Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Afriku trápí vysoká porodnost

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Afriku trápí vysoká porodnost

Příspěvekod Plyšáček » 2.12.2017 8:52:55

Antikoncepce je zbraň Západu, tvrdí imámové. Afriku trápí vysoká porodnost (idnes.cz)Vysoká porodnost může Afriku už za pár let uvrhnout do ozbrojených konfliktů o zdroje pitné vody, hrozí i nedostatek potravin a nová vlna uprchlické krize. OSN se snaží Afričany přesvědčit o výhodách plánovaného rodičovství. Naráží však na odpor radikálních imámů. Antikoncepční prostředky jsou podle nich nástrojem Západu, který se bojí islámu.

Ředitel Populačního fondu pro západní Afriku (UNFPA) Mabingue Ngom si už před lety vytkl velký cíl. Snížit porodnost v afrických zemí na rozumnou úroveň. Není to pouze jeho přání. OSN mnoho let varuje, že prudký růst populace může tento region zničit.
Ngom z praxe ví, že klíčovou roli v regulaci porodnosti v západní Africe hrají wahhábističtí imámové a náboženští vůdci. Ti jakékoli antikoncepční prostředky odmítají. Tvrdí, že jsou zbraní Západu. Velmoci mají podle imámů strach, že Afričanů bude zanedlouho více, než „bílé populace“. Mnozí duchovní citují Korán, který jim údajně plození mnoha dětí nařizuje.
„Všechna tato opatření Západu mají jediný cíl – redukovat naší populaci. Kvůli vašemu perverznímu propagování antikoncepce jsou ženy v Evropě neplodné. Naše však plodné jsou. Bude nás mnohem více a toho se bojíte,“ sdělil reportérům agentury Reuters dakarský imám Hassane Seck, který se hlásí k wahhábistické tradici.

Rodičovství podle Koránu
Pracovníci OSN se proto snaží uzpůsobit svou rétoriku lokálním podmínkám. Na nedávném setkání s umírněnými duchovními v Senegalu se Ngom například vyvaroval termínu snižování porodnosti a snažil se apelovat na dodržování pravidel Koránu. Ten věřícím mimo jiné nakazuje, že při plození dětí musí brát v potaz také to, aby jim dokázali zajistit dobrý život.
...

Forma vítězí nad obsahem
Už tehdy začal Ngom pochybovat, zda je současná strategie západního společenství správná. Rozhodl se, že téma plánovaného rodičovství se musí v Nigeru podat citlivě a v souladu s náboženským přesvědčením. Setkání s místními imámy absolvoval v tradiční muslimské róbě, kterou nosí duchovní v jeho rodném Senegalu. „Žijeme ve světě nedůvěry a neustálého podezírání. Jak danou věc podáte, je dnes mnohem důležitější než samotné sdělení,“ tvrdí.
Ředitel nigerské Komise pro plánované rodičovství Atamo Hassane s ním souhlasí. „Slova jako omezení nebo dokonce redukce populace tady nesmíte používat. Pokud to uděláte, každý marabut bude proti vám,“ tvrdí. Klíčem je podle něj spolupráce s umírněnými duchovními, kteří jsou ochotní naslouchat.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host