Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Tajemství lidského orgasmu

Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Tajemství lidského orgasmu

Příspěvekod Plyšáček » 24.9.2016 12:54:38

ORGASMUS
u dospělých jedincůODBORNÉ TÉMATICKÉ VLÁKNO MAPUJÍCÍ A ROZEBÍRAJÍCÍ PROBLEMATIKU ORGASMU U DOSPĚLÝCH MUŽŮ A ŽEN Z RŮZNÝCH HLEDISEK A S CITACEMI A ODKAZY NA NEJRŮZNĚJŠÍ ZDROJE

Nesmírně vzrušující téma. Bezesporu. Kdo jej zná, nezapomene, a stále touží po dalších. Orgasmus - nejbožštější duševní stav, jaký může pozemšťan zažívat. Je tak těžké jej definovat. Je největší záhadou lidského prožívání. Cokoliv o něm řekneme, není pravdou. Snad jen básněmi můžeme neznalému přiblížit, oč se jedná.

V tomto populárně-naučném tématickém vláknu se budeme věnovat problematice orgasmu, vyvrcholení sexuální aktivity, z nejrůznějších hledisek. Zaměříme se na nejrůznější citace a jejich okomentování. Hledání relevantních zdrojů je překvapivě náročné. V celé tlusté knize Sexuologie od Petra Weisse není ani řádný odstavec o orgasmu. Zato na desítkách stránek se můžeme dočíst o sexuálních dysfunkcích, chorobách, deviacích a jejich vztahu k orgasmu, ale orgasmus - tedy i jakožto téma, nějak stále uniká... Zde se budeme věnovat zcela unikátnímu hloubkovému rozboru.

Nechci zde dlouze vysvětlovat, odkud to vše vím. Pokud by vás zajímal můj pozoruhodný polyorgastický život, přečtěte si můj příspěvek v tématu Masturbace v dětství. A až detailně nastudujeme problematiku orgasmu z obecného hlediska, budeme se věnovat orgasmům u dětí. Ale to už bude vysoce sofistikované téma.

Obrázek
odkaz a zdroj


PŘÍBUZNÁ A SOUVISEJÍCÍ TÉMATA
ObrázekDětské orgasmy...v budoucnu
ObrázekDětská masturbace - komentáře k článkům
ObrázekZa orgasmem do posilovny (xman.idnes.cz)
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Definice pojmu Orgasmus

Příspěvekod Plyšáček » 24.9.2016 14:08:35

DBpedia a Wikipedie píše:Orgasmus neboli vyvrcholení je výsledkem fáze plató (plateau) sexuálního reakčního cyklu. Orgasmus se vyznačuje intenzivní fyzickou rozkoší, kontrolovanou autonomním nervovým systémem. Je doprovázen rychlými cykly svalových kontrakcí (stahy) v dolních pánevních svalech, které obklopují primární pohlavní orgány a anus (řitní otvor). Orgasmy u mužů i žen jsou často spojeny s jinými mimovolnými reakcemi, např. se svalovými křečemi v jiných částech těla a s vydáváním zvuků. Při mužském orgasmu většinou dojde k výronu semene - ejakulaci, ale ejakulace není podmínkou k dosažení orgasmu. Orgasmus též zpravidla provází euforické vnímání. Vyvrcholení je fáze sexuálního styku, jejímž smyslem je dopomoci početí. Svalovými stahy kolem mužských pohlavních orgánů je zajištěn silný výstřik semene a svalové stahy kolem ženských pohlavích orgánů mají zajistit snazší pohyb mužských pohlavních buněk – spermií – až k uvolněnému vajíčku – ženské pohlavní buňce. Následně orgasmus obvykle způsobuje znatelnou únavu a muži i ženy si po něm potřebují odpočinout. To se obvykle připisuje uvolnění prolaktinu. Prolaktin je typickou odezvou endokrinního systému při depresivní náladě nebo podráždění. Příčinou také může být potřeba krátkého odpočinku po intenzivní fyzické aktivitě. Mezi časté průvodní jevy, projevující se krátce po pohlavním styku, patří také výrazně zvýšená chuť k jídlu nebo pití. Probíhající výzkum v Lékařském univerzitním centru v Groningenu, Nizozemí, zkoumá, co se děje v mozku žen a mužů během orgasmu. Používané techniky zahrnují pozitronovou emisní tomografii (PET) a magnetickou resonanci (MR). Ženské i mužské mozky se v průběhu orgasmu chovají téměř stejně. Skenování mozků ukázalo, že rozsáhlé oblasti mozkové kůry během orgasmu dočasně utlumí svou aktivitu.
Zdroj: http://cs.dbpedia.org/page/Orgasmus, chyby opravil P

Již po prvním přečtení si můžeme povšimnout, že ani v odborné definici není uvedeno, čím orgasmus je. Zato se dozvídáme, čeho je výsledkem, čím se vyznačuje, co jej doprovází, s čím je spojen, jak se projevuje, pak nějaké následky a kusý popis nějakých vědeckých poznatků. Pokusím se o definici vlastní a je mi lhostejné, jak se k ní vyjádří druzí. Pokud budete mít definici lepší, nebo budete mít pocit, že máte definici lepší, napište nám.

ORGASMUS je vrcholný duševní stav, blažený duchovní prožitek způsobený sexuální aktivitou. Obvykle je závěrečnou fází sexuálního aktu. Jedná se o nesmírně uspokojující prožívání proudění tělesných energií, jakousi blaženou explozi, obvykle související s drážděním pohlavních orgánů či erotogenních zón. Většinou trvá několik vteřin, desítky vteřin, výjimečně i minuty.
Každý člověk prožívá orgasmus jedinečným způsobem a projevuje se při něm individuálně. Obvyklými projevy jsou výrazné prokrvení, zejména genitálu a obličeje, zrychlený či prohloubený dech, tělesný třes, spontánní nekoordinované pohyby, charakteristické zvuky, výkřiky, vzdechy, zatínání prstů, zaklánění hlavy, ap. Při orgasmu muže dochází obvykle k ejakulaci. Na subjektivní psychické rovině člověk upadá do neuvěřitelně intenzivní extáze, může dočasně ztratit schopnost vnímat své okolí, je tzv. "mimo".
Blaženost pramenící ze stimulace těla povznáší jeho duši, přináší emocionální naplnění a následné uvolnění napětí. Na duchovní rovině může jedinec vnímat jakési dočasné splynutí s partnerem či "bohem". Jde o mimořádnou emocionální odměnu za sexuální aktivitu, významný stimul pro reprodukci. Někteří jedinci prožívají mnoho orgasmů každý den, někteří dosažení orgasmu nejsou schopni. Hloubka orgasmu i jejich množství závisí na individualitě, tělesném a zdravotním stavu jedince, jeho věku a tedy stupni psychosexuální vyspělosti, na předchozí době abstinence, na zkušenostech, na partnerovi, vztahu k němu atd.


Obrázek
odkaz a zdroj
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Článek o orgasmu na Milování.cz

Příspěvekod Plyšáček » 26.9.2016 8:25:59

V populárně-naučném článku Prožitek a orgasmus na Milování.cz píší základní fakta o milostném aktu a rozdílných způsobech v dosahování orgasmu u mužů a u žen. Zmiňují některé z nešvarů, ke kterým dochází při sexu - honba za orgasmem, tělocvičný přístup, užívání léků na silnou erekci, zkracování předehry ap.

Prožitek a orgasmus


I když se o tom zrovna takhle moc nemluví, je pro mnoho lidí sex především fyzický akt. Není to průvodní jev jen "dnešní doby", bylo tomu tak prakticky vždy. Aby tento akt byl něčím větším, než jen sexem, je potřeba, aby partneři dokázali provázat rovinu fyzických pocitů s rovinou emocionální a s rovinou relaxační (odpočinkovou, zklidňující, uvolňující). Pokud se to navíc podaří propojit i s meditací, pak se už nedá hovořit o sexu, ale o milování, které mohou provázet mimořádně silné a hluboké zážitky a prožitky. Propojit však tyto roviny v jeden celek není vůbec snadné. Je to cesta vedoucí k dosažení stavů blaženosti, které jsou vysoko nad tím, co může nabídnout sex.

Vraťme se však na zem. Pro většinu lidí je sex spojen především s fyzickým prožitkem, kterému se říká vyvrcholení neboli orgasmus. Něco si o tomto prožitku nyní řekneme. Musíme si však být vědomi toho, že je to zároveň vrchol cesty, na kterou jsme se při milostném setkání s partnerem nebo partnerkou vydali. Taoisté říkají, že není důležitý vrchol, ale cesta k němu. Tak i na to budeme při hledání cesty k vyvrcholení pamatovat.

Milování a orgasmus k sobě patří. Někdy však tato dvě "slova" nemusí být úplně v přirozeném souladu. Možná je to tak proto, že lidé někdy nejsou dostatečně připraveni pro poskytování prožitků a potěšení, ale jsou orientováni více na jeho příjem. Milenci mohou mít stejnou touhu, ale každý jiná očekávání.

Orgasmus probíhá jinak u mužů a jinak u žen. U mužů je považovaný za samozřejmé zakončení sexuálního aktu. Muži ho dosahují podstatně snadněji jako ženy a zpravidla se jedná o intenzivní a očekávaný prožitek. Ženy pro dosažení vyvrcholení potřebují mnohem více podnětů jak muži a i proto u nich nemusí být automatickou samozřejmostí. Ženský orgasmus je jiný než mužský. Jeho navození je mnohem složitější, než by se zdálo. Cesta k ženskému vyvrcholení v rámci vývoje lidského druhu trvala tisíce let. Pro ženskou reprodukci má totiž minimální význam, skoro se dá říct, že prakticky žádný. Otěhotnět žena může stejně s prožitkem vyvrcholení i bez něj. Žena potřebuje mnohem více příznivých okolností k tomu, aby (přestože se jí milování neskutečně líbí), dosáhla stupně vzrušení, po kterém následuje vyvrcholení. Mnoho žen zažije pocitové vyvrcholení při souloži jen občas a některé dokonce nikdy. Podstatně více žen orgasmus prožije díky jiným způsobům stimulace pohlaví, nejčastěji při orálním sexu stimulací klitorisu.

Z pohledu přírody je i hlavní účel vyvrcholení u muže a u ženy zásadně jiný. Mužské vyvrcholení je základním předpokladem přirozeného oplodnění ženy, zatímco ženské vyvrcholení je tak nějak pro její radost... Bez ejakulace, tedy mužského vyvrcholení, nemůže být žena oplodněna, zatímco oplodněna bez svého vyvrcholení být může.

Dosažení orgasmu při sexu závisí nejen na schopnosti prožívat podněty, které vydává vaše tělo, ale i na vaší fantazii. Erotika potřebuje zkušenosti, ale i experimentování, proto je pro dosažení orgasmu i při sexu někdy potřeba delší sexuální praxe.

Sex se však v dnešní společnosti mnohde stal jedním z významných měřítek úspěchu v partnerských vztazích. Ze sexuálního hlediska na tom určitě nějaká pravda je. Ve vztahu to však nemusí být, a nemělo by být, to jediné a nejdůležitější.

Posedlost sexem a především posedlost orgasmem je v dnešní společnosti naprosto zřejmá. Lidé hledají jednoduché a zaručené techniky, které jim pomohou stát se sexuálními mistry. Muži často neváhají sáhnout k podpoře erekce i tehdy, když problémy s erekcí ještě nemají, hledají cestu k mimořádným prožitkům, souloží i v "akrobatických" polohách a často si vůbec neuvědomují, že milování není ani o "tvrdosti" erekce, ani o sexuálních polohách, ani o "výdrži" a počtu prožitých orgasmů... Milování je o milování...

Vše má určitou posloupnost - začátek, průběh a konec

Tento model nalezneme i ve vztahu k sexu. V průběhu sexuálního aktu dochází k fyziologickým změnám, neboť vzrušení je fází předehry, pak následuje fáze prožívání a na závěr vyvrcholení. Sexuální vyvrcholení je možné charakterizovat jako orgasmus. Možná pro většinu lidí představuje orgasmus vrchol pocitů rozkoše. Předcházející fáze nejsou pro mnohé tak zajímavé a proto je milostná předehra zkracována a není jí věnována náležitá pozornost. Následek zkracování milostné předehry se zásadně projeví u většiny žen v připravenosti ženy k dosažení orgasmu.

Rozdíly mezi sexuálním chováním mužů a žen jsou zásadní.

Nerespektování potřeb především ženy nakonec vede mnohdy až k tomu, že ženy jsou ve vztahu nespokojené a stěžují si na malou pozornost mužů a na jejich přístup k sexu. Pro muže zjednodušeně sex "začíná" v okamžiku ztopoření údu a končí krátce po ejakulaci.

Zdroj: kamasutra.cz, chyby opravil P
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Článek o orgasmu na Milování.cz

Příspěvekod Plyšáček » 30.9.2016 6:59:56

Čtyři hlavní fáze milování


  1. fáze milostné předehry a vzrušení - excitace
  2. fáze udržení vzrušení a u muže dostatečné erekce - plató
  3. fáze prožívání orgasmu - orgasmus
  4. fáze zklidnění - uvolnění
Zastavme se tedy u jednotlivých fází milování a podívejme se na jejich projevy:

Fáze milostné předehry a vzrušení
Z pohledu sexuologie je úvodní část, milostná předehra a fáze vzrušení, provázena nadměrným překrvením pohlavních orgánů, ke kterému dochází při zvýšeném sexuálním vzrušení. Pro oba partnery se jedná o velmi důležitou část milování, která předchází maximálnímu vzrušení a pak i orgasmu.

U muže se srdeční tep zrychluje, stoupá krevní tlak, úd se nalévá krví a postupně dochází k jeho ztopoření. Erekci (ztopoření penisu) způsobuje krev nahromaděná v houbovitých tkanivech penisu, který díky tomu zduří, zvětšuje se, nadzvedne a získává na pevnosti. Postupně dochází k mimovolnému napětí svalů a erekci bradavek. Srdce postupně zvyšuje počet úderů, dech se zrychluje. Přichází fáze vysokého vzrušení, srdce bije až na 160 úderů za minutu, dech je maximálně zrychlený. Vzrušení dosahuje až k bodu, ze kterého již není návratu, a vzrušení přejde v orgasmus.

U ženy se srdeční tep zrychluje, stoupá krevní tlak, zvětšují se ňadra, zvedají se prsní bradavky a stávají se velmi citlivými. Pohlavní orgány se silně prokrví, zvětší, ztmavnou a stanou se mnohem citlivější na dotek. Prokrví se tváře, rty, velké stydké pysky se rozevírají, aby se zpřístupnil klitoris dráždění při pohlavním styku. Stydké pysky se zvětší a mění barvu (až do temně rudé). Vagina začíná vylučovat vaginální kapalinu, přirozeně vlhne, zvětšuje se a prodlužuje. Děloha se zvedá, aby pomohla prodloužit vaginu. Vaginální otvor se stahuje, aby pevněji svíral penis. Přichází fáze vysokého vzrušení, srdce bije až 160 úderů za minutu, dech je maximálně zrychlený. Vzrušení dosahuje až k bodu, ze kterého již není návratu a přejde v orgasmus.

Fáze udržení vzrušení a u muže dostatečné erekce
Jedná se o dosažení stálého stupně vzrušení, které předchází fázi orgasmu.

U ženy jsou malé stydké pysky i klitoris silně prokrvené a zduřelé. Stávají se výrazně citlivější k pohlavnímu dráždění. Rozvíjí se a udržuje lubrikace poševních stěn.
U muže jsou topořivá tělesa v penisu zcela naplněná krví. Díky několikanásobnému zvětšení topořivých těles dochází k utlačování odvodné žíly a krev nahromaděná v penisu nemůže odtékat. Penis je dostatečně ztopořen a umožňuje pohlavní styk.

Fáze prožívání orgasmu
Mozek omezuje myšlení i jiné funkce a soustředí se na vyplavení endorfinů. Ty způsobí ochromení organismu a pár vteřin v podstatě necítíme svoje tělo. Krevní tlak dosahuje maxima, stejně tak stoupá puls. Při orgasmu se vylučuje také vasopresin, hormon mj. podporující párové chování.

U ženy při vyvrcholení endorfin otupí všechny smysly, výrazně posune práh vnímání bolesti, pocity chladu, horka, nepohody a dalších nepříjemných podnětů. Žena začíná pociťovat vlnu vzrušení rozlévající se pánevním dnem a vagínou. Těsně před samotným orgasmem se vagina prodlouží a rozšíří, vnitřní pysky ztmavnou a klitoris začne tepat. Svaly podbřišku se stahují a žena prožívá orgastické "křeče". Vaginální vzrušení je maximální a stahy pochvy mohou začít vytlačovat lubrikační tekutinu od přirozeného zvlhnutí pochvy mezi stydké pysky, odkud může pomalu vytékat. Prsa jsou stále zvětšená, bradavky vztyčené, prsní dvorce tuhé a prokrvené. Vnější genitálie jsou zvětšené. V intervalech okolo jedné sekundy tělem prochází vlna několika orgasmických stahů. Žena prožívá výrazné kontrakce, které stahují dělohu a první třetinu vagíny, tkáně klitorisu a oblasti konečníku. Stahy bývají natolik výrazné, že je možné je vidět jako stahování vulvy, hráze i konečníku. Projevují se také stahy svalstva celého pánevního dna, podbřišku a přenášejí se na svaly stehen. Počet orgasmických stahů kolísá podle míry vzrušení a dispozice ženy - většinou se pohybuje mezi třemi až patnácti stahy. Nejsilnější a nejvýraznější jsou první stahy a ty další postupně slábnou až do vymizení. Některé ženy při silném orgasmu mohou vylučovat světlou kapalinu, podobnou spermatu. Po vyvrcholení vzrušení, při kterém žena prožila svůj pocit blaha, nastupuje fáze zklidnění.

U muže při orgasmu ztuhnou svaly, kopulační pohyby se zrychlují. Orgasmus muže má dvě stadia, ale muž je nedokáže od sebe rozeznat. První stádium přichází v okamžiku překročení bodu vzrušení, za kterým již není možné ejakulaci kontrolovat. Jakmile orgasmus začne, nedá se již vědomě zastavit! V prvním stadiu se spermie hromadí u vstupu do močovodu. V druhém stadiu je kontrakce ejakulačních svalů vytlačí ven do močové trubice. Při orgasmu dochází u muže k tak prudkým ejakulačním stahům, že při nich někteří muži ztrácí kontrolu nad tělem. Pokud muž stojí, je tato ztráta kontroly někdy tak silná, že se mu až podlamují kolena. Při orgasmu sperma vystřikuje z penisu a jeho objem je v průměru 2–6 mililitrů ejakulátu. Jeden mililitr ejakulátu obsahuje až 200 milionů spermií, většinou je však koncentrace spermií okolo 40 milionů spermií/mililitr ejakulátu. Mužské sperma se liší barvou, vůní a také množstvím spermií. Nízký počet spermií v ejakulátu může mít za následek problémy s plodností. Po odeznění orgasmu se krev vrací do oběhu, erekce ochabuje, přichází uvolnění a často pocit únavy vedoucí až k spánku.

Fáze zklidnění
U muže se po vyvrcholení poměrně rychle dostavuje ztráta touhy, sexuální zájem o ženu opadá a přichází fyzická únava. V období po vyvrcholení krev odteče z penisu a pánevních orgánů, což má za následek ztrátu erekce, a je začátkem útlumové fáze. Naprostá většina mužů se snaží dostat pryč z fyzického kontaktu od partnerky. Může to být i instinktivní chování z důvodu, že po odeznění orgasmu přetrvává velká citlivost penisu a v této době se může doposud příjemný dotek stát nepříjemným až bolestivým. Nastupující únava, vyčerpání z námahy, uklidňující pocit skleslosti a slabosti - to jsou pocity, které muž po odeznění orgasmu pociťuje. Svaly těla, které byly doposud při pohlavním styku napnuté, se uvolní. Proto zklidňující fáze sexu pro muže již nemá velký význam.

U ženy, ve srovnání s mužem, pokles vzrušení vyžaduje mnohem delší čas. Krátce po orgasmu dojde k mírnému poklesu z vysokého vzrušení na nové nižší hladiny, kdy žena ještě přijímá sexuální podněty a postupně pomalu klesá. Po odeznění orgasmu se tep, dech, prsa, vnější genitálie, bradavky, klitoris a další části těla vracejí k původní velikosti, krev se pomalu vrací zpět do periférií, erotogenní zóny se stávají méně citlivými. Dech se zpomaluje a stává se rytmickým, klesá krevní tlak. Zvětšení stydkých pysků ustupuje, klitoris se zmenší a "schovává". Orgasmické stahy se ztišily a vymizely, vagina se vrací do původní anatomické podoby. Děložní hrdlo někdy ještě zůstává otevřené až 15-20 minut po orgasmu, aby přijalo sperma pro oplodnění vajíčka. Rychlost odeznívání orgasmu může být milování od milování naprosto odlišná. Někdy ustoupí orgasmus stejně rychle, jindy mohou příjemné pocity doznívat i po delší dobu. U žen se mohou objevovat slabší ojedinělé kontrakce dělohy a vagíny ještě několik minut po odeznění hlavní vlny orgasmu. Psychicky je u ženy zklidňující fáze po orgasmu velmi pozvolná. Některé ženy i po prožití orgasmu zůstávají stále vzrušené a připravené na nový pohlavní styk.

Značné množství žen při pokračující sexuální stimulaci může prožít další orgasmy, tedy několikanásobný orgasmus.
Vícenásobného orgasmu je schopna prakticky každá žena, která se o to bude trochu snažit. Muži toho "klasického orgasmu", zakončeného ejakulací, dosáhnou při milování jen jednou. Taoisté i tantrici však používají pro prožití vícenásobného orgasmu muže techniku, které se říká "orgasmus bez ejakulace". Muži, který prožitku vícenásobného orgasmu dosahuje, se někdy říká "multiorgasmický muž".

Doba zklidnění ženy je podstatně delší jak u muže. Proto ženy potřebují i v této části milování vnímat zájem muže a přijímat jeho něhu.

Opakované milování
Některé páry se chtějí za večer milovat několikrát za sebou. Je však potřeba opakované milování odlišit od prožitku vícenásobného orgasmu. Jedná se o další samostatné milování v rámci delšího časového úseku. U vícenásobného orgasmu následují jednotlivé orgasmy časově hned za sebou s malými časovými prodlevami v rámci jednoho milování. Pokud se má jednat o další milování, pak je potřeba chvíli počkat. Někdy stačí počkat několik minut a ty můžete využít k dalšímu hlazení, mazlení a laskání. Při dalším milování nic neuspěcháte. Muž i žena se musí po předcházejícím prožitku trochu zregenerovat, odpočinout si. Před dalším milováním musí nastoupit nová fáze vzrušení. Potom je možné znovu pokračovat v milování a dosáhnout dalších orgasmů, někdy i vícenásobných.

Když orgasmus nepřichází ...
Jsou situace, kdy především žena nedokáže při milování prožít orgasmus. Je třeba si uvědomit, že orgasmus je výsledkem šťastné kombinace sebepoznání, něhy, důvěry a hlavně komunikace s partnerem. Mnohdy je partner tak trochu sobec a je příliš zaměřen na vlastní rozkoš a výkon, než aby se dokázal zabývat ještě uspokojením partnerky. Bez ohledu na množství předchozích zkušeností je nedosažení orgasmu při pohlavním styku dost časté. V lásce není nic povinné. Není zločinem nemít pokaždé orgasmus. Pokud jste se oba cítili dobře, žena je uvolněná a šťastná, pak je vše v pořádku. Pokud se však sex bez orgasmu stane pravidlem, pak žena většinou začne vnímat sex jako povinnost. Pro vyřešení tohoto problému je potřeba komunikace a porozumění jeden druhému. Není moc pravděpodobné, že by žena nemohla mít orgasmus jinou sexuální formou. Všechno lze vyřešit trpělivostí a ohleduplností. Naučíte se zkoumat partnerovo tělo, učte se z něho, buďte opatrní a trpěliví. Naučte se, že sex může být velmi krásným prožitkem pro oba partnery, nejen pro vás.

Pokud se jednomu z partnerů orgasmu nedaří dosáhnout nebo potíže s jeho kvalitou, či vůbec dosažením, dlouhodobě přetrvávají, pak je na místě vyhledat odbornou pomoc. Správným řešením je konzultace s terapeutem, psychologem či sexuologem. Častá představa partnerů je, že jediný správný orgasmus je ten, který žena nebo muž dosáhli při souloži. Zdaleka to není pravda!!! Největší chybou je, když se partneři omezí pouze na zoufalou snahu orgasmu dosáhnout právě jen souloží. Velmi často je tato představa zdrojem problémů, které časem na straně mužů vedou k frustraci a psychickým problémům, ztrátě sebevědomí a mnohdy až k anorgasmii na straně žen. Partneři by se měli umět radovat ze svého sexuálního života, rozvíjet ho a naučit se společně prožívat orgasmy vyvolané i jinými technikami než souloží. Není "horší" orgasmus... A také by partneři měli vědět, že orgasmus na milování není to nejdůležitější, takže když nebude završením každého milování, nic se neděje...

Zdroj: kamasutra.cz, mnoho chyb opravil P
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Článek o orgasmu na ČPZP

Příspěvekod Plyšáček » 5.10.2016 18:44:09

Prožíváte orgasmus?Všeobecně se tvrdí, že důležitější než samotné vyvrcholení je uspokojivý pocit z milování. Bavil by nás ale sex bez orgasmu? Okamžik vyvrcholení prožíváme každý jinak. Někdo u něj křičí, jiný jen potichu vzdychá. Někteří lidé mají vsugerovanou filmovou představu orgasmu, který je výbuchem vášně, ne-li rovnou extází. Ale realita je úplně jinde. Zatímco u mužů se stupňující se vzrušení z větší části završí, v ženském světě to má jiný průběh. Na čem závisí, zda si žena orgasmus vychutná? Musí to být v genetické výbavě. Asi pět procent žen orgasmus nikdy neprožije, dokonce ani po přímém dráždění klitorisu. Při pohlavním styku vnímají příjemné vzrušení, které však nikdy neskončí extází. Přesným opakem je čtvrtina šťastnějších žen, které orgasmus prožívají při každém sexu přímo automaticky, dokonce si ho při pohlavním aktu vychutnají i několikrát po sobě.

Muži versus ženy
Ještě do poloviny minulého století bylo ženám vtloukáno do hlavy, že na prvním místě je uspokojení partnera. Mužské vyvrcholení bylo bráno i za vyvrcholení celého aktu. Dokonce i vědci byli dlouho přesvědčeni, že ženský orgasmus ani neexistuje. V šedesátých letech došlo k uvolnění morálky a o sexu a orgasmu se začalo mnohem více mluvit a psát. Dnešním mužům mnohem více záleží na tom, aby se ženy těšily na milostné radovánky.

Mechanismus ženského orgasmu je složitější než u mužů. Odborně řečeno, obě pohlaví vnímají orgasmus jako sérii rytmických stahů, které tělo zbavují napětí vzniklého erotickým vzrušením. Ženy mohou prožít orgasmus několikrát za noc, nebo také vůbec. Některé ženy po orgasmu touží marně. Není třeba se hned obávat frigidity. Obvykle se schopnost prožít ho zlepšuje s věkem. Trochu té nespravedlnosti s potížemi při dosahování orgasmu ženám příroda vynahradila potenciální kvalitou a mnohonásobností orgasmů. Jsou totiž mnohem delší než ty mužské. Mužský orgasmus je oproti ženskému biologickou nutností. Ale i muži mohou mít s orgasmem problémy. Někteří nedokážou své pocity ovládat a vyvrcholení dosáhnou dřív, než vůbec k nějaké větší akci dojde. Ti další již ve svém sebeovládání došli tak daleko, že se musejí hodně soustředit, aby vůbec splnili mužskou roli.

Začátek je v hlavě
Sexuální prožitek začíná v hlavě. Zabrzdí ho, když žena není uvolněná a myslí jí víří předsudky či každodenní starosti. O tom, zda dosáhne vrcholu, rozhoduje i partnerovo sexuální chování k ní. Stejně i to, zda si na milování umí najít dostatek času. Za absencí orgasmu stojí někdy i přísná výchova v rodině.

Každá žena je jinak nastavená. Některé se muž je dotkne a už se zmítá v slasti. Spousta žen však vyžaduje dlouhou předehru. Některé ženy přiznávají, že neprožívají vaginální orgasmus, ale jen klitoridální, ale stydí se během soulože pomoci si drážděním klitorisu. Důležité je, aby žena orgasmus nepředstírala a pokusila se o jeho dosažení společně s partnerem. Citlivá místa je dobré prozkoumat masturbací. Na orgasmus se nesmíte příliš upínat. Celý problém je hlavně ve vaší mysli. Pokud se v klidu budete věnovat sobě navzájem a plně se oddáte milování, zvýšíte pravděpodobnost, že se vyvrcholení dostaví.

Orgasmus bývá problémem při chronických zánětech pohlavních orgánů anebo po biologických operacích. Někdy ženy ztrácejí zájem o sex i po zákrocích, kdy přijdou o dělohu či vaječníky. Myslí si, že pro partnera už nejsou atraktivní. Rozkoš se někdy vytrácí i po porodu, mohou za to změněné anatomické poměry. Žena si moc neužije ani při vysoké hladině prolaktinu, který nestoupne jen při kojení, ale i pod vlivem dlouhodobého stresu.

Lhát se nemá
Existuje mnoho důvodů, proč ženy vyvrcholení předstírají. Nechtějí si připadat sexuálně méněcenné nebo zklamat partnera. Muži si často myslí, že pokud ženu nepřivedou k rozkoši, „není s ní něco v pořádku". Většina z nás se mimo jiné domnívá, že orgasmu by partneři měli dosáhnout společně. Nejčastějším důvodem, proč žena vyvrcholení předstírá, je ovšem ten, že chce styk ukončit. Problémem může být i to, že se ženy stydí říci, co se jim líbí.

Zdroj: ČPZP
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Článek o mužském orgasmu na sexualne.cz

Příspěvekod Plyšáček » 8.10.2016 9:51:19

Neuvěřitelnou všehochuť do článku o orgasmu namíchali na serveru http://www.sexualne.cz. Jen s ohledem na jejich snahu a pro jistou příbuznost s námi probíranou problematikou uvádím v původním kompletním znění.


Orgasmus u muže


Mužskému orgasmu předchází sexuální vzrušení. Tělesným projevem sexuálního vzrušení u muže i ženy je prohloubené dýchání, zrychlení tepové frekvence a zvýšení systolického krevního tlaku. V důsledku těchto změn se objevuje zrůžovění pokožky, optické zvětšení objemu a vybarvení rtů, lesk v očích. Další změny lze pozorovat na prsních bradavkách a na genitálu.

Nejviditelnějším projevem sexuálního vzrušení muže je erekce – ztopoření penisu. K erekci dochází v okamžiku, kdy v kontrolním centru v míše dojde k zaznamenání excitačního podnětu. Mícha vyšle signál do cévní pleteně penisu, tepny se rozšíří (přitéká velké množství krve) a žíly se zužují (takže krev se hromadí a neodtéká). V penisu dojde k nahromadění krve v houbovitém tělesu, jímž prochází močová trubice a naplnění topořivých (kavernózních) tělísek po stranách penisu.

Centrum pro erekci je v bederní části míchy. Jestliže je erekční reflex jednou spuštěn, není ovladatelný vůlí, může však být stejně mimovolně přerušen vnějším podnětem. K sexuálnímu vzrušení muže může vést zrakový, hmatový, sluchový nebo čichový podnět, ale také nahodilá myšlenka, představa či emoce. Mužská sexuální aktivita je do značné míry závislá na hormonálním zásobení. Mužský pohlavní hormon (testosteron) mimo jiné zvyšuje sexuální vzrušivost působením na mozková i míšní centra, která řídí sexuální chování. To znamená, že ke vzrušení může docházet i bez sexuálních podnětů. Vzrušivost však ovlivňují také podněty, stimulace přímá i nepřímá, a rovněž celkový stav organismu: psychický (nálada, únava, myšlenky) i fyzický (spánek, nemoc atd.).
Dalším projevem vzrušení je zkrácení svalových vláken šourku, čímž se varlata přibližují k bázi penisu, prostata začne tvořit více sekretu.

Mužský orgasmus je na rozdíl od toho ženského viditelný. Je totiž obvykle spojen s ejakulací neboli výronem semene.
Ejakulát je tekutina bílé až bílošedé barvy, které je v průměru přibližně 0,6 mililitru. Nicméně po častých ejakulacích je množství menší, ejakulát se postupně dotvoří. Ejakulát je složen ze spermií, které zrají ve varlatech – pohlavních žlázách muže. Dále je ejakulát tvořen tekutinou ze semenných váčků obsahující cukr pro výživu spermií a také tekutinou z prostaty, ta reaguje zásaditě a neutralizuje tak kyselé poševní prostředí.
Po výstřiku bývá ejakulát rosolovitý, ale přibližně po půlhodině se stává tekutým. U zdravého plodného muže je v 1 ml ejakulátu cca 20 milionů (dříve to bylo až 100 milionů) spermií. Spermie má dlouhý bičík, díky jehož kmitání se pohybuje směrem dopředu, a celá měří asi 50 tisícin mm. Nižší koncentrace spermií než 20 mil./ml se nazývá oligospermie. Nepřítomnost spermií v ejakulátu nazýváme azoospermie. Plodnost muže závisí kromě počtu spermií také na jejich pohyblivosti.

Plodnost pomáhá zlepšit dobrá životospráva s omezením kouření a alkoholu. Objem ejakulátu, a někdy i počet a kvalitu spermií příznivě ovlivňuje dlouhodobé podávání lékařem určených dávek hormonů. Plodnost muže často zlepší operace varikokély a důkladné léčení zánětů varlat, nadvarlat a prostaty. Ejakulaci – tedy mužský orgasmus – doprovázejí libé pocity, které trvají většinou tak dlouho, jak dlouho trvá ejakulace, tedy v průměru 6 až 12 vteřin. Muži mohou vypudit sperma v několika velmi silných výstřicích, ale také mohou být výstřiky slabší či může být výstřik pouze jeden. U některých mužů dochází k ejakulaci spíše výtokem semene. Způsob ejakulace je ovlivněn individuálním biologickým nastavením muže a nemá přímý vliv na prožitek.
Po ejakulaci se uvolňuje sevřené krevní řečiště, odplavuje se zadržovaná krev a erekce opadá do několika minut. Nastává tzv. refrakterní fáze, při které muž není schopen dosáhnout znovu erekce. Tato fáze je různě dlouhá, u každého muže bývá odlišná, ale také u jednoho muže v různých obdobích se může refrakterní fáze prodlužovat či zkracovat.
Orgasmus je charakterizován intenzivním tělesným potěšením, je doprovázen krátkými cyklickými svalovými kontrakcemi v oblasti dolní pánve, obklopující genitál a řitní otvor. U některých mužů dochází také ke svalovým stahům jiných tělesných partií a je doprovázen euforií. Po orgasmu se do těla vyplavuje hormon prolaktin, který způsobuje tělesnou únavu.

Zdroj: sexualne.cz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Články o ženském orgasmu na sexualne.cz a xman.cz

Příspěvekod Plyšáček » 10.10.2016 9:20:36

Na specializovaném serveru http://www.sexualne.cz opět zřetelně naznačují, že o orgasmu jako takovém v podstatě moc neví. A jelikož u ženy se nemohou zaměřovat tolik na popis ejakulace a další biologické projevy, tak jako v případě mužů, jejich článek o orgasmu u žen je ještě kratší. To opravdu všechno musí zpracovávat Pedonia? My máme přece na starost dětskou sexualitu!
Na severu pro http://www.xman.idnes.cz píší docela hezky a pro muže poučně. Posuďte sami.


Orgasmus u ženy


Ženský orgasmus je neustále obestřen jakýmsi tajemstvím. Není tak explicitní jako mužský. Až 8 % žen orgasmu nedosahuje nikdy, 17 % v menšině styků, 21 % dosahuje orgasmu asi v polovině styků, 28 % ve většině a 27 % vždy nebo téměř vždy (Weiss, Zvěřina: Sexuální chování v ČR – situace a trendy, 2001). Mnoho žen tedy k orgasmu nedochází tak často či tak lehce, jak by si představovaly. Orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako orgasmus muže. Mnoho žen se dosahování orgasmu musí naučit. Tento článek by měl sloužit jako inspirace, co vše je možné udělat, aby orgasmus u ženy nastal. Nebudeme se tedy zabývat situací, kdy žena s orgasmem problém nemá.

Příčin, které způsobují, že žena nemůže dosáhnout orgasmu, je mnoho. Některá žena projde velmi puritánskou výchovou či výchovou s mizivým množstvím informací o sexualitě či o fungování lidského těla vůbec.

U některé ženy dosahování orgasmu komplikuje fakt, že u ní došlo v dětství či mládí k nějakému sexuálnímu traumatu. Nemusí to vždy být pouze znásilnění. Někdy zapůsobí pouze nevhodné poznámky či narážky mužských příbuzných.

Dále sexualitu komplikují různé předsudky, které si mnoho žen vůbec neuvědomuje a bere je jako „ta správná tvrzení“. Nejčastěji zaznívají moudrosti jako: žena sex nepotřebuje, potřebuje vztah; orgasmus je jen u chlapů; muži mají rádi jen štíhlé... Tyto vlivy pak mohou způsobovat strach či stud něco si v sexu vyzkoušet.

Sexualita je ve většině případů záležitost partnerská, a tím se dostáváme k další oblasti možných nesouladů. Neřešené partnerské konflikty, nevyřešený nesoulad v rozdílné chuti na sex, stud, strach a další se podílejí na kvalitě sexuálního soužití partnerů.

Všechny výše zmiňované příčiny a jistě i mnohé další jsou v zásadě záležitostí psychiky ženy či jejího vztahu s partnerem. Na tyto příčiny je velmi obtížné poskytnout obecné rady či odpovědi. Ve většině případů je velmi přínosná konzultace s odborníkem (psychoterapeut-psychiatr či psycholog, sexuolog, partnerský poradce).

Existují však ženy, u kterých je příčina neznámá a nelze ji přesně identifikovat ani po dlouhé terapii (některé ženy orgasmus nemají celý život a některé z nich jsou se svojí sexualitou spokojené). Ve chvíli, kdy je alespoň částečně odstraněn některý z psychických bloků, je možné se zabývat tělesnou stránkou věci.

Zdroj: sexualne.cz


Co byste měli vědět o ženském orgasmu


Funguje jako přírodní antidepresivum, vaší partnerce pomůže zahnat stres a staří Řekové si dokonce mysleli, že je podmínkou pro otěhotnění. Seznamte se s méně známými fakty o ženském orgasmu.

Prostředek proti stresu
Jedním z přínosů ženského orgasmu je jeho schopnost působit jako přírodní antidepresivum a prostředek proti stresu. Během sexuální aktivity jsou totiž utlumeny ty části ženského mozku, které jsou zodpovědné za strach, úzkost a negativní emoce vůbec.
Zatímco je během dne ženské tělo a psychika vystavená řadě tělesných a psychických podnětů, které způsobují stres, při orgasmu se vyplavují endorfiny, které ho naopak redukují.
Endorfiny jsou navíc známé svou schopností tlumit bolest. To je také důvod, proč orgasmus působí například i proti migréně nebo menstruačním bolestem.

Historie orgasmu
Ve čtvrtém století před naším letopočtem věřil Hippokrates, že dítě je důsledkem ženského orgasmu. Pro povzbuzení plodnosti proto doporučoval, aby se muži snažili vskutku pečlivě dosáhnout sexuálního uspokojení svých partnerek.
Později se chovala historie k ženskému sexuálnímu prožitku daleko víc macešsky a strojeněji.
Dnes si orgasmus žena může vychutnat, ne vždy jim to ale historie dovolovala.
Správná žena leží při souloži klidně, pokojně, psalo se v devatenáctém století v manuálu pro nevěsty (The Madison Institute Newsletter), který jim vysvětloval, jak se chovat při prvním pohlavním styku. Žena nesmí za žádných okolností dávat zvukem nebo jiným projevem najevo, že by jí byla ona aktivita příjemná: tak zněl základní imperativ.

Druhy orgasmu
Odborníci mluví o dvou základních typech ženského orgasmu - vaginálním a orgasmu dosaženým drážděním klitorisu. První z nich je vzácnější, podle statistik ho dokáže dosáhnout pouhá třetina žen, zbývající dvě třetiny potřebují stimulaci klitorisu.
Mimochodem, klitoris nemá v ženském těle žádnou jinou funkci, než je poskytování sexuálního potěšení.
Přibližně jedno procento žen je poté schopno dosáhnout orgasmu pouze za pomoci dráždění prsů.

Nečekané změny
Poté, co se žena vzruší, začne její srdce bít rychleji a dech se zkracuje. Její prsa se obvykle o něco zvětší, stejně tak jako prsní dvorce, bradavky se vztyčí. Některé ženy zčervenají v obličeji, na krku nebo v dekoltu.
Viditelná část klitorisu mírně naběhne, u některých žen však může při orgasmu zvětšit klitoris svou velikost až o polovinu. Stydké pysky se rozestoupí. Při orgasmu obvykle dochází též k silným svalovým křečím, které se periodicky opakují v intervalu zlomku sekund a trvají zhruba půl minuty.

Neznámá čísla
Podle průzkumů sexuologů potřebuje průměrná žena k dosažení orgasmu dvacet minut, zatímco muži stačí dvě až pět minut.
Masturbace bývá pro dosažení ženského orgasmu jednou z nejjistějších cest
A statistiky (opět) vypovídají o mužské namyšlenosti. Že žena s nimi dosahuje orgasmu, totiž sebevědomě tvrdí plných 44 procent mužů... Problém je ale v tom, že s nimi souhlasí jen 22 procent žen.
Chtěli byste u své partnerky zažít mnohonásobný orgasmus? Potom sbalte vysokoškolačku - podle výzkumů totiž ženy s vysokoškolským vzděláním dosahují mnohonásobného orgasmu častěji než zbytek populace.
Mimochodem, věděli jste, že G-bod je pojmenován po doktoru Ernstu Grafenbergovi, který ho jako první popsal?

Polohy pro orgasmus
Pouhá třetina žen dosahuje orgasmu při sexuálním styku (zbylé dvě třetiny dojdou vrcholu při předehře, mazlení nebo masturbaci), po sňatku přitom, podle výzkumů, tento podíl dokonce ještě klesá.
Pravděpodobnost, že žena při sexu s vámi vyvrcholení dosáhne, můžete podle sexuologů zvýšit vhodnou milostnou polohou.
Nejvýhodnější má být misionářská poloha, při níž je pánev ženy podložená několika polštáři a kolena partnerky jsou přitažená k hrudníku. Váš penis tak totiž může lépe stimulovat její G-bod.

Zdroj: xman.idnes.cz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Odborný článek o duchovním orgasmu na jogin.cz

Příspěvekod Plyšáček » 14.10.2016 22:03:05

Naprosto špičkově a zasvěceně je umění milování a dosahování těch nejvyšších orgasmů popsáno v odborném jogickém textu duchovní školy Rezonance. Zcela s tímto textem souhlasím, vím, o čem pojednává, ale nenapsal bych to lépe. Pokud někdo neuznává jogickou filozofii či terminologii, nemusí se při čtení vzrušovat. Navíc úplné zvládnutí těchto technik není vskutku pro každého smrtelníka.

Orgasmus - extatický tanec energie
(duchovní škola Rezonance)Průměrný pár milující se bez úplné kontroly sexuálního potenciálu prožívá orgasmus o délce asi deseti vteřin. Jestliže se miluje 6 až 7 krát měsíčně, dostaneme 65 vteřin orgasmu za měsíc, celkem asi 13 minut za rok! Pokud si však současně spočítáme, kolik času přibližně každý stráví různými představami, přemýšlením, úzkostí, starostmi anebo nadějemi ohledně těchto třinácti minut slasti, vyjde najevo, že nad tímto fenoménem strávíme daleko více času - a to v řádech hodin až dní. Orgasmus si tak rozhodně zaslouží hlubší pozornost každého z nás.

Jak už bylo popsáno v jiných článcích, existuje velký rozdíl mezi milováním s kontinencí (bez ztráty sexuálního potenciálu) v podobě, jakou ji praktikují jogíni zasvěcení do tajů tantry, a běžným milováním (bez kontinence). V grafickém znázornění intenzity milostného aktu je tento rozdíl ještě markantnější. V knihách pojednávajících o sexualitě je často prezentována tzv. „křivka orgasmu“, která právě zachycuje nárůst energie během milování, a zjednodušeně můžeme říci, že rozlišuje čtyři různé fáze: vzrušení, stabilní hladina, orgasmus a závěr.odkaz a zdroj: www.jogin.cz


V první fázi předehry probouzí milenecké „hrátky“ erotickou touhu a vyvolávají vzrušení. To se projeví erekcí u mužů a zvlhnutím pochvy u žen. Ve stabilizované fázi určuje erotické napětí zrychlení dechu navozující společný pocit souznění. Ve třetí fázi se vzrušení, které bylo původně vnímáno pouze v oblasti genitálií, začíná rozšiřovat do celého těla a stoupá do hlavy.

V určité chvíli, která se nazývá „bodem bez návratu“ (mezní bod, kterému je nutné se vyhnout v případě milování s kontinencí), dochází ke ztrátě vědomé kontroly a sérii reflexních kontrakcí genitálních svalů, což se projeví ejakulací u mužů a explozivní orgasmickou ztrátou sekrece u žen. Po uvolnění sexuálního napětí se tělo zklidní a uvolní. Díky obrovské ztrátě energie, která je důsledkem ejakulace, je však v několika dalších minutách jakákoliv erotická stimulace za účelem dalšího orgasmu nemožná. Tato doba stagnace je u mužů delší než u žen.

V případě tantrické cesty s potěšením zjistíme, že zážitky během milování s kontinencí jsou intenzivnější a déletrvající než je tomu v případě milování bez kontinence. Jeden ze zásadních rozdílů mezi orgasmem s ejakulací a prodlouženým orgasmem bez ejakulace spočívá v tom, že moment, kdy je již úroveň vzrušení taková, že muž (nebo žena) cítí, že ejakulace (nebo ztráta energie) je již nevyhnutelná, je nekonečně oddalován a tím dochází k oddělení samotného orgasmu od ejakulace.

Další rozdílný aspekt mezi milováním z pohledu muže a ženy je ten, že žena v jeho průběhu nesměřuje k ničemu konkrétnímu, nýbrž prožívá intenzitu všech erotických pocitů a vjemů kontinuálně. Žena také potřebuje v prvních dvou fázích milování více erotické stimulace. Pokud se snaží urychlit svou orgasmickou křivku v zájmu uspokojení muže, vždy riskuje ztrátu svého vlastního prožitku. Jak muž, tak i žena, musí znát dobře svůj vlastní rytmus a současně brát v úvahu touhy a pocity toho druhého. Tím vznikne opravdová milostná hra, která je skutečným erotickým tancem, ve kterém jsou ve dvou hlavních rolích oba milenci.

Dalším důležitým rozdílem je rytmus, kterým žena po delší době dospěje k orgasmu. Ženský orgasmus je implozivní, zatímco mužský explozivní. Díky časovému posunu, který milenci potřebují k dosažení orgasmu, se potřeba schopnosti muže ovládnout a oddálit ejakulaci stává více než zřejmou.

Z uvedeného je možné vyvodit, že ženský a mužský orgasmus jsou z hlediska frekvence a úrovně působení odlišné: ženy dosáhnou orgasmu obtížněji, ale jakmile ho dosáhnou, prožívají orgasmus celou svou bytostí a tuto zkušenost rozvíjí i na emocionální a psychické úrovni. Muži dosáhnou orgasmu celkem rychle, ale v prvních fázích ho intenzivně prožívají pouze tělesně na fyzické úrovni. Pokud chtějí oba dosáhnout prodlouženého orgasmu zároveň, musí žena dokázat udržet své sexuální vzrušení, aby mohla prožívat orgasmus častěji, zatímco muž se musí energeticky více otevřít, aby energii z orgasmu dokázal rozšířit do celého těla a celé bytosti.

Křivka orgasmu pro muže a ženy, kteří se milují s kontinencí, vypadá takto:odkaz a zdroj: jogin.cz


Během předehry se začíná probouzet základní energie bytosti – kundaliní šakti a postupně podněcuje u obou milenců stavy extatické rozkoše a značně zesílené smyslnosti. Důraz je kladen především na smyslový požitek, sexuální vjemy, milostné prožitky a samotné vzrušení. Prožitek orgasmu dosažený v této fázi se vztahuje k silovým centrům múladháračakra a svádhišthánačakra (jedná se o druh orgasmu, který lidé prožívají nejčastěji).

Pokud sublimovaná energie dosáhne úrovně silového centra manipúračakry, milenci zažívají stavy expanze, svobody a spalující vášně. Tyto pocity se stále zušlechťují a díky procesu sublimace se transformují do láskyplných stavů, doprovázenými pocity dávání, něžnosti a jemnosti.

Orgasmus prožívaný na úrovni silového centra anáhatačakry vede k umocnění stavu nezištné lásky, k dosažení hlubokého klidu a vnitřní rovnováhy. Propojení mezi milenci je velmi intenzivní, vytříbené a čisté, prakticky vlastně mizí erotické uspokojení a nahrazuje ho velmi intimní celkové (dávající) naplnění.

Zážitky se stanou ještě vytříbenějšími a hlubšími, pokud je dosaženo úrovně višuddhačakry. Orgasmus je prožíván kosmicky, objevují se jemné vjemy hudby sfér, stavy vnitřní čistoty, božské inspirace a pocity vyšších subtilních energií. Od takové chvíle se vše jakoby rozpíná, má jemnější strukturu a energie je přítomna hlavně v oblasti hlavy, kde dynamizuje ádžňáčakru. Je zesílena schopnost kontroly na mentální úrovni, dochází k dynamizaci inteligence a oba milenci případně zažívají jasnovidecké vjemy. Jednotlivé rozdíly mezi nimi mizí a jejich bytosti se prolínají a rozpínají do nekonečna, objímajíce celý vesmír až následně dosáhnou úplného kosmického orgasmu.

Orgasmus jako tanec energií
A teď zkusme použít trochu odlišný pohled na orgasmus. Gabrielle Roth, světoznámá umělkyně, která zasvětila 10 let studiu tance v různých kulturách světa, autorka systému Tanec pěti rytmů, vytvořila analýzu srovnávající pět různých fází tance s odpovídajícími body orgasmické křivky:

1. Fluidní fáze (plynutí): tanec začíná v plynulém rytmu, jako když teče voda, pohyby jsou měkké, vlnité, postupné, plynoucí.

Analogicky při milování tato fáze odpovídá předehře. Je to stádium plné touhy, která vyvolává stav vzrušení u obou milenců. Je úzce spojená s intimitou, dává volný průběh citům, následuje inspiraci okamžiku a otevírá nás sladkým a uvolňujícím aspektům sexuality. Pokud přejdeme příliš náhle do druhé fáze vysoké aktivity bez toho, že bychom nejdříve prošli předehrou, riskujeme, že se velice rychle unavíme.

2. Prudká fáze (staccato): Rytmus je pulzující, plný energie, s náhlými a silnými pohyby, víření bubnů, jednotlivé pohyby jsou od sebe oddělovány.

V milování to odpovídá fázi, kdy dochází k narůstání napětí a zrychlování dechu. Druhá fáze má někdy agresivní charakter a hodně lidí má tendenci se tomuto stádiu vyhýbat, jelikož nerozumí jeho energetickému náboji. Když nedýcháme zhluboka a nezaměříme se na myšlenky a následně na naše smyslové prožitky, nepodaří se nám energii ovládnout a prožijeme pouze rychlý orgasmus, kdy je rychle po všem. Jeden z hlavních principů kontinuální sexuality je překonání svých vlastních mezí, stálé zaměření k objevování, prodlužování a prohlubování extatických stavů.

3. Chaotická fáze: V této fázi jsou taneční pohyby zcela mimo kontrolu, stanou se automatické (jako by tělo tančilo samo od sebe), odvážné, vibrující a zahrnují celou bytost.

Energie milenců při milování pozbude konkrétní směřování, vzrušení se začíná rozšiřovat z oblasti pohlaví do celého těla a vyvrcholí orgasmem. Aby bylo možné udržet vědomou kontrolu v chaotické fázi, je nutné si být velmi dobře vědom sám sebe. Pouze silná osobnost s jasnou bdělou myslí může čelit fázi chaosu s jistotou, že se bude schopna rychle vrátit do spořádaného světa vědomí. Slabá bytost bude vždy cítit strach ze ztráty kontroly.

Jedná se současně o nejhlubší fázi, kdy se ego začíná rozplývat a vy stanete tváří v tvář tomu nejlepšímu, co ve vás je. Abyste se do této fáze úspěšně dostali a komplexně prožili tento stav orgasmu, je nutné vědomě projít prvními dvěma fázemi.

4. Lyrická fáze: fáze, kdy se tanečníci cítí velice lehce, jakoby tančili na obláčku, který je vede, bez jakékoliv snahy. Celým tělem současně proniká vášeň smyslů.

V milování je to moment, kdy se nacházíme v náručí partnera a naše tělo stále vnímá odezvy pulzujícího prožitku. Lyrická fáze je úměrná prudké fázi: Čím větších výšin dosáhneme v prudké fázi, tím je lyrická fáze hlubší. Mnoho lidí se v této fázi nezorientuje a projde ji příliš rychle anebo se k ní vůbec nevztahují.

5. Klidová fáze: vláční a uvolnění vyjadřují tanečníci své pohyby pomocí jednoduchých gest, spíše statických, které jsou ale prodchnuty chvěním energetického náboje, který právě tanečníci zažili a který naplňuje celou jejich bytost. Cítí se čistí a spokojení s tím, kým jsou.

Během milování prožíváme pocit, že bychom takhle byli schopni zůstat hodiny, stále máme plno energie a jemných prožitků, navenek jsme zcela klidní. Pátá, mírová fáze, je završením předchozích čtyř fází. Když prožijeme předcházející fáze celou bytostí, klid nakonec přijde sám od sebe, naplní nás, nasytí nás a dá nám velmi konkrétní, velice hluboký pocit samotného bytí, pocit jednoty s milovanou osobou. Na konci milování tak dosáhneme hlubokého stavu intimity a nashromážděná energie nám vydrží po překvapivě dlouhou dobu.

Tak můžeme porozumět tomu, proč moudří tvrdí, že zatímco obyčejní lidé ztrácejí a unavují se nekontrolovanou sexualitou, jogín praktikující kontinenci znalý těchto tajemství bude milováním povznesen a bude šťastnější. Zároveň se bude skrze milování duchovně rozvíjet, což ho namísto únavy regeneruje a pomáhá mu udržet si svou vitalitu a vnitřní mentální sílu.

Každá bytost, která se bude řídit těmito pravidly, je schopna transformace běžné sexuality v posvátný akt.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Článek o ženském orgasmu v Nový prostor

Příspěvekod Plyšáček » 28.10.2016 8:45:12

Skryté dějiny orgasmuSpolečnost ho popírala, manželé ho neuměli ženám zajistit a lékaři ho pacientkám dopřávali jako terapii na neexistující nemoc. Dějiny ženského orgasmu jsou fascinujícím svědectvím o tom, jak krkolomně se ženská sexualita proplétala normami.

„Pokud ony symptomy přetrvávají, považujeme za nezbytné požádat o spolupráci porodní asistentku, která bude masírovat genitálie s jedním prstem uvnitř, používaje liliového oleje, oleje z pižmovky obecné, z šafránu a podobně. Tak lze postiženou ženu přivést k záchvatu.“ Slova z lékařské příručky z roku 1653 Alemariana Petra Foresta nemohla být explicitnější. Lékař nazývaný nizozemský Hippokrates si nedával záležet bez důvodu, ženská hysterie, kterou měla procedura léčit, sužovala mnoho dam oné doby.
A platilo to i dvě století nato, pokrok se odrazil jen v účinnější technologii. V roce 1869 uvedl americký lékař George Taylor na trh první vibrátor na vodní páru. Byl monstrózním strojem, jmenoval se Manipulátor a lékař upřímně upozorňoval i na jeho rizikovou stránku: léčí sice pánevní poruchy, ale je důležité jeho používání pacientkami regulovat, protože svádí k nadužívání a požitkářství. Aby ne, když produkoval, stejně jako předtím hbité prsty lékařů a porodních bab, orgasmus.

Zvíře uvnitř ženy
Onu nemoc společnosti a především slečnám a paním nadělili staří Řekové. Slovo „hysterie“ znamená v řečtině „děloha“ a odkazuje na to, že choroba byla podle nich způsobena dělohou, která začala uvnitř ženského těla pochodovat. Platón ji spolu s dalšími považoval za zvíře, které „se potuluje všemi směry skrze tělo“ a „způsobuje množství nemocí“.
Odpoutanou dělohu považoval za původ ženské hysterie Hippokrates, Aretaeus, Soranus i Galén. Mezi projevy nemoci řadili úzkost, nespavost, sexuální fantazie, nervozitu, podrážděnost, pocit tíže ve spodní části břicha a nutkání dělat problémy. A shodovali se i v terapii, byla v zásadě dvojí. Zaprvé uzavření manželství a léčba v podobě pohlavního styku s manžely, zadruhé, v případě vdov a žen víry, pánevní masáž, která vede k tomu, co lékaři nazývali „záchvat“. Dokáže totiž načas ženu „zbavit všeho zla, které cítí“, jak popisoval Galén.
Údajná nemoc, za níž se skrývala prostá sexuální neuspokojenost, i její terapie zaťaly drápy do ženských životů i lékařství na dlouhá staletí. Obojí vstoupilo do učení islámského lékaře Avicenny v jedenáctém století našeho letopočtu, Ferrari da Gradi ve čtrnáctém, Paracelsa a Parého v šestnáctém, Mandevillova v osmnáctém či Briqueta v devatenáctém, jak shrnuje v knize Technologie orgasmu Rachel P. Maines.
A vymyšlenou nemocí byla společnost doslova prolezlá. Anglický lékař Thomas Sydenham si v roce 1861 povzdechl, že hysterie je druhou nejrozšířenější chorobou po horečce a tvoří šestinu všech lidských neduhů. „Stěží se najde žena, která by jí byla úplně zbavená,“ líčil hořce. Jeho kolega Pierre Briquet byl střízlivější, odhadoval, že jí trpí čtvrtina žen. Tak či tak, údajná hysterie byla součástí ženských životů. S ohledem na nepochopení ženské sexuality, kterým společnost po staletí trpěla, to bylo vlastně logické.

Ženská sexualita v zajetí mužů
Svět ovládaný muži si totiž s ženskou sexualitou a fyziognomií nedělal hlavu. Západní lékařství dokonce až do 18. století nebylo schopno popsat ženskou anatomii, nerozlišovalo klitoris od pochvy a vaginu od dělohy. Laický svět praktického sexu na tom nebyl lépe, soulož představovala pouze penetraci a mužský orgasmus, došlo-li k ženskému, byl považován přinejlepším za vedlejší produkt mužova vyvrcholení. Vezmeme-li v potaz, že většina žen dosahuje orgasmu drážděním klitorisu a že masturbace, která by bývala mohla být alternativní cestou k orgasmu, byla ženám zakazována jako nezdravá a nectná, následek nemohl být tristnější a jednoznačnější. Byla to společnost sexuálně frustrovaných žen.
Dámy dějinami pochodovaly jako bytosti odvrácené od sexuality. Společnost jim ji upírala, nedokázala si představit, že by mohly či měly být sexuálně uspokojeny. Dokázala ji u nich detekovat jen jako nemoc a jako chorobu ji svěřila pod kontrolu a regulaci mužů – lékařů. „Lékaři zdědili úkol produkovat orgasmus u žen proto, že to byla práce, kterou nechtěl nikdo dělat,“ konstatuje lakonicky Rachel Maines. Jenže nakonec se tím nechtěli mořit ani oni sami.

Unavené prsty, lákavý trh a mechanizace
Zdravotní masáže genitálií, které pacientku dovedly až k ulevujícímu „záchvatu“, znalo lékařství od starověku přes renesanci až do moderní doby, boom zažívaly za viktoriánství. Společnost vyprodukovala nemoc a choroba vytvářela trh a zisky. Lukrativní. Pacientky odcházely spokojené, terapie s sebou nenesla riziko ublížení na zdraví či smrti, nevedla však ani ke konečnému vyléčení, proto bylo třeba placených návštěv opakovaně. Ženy trpící hysterií tvořily rozsáhlý trh. Podle odhadů stály za třemi čtvrtinami z 200 milionů dolarů zisku, který vykázalo americké zdravotnictví v roce 1873. Přesto to pro lékaře nebyly snadno vydělané peníze. Už v roce 1660 lékař Nathaniel Highmore poznamenal, že vyvolat masáží záchvat je náročným úkolem. Dokázat to vyžadovalo dovednost, zkušenost, ale též trpělivost. Obsloužit jednu pacientku bylo časově nákladné a byla to úmorná, nudná rutina. Nebyla to zábava. Unavovalo to. To proto, nikoli z etických ohledů, začali lékaři výkon terapie delegovat na podřadné, ženské spolupracovnice jako porodní báby.
Technický pokrok však nabídl vyšší produktivitu i na tomto specifickém poli. Již dlouho se využívaly masáže proudem vody na genitálie nebo nejrůznější houpací křesla, zrychlení terapeutického procesu však přišlo až v devatenáctém století s masážními stroji. Ty první byly neobratné a dokonce nebezpečné, jako Taylorův Manipulátor. Pak na trh doklouzaly první vibrátory a masážní válečky pro ženy i muže, které využívaly i elektrošoků. Velký krok dál přišel začátkem osmdesátých let 19. století s přenosným vibrátorem britského lékaře Josepha Mortimera Granvilla. Jeho autor sice ostře nesouhlasil s použitím pro ženy a doporučoval jej jen jako svalový masážní stroj pro muže, jeho kolegové a trh ale omezení nerespektovali. A poté přišly další přístroje. Spokojení byli všichni, lékaři, pacientky i manželé. Lékařské kruhy, ctění choti a, kdo ví, možná i ženy, však přivírali oči. Iluze, že ženy nemohou cítit sexuální rozkoš, protože jsou jen pomocnicemi při reprodukci druhu, pořád panovala. Viktoriánskou společnost oklamaly vlastní proti-ženské předsudky. To proto se vibrátory inzerovaly jako masážní strojky v novinách a časopisech všem na očích.
Další kapitolu dějin ženského orgasmu a erotických hraček začala psát až dvacátá léta minulého století. Když se masážní strojky začaly objevovat v prvních pornografických snímcích, nešlo se pokrytecké iluze dál držet. Pornografie zakřičela: ženské sexuální potěšení existuje. Ženská hysterie však byla ze seznamu nemocí Americké psychiatrické asociace vymazána až v roce 1952. A ještě dlouhá léta poté byla obtížnost dosažení orgasmu u žen přičítána jejich fyzickým či duševním potížím.

Zdroj: Nový Prostor č. 474
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Encyklopedie sexu - Orgasmus

Příspěvekod Plyšáček » 17.4.2017 19:24:03

Encyklopedie sexu - Orgasmus (novinky.cz)Člověk pyšný na svoji nadřazenost nad ostatními živými bytostmi se rozhodně nemůže chlubit žádným vítězstvím v sexuálních kláních. Lidské sexuální orgány ani nejsou těmi největšími a člověk dokonce ani nemá největší výdrž. Mnoho živočišných druhů lidi v kopulačních schopnostech překonává, vysvětluje Encyklopedie sexuálních rekordů od G. L. Simonse.

Lidský druh neskóruje ani v reprodukčních schopnostech, ani nemá tolik odvahy k experimentům. Nebo, pokud ji má, většinou se poté užírá výčitkami svědomí, což jiné druhy nedělají. Pokud had pomyslí na nekrofilii, kuna na znásilnění nebo sviňuchy na skupinový sex, rozhodně kvůli svým myšlenkám nepociťují vinu.

To člověk je často sužován strachem, vinou, úzkostí a morálními zábranami. V rámci sexuálních rekordů by se tedy lidé mohli umístit snad jen jako ti, kteří nejvíce potlačují svoji sexualitu... Pojďme se tedy podívat, jaké zvláštnosti ohledně tohoto "oblíbeného momentu" lidského života byly G. L. Simonsem zaznamenány.

Nejextrémnější následky orgasmu
Orgasmus, který lidské tělo různými způsoby namáhá, dokáže mít i rozličné hrůzostrašné následky. Sexuolog Kinsey o něm například prohlásil: "Některé osoby při orgasmu ztrácejí vědomí. Někdy na pár sekund, jindy i na pár minut." S odvoláním na jiné odborníky od Roubauda (1876) po Browna a Kemptona (1950) Kinsey tvrdí, že byly dokonce zaznamenány i "ztráty smyslového vnímání nebo dokonce vědomí během extrémního prožitku či sexuálního vzrušení."

Odborníci uvádějí, že orgasmus může způsobit i poranění či prasknutí různých vnitřních orgánů člověka. Existují i případy, kdy lidé při orgasmu zemřeli.

Nejpozději prožitý orgasmus
Zatímco ve výše zmíněných krajních případech lidé orgasmu i podlehli, existují i lidé, zejména ženského pohlaví, kteří si na první prožitek orgasmu musejí počkat několik desítek let po zahájení svého sexuálního života. A jsou dokonce i lidé, kteří prožijí sexuálně uspokojivý život, aniž by byť jedinkrát orgasmus zažili.

Sexuolog Kinsey zkoumal, v jakém věku lidé zažili svůj první orgasmus. Dětský věk u holčiček i chlapců je v tomto směru poměrně známou skutečností, proto se Kinsey zaměřil spíše na pozdní prožitky sexuální radosti. Zjistil například, že některé ženy dosáhly orgasmu poprvé až téměř před dovršením 50 let věku.

V jeho průzkumu se objevily hned tři ženy, které do 48 - 50 let nikdy orgasmus nezažily. Kinsey k tomu podotýká, že to ovšem neznamená, že by nebyly spokojené. Chybějící orgasmus totiž prý naprosto není synonymem nedostatku sexuálního uspokojení. Podle něj se s neexistencí orgasmu může slučovat i velice uspokojivý sexuální život.Sexuolog Kinsey popsal šest typů mužského orgasmu. Ty se částečně liší podle intenzity projevené reakce. Nejběžnější typ orgasmu, který prožívá asi 45 % dospělých mužů, se projevuje napětím v těle. V dnešním díle encyklopedie sexuálních rekordů se budeme zabývat hlavně nejrychleji dosaženým vyvrcholením a největší frekvencí orgasmů u mužských jedinců.

Během obvyklých typů mužského orgasmu může docházet i k záškubům ve svalech nebo napětí v jedné či obou nohách, v ústech, rukou nebo jiných jednotlivých částech těla. K některým vyvrcholením dochází postupně, tělo ztuhne a v penisu začne pulzovat. Jiné orgasmy provázejí křeče a jenom velmi malý následný účinek.

Nejrychleji dosažené orgasmy
Výše popsané typy orgasmů jsou ty nejběžnější, které muži prožívají. Encyklopedie sexuálních rekordů však nehovoří pouze o nejběžnějších typech orgasmů, sexuolog Kinsey se zabýval například zjišťováním nejrychleji dosažených vyvrcholení. Byl velmi zaujatý tím, jak rychle reagují na sexuální stimulaci předpubertální chlapci.

Kinsey počítal v procentech, kolik lidí dosáhne orgasmu za méně než 10 sekund. Zjistil, že to dokáže 6,4 % hochů. Čtvrtina všech testovaných dokázala sexuálně vyvrcholit za méně než jednu minutu. Sexuolog navíc zjistil, že předpubertální chlapci dosáhnou erekce daleko rychleji než dospělí muži. Podle něj jsou dokonce dvouletí hoši schopní vyvrcholit za méně než 10 sekund.

Nejvyšší frekvence mužského orgasmu
Jako většinu ostatních sexuálních parametrů berou dospělí muži frekvenci orgasmů za ukazatel sexuální zdatnosti. Obecně panující názor zní, že čím víc orgasmů, tím lépe. Egu většiny mužů by však asi nepomohlo zjištění, že by je v tomto směru překonala většina velmi mladých hochů.

Podle údajů sexuologa Kinseyho, který zkoumal 182 případů, dosáhlo 81 předpubertálních chlapců orgasmu pouze jednou, 17 dvakrát, 42 třikrát, čtyřikrát nebo pětkrát za sebou. 30 z nich se podařilo orgasmu dosáhnout šestkrát za sebou a 12 to dokázalo více než desetkrát v řadě.

Neoddiskutovatelným rekordem v tomto směru byl chlapec, kterému se to podařilo jednadvacetkrát po sobě. Jedenáctiměsíční dítě mělo podle zkoumání Kinseyho dokonce 14 orgasmů během 38 minut. Jeden jedenáctiletý hoch dosáhl jedenácti orgasmů za hodinu. Další, kterému bylo 14 let, vyvrcholil jedenáctkrát během 4 hodin... a tak dále.

Sexuologové ovšem uvádějí, že tato schopnost četných a navazujících orgasmů se začíná ztrácet, když orgasmy začnou provázet ejakulace semene. Kinseyho výzkumy se zabývaly i délkou vysoké sexuální výkonnosti. Zjistil například, že existují muži, kteří po dobu 30 let mívali až tři orgasmy denně. V jeho záznamech se hovoří i o muži, který dokázal po dobu 30 let dosahovat v průměru 33,1 orgasmů za týden.O ženách se obecně soudí, že dosahují orgasmu daleko složitěji a pomaleji než muži. Tato skutečnost je však daleko komplikovanější a méně jednoznačná. Už proto, že koitus není zrovna nejefektivnějším způsobem, jak ženu sexuálně vzrušit. Dnešní díl encyklopedie sexuálních rekordů se bude věnovat všem extremitám ženského orgasmu.

I když se zajisté nedá popřít, že některé ženy mají s dosažením orgasmu potíže a jiné ho za celý život ani nepoznají, existují i takové, které dokáží vyvrcholit velice rychle.

Nejrychleji dosažený orgasmus u žen
Sexuolog Fisher ve svých výzkumech uvádí, že ženám v průměru stačí k dosažení orgasmu 8 minut. Zdůrazňuje ovšem, že se jedná skutečně o "průměr". Některé z účastnic studie totiž byly schopné dosáhnout orgasmu za méně než jednu minutu a dalším to naopak trvalo až půl hodiny.

Sexuolog k těmto výsledkům dodává: "Jestliže v tak malém reprezentativním vzorku, jako byl k dispozici u tohoto výzkumu, dosáhlo několik žen orgasmu za dobu kratší než je jedna minuta, dá se předpokládat že určitě existují ženy, kterým by k vyvrcholení stačilo 40 až 50 sekund." Záznamy sexuálních rekordů dokonce hovoří i o ženách, které dokázaly dosáhnout orgasmu za 2 - 5 sekund po zasunutí penisu.

Nejpomaleji dosažený orgasmus u žen
Sexuolog Fisher měl ve svém výzkumu i ženy, kterým trvalo více než půl hodiny, než dosáhly vyvrcholení. To je relativně dlouhá doba, na druhou stranu však existují ženy, které orgasmu nedosáhnou vůbec nikdy. Taková skutečnost může být pro ženy, které by se eventuelně trápily zmíněnou délkou, povzbuzující.

Odborníci k tomuto tématu však opět připomínají, že orgasmus není jedinou podmínkou spokojeného sexuálního života. Uspokojivý sex nemusí být nutně provázen pravidelně se vyskytujícím a jasně definovaným orgasmem. Sexuologové proto všem těm, které by mohly být neschopností dosáhnout "učebnicového" vyvrcholení stresované, vzkazují, že na sexu je daleko více než orgasmus.

Nejdelší ženský orgasmus
Skutečnost, že je orgasmus synonymem vyvrcholení, napovídá tomu, že je rychle pryč. To je ve většině případů pravda. Někdy však může jeden orgasmus odeznívat v opakovaných vlnách blaženosti delší dobu. Typický ženský orgasmus podle sexuologa Fishera trvá okolo 6 až 10 sekund.

V malém reprezentativním vzorku jeho výzkumu se však objevily i případy, kdy bylo vyvrcholení ženy delší než 20 sekund. Odborník soudí, že se se stále větším rozšiřováním lidských schopností dají očekávat i rekordní délky orgasmů, které budou trvat třeba půl minuty.Orgasmus není pouze součástí fyzických milostných aktů, často ho lidé prožívají i ve snech. Dnešní díl encyklopedie sexuálních rekordů se bude věnovat orgasmu naposledy. Tentokrát se zaměříme na záznamy sexuologa Kinseyho, týkající se orgasmu ve snech sexuálně zkušených i nezkušených žen.

Sny se sexuální tématikou nekončí vždy orgasmem. Nejméně početné erotické sny bez vyvrcholení se často zdají těm, kteří zjevně nemají skutečnou sexuální zkušenost.

Nejčastější sny bez orgasmu
Podle sexuologa Kinseyho existují dva druhy snů se sexuální tématikou, které nekončí orgasmem. Jsou to za prvé sny o sexu se zvířaty a za druhé ty, ve kterých se jasně objevuje sadomasochistický podtext. Čtyřem procentům žen, které se zúčastnily výzkumu sexuologa Kinseyho, se zdají sny o znásilnění. V nich se z pochopitelných důvodů orgasmus rovněž neobjevuje.

Nejčastější sny s orgasmem
Lidé častěji hovoří o zážitcích se sny, během nichž prožili orgasmus, než o těch bez vyvrcholení. Žen bez vlastní sexuální zkušenosti, které ve snech prožívaly orgasmus ve spojení s pohlavním stykem, bylo podle Kinseyho výzkumu 10 %. Druhým nejčastěji se objevujícím snem byl u těchto žen ten, ve kterém prožívaly homosexuální styk. Uvedlo to 7 % sexuálně nezkušených respondentek.

39 % sexuálně zkušených žen ve výzkumu uvedlo, že orgasmu dosáhly ve snech o milování, stejné procento prožilo vyvrcholení ve snu o heterosexuálním prožitku, ve kterém však ke styku nedošlo.

Nejméně obvyklé sny s orgasmem
V nejmenším procentu případů sdělovaly dotázané bez vlastních sexuálních zkušeností své snové zážitky s orgasmem ve spojitosti s pettingem nebo se sadomasochistickými praktikami. Podle záznamů sexuologa Kinseyho se taková odpověď objevila pouze u 1 % dotázaných. Pouhá 2 % sexuálně nezkušených žen prožila ve snech orgasmus, když se jim zdálo o porodu nebo těhotenství. 4 % těchto žen snily o sexuálním kontaktu se zvířaty.

Zmíněná témata snů se nejméně často objevovala i u sexuálně zkušených žen. Každou z těchto kategorií uvedlo jen jedno procento respondentek.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Tajemství lidského orgasmu - Andrew Barnes

Příspěvekod Plyšáček » 11.5.2017 18:07:03

Andrew Barnes


Andrew Barnes se věnuje tantře, psychologii a sexu od roku 1997, kdy začal trénovat nové i postraguální studenty v Austrálii, odkud pochází a kde získal magisterský titul v oboru sexuálního zdraví. Je zkušený masér a autor speciálních terapeutických masáží. Dostalo se mu uznání jako odborníkovi na ženské potěšení a intimitu ve vztahu. Založil neziskovou organizaci Awakening Within, která pořádá semináře a kurzy pro veřejnost.


Umím vyvolat ženě orgasmus, aniž bych se jí dotýkal, tvrdí koučSpojuje tantrické metody poznávání těla a sexuality s poznatky západní medicíny z oboru psychologie a sexuologie. Andrew Barnes cestuje po celém světě s programem na prohlubování intimity a prožitků ve vztahu, stejně jako se snaží šířit pozitivní obraz ženského přirození.

Co může tantra přinést do našeho partnerského sexuálního života?
O sexu ve vztahu většinou přemýšlíme v souvislosti s početím, intimitou, zábavou a usmířením po hádce. Tantra ukazuje, jak vytvořit více spirituální a energetický kontext pro milování. Díky tomu mohou muži i ženy prohloubit svou blízkost, rozšířit orgasmický repertoár o několikanásobné orgasmy celého těla. Také se naučí rozvíjet a rozproudit svou sexuální energii jako způsob dosažení vyšších stavů vědomí.

Mohl byste dát čtenářům nějaký tip, jak vylepšit své milování a vyzkoušet nějakou tantrickou techniku?
Zpomalte. Dejte si čas na to, abyste viděla partnera v přítomný okamžik. Zpomalením můžeme více cítit toho druhého, nejenom fyzicky a emocionálně, ale i v úrovni vibrací. Abychom se pustili do tantrického sexu, musíme si uvědomit, že jsme hlavně energie a že každá molekula v našem těle vibruje. Když se milujete, tak se odpoutejte od cíle v dosažení orgasmu a soustřeďte se na pohyb energie ve vašem a partnerově těle, můžete společně dýchat. Můžete si představit, jak se energie posouvá nahoru po páteři při nádechu a dolů při výdechu. Dívejte se jeden druhému do očí. Je to krásný a jemný způsob, jak společně vytvářet energii, kterou pak můžete využít v každodenním životě.

Jaký je rozdíl mezi “normálním” orgasmem, jak ho zná většina z nás, a energetickým orgasmem celého těla?
Orgasmus je určitá frekvence vibrací. Mnoho z nás ji umí vytvořit pouze v genitální oblasti na několik sekund a nazýváme to vyvrcholením. Vyvrcholení je fajn, ale pokud je to jediný druh orgasmu, co známe, pak nám chybí možnost výběru. Orgasmu celého těla dosáhneme, když dokážeme rozproudit sexuální energii do celého těla. Jinými slovy rozvibrujeme každou buňku ve svém těle na orgasmickou vibrační frekvenci. Když se nám to podaří, můžeme zažívat orgasmus celého těla několik minut, ale i několik hodin.

Vaše předchozí kniha byla věnována ženskému genitálu a jeho zobrazení...
Ta kniha byla inspirována konverzací, kterou jsem měl se skupinou žen o tom, že by rády viděly vice pozitivních zobrazení ženských genitálií. A protože naše společnost má dlouhou historii studu a rozpaků nad sexualitou, rostou i počty žen, které přistupují ke genitální plastické operaci, rozhodli jsme se kromě obrázků také vyprávět příběhy a poskytnout informace. Tato kniha by měla ženám dát šanci podívat se na sebe novýma očima a dozvědět se důležité informace o svém těle. Obrázky jsou zpracovány jako kreativní fotografie, umělecká díla a diagramy. Možná kniha nebude pro každého v každou chvíli zrovna jednoduchá k přečtení a strávení, klade si za cíl změnit to, jak se cítíte ve svém vlastním těle. Zdravý obraz vlastního těla vychází z toho, jak se díky svým tělům cítíme a díky radosti, kterou nám dávají, ne z toho, jak se na nás dívají ostatní.

A co když cítím stud a rozpaky, co s tím?
Stud někdy může být zdravý. Pokud někomu ublížíme, pocit studu nám o tom dává vědět. Mnoho lidí ale bylo naučeno nezdravému studu v souvislosti se svým tělem a sexem. Kvůli tomu mnoho lidí nikdy plně neprozkoumá svůj sexuální potenciál, brání jim v tom strach ze studu. Lepší než zbavovat se studu je zvyknout si na nepříjemný pocit studu. Naučíme se cítit stud namísto přemýšlení o tom, co jsme zaslechli v minulosti, soustředíme se na sebe, na své pocity a na akceptování sebe samého. Takto nás stud může naučit více se milovat a přijímat sám sebe po sexuální stránce.

Podle vás kolem ženských genitálií panují ve společnosti mýty. Co máte konkrétně na mysli?
Jeden z největších mýtů panuje okolo klitorisu. Většina lidí si myslí, že je to ten roztomilý malý výstupek, který vidíme a můžeme se ho dotknout. Přitom je to ale jen špička ledovce, až 90 % klitoriálních struktur se ukrývá uvnitř ženského těla. I klitoris topoří úměrně ženině vzrušení. Biologicky je ženský systém sexuální odpovědi podobný tomu mužskému, ale stále panuje rozpolcenost ohledně hodnoty orgasmu pro ženy. Žena má v klitorisu erektilní tkáň corpora cavernosa, jsou to houbovité dutinky, které se při stimulaci nalijí a vzpřímí. Je to stejná tkáň, jakou najdeme i v penisu. V současné patriarchální společnosti ale přesto vnímáme ženskou sexualitu jako méně silnou, podmanivou a hlubokou.

Takže naše znalosti ohledně ženského přirození jsou nedostatečné?
Ve studii zaměřené na ženy a jejich znalosti o vlastním klitorisu se zjistilo, že na základní ani střední škole se o této části svého těla a jeho funkci nedozvěděly. Ženské genitálie jsou nepřesně definovány i v mnohých lékařských, slovníkových ale i slangových výrazech a termínech. Výzkumy ukazují, že pokud má žena negativní vliv ke svým genitáliím a jejich funkcím, negativně to ovlivní celý její pohled na vlastní tělo i prožívání sexuálního potěšení. Podle mého názoru musí mít něco takového vliv na to, jak ženskou sexualitu vnímá celá společnost. Podle závěrů několika výzkumů je jasné, že pokud byly ženy odmalička vedeny k negativním postojům k sexualitě, ať už záměrně nebo nezáměrně, bude to mít vliv na jejich subjektivní sexuální prožitky.

V minulosti byla sexualita vnímána jako hříšná a problematická zejména z důvodu náboženského tlaku. Kdo udává tón ve společnosti dnes?
V dnešní době je to zejména lékařsko-farmaceutický komplex. Ten vytváří názory na to, jak klasifikovat a zvládat ženské sexuální reakce a jejich dysfunkce. Mocné propojení lékařů a farmaceutických firem kontroluje obchody s léky pro lidi na celém světě, ale velmi málo se o něm mluví. Lékařsko-farmaceutický průmysl tak zdědil po náboženství roli hlídače ideologie, jeho názory jsou velmi vlivné a utvářejí dominantní společenské postoje, včetně názorů na to, co je normální.

Proč se podle vaší zkušenosti lidé začnou zajímat o tantru?
Mám celkově pocit, že lidé jsou velmi vyhladovělí. Touží po novém způsobu života, novém způsobu prožívání vztahů, sexuality. Mnoho lidí přijde, protože cítí, že si nejsou s ostatními tak blízcí a tak propojení, jak by si opravdu přáli. Dny, kdy manželství bylo jenom o tom, abyste si pořídili děti, už jsou nenávratně pryč. Lidé chtějí od svých vztahů víc. V dnešní době jsou vztahy způsobem, jak rozšířit svůj osobní a spirituální rozvoj. Z tohoto pohledu bychom měli vidět vztahy nejenom jako příležitosti pro blízkost a lepší sex, ale i pro osobní a spirituální růst.

Hovoříte o tom, že bychom své vztahy měli vnímat v novém kontextu. Co tím myslíte?
Pokud v sobě muž pěstuje pouze svou maskulinní část, tak si částečně ubližuje, protože zanedbává a odpojuje se od své milující části, která je také jeho přirozenou součástí. To samé platí i pro ženu, protože pokud rozvíjí pouze svou feminitu, aby byla přitahována k muži, pak přichází o sebedůvěru a sílu své mužské stránky. Pokud v sobě tuto stránku rozvíjíte, nepotřebujete její kvality čerpat od svého partnera. Děje se ale spíš to, že muži kultivují pouze svou mužskou stránku a hledají pak partnerku, která naopak kultivuje svou ženskou stránku jako způsob nastolení rovnováhy. Když se muž potká se ženou, musí se do ní zakotvit, pevně se s ní spojit, aby mohl čerpat z její ženské stránky. To vytváří vzájemnou závislost. Ona se musí chovat určitým způsobem, aby se on cítil určitým způsobem. A platí to oběma směry.

Co tedy s tím?
Když se toto stane, končí takzvaná líbánková fáze vztahu a začíná druhá, známá jako boj o moc. V tu chvíli je nutné nezastavit se ve vývoji a pokračovat do třetí fáze, při které znovu hodnotíme sebe a svůj protějšek a vytváříme si společně novou identitu. Vztahy zrcadlí naše nevědomé aspekty, které nechceme nebo nedokážeme vidět sami. Nehledě na typ vztahu, který si zvolíme, stejné bude vždy přitahováno stejným a díky své vibrační frekvenci si vždycky přitáhneme do života zkušenosti a lidi, kteří v nás probudí staré vzorce chování. Ne proto, abychom zůstali zaseknutí, ale protože jsou to příležitosti k růstu. Naše omezení pochází ze starých zranění, jejichž vyléčením získáme možnosti, jak zvýšit své vědomí, lásku a zkušenosti.Teprve tehdy může opravdový tanec lásky naplno začít.


phpBB [video]


phpBB [video]
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Sexuolog Jaroslav Zvěřina o orgasmu

Příspěvekod Plyšáček » 3.12.2017 9:32:40

Ženský orgasmus je někdy složitý labyrint (novinky.cz)Ženy a muži prožívají různě sexuální vzrušení i sexuální vyvrcholení. Mladí zdraví muži dosahují orgasmu jaksi samozřejmě, ženy to mají naopak mnohem složitější. Až desetina z nich ho nedosáhne při intimním styku vůbec, další třetina spíš vzácně.

Mezi ty, pro které byl orgasmus nedostižným cílem, patřila překvapivě i herečka Marilyn Monroe, sexuální idol padesátých let minulého století. Na sklonku života se přiznala své důvěrné přítelkyni, že ho nikdy nezažila. I když byla třikrát vdaná a mohla se pochlubit řadou milenců.

Proč to muži mají jednodušší a ženy složitější, to částečně vysvětluje evolučně reprodukční teorie. Muž obvykle nedokáže oplodnit ženu bez orgasmu, protože bez něj není schopný ejakulace, tedy výronu semene. Proto matka příroda učinila z jeho vyvrcholení tak významnou součást mužské sexuality.

Žena dokáže dobře otěhotnět i bez orgasmu
Přihodit se jí to může i v situacích, kdy prožívá pohlavní styk negativně, třeba při znásilnění. Je paradoxní, že při něm otěhotní třikrát častěji než při normální souloži. A aby to všechno bylo ještě zamotanější, i experti se dodnes přou, jestli má ženský orgasmus vůbec nějaký význam pro přirozené početí.

I když ho značná část žen nedosahuje nebo dosahuje jen někdy, neznamená to, že jsou vadné, porouchané, tedy sexuálně dysfunkční. Prostě to tak mají. Z různých, někdy i z docela složitých důvodů. To, jestli se dokážou dostatečně sexuálně vzrušit a prožít orgasmus, u nich totiž záleží na řadě okolností. Hlavně na vztahu k partnerovi, ale třeba také na fázi jejich menstruačního cyklu nebo jejich životní situaci a problémech, které musejí řešit.

K nám do poradny chodí relativně často pánové zralého věku se svými mladičkými partnerkami. Takový mužský sexuální suverén mi pak řekne: „Doktore, udělejte s ní něco. Nedokáže mít při souloži orgasmus.“ Není zrovna jednoduché mu vysvětlit, že jeho mladá partnerka dosáhne vrcholu své sexuální výkonnosti až po letech. Ale pak se může hodně divit, jak se změní jejich sexuální život. Muži totiž dosahují maximální erotické vzrušivosti obvykle mezi 20 a 25 lety, ženy až někdy po třicítce.

Orgasmus jako prestiž
Vědomí, že uspokojili partnerku, je pro většinu mužů otázkou prestiže a důkazem toho, jak jsou v sexu dobří. Spousta žen jim proto pocitové vyvrcholení předstírá, aby je nepřipravily o jejich triumfální pocity. A to tím spíš, když muži usilují o jejich orgasmus opravdu urputně. Sehrají jim to divadélko. Mají doma klid a sebevědomého pána tvorstva. I muži někdy předstírají orgasmus, aby dámám potvrdili, že jsou vzrušující a užili si to s nimi. Stává se to však podstatně vzácněji.

Pokud u žen dojde k poruše v prožívání orgasmu, nebývá snadné ji vyléčit. Na rozdíl od poruch erekce, na které už dnes existuje spousta účinných léků, jež zlepšují prokrvení penisu. U žen lékaři takové prostředky nemají. Navíc u nich obvykle nestačí jenom to, aby jim zlepšili prokrvení pohlavních orgánů.

Žena, která vnímá poruchu jako problém, by měla přijít za sexuologem z vlastní iniciativy, to znamená, že ho chce sama aktivně řešit. Pomoci může i to, když přijde s partnerem. Klíčem k řešení jejích potíží se sexuálním vzrušením a vyvrcholením bývají většinou dvě věci. Tou první jsou erotické představy a fantazie, tou druhou pak způsob, jakým jí partner dráždí pohlavní orgány.

Je ale pravda, že někdy potřebuje pomoc spíš psychologa. Ženská sexualita je daleko víc spjatá s pocity, představami a zážitky, než je tomu u mužů. Existují dokonce ženy, které dokážou prožít své sexuální vyvrcholení jen na základě psychických podnětů.

Jak překonat problémy s vyvrcholením ženy
Velice kuriózní případ ze své praxe popsal slavný český psychiatr, profesor Vladimír Vondráček. Měl pacientku, u které vyvolávala orgasmus voda proudící v řece. Aby všechno bylo ještě bizarnější, tenhle efekt u ní měla pouze voda z Vltavy. Jiné řeky na ni takhle neúčinkovaly.

Ale vraťme se k praxi sexuologických ordinací. Nejsnadněji překonávají problémy s vyvrcholením ty ženy, které dokážou dosáhnout orgasmu samy, pomocí masturbace, případně s využitím vhodného vibrátoru. Sexuolog pak může klientce navrhnout, jak do způsobu dráždění, který se jí osvědčil, zapojit partnera.

Pokud jde o léky, které mohou zvýšit chuť žen na sex a zlepšit jejich reakce i prožitek, lékaři v USA začali předepisovat pilulky obsahující účinnou látku flibanserin. Jejich schvalování bylo kuriózní.

Výsledky klinických studií, které s nimi lékaři dělali, nevyznívaly úplně přesvědčivě. Americký úřad FDA (Food and Drug Administration) je proto neschválil. Ocitl se však pod tlakem médií a vlivných feministických organizací. Úřad nakonec ženám vyhověl a lék schválil k užívání.

První zkušenosti ze zahraničí ukázaly, že u některých testovaných pacientek skutečně zlepšil jejich sexuální vzrušivost, i když určitě ne u všech. Do České republiky tato novinka zatím nedorazila.

Ke svérázným výzkumům ženského orgasmu patřil ten, který udělala skupina amerických vědců. Zkoumal, do jaké míry může jeho četnost souviset s čistým měsíčním příjmem partnera. Došel k závěru, že čím je jeho plat vyšší, tím častěji ho jejich partnerky dosahují.

Někdo to může považovat za důkaz, jaké jsou ženské potvory. Jiný v tom uvidí přirozenou přitažlivost dominantních mužů, tedy jakýchsi moderních alfa samců. A další třeba šikovnost – podobně úspěšně, jak zvládají tito muži svou profesi, tak si vedou i v jiných věcech. Včetně milování se svou ženou a pochopení toho, co ji vzrušuje a uspokojuje.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Peggy Orenstein o ženské orgasmu

Příspěvekod Plyšáček » 9.12.2017 16:22:08

Zaslouží si ženy orgasmus? (e15.cz)Světem hýbe vlna ženské emancipace, debata o sexuálním zneužívání má už dokonce svůj vlastní hashtag. Učíme se, jak říct ne, a uvědomujeme si, že se stykem musí souhlasit obě strany. Co se ale stane po „ano“? Ptáme se společně s novinářkou The New York Times Peggy Orenstein, která se tímto tématem dlouhodobě zabývá.

Nikdy jsem neměla orgasmus, ale pro mě to stejně není nic velkého. Já jsem prostě ráda, když vím, že člověk, se kterým jsem, je spokojený. Víte co, oni díky mně orgasmus mají a já jsem ten, kdo je uspokojuje, ať už to znamená cokoliv. /žena, hetorosexuální, 19/ Asi toho až tolik o sexu nevím, ale být sexuálně uspokojena pro mě není to nejdůležitější. To spíš pro něj. Pro něj je to věc číslo jedna. Ale já to mám jinak. Koneckonců, pro mě je jednoduchý být sexuálně uspokojena, protože když je on sexuálně spokojený, tak jsem i já. /žena, bisexuální, 18/ Příklady z americké studie Peplau a Spalding (2000) velmi výmluvně vypovídají o genderové roli žen v sexuálním životě – respondentky často měří své uspokojení podle míry uspokojení jejich partnera a mužské vyvrcholení považují za svou povinnost. Odměnou jim budiž šťastný a fungující vztah.

Blow-job je in, i když jen jednostranně
Peggy Orenstein mluví v této souvislosti o výrazném nárůstu orálního sexuálního chování mezi mladými americkými páry. Fenomén se týká především „blow-jobu“ – praktiky, při níž je muž příjemcem. Dívky mají mnoho důvodů, proč orální sex poskytovat – cítí se díky němu žádané, zlepšuje jim sociální status a také jim umožňuje vyhnout se nechtěnému pohlavnímu styku. Protože chlapec očekává (stejně jako společnost), že ho dívka uspokojí. A na oplatky se obvykle nehraje. Předně proto, že ženy ve svém sexuálním životě obvykle hledají spíše partnerskou blízkost než honbu za orgasmy. Dalším z důvodů bývá nejistota z dostatečné přitažlivosti ženských pohlavních orgánů. Je zvláštní, že muži se vzhledem svých genitálií problém nemají. Tedy očividně ne natolik rozsáhlý, aby odmítli, když jim „to někdo chce udělat pusou“. Orenstein hledá odpověď na to, odkud pramení ženská ostýchavost ohledně přijímání partnerských rozkoší. Tvrdí, že vytváření nerovnosti začíná už ve výchově dětí. Zatímco s pojmenováním „pindíka“ rodiče obvykle problém nemají, dívčí genitálie mnohem častěji zůstávají beze jména. To v pozdějším věku vytváří mnohem větší bariéru při artikulaci ženských sexuálních potřeb. Navíc je na většině amerických škol běžnou praxí při probírání lidských pohlavních orgánů vynechat klitoris. To vede k tomu, že dívčí puberta se obvykle nese v duchu menstruace a nechtěného těhotenství a je na míle vzdálena té chlapecké, charakterizované masturbací a nezkrotnou erekcí.

„Statistiky o sexuálním násilí možná donutily vytvořit dialog ohledně souhlasu, ale upřímná konverzace mezi dospělými a teenagery o tom, co se stane po ‚ano‘ – diskuze o respektu, citlivosti, vzájemnosti, vytváření vztahu, schopnosti sdílet touhy a určovat limity – to se vyskytuje zřídkakdy. A zatímco čím dál častěji říkáme dětem, že obě strany musí jednoznačně souhlasit se sexuálním stykem, stále se vyhýbáme největšímu tabu ze všech: ženské kapacitě a právu na sexuální rozkoš,“ tvrdí Orenstein ve svém článku pro NY Times, kde upozorňuje na doslova „psychologickou obřízku amerických dívek“.

Orgasmus pro Česko
V českých osnovách naopak klitoris máme a zdejší společnost je v sexualitě daleko liberálnější než v USA. Mohli bychom tedy očekávat, že u nás genderová nevyváženost nebude zdaleka tak výrazná. Přesto Weis ve své studii mluví o tom, že schopnost orgasmu je u českých žen výrazně ovlivněna věkem. Největším problémem dosahovat vyvrcholení trpí nejen ženy z nejstarší věkové kategorie (nad 60 let) ale i ty nejmladší – respondentky pod 18 let. Naopak nejvyšší vzrušivost vykazují ženy mezi 30 a 45 lety. Zdá se, že k vyvrcholení potřebujeme nejen mladé zdravé tělo, ale také zkušenosti a sebedůvěru. A také dostatečnou drzost si o orgasmus říct.

A protože opakování je matka moudrosti, nejlépe si vyvrcholení nacvičíte pravidelným tréninkem – masturbací. Většina sexuologů onanii považuje za nejbezpečnější formu pohlavního styku, při které nehrozí ani pohlavní choroby, ani nežádoucí těhotenství. Některé výzkumy navíc naznačují, že u mužů pravidelná masturbace může snižovat riziko rakoviny prostaty a u žen potencionálně zmírňuje bolesti během menstruace či menopauzy. Definitivně však působí alespoň jako relaxační aktivita, která pomáhá jedincům poznat své vlastní tělo. Čeští muži to očividně tuší, protože s masturbací má zkušenost 80 % z nich a obecně masturbační praktiky zahajují dříve (v průměru ve 14 letech) a onanují s větší frekvencí. Naproti tomu z českých žen má s praktikou zkušenost pouze každá druhá, začínají okolo 17. roku a v adolescenci masturbují až s třikrát nižší frekvencí. Český sexuolog Petr Weis k tomu dodává: „Ženy přes všechnu sexuální osvětu posledních let nejsou ochotny plně přebírat odpovědnost za svou sexualitu. Autoři přitom tvrdí, že existuje pouze málo důkazů o tom, že by tyto rozdíly v masturbační aktivitě byly podmíněné biologicky. U žen spíše přetrvává sociální norma spojení sexu s citovým vztahem a domněnka nepatřičnosti sexu pouze pro fyzické uspokojení.“ Otázka zní, zda vina skutečně leží na bedrech ženského pohlaví, které „není ochotné přebírat odpovědnost za svou sexualitu“. Na rozdíl od mužů jsou totiž neustále konfrontovány se stereotypem, že svými biologickými predispozicemi jednoduše nejsou konstituovány pro stejný sexuální apetit jako jejich partneři.

Cvičit, cvičit, cvičit
Přesto nemůžeme popřít fakt, že to bude spíše žena, kdo se bude vyhýbat pohlavnímu styku. Ale není to třeba i tím, že ženy a dívky nevěnují zdaleka tolik svého volného času výše zmíněnému sebeukájejícímu tréninku? S jídlem přece roste chuť a nejčastější předepsaná léčba u anorgasmických pacientek (tj. žen, které nikdy nedosahují orgasmu) je tzv. řízená masturbace. Ta může probíhat individuálně, s parterem, skupinově či v kombinaci s biblioterapií. Na klientkách jsou ukázány různé techniky, popřípadě je následně klientky ukazují svým partnerům. Úspěšnost: velká. Barbach (1974) po deseti sezeních registroval orgasmus po masturbaci hned u 92 % svých anorgasmických pacientek. Výzkum sice probíhal na pouhých 85 probandkách, přesto nemůžeme popřít, že mnohým ženám otevřel dveře do sexuálního života. Královna Viktorie údajně své dceři před svatební nocí řekla: „Zavři oči a mysli na Anglii.“ Někdy tak můžeme mít pocit, že je tento výrok v současnosti stále platný a uspokojovat ostatní je naším vyšším posláním. Pokud se tak stane, je namístě si uvědomit, že dnes by nespasilo Velkou Británii ani to, kdyby všechny ženy světa ve své ložnici vykonaly Viktoriiny instrukce. Proto se přenesme přes své zkostnatělé sociální role a prostě si svoji sexualitu užívejme. A pravděpodobně to půjde mnohem lépe bez myšlenek na Anglii. Ale… každý to má jinak.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Peggy Orenstein o ženské orgasmu

Příspěvekod Plyšáček » 10.12.2017 8:57:22

heterosexuální 19letá žena z USA píše:Nikdy jsem neměla orgasmus, ale pro mě to stejně není nic velkého.
:lol: Jak by mohlo, když to nepoznala. Neví, o jakou dimenzi je její život chudší. Takových je jistě více. Je to smutné. Rozhodně však nikoho nenuťme! +look+ Každý svého štěstí strůjce.

Fenomén se týká především „blow-jobu“ – praktiky, při níž je muž příjemcem. Dívky mají mnoho důvodů, proč orální sex poskytovat – cítí se díky němu žádané, zlepšuje jim sociální status a také jim umožňuje vyhnout se nechtěnému pohlavnímu styku.
Poprvé se setkávám s nechutným americkým označením blow-job. Můžeme otevřeně hovořit o felaci. Proč ve třech větách naznačovat, o co jde. Mám zato, že obliba felace souvisí s vlivem pornografie a s tím, že lidé zkrátka "stále moc neví, jak na to". Muži jsou většinou sobecká dřeva a ženy neznají své tělo a nedokáží jemně vést partnera.

Protože chlapec očekává..., že ho dívka uspokojí. A na oplatky se obvykle nehraje....Dalším z důvodů bývá nejistota z dostatečné přitažlivosti ženských pohlavních orgánů.
Tyto body popisují obrovské problémy. Oboustrannou spokojenost považuji v sexu za naprostou samozřejmost. Jinak je to jen nechutný "job" - tělesný úkon. Když se orgasmus nepovede, nedá se nic dělat. Ale mít požadavky a nic nenabídnout... Fuj! Jinak ženy měly s přijetím svého rozkroku problém odedávna. V současnosti vznikají zajímavé iniciativy - např. s názvem Mám ji ráda. A vyholování genitálií "normály" považuji za uznání jedné z výhod pedosexuálních aktivit. Normál by si "to" měl "konzumovat" pěkně zarostlé. :P

Orenstein hledá odpověď na to, odkud pramení ženská ostýchavost... Zatímco s pojmenováním „pindíka“ rodiče obvykle problém nemají, dívčí genitálie mnohem častěji zůstávají beze jména.
Nevím, jak to mají v USA. U nás nemají problém ani s pipinkou. Paní Orenstein, tudy cesta nevede. Mnoho vašich postřehů mne moc neoslovuje.

Přesto Weis ve své studii mluví o tom, že schopnost orgasmu je u českých žen výrazně ovlivněna věkem. Největším problémem dosahovat vyvrcholení trpí nejen ženy z nejstarší věkové kategorie (nad 60 let), ale i ty nejmladší – respondentky pod 18 let.
Není zde uvedeno, zda není schopna, ačkoliv se snaží (při masturbaci), nebo pouze ty s neohrabaným mladým partnerem. Jinak s dosažením orgasmu (má-li snahu) nemá téměř žádná malá holčička. Ty jsou multiorgastické zcela přirozeně. S příchodem puberty mají orgasmů méně, ale silnější. Weiss myslí pod "respondentkami pod 18 let" zřejmě adolescentky praktikující partnerský sex. Jinak nevím, z čeho vychází...

Zdá se, že k vyvrcholení potřebujeme nejen mladé zdravé tělo, ale také zkušenosti a sebedůvěru. A také dostatečnou drzost si o orgasmus říct.
Je pravdou, že pro mladé zdravé tělo je dosažení orgasmu snadnější. I to, že zkušenosti jsou k nezaplacení. Lidé by si měli odmalička hodně hrát se svým tělem - je to ta nejlepší hračka, pokud jsme na hraní sami. Pokud chce žena prožívat orgasmus s partnerem, není na tom nic drzého. Naopak - pokud on to nechápe, je to primitiv a měl by si pohrát někde stranou a neobtěžovat svou potřebou vylučovat. V případě sobeckého sexu se totiž nejedná o nic hodnotnějšího, než když jde na malou nebo na velkou stranu.

Čeští muži to očividně tuší, protože s masturbací má zkušenost 80 % z nich a obecně masturbační praktiky zahajují dříve (v průměru ve 14 letech) a onanují s větší frekvencí. Naproti tomu z českých žen má s praktikou zkušenost pouze každá druhá, začínají okolo 17. roku a v adolescenci masturbují až s třikrát nižší frekvencí.
Zavádějící. Chlapci v pubertě masturbují téměř všichni (jen někteří to nepřiznávají). Dívky masturbují více, než přiznají. A většina si to zkusila již v předškolním věku. "Třikrát nižší frekvenci v adolescenci" srovnávají s jakým obdobím?! Samé matoucí údaje...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

O ženském orgasmu na babyweb.cz

Příspěvekod Plyšáček » 25.12.2017 7:28:01

Eva Kouřímová: 10 faktů o orgasmu (babyweb.cz)Není důvod šeptat. Orgasmus je stejnou součástí ženského zdraví jako například dentální hygiena – jen mnohem příjemnější a zábavnější. A protože toto téma bylo již zkoumáno seshora až dolů, zde je deset velkých O, které neuškodí, když je budete znát.

1. ORGASMUS MÍRNÍ BOLEST
Bolí vás hlava? Tak zapomeňte na výmluvu číslo jedna a radši vyzkoušejte osvědčený lék – sex. Existují důkazy, které odhalují, že orgasmus tiší různé druhy bolesti, ať už bolest kloubů, pooperační bolesti nebo předporodní nepříjemnosti. Tento tišící mechanismus se spouští díky hormonu oxytocinu, který se uvolňuje právě při orgasmu. Tato látka nám do našeho těla přináší uvolnění a zlepšuje i náš emocionální stav. Pravdou je, že orgasmus přináší jen krátkodobou úlevu od bolesti, uvádí se pouhých osm až deset minut. Výzkum ale říká, že postačí na sex myslet a bolest se začne odplavovat. Víte, že můžete zažít orgasmus při porodu?

2. UŽÍVÁNÍ KONDOMU NIJAK NESNIŽUJE KVALITU ORGASMU
Pokud přemýšlíte, jestli kondom nějak ovlivňuje váš sexuální prožitek, tak věřte, že nikoliv. Hypotéza, že s kondomem není možný dobrý sex, je tedy skutečným mýtem. Naopak, sexuální život může být ještě lepší a samotný akt může díky němu trvat déle, muž nemusí mít pocit, že s blížící se ejakulací z vás musí urychleně vystoupit. Jestliže si váš partner stěžuje, že kondom snižuje citlivost, zkuste mu před stykem dopřát trochu ruční práce.

3. TŘICET PROCENT ŽEN MÁ PROBLÉMY S DOSAŽENÍM ORGASMU
Pokud jste měla někdy problém vyvrcholit, rozhodně nejste sama. Podle statistik má jedna žena ze tří problém s dosažením bodu slasti. Až osmdesát procent žen nedosáhne orgasmu během vaginálního styku. Pomoci může stimulace klitorisu, ale také různé léčebné metody. Ženská sexuální dysfunkce je velice běžnou záležitostí. Proto je také neustále předmětem debat. Některým ženám může pomoci testosteronová terapie, někdy zaberou i léky. Sexuální dysfunkce ale může být spojena i s dalšími zdravotními obtížemi, váš doktor by měl proto vyloučit, zda se nejedná například o onemocnění štítné žlázy, deprese nebo cukrovku.

4. NALEZENÍ BODU G MŮŽE ZVÝŠIT PRAVDĚPODOBNOST ORGASMU
Daří se vám tento kouzelný bod identifikovat? Za jeho „vynález“ může německý gynekolog Ernst Gräfenberg, který jej objevil v padesátých letech devatenáctého století. Od té doby se bod G stal evergreenem rubrik o sexu, neboť údajně obsahuje velké množství nervových zakončení, která jsou klíčem k ženskému orgasmu. Přítomna je i špetka kontroverze, vědci v Anglii existenci bodu G vyloučili, naopak Italové oznámili pozitivní objev a své závěry publikovali v knize The Journal of Sexual Medicine. Ať už je to tedy s tímto zlatým grálem orgasmu jakkoliv, existuje celá řada návodů, jak jej identifikovat. Nejčastěji se můžeme dočíst, že se nachází přímo za stydkou kostí, ve druhé třetině pochvy, přibližně 3–5 cm od poševního vchodu a je pro něj charakteristický hrubý povrch.

5. ČÍM VYŠŠÍ VĚK, TÍM LEPŠÍ ORGASMUS
Jistě, v souvislosti s věkem si na všechno spíše více stěžujeme, pokud ale přijde na sex, ten se může naopak zlepšit. Zejména jeho kvalita a frekvence. Jak říká statistika, 61% žen ve věku 18 až 24 let zažilo orgasmus při svém posledním styku před výzkumem, ve věku 40 až 50 let to bylo již 70 % žen. Výzkumy nám sice neříkají, jak je možné, že se sex v pokročilejším věku zlepšuje, předpokládá se však, že za to může větší sexuální zkušenost ženy i větší sebevědomí v posteli, k tomu samozřejmě přispívá i fungující dlouhodobý vztah.

6. ŽENY, KTERÉ SE NEBOJÍ EXPERIMENTOVAT V POSTELI, MAJÍ ORGASMUS ČASTĚJI
Pokud se orgasmus stále nedostavuje, možná nastal čas vzít záležitosti v posteli do svých rukou. Čím více praktik a způsobů vyzkoušíte, tím se bude zvyšovat pravděpodobnost, že se objeví i ona sladká tečka. Například propojení vaginálního a orálního sexu může být žhavou směsí, která vás k orgasmu dovede. Je toho hodně, co byste chtěla vyzkoušet? Skvělé! Čas strávený milostnými hrátkami se zcela jistě vyplatí.

7. MILUJTE SAMA SEBE A ORGASMY SE STANOU SAMOZŘEJMOU SOUČÁSTÍ VAŠEHO ŽIVOTA
Výzkumy již několikrát potvrdily, že ženy, které mají pozitivní vztah se svým tělem a svými pohlavními orgány, prožívají kvalitní orgasmus. Není tedy od věci si zvyšovat sebevědomí, uvědomovat si svou sexualitu, své zdraví a hýčkat si jej. Rozhodně se nebojte vytáhnout ruční zrcátko a pořádně se tam dole prohlédnout – a zamilujte se sama do sebe!

8. DÍKY BOHU ZA SEXUÁLNÍ HRAČKY!
Technologie jsou na naší straně. Existuje skutečně obrovský výběr nejrůznějších vychytávek, které se dokážou zaměřit hned na několik oblastí najednou, čímž se opět zvyšuje šance na prožití orgasmu.

9. DOSAŽENÍ ORGASMU BEZ STIMULACE POHLAVNÍCH MÍST
Jedná se poněkud o vzácnou záležitost, ale všechny jsme asi někdy slyšely o ženách, které zažily vzrušující chvíle, zatímco seděly ve vlaku nebo byly na masáži. Experti říkají, že se jedná o skutečný fenomén. Jedna žena údajně prožívala orgasmus pokaždé, když běhala na běžeckém pásu. To kdyby se mohlo stát každé z nás, byly bychom za chvíli skutečně fit! Proč se ale v těchto specifických chvílích orgasmus objevuje? Může to být zvýšeným průchodem krve do našich pohlavních orgánů, vibrace, ale i kontaktem s klitorisem. Masáž naopak přináší celkové uvolnění, které se také s orgasmem spojuje.

10. VĚTŠINA Z NÁS SI POČKÁ
Muži to mají s vyvrcholením mnohem jednodušší, nám ženám to ale může trvat déle. Podle statistik potřebuje většina žen nejméně dvacet minut sexuální akce, aby vyvrcholily. Pokud tedy váš partner dojde do cíle dříve než vy, existují způsoby, jak jej trochu zpomalit. Předčasná ejakulace by ale mohla být problémem, který by měl řešit doktor, případně urolog. Jestliže se svému vysněnému vrcholu nepřibližujete ani z daleka, možnosti jsou rozličné. Od dechových cvičení přes změny pozic až po diskuzi se sexuálním terapeutem.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: O ženském orgasmu na babyweb.cz

Příspěvekod Plyšáček » 26.12.2017 8:15:09

Eva Kouřímová píše:Orgasmus je stejnou součástí ženského zdraví jako například dentální hygiena...
Nechutné zploštění něčeho výsostně svatého na tělesný úkon. Kdyby ještě tak použila místo slova orgasmus slovo masturbace, dalo by se přihlédnout k tomu, že je to mladá žurnalistka vyrůstající v dnešní dekadentní společnosti přesycené pornem a umělými hračkami. Ale takto si říkám: "Co to mladé děvče vlastně ví o orgasmech?" Zřejmě ani nepatří mezi ty holky šikulky, které masturbují už od školky....


Eva Kouřímová píše:Výzkum ale říká, že postačí na sex myslet a bolest se začne odplavovat. Víte, že můžete zažít orgasmus při porodu?
Zkušená žurnalistka si pro laickou veřejnost připravila deset chytlavých bodů, ale motá páté přes deváté. Viz citace. O tom, že jsem musel opravovat několik překlepů a chyb a že využívá souvětí slepená z vět, které by si zasloužily být samostatnými celky, jsem se původně ani nechtěl zmiňovat...

Myslet na sex - OK. Ale pobízet do sexu z důvodu tlumení bolesti, to už je hodně pokleslé.

Eva Kouřímová píše:Pokud přemýšlíte, jestli kondom nějak ovlivňuje váš sexuální prožitek, tak věřte, že nikoliv.
Zajímavé... Někdo se má zamyslet... A autorka mu hned vnucuje "tu jedinou správnou odpověď". Brilantní ukázka hypnózy moderním matrixem.

Eva Kouřímová píše:Až osmdesát procent žen nedosáhne orgasmu během vaginálního styku.
No tedy. Pokud by tomu čtenář vůbec uvěřil, musí se ptát, odkud žurnalistka tato data čerpala. Ono už obrat "AŽ osmdesát" naznačuje, že jde o nějaký odhad nebo co...?

Eva Kouřímová píše:Ženská sexuální dysfunkce je velice běžnou záležitostí.
Pokud ženy přistupují k sexu a svátosti orgasmu jako Eva, není se čemu divit. Stále mi na mysl vyskakuje ta její péče o (ústní) dutinu...

Eva Kouřímová píše:Některým ženám může pomoci testosteronová terapie, někdy zaberou i léky.
Znamenitě. Takže zde máme už i drogy...

Eva Kouřímová píše:Výzkumy nám sice neříkají, jak je možné, že se sex v pokročilejším věku zlepšuje, předpokládá se však, že za to může větší sexuální zkušenost ženy...
Nemyslím si, že kvalita sexu souvisí s věkem. Spíše bych to přičítal přirozeným vlohám, úrovni přístupu, délce praxe a frekvenci onanie či partnerského sexu. Je opravdu těžké cokoliv srovnávat. Je lepších 30 orgasmů v 6 letech během hodiny (dokázáno), nebo 3 ve 30 letech (lépe známo)? To se zkrátka nedá posuzovat.

Eva Kouřímová píše:Díky bohu za sexuální hračky!
Popravdě je to nástroj ďáblův. Ženy si někdy zvyknou na své hračky, že je běžný partner jen stěží uspokojí. Nebo jim ani nestojí... za to, aby nějakého naháněly či honily.

Eva Kouřímová píše:Podle statistik potřebuje většina žen nejméně dvacet minut sexuální akce, aby vyvrcholily. Pokud tedy váš partner dojde do cíle dříve než vy, existují způsoby, jak jej trochu zpomalit.
Zde se mi líbí, že žurnalistka Eva nabádá milence ke zpomalení a péči o ženu. Určitě každá milenka, která přistupuje k milování jako k něčemu významnému, si zaslouží alespoň jeden vrchol během každého aktu.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3071 x
Kontaktovat uživatele:

Re: O ženském orgasmu na babyweb.cz

Příspěvekod Asce » 26.12.2017 11:54:04

Plyšáček píše:
Eva Kouřímová píše:Díky bohu za sexuální hračky!
Popravdě je to nástroj ďáblův. Ženy si někdy zvyknou na své hračky, že je běžný partner jen stěží uspokojí. Nebo jim ani nestojí… za to, aby nějakého naháněly či honily.

Na rozdíl od Plyšáčka bych věci okolo sexu neviděl tak černobíle. Co se týká erotických pomůcek, tak zde dokonce zastávám zcela jiný postoj.

Je třeba si uvědomit, že z hlediska biologického ("množte se") je ženský orgasmus, na rozdíl od mužského, nepodstatnou záležitostí. Zkrátka žena může otěhotnět bez ohledu na to, zda při souloži dosáhla orgasmu či nikoliv, ba dokonce i za okolností, kdy je na ní pácháno násilí a fyzicky a/nebo psychicky přitom trpí. Zkrátka "Matka příroda" na tomto, byť alespoň z mého pohledu přírodním divu, pracovala poněkud, řekněme, nedůsledně, protože pro zachování a zmnožení lidského rodu není ženský orgasmus důležitý. Zatímco každá žena má standardně například dvě oči, míra snadnosti a četnosti dosahování orgasmu je do značné míry věcí v populaci nahodilou. Tedy některá žena orgasmus dosáhne snáze, jiná hůře - a některá jen pomocí velmi moderních erotických pomůcek.

Předpokládám, že již v dávných dobách si ženy či páry hrály s kde čím, např. s různým ovocem či jinými pomůckami. Ovšem teprve ty nejmodernější, doslova vědecky vypiplané hračky, mají takový potenciál, že se někomu až může zdát, že žena muže jaksi vlastně ani nepotřebuje. Ale není tomu tak. Respektive je tomu tak tam, kde daný pár ve skutečnosti ani nebyl párem, ale jen soužitím vedle sebe, nikoliv spolu.

V tom býti spolu je totiž právě jádro celé problematiky. Pochopitelně, že slovem "spolu" nemyslím fyzikální, ale duševní vzdálenost. To se projeví i při milování, kde pak jeden myslí na druhého, a nikoliv na sebe. Je lhostejné, čím a jakou technikou žena dosáhla svého vrcholu - zásadní je, že oba partneři přitom duševně souzněli. Jinými slovy, partnerský sex by neměl být jen o tom, aby muž do ženy strčil svůj úd, ale hlavně o mazlení, něžnostech, musí obsahovat dlouhé předehry s laskáním, aby teprve poté přešel do pořádných obrátek a různých hrátek s ženským tělem a jeho nejcitlivějšími partiemi. Podstatné tedy je, že oba aktéři vnímají, že si dělali dobře navzájem, a nikoliv to, že jednomu z nich to blaho způsobila nějaká pomůcka. Ta je totiž jen pouhým prostředkem, bez jakéhokoliv citu - ten musí dát partner.

Má-li muž ženu pouze na sex, jinak je pro ni cizím či odcizeným elementem, jde o pouhou rozkošnou kratochvíli. Je to příjemné, ale člověka to nijak neobohacuje. Po čase nejspíš dokonce zjistí (pokud je schopen si toto vůbec připustit), že byť sexuálně uspokojen, ve skutečnosti duševně strádá. Zkrátka k pravé životní spokojenosti vede jen soužití v harmonickém páru. V popsaném případě je jedno, zda se erotická pomůcka použije či nikoliv, však jde jen o zábavu, vyčištění si hlavy od starostí a uspokojení sexuálního pudu.

Pokud se muž a žena skutečně milují, jsou z hlediska erotických hrátek jen sami pro sebe. Vytvoří si velmi důvěrný intimní vztah, kde jde, ještě více než o uspokojení těla, o uspokojení duše. Žena velmi pozitivně vnímá to, že se jí partner intenzivně věnuje nejen při vlastním aktu, ale zejména formou něžných předeher, ale i dalším laskáním, včetně různých hračiček. Intenzivně prociťuje tu péči a přetavuje ji do dalších a dalších kousíčků lásky. Tedy ani zde nevidím žádný problém při používání rafinovaných hraček.

Mohlo by se zdát, že potíže by mohlo způsobovat používání erotických pomůcek tehdy, pokud je žena sama a využívá je k masturbaci. Přitom si zvykne na jistý standard, a pokud si poté najde partnera, může se cítit zklamána, že on sám ji není schopen uspokojit tak dobře. Pomiňme, že ony skutečně dobré pomůcky mají spíše rozvedené ženy (zbyly jim z manželství), zatímco svobodným holkám se na opravdovou kvalitu nedostává, či je ani nenapadlo, že by si něco takového mohly pořídit. Podstatné je ale to, že pokud žena vstoupí do páru, musí duševně souznít s partnerem a vnímat, že ono uspokojení je jeho dílem, a to bez ohledu na techniky, kterými toho vlastně dosáhl. Základní součástí jejího duševního uspokojení je tedy to, že to byl on, kdo jí přivodil stav blaženosti. Pokud to takto nefunguje, pak tvrdím, že vlastně nejde o pár v úplném slova smyslu, ale jen o jakési méněhodnotné dočasné zalíbení.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: O ženském orgasmu na babyweb.cz

Příspěvekod Plyšáček » 26.12.2017 12:09:46

Asce. Za tvou reakci jsem ti udělil Poděkování. Rozepsal jsi to hezky a do detailu.

Asce píše:Na rozdíl od Plyšáčka bych věci okolo sexu neviděl tak černobíle.
Já vidím vše přímo duhově, někdy růžově. +zamilovany+ Každou problematiku se snažím vidět z mnoha perspektiv. V otázce sexuálních hraček jsem jen poněkud vyhraněný, no.

Asce píše:Zkrátka "Matka příroda" na tomto, byť alespoň z mého pohledu přírodním divu, pracovala poněkud, řekněme, nedůsledně, protože pro zachování a zmnožení lidského rodu není ženský orgasmus důležitý.
Zde bych si vůbec nedovolil Matce do čehokoliv mluvit. Vše je dokonalé...

Asce píše:Zatímco každá žena má standardně například dvě oči, míra snadnosti a četnosti dosahování orgasmu je do značné míry věcí v populaci nahodilou.
... a nic v této dokonalosti není nahodilé. Nic se neděje omylem. Vše má hlubší souvislosti. Duchovní příčinou sexuálních problémů, dle mého, je právě pokleslé zneužívání posvátné sexuality a vyzdvihování rozkoše nad naplněný vztah.

Asce píše:Podstatné je ale to, že pokud žena vstoupí do páru, musí duševně souznít s partnerem a vnímat, že ono uspokojení je jeho dílem, a to bez ohledu na techniky, kterými toho vlastně dosáhl.
Krásně vyjádřeno. Děkuji

Zpět na “Plyšáčkovy úvahy - subfórum”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů