Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Asceho výběr střípků každodenních

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 867
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2924 x
Oceněn: 3037 x
Kontaktovat uživatele:

Asceho výběr střípků každodenních

Příspěvekod Asce » 30.1.2018 11:58:44

Další přiblížení k nechtěnému coming outu

Opět jsem prověřil myšlenku, že muži nezvládají myslet na více než jednu věc najednou. A pravda, za muže se stále považuji. Rád bych se s vámi podělil o to, co jsem díky své roztěkanosti zase provedl tentokrát…

Jakmile zabřednu do řešení problému se zákazníkem, nevnímám zkrátka nic jiného. Tentokrát volá pán, že si koupil nový monitor a zvlášť nový počítač a neví, jak ty dvě věci navzájem propojit, protože na „zádech“ toho panelu jsou jen nějaké „divné zásuvky“, kam mu nepasují kabely, které používal dříve. Po chvilce dohadování jsme se domluvili, že ony konektory vypadají jako malinké obdélníčky, na které jako kdyby rovnou ve výrobě někdo šlápl. Pán tím myslel, že jde o poněkud protáhlejší lichoběžníky.
Naskočil jsem na pánův příměr a ujišťuji se: „A ten číňánek šlápl na obě strany toho konektoru, nebo jen na jednu?“
„Hm?“ odvětil pán a pokračoval: „To se musím znovu podívat… sakra… tam dozadu se blbě leze… jo, už to vidím… jeden, jak tomu říkáte konektor, je sešlápnutý na obou stranách a jeden jen z jedné strany.“
„Tak ten oboustranně zkosený konektor je HDMI, což značí High-Definition Multimedia Interface. Ovšem pokud máte vzadu na počítači také ten konektor, jenž je zkosený jen z jedné strany, určitě to propojte kabelem přes toto rozhraní. Tím vymáčknete z počítače i z monitoru to nejlepší, co půjde.“
„Aha, a jak se to jmenuje, ať vím, co vlastně chci objednat?“
„Jmenuje se to DisplayPort.“
„Dis… co?“
„DisplayPort, ale běžně se používá zkratka DP. To si snadno zapamatujete, to je jako Dětská Pornografie…“
„Cože??“
„Ehm, pardon, pardon… Jen tak plácám… Zkrátka objednejte propojovací DisplayPort kabel…“

Upozornění pro čtenáře

Drobné každodenní příhody budou podávány formou postupně tvořené knihy. Proto prosím ty čtenáře, kteří budou chtít diskutovat k čemukoliv, co je v příbězích zaujme, aby tak činili v tomto vláknu: Diskuse k Asceho Střípkům.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 867
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2924 x
Oceněn: 3037 x
Kontaktovat uživatele:

Asceho výběr střípků každodenních

Příspěvekod Asce » 8.2.2018 23:04:19

Asceho chemický kroužek: bolehlavy a jak na ně

S některými z vás, vážení čtenáři, jsem se bavil na téma mých migrén. Tak trochu jsem se vytahoval, že na tuto neskutečně protivnou nemoc, která mne nepravidelně a nikoliv zcela zřídkavě "oblažuje" svými ataky, jsem si vymyslel vlastní lék. Je to samozřejmě pravda, ale jen tak říkajíc prvoplánová, neboli částečná - modifikoval jsem podle svého odhadu lék víceméně standardní a hlavně jej zesílil. Je skvělé, že naše paní doktorka mi předepisuje to, co jsem si sám navrhl...

Na bolesti hlavy jsem trpěl již od raného mládí. Za minulého režimu byl k dispozici naprosto dokonalý, volně prodejný lék, který se jmenoval Algena. Ovšem posléze odborníci usoudili, že jedna z klíčových složek je vlastně poměrně slušně návyková droga, jiná zase dosti jedovatá... No jo, jenže na moje migrény to opravdu zabíralo. Když tedy Algenu zakázali, musel jsem brát příšerné dávky jiných chemikálií - pochybuji, že to bylo méně škodlivé.

Základem tehdejšího léku, ale i léku, který beru nyní a který, byť jsem si jej "sestrojil", tak si musím nechávat předepisovat lékařem, je některá droga ze skupiny barbiturátů. Vždy ale jde o směs s různými dalšími látkami. Jediná látka (s výjimkou opravdu silných opiátů) na migrénu zkrátka nestačí.

Lékem podobným Algeně býval Dinyl, který obsahoval hned dva barbituráty: kyselinu 5-butyl-5-ethylbarbiturovou (Butobarbital) a kyselinu 5,5-diallylbarbiturovou (Allobarbital). Již z této věty je jasné, že byl zakázán ve stejné době jako Algena.

Je zajímavé, že na bolest hlavy v mém případě zabírají zejména dusíkaté heterocyklické sloučeniny. Naproti tomu dnes mezi lidmi velmi rozšířený lék Ibuprofen dusík neobsahuje. V přírodě se dusíkaté heterocykly objevují často coby příslušníci kategorie látek nazývaných alkaloidy. Ty vznikají, až na malé výjimky, jen v rostlinách, a to z aminokyselin. Jejich funkce je ponejvíce obranná, neboť bývají hořké a mají značné biologické účinky na živočichy (jedy, psychoaktivní látky, léky). V chemickém přehledu jsem názvy přírodních alkaloidů vypsal zelenou barvou, zatímco syntetické látky jsou označeny barvou černou.

Při sepisování Střípků mě nejednou napadlo, jaký vliv na mé dřívější, ale i současné chování - a mám zde na mysli především chování k dívkám, mohlo asi mít to, že jsem byl často pod vlivem barbiturátů. Kdybych nebyl úpornými bolestmi hlavy nucen brát tyto drogy, choval bych se stejně? Kdo ví...

Srovnání "mého" léku (vlevo) a Algeny (vpravo)
ObrázekObrázek1-methyltheobrominObrázekObrázekAmidopyrinObrázekObrázek7-chlor-5-fenyl-1-methyl-2-oxo-3H-1,4-benzodiazepin (Diazepam), respektive FenacetinObrázekObrázek
kyselina 5-ethyl-5-fenylbarbiturová (Fenobarbital), resp. kyselina 5-allyl-5-isopropylbarbiturová (Aprobarbital)Obrázek
Vínan ergotamínia

Domácí úkoly

  1. Alkaloid theobromin je vám jistě znám. Jeho taktéž přírodní derivát, totiž výše vyobrazený 1-methyltheobromin je mnohem účinnější a je vám jistě též dobře znám. Jaké je nejběžnější synonymum k jeho zde uvedenému pojmenování?
  2. Všechny zde uvedené barbituráty jsou kyselinami. Ale jak to? Nikde v jejich molekulách nevidíme žádnou funkční skupinu, která je pro organické kyseliny charakteristická. Čím je tedy dána jejich schopnost vystupovat coby kyselina?
  3. Ergotamin (vlastní účinná báze vínanu ergotamínia) a jemu příbuzné alkaloidy jsou obsaženy v jisté parazitické houbičce, která napadá různé traviny včetně obilovin. V minulosti takto vznikaly vážné otravy obyvatel, ke kterým se dostala mouka kontaminovaná zmíněnými alkaloidy. Jak se předmětná houbička jmenuje?
  4. Vínan ergotamínia se dá rozložit tak, že jedním z produktů je kyselina lysergová. Ta se následně dá využít pro přípavu svého N,N-diethylamidu, jenž je velmi silnou psychedelickou drogou. Znáte název této drogy?

Upozornění pro čtenáře

Drobné každodenní příhody budou podávány formou postupně tvořené knihy. Proto prosím ty čtenáře, kteří budou chtít diskutovat k čemukoliv, co je v příbězích zaujme, aby tak činili v tomto vláknu: Diskuse k Asceho Střípkům.

Diskuze k tomuto příspěvku:


od Neptun » 9.2.2018 0:03:56
od Asce » 9.2.2018 13:24:36
od Snilko » 25.2.2018 13:44:48
od Asce » 25.2.2018 15:21:48
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 867
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2924 x
Oceněn: 3037 x
Kontaktovat uživatele:

Teoretické úvahy k dívkám ze Střípků

Příspěvekod Asce » 16.3.2018 13:31:15

Asceho klasifikace dívek a žen

(Technický Střípek - obsahuje nezbytné úvodní či dokreslující úvahy nutné k pochopení jiných statí)


Druhá, přepracovaná a doplněná verze

Vážení čtenáři.

Nejprve jsem začal svou klasifikaci používat ve Střípcích víceméně pro sebe. Bylo to spíše nahodilé a nesystematické. Ovšem i tak některé z vás zajímalo, co ony termíny vlastně znamenají. A tak jsem je začal vysvětlovat. Potíž je v tom, že všechny, když jsem je v dobách svého mládí vytvořil, byly jen takovou intuitivní pomůckou. To znamená, že jsem se nezatěžoval tím, aby představovaly nějaký ucelený systém - tudíž některé detaily se částečně překrývaly či naopak potíraly. Zkrátka jejich účelem nebylo jakési skutečně vědecké třídění opačného pohlaví, ale něco úplně jiného: dodat mi více sebevědomí, protože (zdánlivě) „vím“, jak si na některé dívky lépe zajít.

Vzhledem k tomu, že jsem se při zmíněném vysvětlování, dle svého zvyku, řídil právě onou intuicí a někdy příliš zjednodušoval, dopustil jsem se několika docela zavádějících, ba občas i zcela chybných interpretací. Je to hloupé i z toho důvodu, že kdybych býval věci pořádně domýšlel, nedal bych zbraň proti sobě jistému bývalému soukmenovci, který tyto mé nedomyšlenosti propojil a věci z toho plynoucí pak „v zájmu dobra“ nahlásil příbuzným mé zdejší bývalé přítelkyně. Také proto jsem si konečně našel čas a pokusil se tímto příspěvkem ony různé nedorazy i chyby umravnit na rozumnou míru.

Můj systém vychází z předpokladu, že genetické plány výstavby lidského těla nejsou tvořeny do každičkého detailu každé jeho jednotlivé součásti separátně, ale že se přinejmenším zčásti využívají jisté prefabrikované dílce. Tedy například jeden gen, potažmo jím kódovaný protein, ovlivňuje výstavbu hned několika různých orgánů. Ty jsou si pak v některých rysech podobné. Lze si to představit na příkladu panelového sídliště, tak jak to fungovalo v mých mladých letech. Totiž v továrně na panely se vyrobilo jen několik druhů panelů a ty šikovným zkombinováním daly vzniknout mnohem pestřejší variantě bytů, ať již v rámci jednoho domu, tak různých domů téhož sídliště. To pak znamená, že pokud „omrknu“ byt v jednom patře takového domu, mohu podle něj odhadnout, jak bude vypadat byt pod ním či nad ním, ba dokonce v sousedním domě. Pravda, ty byty se mohou lišit nějakou tenkou příčkou, ale základ bude stejný. Tato analogie v mých představách platí nejen pro fyzické struktury těla (třeba podle úst se snažím odhadnout dívčí přirození), ale i pro vztah mezi vnější tělesnou schránkou a povahou. Jinými slovy, to, že dívka nějak vypadá, značí, že má danou strukturu genů, což zase značí, že i určité povahové rysy. Jestliže jsou si dvě dívky podobné, pak z toho vyvozuji právě to, že budou mít podobné i sady genů, potažmo pak i povahy. Samozřejmě, že je vždy nutno brát vše jako jistou pravděpodobnost a nečinit absolutní závěry. Povahou zde myslím tendenci zachovat se v určité situaci určitým způsobem. Toto ovšem není dáno jen genetickou výbavou, ale je do jisté míry ovlivňováno i výchovou a dalšími společenskými vlivy, včetně aktuální situace. To pochopitelně jistým způsobem zhoršuje kýženou predikci. Na druhé straně je zapotřebí si uvědomit, že i kdybych dokázal odhadnout chování jen každé druhé dívky, byl by to obrovský úspěch. Zkrátka lidské chování není matematika. Dále je třeba vzít v potaz, že i kdybych neuhádl naprosto nic, i tak je onen systém přínosný, protože nejčastější chybou v pokusech o navázání vztahu je ze studu neudělat nic. A tak, i kdyby mé sebevědomí bylo falešné, přesto mi může pomáhat.

Na doplnění je nutno uvést ještě to, že v mém systému je vzhled dívky až sekundární příznak pro její zařazení do určité skupiny. Proto hádání podle fotografie může být velmi ošidné. Mnohem přesnější obrázek si vytvořím, pokud dívku alespoň chvilku mohu pozorovat naživo. Přijde mi totiž, jako kdyby ony ke mně mluvily jakýmsi podprahově vnímaným signálem, já jej zpracoval a teprve na základě něj uměl dívku „otipnout“. Nejde zde o nějaké feromony, ale spíše o řeč těla, o gesta, zabarvení hlasu, apod.

Můj systém nezahrnuje zdaleka všechny dívky. U některých zkrátka jejich podprahové řeči nerozumím ani trochu, a proto nespadají do žádné mé „třídy“. Důležitou poznámkou je také to, že vše mám vypozorováno na dívkách více méně pohlavně dospělých. Tedy řekněme ve stáří 13 a více let. Z mladších je aplikovatelný spíše na ty, které jsem poznal více a/nebo ty, jež představují výrazné jedince (Irenka - 10 let; Janča – 9 let, apod.).

Kromě vnějších znaků a podprahového vnímání jemných nuancí chování pro mne hraje nesmírně důležitou úlohu to, co jsem si pro sebe nazval Osobnostní parita. Tímto myslím cosi jako "vztah k životu". Osobnostní parita má dvě hodnoty: Aktivní a Pasivní (čili „+“ nebo „-“ ,anebo ještě jinak - dívka „plnohodnotná“ versus „podřadná“). Aktivní dívky se umí sebeprosazovat, dění okolo sebe spoluvytváří, čili aktivně jej ovlivňují. Dívky pasivní se spíše nechají životem vláčet, konzumují jej ponejvíce tak, jak ho okolo nich vytvořili jiní lidé. Je logické, že nikdo nemůže svůj život žít zcela a bezezbytku podle svých představ, protože společnost svými formálními i neformálními pravidly, nezřídka institucionalizovanými (škola, úřady, rodina), každého jedince směruje „k obrazu svému“. Ovšem i tak zbývá spoustu prostoru pro aktivitu jedince a záleží na každém, jak této šance využívá.

Osobnostní parita je pro mé chování vůči dívce stejně důležitá, jako typologická třída. Ba dokonce může mé vnímání dotyčné úplně zvrátit. Uveďme si to právě na příkladu, který měl prostřednictvím soukmenovce JF neblahý vliv na moji bývalou zdejší přítelkyni Livrey. Pod dojmem toho, že jsem intenzivně mimo fórum diskutoval se svými přáteli o dívce s nickem Kitty, napsal jsem v jistém příspěvku, že příslušnice typologické podtřídy Strangled Puria vnímám vesměs jako „podřadné“ (tedy pasivní, tj. takové, které si nikdy nemohou získat moji úctu, ba ani lásku, prostě jsou dobré tak akorát jako sexuální objekt). Ovšem takto popsáno je to úplná hloupost, protože záleží právě na osobnostní paritě. Totiž několik dívek, které byly pro můj život klíčové, nebo alespoň velmi důležité, mělo právě typologii Strangled Puria, a nejen, že jsem si jich značně považoval (či silou jejich osobnosti byl k tomu posléze „vychován“), ale měl jsem je velmi rád či dokonce je miloval. A to mimo jiné i právě pro jejich vlastnosti plynoucí z příslušnosti ke Strangled Puria, které pro mne znamenají mnoho. Abych byl konkrétní, tak zatímco Kitty (Strangled Puria Pasivní) pro mne byla něco jako luxusní erotická pomůcka, zkrátka „věc“ k užitku, tak právě naopak Livrey (Strangled Puria Aktivní) pro mne znamenala osobnost, kterou jsem miloval tak, že bych snad pro ni i dýchal. Zatímco s Kitty jsem měl tak suprový sex, že jen obtížně lze takový nahradit, šlo ale pořád jen o sex a jako osoba pro mne ta dívka nic neznamenala. Tedy to, že se spolu momentálně nestýkáme, je mi fuk. Naproti tomu můj rozchod s Livrey mne těžce zasáhl, protože u ní kvalita její osobnosti indukovala silný cit. Kromě něj jsem ztratil ale i dívku s jedinečnými vlastnostmi, které, stejně jako u Kitty, nelze jen tak něčím nahradit. Tedy ač v něčem podobné (obě Strangled Puria), v něčem zas naopak zcela rozdílné (osobnostní parita), z čehož pak plyne i zásadní rozdíl, jak jednu či druhou vnímám.

Vracím se k tomu, že důležitá není jen typologie, ale i osobnostní parita. Mezi těmito dvěma veličinami je pro mne ten vztah, že typologie mi ponejvíce napovídá, jak se k dívce „přiblížit“ a trochu o tom, jakou mám tendenci se k ní poté dále chovat. Osobnostní parita vypovídá o tom, zda se k ní vůbec chci přiblížit a hodně o tom, jakou mám tendenci se k ní poté dále chovat. Při zběžném popisu, jak dívka vypadá, postačuje uvést typologii, protože ostatní je vlastně náplní příslušného životního příběhu.

Typologické třídy

Třída Princess

Název hovoří sám za sebe. Tyto dívky jsou hezké, obvykle s dlouhými vlasy, krásnou štíhlou postavou, spíše tiché a plaché. Vyznačují se zvláštní vznešeností. Pokud si představuji vztah s takovou dívkou, pak první asociace hovoří zejména o romantice, vodění se za ruku, večeři při svíčkách… a až kdesi v pozadí je sex (i když jistě je). Tyto dívky nezřídka (ne však vždy) mívají pasivní osobnostní paritu (Radka, Eeva), proto bych jim ve vztahu nejspíš nebyl věrný, neboť by mi něco scházelo. Měl bych sice vysoké ego z toho, že si za ruku vodím pěknou holku, ale pokud by ona nebyla obdařena něčím navíc, třeba vztahem k přírodním vědám nebo něčemu podobně zajímavému, o čem bychom si mohli zasvěceně povídat, po čase by mne začala nudit. Pokud však Princess má hlubší duši (Veronika, Dagmara), mohla by být mojí partnerkou, nicméně zase pro změnu bych na ni asi přespříliš žárlil. Těžko tedy soudit, zda by mělo smysl vůbec nějaké dívky z této třídy zkoušet mít za partnerky. Zato taková kamarádka s bonusy… Hmm…

Subtyp Supreme

Zde nejde o nic jiného, než zdůraznění mimořádné krásy takové dívky.


Třída Xand

Tyto dívky lze popsat úslovím „krev a mléko“. Nejsou hubené, ale v žádném případě ani tlusté. Prostě akorát. Mívají naprosto typickou ženskou postavu s širokými boky, výrazným zadečkem, často i větší, ale krásně tvarované prsy. První, co mne obvykle napadne, když takovou dívku potkám, je poněkud mužsky ješitné úsloví: „Ženská musí běžet nebo ležet“. Jistě tomu rozumíte, přesto pro úplnost to raději zopakuji: „běžet“ znamená, že se nezastaví, protože vaří, pere, smaží…, zatímco „ležet“ značí (postelové) sexuální hrátky se svým miláčkem.

Xand mívají velmi rády sex. Pasivní dívky bývají i věrné, neboť jsou pro hledání nových vztahů a duševní investici do nich poněkud líné. Aktivní dívky bývají promiskuitní, a to i z toho důvodu, že archetypálně jsou prototypem ženy, tak jak běžní muži o ženách sní. I pro mne jsou dívky třídy Xand velice atraktivní.

Subtyp Variable Xand (Vari Xand)

Příslušnice této podtřídy Xand poněkud „matou tělem“. Vypadají na první pohled jako jiné členky této grupy, avšak povahově se blíží spíše Puria, a to případně včetně subtypu Strangled Puria. Dokáží mě tedy docela zmást, tak jako tomu bylo třeba u Lény, ale i mé Celoživotní tajné přítelkyně Evy. Ve svém označování proto u nich bývám nejednotný – někdy dívku zahrnu do jedné, jindy do druhé třídy. Je to i z toho důvodu, že ony se také s časem proměňují – některá se spíše usadí, jiná naopak rozdovádí.


Třída Puria

Skupina zahrnuje jak dívky z hlediska postavy podobné princeznám, tak třeba i nenápadné drobné dívky s krátkými vlasy. Mají hluboké oči s ohníčky, často hnědé či zelené. Také vlasy mívají hnědé, ale někdy i zrzavé, zřídka, leč přeci, i jiné. Postava je štíhlá. I ty nejnenápadnější a úplně pasivní doslova milují sex. Což ovšem nemusí nijak znamenat, že jej rozdávají na potkání komukoliv. Pokud se vám ovšem podaří si na takovou dívku zajít, můžete se těšit na vskutku luxusní zážitky. Puriové dívky bývají docela perverzní. Musíte se proto připravit, že těm pasivním nebude stačit prostá soulož, což ani těm aktivním, které navíc ale budou chtít experimentovat i s vámi, což může tu a tam i pěkně bolet. Jestli si tedy někdo myslí, že hup hup, udělá si dobře a pak velkopansky usne, hm, tak to sorry. Možná krátkodobě, dokud té dívce vydrží zvědavost či pokud jste někdo, kým se může chlubit, ale dlouhodobě to fungovat nebude…

Subtyp Strangled Puria

Tato podtřída zahrnuje ty puriové dívky, které nejsou jen perverzní, ale doslova něčím úchylné. Jaký je konkrétní projev této úchylnosti výrazně závisí na tom, zda mají osobnostní paritu Aktivní či Pasivní. Příslušnice skupiny mívají určité duševní problémy, jako jsou různě intenzivní deprese, noční můry či nevysvětlitelný smutek. Některé dívky reagují na společenský tlak blokem, takže například pokud mají splnit 10 úkolů, přičemž se pohodlně dá stihnout 5, při vybičované snaze dejme tomu 7, ony nezvládnou žádný, protože v mysli jen bezúčelně těkají sem a tam, přičemž se současně poddávají trudným myšlenkám. V tomto směru jim částečně může pomoci partner či jiný člověk, na kterém jim záleží, a který je schopen trávit s nimi hodiny sisyfovské práce.

Poznámka
Z mého osobního pohledu měla Léna velké štěstí, že jsem byl jejím kamarádem. Jsem přesvědčen, že jinak by v životě dopadla značně hůře. Do Kitty jsem jednak nebyl ochoten investovat svůj čas a navíc by to bylo společensky neúnosné. Dnes je na drogách a jak si na ně vydělává bych zde raději nerozebíral. Eva byla z této trojice zdaleka nejinteligentnější a hlavně nejsilnější osobností – ale chtěla všechno sama. Pravda, z depresí se uměla a umí vyhrabat bez jakékoliv pomoci, na druhé straně už jí nezbylo sil, aby své životní předpoklady, například studijní, uplatnila.

S pasivní dívkou si můžete v rámci její úchylky dokonale vyhrát. Například Kitty je úžasná adult baby, což o ní vím ovšem jen já, zatímco (pokud je mi známo) ani jeden z jejích, dnes můžeme říci četných, (bonusových) přátel či kamarádů – proto jich již vystřídala více. Ona si neumí říci, co potřebuje, a normála to zase vůbec nenapadne a nejspíš by to ani neuměl. Ono třeba přebalovat pokakanou „holčičku“ nemusí být každému po chuti, že… Pasivní dívky také bohužel mívají sklony k různým drogám či sebepoškozování.

S Aktivní Strangled Puria se opravdu nemůžete nudit. Občas potřebuje dominovat, občas třeba povodit na řemínku s obojkem. Bývá silnou osobností, ale je velice nedisciplinovaná, což nezřídka vede k tomu, že promrhá svůj potenciál (Léna, Eva). Mívá různé další sexuální úchylky, resp. variace, jako je třeba pedofilie či zoofilie a další (Eva).

Upozornění pro čtenáře

Životní příběhy budou podávány formou postupně tvořené knihy. Proto prosím ty čtenáře, kteří budou chtít diskutovat k čemukoliv, co je v příbězích zaujme, aby tak činili v tomto vláknu: Diskuse k Asceho Střípkům.

Seznam příspěvků tvořících Střípky - ať již Asceho memoáry či různé drobné příhody všedního dne, nalezne čtenář zde: Rozcestník Asceho životních příběhů

Přehled dívek z publikovaných příběhů a jejich klasifikace je k dispozici zde: Asceho typologie dívek ze Střípků

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host