Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Zdravotně handicapované děti

Témata nejrůznějšího zaměření věnující se dětem - DÍVKÁM I CHLAPCŮM - jejich zájmům, koníčkům, výchově a vzdělávání.
Roman
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: Instalatér
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 6
... až do věku: 9
Děkoval: 44 x
Oceněn: 50 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Roman » 8.1.2018 8:57:08

DISKUSNÍ TÉMA ZAMĚŘENÉ NA PROBLEMATIKU DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, NA DĚTI HANDICAPOVANÉ ÚRAZEM A PODOBNĚ

Obrázek
odkaz a zdroj: www.expectingeliza.com
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Ortopedické pomůcky pro děti

Příspěvekod Roman » 8.1.2018 9:08:02

Rád bych popovídal na téma ortopedické pomůcky pro děti.

Jednou v obchodním domě jsem zahlédl dívenku okolo osmi let. Měla na nožce ortézku. Ortézka byla od zadečku až po kotníček. Nemohl jsem z ní spustit oči a od té doby vím, že se mi tyto pomůcky líbí.

Vím, že je to zvláštní, ale jde mi spíše o to, že bych se rád o takovou osůbku staral a pomáhal jí nasazovat její pomůcky pro pohyb. Netvrdím, že mě nenapadlo, že bych tyto pomůcky nasadil i zdravé holčičce a jen tak se s ní prošel venku a byl za vzorného opatrovníka.
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Ortopedické pomůcky pro děti

Příspěvekod Roman » 8.1.2018 17:30:51

Dnes jsem při návštěvě obchodního centra v Praze opět narazil na holčinu s krásnou žlutou ortézkou přes kolínko.
Měla modré džiny a pevné kotníkové boty, zelenkavou mikinu s kapuckou. Kolínko měla zpevněné ortézkou a pomáhala si berličkami. Doufám, že ortézka jí pomáhá od bolístky, a přeji jí brzké uzdravení.
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Roman » 8.1.2018 21:05:39

Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanova šmudlidolka

Příspěvekod Roman » 10.1.2018 13:29:57

Ahoj. Dnes jsem měl chvíli na to přemýšlet, jak by pro dnešní den vypadala moje šmudlinka.
Určitě by to byla holčička, které by bylo sedm let, hubené postavy, malinké vypouklé bříško. Vlásky jsou dlouhé po lopatky stažené gumičkou a konečky lehce roztřepené. Jako prádélko má zdravotní kalhotky s vysokým pasem opatřené inkontinentní vložkou TENA. Vložka je větších rozměrů, tak malinko nedovolí dát nožky úplně k sobě.
Na hrudníčku má bílé bolerko, které zakrývá jen malé bradavky. Dále pak žluté tričko s dlouhým rukávem. Na nožkách má strakaté legínky, které prozrazují obsah rozkroku. Ponožky má kotníkové silonkové a na nich tenisky na suchý zip. Okolo pasu a na stehýnkách má kyčelní abdikční ortézku, která ji dělá dokonalou. Takto moje šmudlinka se mnou sedí v cukrárně a líže svou oblíbenou pistáciovou zmrzlinku svým úzkým dlouhým jazýčkem. Pokud má někdo nějaký nápad, jak šmudlinku něčím dostrojit, citelně sem s ním. Ahoj. Roman
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanův příběh I.

Příspěvekod Roman » 10.1.2018 22:06:29

Ahoj všem.
Rád bych se na fóru podělil o zkušenost a zážitky, které jsem nasbíral, když jsem poznal jednu úžasnou ženu s malou dcerkou. Jako milovník ortopedických pomůcek jsem se s ní pomalými krůčky dopracoval k tomu, že jsem nějaký čas mohl její dcerce ortézky aplikovat. Nechci používat skutečná jména, tak holčičce budu říkat třeba Lucinka.

Lucinka byla šestiletá holčička, taková akorát do ruky. V příštím příspěvku rád popíšu, jak mi zůstala v paměti.
Náš příběh začal tak, že jsem jí nasazoval chrániče na kolínka a loktíky, když jsme ji učili jezdit na dětských bruslích. A tehdy mě to trklo. V jeden vhodný okamžik, když jsme šli na procházku, jsem se maminky zeptal, jestli by jí vadilo, kdyby ty chrániče na kolínka měla pod punčocháčky. Zadívala se na mě a ptala se proč, zkoušel jsem výmluvy typu, že to bude lepší, kdyby spadla, aby si neublížila, což mi nakonec neuvěřila. Nakonec jsem vyklopil pravdu a po několika desítkách minut jsem se vypovídal, ukazoval jsem jí nějaké fotky na netu, co se mi líbí, a dohodli jsme se, že nějaké věci praktikovat může, ale nesmí jí to ublížit ani fyzicky a ani psychicky. Tuto podmínku jsem respektoval a i intimní soukromí holčičky.

To je asi pro dnešek vše. Rád bych, abyste mi napsali, co vás nejvíce zajímá, a já popíšu další úlomky, které mám v paměti. Nerad bych sem psal něco, co by vás nezaujalo a nudilo.
Zdraví vás Roman
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanův příběh II.

Příspěvekod Roman » 11.1.2018 10:04:50

Ahoj.
Dnes vám chci popsat, jak si pamatuji Lucinku.

O holčičce, která udělala v mém životě velký zvrat, si nechávám velmi moc rád zdát ve svých snech. Pamatuji si ji jako drobnou holčinu s dlouhými vlásky. Barvu vlásků měla kaštanovou, měla je trochu zanedbané, a i proto jsem ji brával ke kadeřnici. Bylo krásné se koukat na to, jak se o ni starají, umývají vlásky a stříhají. Je jasné, že i u kadeřníka měla ortézky a péče o ni byla i proto větší a dokonalejší. Měla hezké dlouhé ruce s krátkými prstíky. Oči měla kakaové, lemované dlouhými řasami. Hlavičku jí zdobila dvě krásná, pro mě moc dokonalá ouška, která jsem jí moc rád žužlal - hezky ji to lechtalo a krásně se u toho hihňala. Tělíčko měla hubené, ale žebra vidět nebyla, což bylo fajn. Bříško lehce vypouklé s malinkým hlubokým pupíkem. Pinpulku jsem nikdy neviděl, o té vám moc nepovím. Jen podle obrysů vím, že měla baculatější pahorek a čárku měla poměrně vysoko, hezky zřetelnou v legínkách. Hrudníček byl plochý s malými lehce oválnými bradavkami, které byly krásně růžovoučké. Nožky měla ke své postavě krátké, ale moc krásně tvarované. Roztomilé prstíky na nožkách a pěkně tvarované kotníčky. Moc rád jsem jí kupoval botičky - na zimu vysoké kozačky a na léto tenisky nebo sandálky. Tak snad jsem ji popsal dostatečně.

Pokud by vás něco zajímalo, budu rád, když se zeptáte zde na fóru. Příště bych pokračoval o tom, jaké pomůcky jsem používal, co se týká hlavičky. Myslím, že to bylo zajímavé...

Roman
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2537 x
Oceněn: 619 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Romanův příběh

Příspěvekod Snilko » 11.1.2018 19:45:00

Mala Lucinka aj sestru? Aký postoj mal k tomu jej otec? Alebo žila len s matkou? Vídaš sa s ňou aj teraz? Keby si mal vlastnú dcérku, dával by si jej ortézky? Tvoji rodičia vedia o tvojej záľube?

Roman píše:Jednou v obchodním domě jsem zahlédl dívenku okolo osmi let. Měla na nožce ortézku. Ortézka byla od zadečku až po kotníček. Nemohl jsem z ní spustit oči a od té doby vím, že se mi tyto pomůcky líbí.

Ako sa začala tvoja záľuba k ortézkam? Len na základe zážitku v obchodnom dome? Kedy si si ju uvedomil? V akom veku?
Miminko
Uživatel
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 106 x
Oceněn: 76 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miminko » 11.1.2018 20:00:04

Tak aspoň jsi něco zažil. Máš až do konce života dobré vzpomínky. Můžeš na ni vzpomínat a představovat si, jaké to bylo krásné. Nechci být pesimista, ale teď už asi nic takového nezažiješ a nebo velmi těžko.

Co jsi na ní rád viděl oblečené? V čem nejvíc ti přišla hodně moc roztomilá? Z čeho jsi byl úplně mimo, jak si to na ní viděl?
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Roman » 11.1.2018 20:23:41

Miminko píše:Co jsi na ní rád viděl oblečené? V čem nejvíc ti přišla hodně moc roztomilá? Z čeho jsi byl úplně mimo, jak si to na ní viděl?

Ano, máš pravdu. Toto už asi nikdy nezažiji. Nejraději jsem jí měl v legínkách a dlouhém tričku. Když bylo chladno, měla pod legínkami silonky a mikinu, někdy bundičku. Občas byla v šatičkách a silonečkách. Tyto varianty se mi nejvíce líbily a ty jsem i vyžadoval.
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Roman » 11.1.2018 20:27:48

Snilko píše:Mala Lucinka aj sestru? Aký postoj mal k tomu jej otec? Alebo žila len s matkou? Vídaš sa s ňou aj teraz? Keby si mal vlastnú dcérku, dával by si jej ortézky? Tvoji rodičia vedia o tvojej záľube?

Lucinka žila jen s maminkou. Popravdě to byla sociálně slabší rodina, což pro mě byla výhoda a přiznám se, že jsem toho zneužil. Kdybych měl dcerku, určitě bych jí ortézky dával. Já bohužel už rodiče nemám. S Lucinkou se už nevídáme. Tedy někdy ji potkám, ale už o sobě nevíme.
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanův příběh III.

Příspěvekod Roman » 11.1.2018 20:41:09

Nyní bych se s vámi chtěl podělit o to, jaké ortézky jsem aplikoval Lucince v oblasti hlavičky. Co se hlavičky týká, tam není moc možností, ale jelikož měla krásný dlouhý krček, koupil jsem molitanový krční límec 8 cm vysoký. Teda když ho měla, tak měla hlavičku krásně fixovanou. Což se budete možná divit, tak její maminka vyndala ze zásob okluzor, který jako malinká Lucinka používala. Tak občas okluzor měla také. Vždy, když byla nastrojená, jsme navštívili hračkářství a obchod s oblečením pro holčičky. Tedy byl to vždy úplatek.
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanův příběh IV.

Příspěvekod Roman » 13.1.2018 23:44:28

Ahoj všem.
V tomto příspěvku vám prozradím, jak jsem se staral o Lucinky tělíčko.

Dlouho jsem sháněl korzet, který se používá při skolióze, ale bohužel jsem to štěstí neměl. Opatřil jsem přímič zad, který jí držel krásně rovná zádíčka, a bederní pás elastický. Proto, abyste věděli, oč jde, vkládám odkazy. 1 2 Tyto pomůcky jsem jí moc rád dával při návštěvě kina.

O prsíčka také bývalo postaráno. Nosila elastické bolerko a na prsíčka jsem jí dával prsní vložky, které používají ženy při kojení. Na malé holčině to vypadalo moc sexy. Nikdy jsem ortézky nepoužil tak, aby jí něco bolelo nebo jí to bylo moc nepříjemné. Samozřejmě, že pohyblivost byla dosti omezená, ale o to více jsem se o ní mohl starat a pomáhat jí s různými úkony, což ve mě vyvolávalo hezké pocity.

To je asi vše, co se týká tělíčka. A příště Vám povím o nožkách. Nakonec povím pár příběhů, které jsem s Lucinkou zažil.
Roman
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Romanův příběh V.

Příspěvekod Roman » 15.1.2018 23:28:31

Zdravím přátelé.
V dnešním příspěvku Vám povím, jak jsem se staral o Lucinčiny nožičky. Jako základ vždy bylo hezky postaráno o nehtíky. Vždy správně zastřižené, zapilované a nalakované. Celé nožky jsem mazal krémy na péči o nohy.
Na nožkách měla Lucinka v mé přítomnosti punčocháčky nebo silonky - to podle počasí. A konečně se dostaneme k ortézkám. Na nožky jsem jich měl několik - klasické neoprenové na suchý zip na celou nožku. Dále pak na celou nožku plastové s kloubem na kolínko. A nakonec neoprénové ortézky na kotníčky. Bylo krásné to kombinovat. Nožičky, to byla jedna z částí těla, o kterou jsem se moc rád staral.
Roman

Ilustrační obrázky: 1 2 3
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2537 x
Oceněn: 619 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Romanův příběh V.

Příspěvekod Snilko » 24.1.2018 18:50:11

Keď si tak chodil s Lucinkou po cukrárňach a kaderníctvach atď., aká bola odpoveď, či už tvoja, alebo Lucinkina, na otázku, či mala nejaký vážny úraz, keď je malá s ortézkami rôzneho druhu?
Roman
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Romanův příběh V.

Příspěvekod Roman » 24.1.2018 21:52:17

Snilko píše:...aká bola odpoveď ... na otázku, či mala nejaký vážny úraz...

Odpověd byla vždy, že Lucinka byla neopatrná a upadla u nějaké hry nebo že má poranění po baletu atd. Rád jsem si u vysvětlování, proč má ortézku, vymýšlel nějaký příběh.

Zpět na “DĚTI”