Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů

Příspěvekod Plyšáček » 28.9.2017 13:14:59

Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů (novinky.cz)


První říjnové pondělí polské ministerstvo spravedlnosti zveřejní registr pedofilů pravomocně odsouzených za zneužívání dětí. Stane se tak poté, co Sejm loni v květnu shodně hlasy vládních i opozičních poslanců schválil zákon o zřízení databáze pedofilů, která bude dostupná na internetu.

Takového kroku se domáhali především rodiče dětí školou povinných, kteří si od něho slibují zvýšenou bezpečnost pro své ratolesti. Registr se skládá ze dvou částí.

„V první, přístupné pro veřejnost, se nachází jmenný seznam asi 800 pedofilů, jejich fotografie i údaje o jejich současném místě pobytu. Obsahuje informace, kdy a kde spáchali zločin, to, zda jim byl trest přerušen či zdali je z vězení propustili na podmínku. Vyhledávání informace o pedofilovi bude možné podle jména nebo místa, kde dítě zneužil,“ řekl televizi TVP Michal Wos, náměstek ministra spravedlnosti.

Neveřejná část obsahuje například i rodné číslo a další specifické údaje o delikventovi. Přístup k ní budou mít soudy, prokuratury, policie, ale i ředitelé škol.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů

Příspěvekod Plyšáček » 28.9.2017 13:18:39

Zřejmě půjde o registr delikventů, kteří se dopustili pohlavního zneužití dítěte. Co od tohoto můžeme čekat pozitivního, když to ani nedokáží správně pojmenovat?

Přinese to mnoho paranoických představ do polských rodin. Jen úzkost a "hon na čarodějnice".
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů

Příspěvekod Neptun » 28.9.2017 14:10:27

Předpokládám, že polské ministerstvo spravedlnosti databázi zneveřejní po prvních dvou vraždách pedofilů, ale to už bude pozdě. Ty údaje už trestná komanda budou mít uložené a půjdou po dalších. +vojak+
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 872
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3083 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsko zveřejní databázi odsouzených pedofilů

Příspěvekod Asce » 28.9.2017 15:26:39

Vzpomínám si, že před několika lety se něco podobného, co naznačuje Neptun, již stalo - totiž v USA. Zde z nějakého důvodu uniklo jméno muže, který byl propuštěn z vězení po odpykání trestu za mravnostní delikt na mladistvém. Myslím dokonce, že snad nešlo o únik v pravém slova smyslu, ale o podobný nápad, byť s omezenějšími osobními údaji, jaký mají nyní v Polsku. "Spravedlivě" rozhořčený dav muže v jeho domově přepadl a ubil k smrti. Posléze se ukázalo, že shodou náhod šlo o člověka, který se nedávno do jejich oblasti přistěhoval a měl s odsouzeným stejné jméno, ale nikdy se podobného skutku nedopustil.

Shrnuto: Napráskání předmětné osoby pokrytecky maskované účelem ochrany dětí v blízkosti bydliště delikventa nikomu nepomohlo. Mrtvému člověku těžko říci: "Sorry, trochu jsme se spletli." Pochopitelně ti, kteří se na smrti zmíněné osoby podíleli, byli odsouzeni za vraždu či napomáhání k ní. Myslím, že jejich dětem to, že mají tatínka ve vězení za násilný trestný čin, také příliš nenapomohlo k nějakému pocitu jejich lepšího bezpečí. Prostě jen neštěstí a zmar. Kvůli hlouposti politiků, kteří se jen chtějí zalíbit jisté části populace, jež má potřebu své frustrace vybíjet tím nejprimitivnějším způsobem.

Žijeme v demokratickém civilizačním okruhu. Nebo alespoň se tím naši představitelé chlubí. Ale k demokracii, na rozdíl od tyranie, patří mimo jiné atributy i to, že pokud někdo poruší zákony, je řádně souzen nezávislým soudem. Pokud je usvědčen, je odsouzen a vykoná svůj trest. Po jeho uplynutí má právo začít žít normálním životem jako každý jiný člověk. Je to demokratické a humánní. V demokracii nemá právo sama veřejnost rozhodovat o vině či nevině, o výši a způsobu trestu, ani o tom, co bude s potrestaným, až si svůj trest odpyká - od toho má společnost právě ony orgány, které k demokratickému státu neodmyslitelně patří. Kromě policie, vyšetřovatelů, soudců a probační služby, pracující s propuštěnými, jsou to v případě diskutovaného typu skutků i sexuologové a další odborníci.

Je otázka, co asi tak v Polsku zbude po návratu do běžného života člověku, který byl odsouzen za sexuální zneužití - nikdo ho nebude chtít ubytovat ("Hele sousede, ty jsi vzal do podnájmu pedofila? Takže jsi také pedofil?"), nesežene práci ("S pedofilem my pracovat nebudeme, šéfe!"). Opravdu nevím, jestli je šťastné řešení takového člověka totálně zahnat do kouta. Toto právě může být nebezpečné - už nebude mít co ztratit. Tato moje slova nepředstavují pochopitelně žádný převratný objev, něco, co by nevěděl každý. Proto nezbývá, než se zeptat: Jsme si jisti, že opravdu ještě v té demokracii žijeme, či jí pomalu, ale jistě zvoní hrana, neboť politikům evidentně nejde o veřejné blaho, ale jen o to, aby byli zvoleni?

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů