Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Maminka drží hladovku kvůli Barnevernetu

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2925 x
Oceněn: 3049 x
Kontaktovat uživatele:

Maminka drží hladovku kvůli Barnevernetu

Příspěvekod Asce » 30.10.2017 11:12:30

Maminka drží hladovku

Server: Novinky.cz
Autor: Václav Klaus ml.
Přímý odkaz: KOMENTÁŘ: Maminka drží hladovku – Václav Klaus ml.
Drobně zkrátil Asce


Chci vám dnes popsat jeden příběh z Norska. Příběh maminky, se kterou jsem se setkal letos v Praze při promítání filmů o Norské sociální službě.

O norské sociální službě (Barnevernet), která je naprosto nadřazená rodinám. Všichni u nás znají jen paní Michalákovou (mimochodem nečinnost předchozí české vlády byla obrovskou ostudou a svinstvem), ale v Norsku jsou případů stovky a tisíce.

Jedna z nich je Stine Guldbransenová.

Nevyšel jí vztah. Partner, se kterým žila dva roky a vychovávala dvě děti (starší z předchozího vztahu Mariu a mladší Stellu), ji v květnu 2013 vyhodil, ale malou Stellu (šest měsíců) jí násilím sebral, že si ji nechá on (pozn: jména dívek pozměněna kvůli Barnevernetu a publicitě jako přitěžující okolnosti pro Stine). Kontaktovala několikrát policii, ta dle předpisů předala věc Barnevernetu a ten 26. srpna 2013 malou Stellu otci odebral a umístil ji do pěstounské péče.

Nicméně Barnevernet následně mamince oznámil, že pokud se s bývalým přítelem nějak na péči o dítě nedomluví, seberou jí i starší dceru (!).

S expřítelem domluva nebyla možná a 6. září 2013 Barnevernet sebral i starší dceru Mariu. Přijela sociálka s doprovodem policistů. Dcera byla logicky zcela vystresovaná, a proto maminka dostala týden na to, aby dceru připravila (!). Představte si ten týden, maminky a tatínkové.

Maminka doufala, že se jedná o nějaké krátkodobé opatření. Ale čas běžel. Dva roky! Navíc v roce 2015 byla informována o nějakém podivném incidentu v pěstounské rodině (sexuální podtext) – na což matka reagovala napadením vedoucí úřednice, která jí to s ledovým klidem oznamovala. Co byste dělali vy? Nic? Nedošlo sice ke zranění, jen majetkové škodě, ale maminka dostala pokutu 400 tisíc norských korun.

Soud o starší dceru, která má k mamince stále extrémně silný vztah, však Stine přece jen koncem roku 2015 vyhrála. Verdikt zněl, že Barnevernet má předat Mariu zpět do péče matky. To se však nestalo (!) a Barnevernet na rozsudek nereagoval. Mariu stále zadržoval ve své péči a případ dal znovu k soudu.

Uběhly další dva roky (!). Teď v říjnu 2017 soud rozhodl (i s ohledem na přitěžující incident na úřadě), že Stine nevrátí ani jednu z holčiček, které jí sebral. Maminka zahájila v zoufalství hladovku. Nikoho to moc nezajímá. Tak jsem Stine slíbil, že o tom aspoň napíšu. Co se děje ve světě kolem nás.
Uživatelský avatar
Lumiere
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31.12.2017 17:50:38
Pohlaví: muž
Povolání: médium Suiseiseki
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 11 x
Oceněn: 7 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Maminka drží hladovku kvůli Barnevernetu

Příspěvekod Lumiere » 5.1.2018 10:08:28

No tak někteří pojali tuhle tématiku i s recesí nebo se na to dívají z opačného pohledu - měli tak špatné rodiče nebo špatné dětství, že věří tomu být vychováváni Barnevernem a ještě k tomu v Norsku musí být přeci úžasné :lol: :lol:

FB Barnevernet ČR
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 317
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2614 x
Oceněn: 642 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Maminka drží hladovku kvůli Barnevernetu

Příspěvekod Snilko » 5.1.2018 17:55:00

Očividne tam majú odlišný pohľad na výchovu a ochranu detí. Ja osobne nemám celkový prehľad o ich systéme, ale niečo málo som už počul a čítal. V niektorých veciach sú až moc prísni. Niekedy stačí len podozrenie a deti odoberú bez toho, aby najprv vec prešetrili. A potom je problém dostať deti späť.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti