívky jsou věrohodné a nic si nevymýšlejí, soud si o nich udělal vlastní úsudek, označil je za vypočítavé a prospěchářské, takže Lebeděva potrestal jen podmínkou za stalking a svádění k pohlavnímu styku. Muži hrozilo až deset let vězení.

Podle obžaloby si měl muž dívky několikrát zavolat na různé hotelové pokoje, kde je měl následně znásilnit.

„Měsíc si s dívkou psal, pak ji měl znásilnit, pak si zase v pohodě měsíc psali, sešli se na hotelu, kde ji měl zase znásilnit, a opět si psali a opět se sešli,“ konstatoval soudce Vrtek s tím, že sex mezi obžalovaným a dívkami byl, ale nelze věřit tomu, že se jednalo o znásilnění.

Obviněný Valerij Lebeděv: "Nic takového se nestalo, jsem nevinný, vymyslely si to na mě."

„Obžalovaný je sebestředný manipulátor nabuzený po mladých dívkách. Když si udělal soud takový obrázek o něm, museli jsme si udělat obrázek i o těch dvou dívkách. Jsou to sice osoby mladé, ale velmi dobře rozumově vyspělé a schopné si spočítat, jakého jednání se chtějí dopustit. Jsou vypočítavé a prospěchářské. Obě střídaly partnery jako na běžícím pásu a dobře věděly, o co jde,“ prohlásil soudce.

Dva znalecké posudky tvrdily, že dívky vypovídají o znásilnění pravdu a že jedna z nich dokonce trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Jenže dívky při líčení svých útrap zřejmě nepočítaly s tím, že soud bude mít jejich kompletní komunikace na Facebooku. Takže zatímco dívka znalcům tvrdila, jak byla apatická a musela být stále zavřena doma, soud zjistil, že vesele plánovala dovolené, plesy, rande s několika muži a podobně. „Navíc dívka přímo u soudu lhala o svém intimním vztahu s vysokoškolským pedagogem,“ upozornil Vrtek.
„Jednalo se o vysoce promiskuitní dívky, které prostřednictvím sexu dosahovaly svých úspěchů v tanečním showbyznysu a například i studiu na právnické fakultě,“ řekl advokát Lebeděva Martin Klimo.

„Nic takového se nestalo, jsem nevinný, vymyslely si to na mě. Domluvily se na mě, aby ze mě vytáhly co nejvíc peněz,“ tvrdil celou dobu Lebeděv. Bez trestu ale od soudu neodešel. Podmínku a vyhoštění dostal za to, že ukradl kontakty jedné z dívek a pak ji u přátel očerňoval. Navíc lákal sedmnáctiletou dívku za přísliby peněz a další pomoci k sobě do auta a chtěl po ní sex. Případ ale ještě není u konce, státní zástupce se proti verdiktu na místě odvolal.


Asceho poznámky

Pochopitelně nevím, jak to celé skutečně bylo, ale i z toho, co je veřejně k dispozici, se jeví jako poměrně jednoznačné, že "znalci" opět selhali na celé čáře. Nebylo by již opravdu na místě, aby si společnost uvědomila, že u psychologických posudků jde převážně o osobní názor daného posuzovatele, a to vytvořený daleko více na základě jeho osobních preferencí, než objektivních a nezpochybnitelných faktů?

Čtenáře si také dovolím upozornit na fakt, že nevynucený pohlavní styk s osobou starší patnácti, avšak současně mladší osmnácti let, je sice legální, avšak nikoliv v případě, že k němu došlo za úplatu. Proto je zjevné, že pan Lebeděv se tak jako tak dopustil trestného činu, avšak s daleko mírnější právní kvalifikací, než byl původně obžalován.

Společnost by si měla uvědomit nejen mnou opakovaně problematizovanou nevhodnost v podobných kauzách používat sporné psychologické posudky, ale i to, že zkrátka i nedospělí mladí lidé jsou jen lidé, a tedy někteří z nich mohou lhát, podvádět, vydírat a vůbec nemusí být andělsky čistí.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů