Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Kniha Párečkové nebe

Prostor pro vlastní výtvory členů a jejich umělecká díla. Fotografie, výtvarná díla, literární tvorba - básně, povídky, pohádky ap., písně atd.
U literárních děl pozor na písemnou dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe

Příspěvekod Leonid » 1.2.2018 19:04:28

Leonid Jumper: Párečkové nebe
Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola první

Příspěvekod Leonid » 1.2.2018 19:10:04

Zloděj hranolkůTak na mě zase přišel záchvat zdravé výživy a kulturního stolování a největší nákupní centrum ve městě, Millenium Mega Mall, mi úslužně otevřelo své čelisti. Položil jsem tác s dobrotami z Burger Kingu na stoleček, vytáhl notebook a pustil se do práce. Tedy, než naběhl, měl jsem půlku burgeru v sobě. Moje prsty se rozběhly po klávesnici a občas zamířily mezi hranolky. Musím to dopsat… Najednou jsem místo na horké hranolky narazil na něco jiného – zdaleka ne tak teplého, ale zato sametového, a zároveň jsem ucítil zápach, jako když v létě nastoupí do vagonu metra dvě školní třídy.
Zvedl jsem hlavu a spatřil asi osmileté děvčátko, s pusou plnou MÝCH hranolků a umazanou od kečupu. Tedy nejen od kečupu… Po tváři měla černé šmouhy, jako když plakala a utírala si ji špinavýma rukama. Na sobě měla bleděmodrou mikinu a bílé kalhoty… no, vlastně dávno nebyly bílé. Blonďaté mikádo měla rozcuchané. Chytil jsem ji za ruku.
„Co kradeš?“
Hranolky jí upadly od pusy a začala kňourat.
„Zase ty?“ přiběhl chlápek z ostrahy. „Už tři dny ji tady odtud vyhazuju! Krade jídlo!“ a chystal se jí dát pár facek.
„Ale nechte ji, já to zařídím,“ odbyl jsem ho.
Holčička se po mě vyděšeně podívala.
„Opravdu?“ zeptal se mě nejistě.
Přikývl jsem. On jen pokrčil rameny, poodešel stranou a zpovzdálí sledoval, co si počnu s tím ušmudlaným stvořením, které na mě bázlivě upíralo svá velká kukadla.
„Pojď,“ chytil jsem ji za ruku a zvedl se od stolu.
Začala natahovat.
„Neboj se a nebreč!“ přikázal jsem jí přísně a hned se zastyděl, protože jsem si uvědomil, že tohle asi není ten správný přístup.
Jenže já se předtím nikdy s dětmi moc nebavil a cítil jsem se najednou strašně nejistě. Nakonec spíš než moje slova zabral jeden letmý pohled, který dívenka věnovala pracovníku ostrahy. Měřil si ji s nepřátelským výrazem. Děvče si asi řeklo, že buď já, nebo on, a rozhodla se pro mě. Přestala natahovat a vykročila po mém boku. Dovedl jsem ji až k pokladně.
„Tak co si dáš, ty čertice?“ zeptal jsem se jí, když jsme přišli na řadu.
Děvče se na mě překvapeně podívalo.
„Vyber si, na co máš chuť,“ pobídl jsem ji.
Jenže moje nová společnice stále váhala. Pokusil jsem se o úsměv: „Dneska tě zvu, příště budeš platit ty.“
„Nemám peníze,“ poprvé jsem ji uslyšel něco říct. Mluvila potichu, nejistě.
„No jo, to je mi jasný. Z toho si nic nedělej. Máš hlad?“
Ustrašeně přikývla.
„Tak nic neřeš a prostě řekni, na co máš chuť.“
Malá se konečně začala postupně osmělovat. Ukázala nejdřív sem, potom zase tam, a když se dostala do ráže, nestíhaly pracovnice fastfoodu nandávat na tác. Udiveně jsem zíral na tu horu jídla, kterou bych si sám v životě neobjednal. Ale na protest jsem se nevzmohl. Možná to bylo šokem, možná mi prostě nějaká tajemná síla zabránila utnout nadšení, které se v holčičce zničehonic probudilo. A tak jsem počkal, dokud se na tácu nevztyčil Mount Everest z jídla, paní u pokladny jsem podal pomalu veškerou svou hotovost a se spokojeným děvčátkem zamířil zpátky k našemu stolu.
„Opravdu to všechno sníš?“ vyjádřil jsem své obavy.
Holka suverénně přikývla, zašmátrala v hoře jídla a vytáhla velký sáček s hranolky.
„Nate, ty jsem objednala pro vás,“ řekla šibalsky a pak ještě trochu zahanbeně dodala: „To máte za ty, co jsem… no však víte… co jsem vám předtím snědla.“
Tomu jsem se musel zasmát: „Tak to ti děkuji. Jsi vážně moc hodná.“
Celá se najednou rozzářila. Jako by jí tohle předtím nikdy nikdo neřekl. Než jsem ale stačil cokoliv říct, pustila se s vervou do jídla. Asi jí začnu říkat Otesánek. Nedovedl jsem pochopit, kam se do takové malé útlé holky tolik jídla vejde. Všiml jsem si ale i dalších věcí; každou chvíli se děvče někam bázlivě podívalo, tu na mě, tu na pracovníka ostrahy, tu ke vstupním dveřím, jako by žila v neustálém strachu, že se někdo objeví a pokusí se jí jídlo vzít. Taky jsem si všiml monoklu pod pravým okem, který už z větší části zmizel, ale předtím musel být obrovský. Čím si to ta chuděrka musela projít?
Když měla v sobě zhruba polovinu porce, která by se dala považovat za oběd pro dvojici statných dělníků, začalo její tempo postupně ochabovat. Už dychtivě nebaštila, ale spíš s jídlem zápasila.
„Máš ještě hlad?“ zeptal jsem se.
„Ne,“ odvětila spokojeně.
„Nemusíš to dojídat, jestli nechceš.“
„Ale já chci. I když už hlad nemám,“ řekla zatvrzele.
„Proč?“
„Přeci abych nedostala znovu hlad,“ odpověděla, jako by to byla ta nejsamozřejmější věc na světě.
„Myslím, že nikdo nebude protestovat, když to zbylé jídlo zabalíme do pytle a odneseš si ho s sebou.“
Usmála se na mě. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že má v sobě nějaké zvláštní kouzlo.
„Jak se vůbec jmenuješ?“ zeptal jsem se jí.
Mlčela, jako by nechtěla odpovědět. Zeptal jsem se tedy znovu, o trochu klidněji.
„Tak jak?“
Zase ticho, dokonce se mi zdálo, že bude zase natahovat.
Zkusil jsem to ještě jednou trochu oklikou: „Tak když mi to nechceš říct, budu ti říkat třeba… Kačenka!“
Vtom zvedla hlavu a zamračila se jako největší bubák!
„Lucinka?“
„Zdenička?“
„Pavlínka?“ …najednou se usmála.
Nemohl jsem tomu věřit a zeptal se ještě jednou: „Ty se fakt jmenuješ Pavlínka?“
Kývla a smála se s pusou celou upatlanou od omáčky, viditelně přejedená.
V kapse mi zazvonil mobil, volal kamarád. Zajímal se, zda to dnes stihnu a taky jestli zítra proběhne ten vesnický mejdan. V mé rodné vsi máme totiž takovou zvláštní tradici, že každoročně vítáme příchod léta. Na starém fotbaláku se rozloží lavice z místní jednotřídky a na ně se nanesou haldy jídla i pití. Každý z vesnice vezme, co má doma, sejdou se většinou samé laskominy. Na akci je vždy i sbor místních dobrovolných hasičů a hrají s dětmi „vodní fotbal“. Děti hrají a hasiči je kropí hadicemi, snaží se jim to komplikovat. Je to největší sranda a všichni si tuto ojedinělou slavnost velice užijí. Holky se taky nechají pokropit a ty odvážnější pak pobíhají venku jen v podprsenkách a v kalhotkách, protože ta, která by přišla v plavkách, by dostala na celý rok nálepku „trapná“. No, celá vesnice je na nohou. I ty největší puritáni, i dědečkové a babičky vyrazí, aby se zase vrátili do svého mládí.
Dotelefonoval jsem, zavěsil a znovu koukl na Pavlínku, která z mého rozhovoru asi pochopila, co se chystá a hned se mě zeptala: „A jaká vesnice to vlastně je?“
„Víš, je to kousek odsud, čtyři stanice vlakem“, odvětil jsem a usmál se.
Pavlínku to očividně zaujalo a ptala se, zda by se nemohla taky přijít podívat. Na to jsem ale musel s politováním konstatovat: „No, co by na to řekli tvoji rodiče? Je to většinou dlouho do noci a moc daleko na takovou malou holku, jako jsi ty.“
Sklopila pohled a tichounce zamumlala: „Prosíííím, rodičům to je jedno.“
Začal jsem maličko vyzvídat, co její rodiče dělají, proč je tak ušmudlaná, proč krade jídlo. Nechtěla moc mluvit, jen naznačila, že tatínek je moc nemocný, jenom leží, nemluví a nehýbá se. Maminka od té doby, co se mu to stalo, taky nemluví, prý se s ní vůbec nebaví, nezajímá ji kde a s kým je, doma nemají žádné jídlo. Když jsem toto slyšel, zželelo se mi jí a naznačil jsem, že by zítra se mnou možná mohla odjet, aspoň by si užila trochu legrace, holka jedna nešťastná.
„No, víš co, možná bych tě vzít mohl,“ prohlásil jsem nerozvážně.
„Hurá, hurá, děkuju, zítra tu budu a pojedeme? Jó, děkuju, děkuju!“ křičela na půlku bistra.
Byla v úplném záchvatu blaha, vypadala, že mě snad chce skočit kolem krku. Ani jsem nevěděl, jak zareagovat. Po očku jsem stále sledoval ostrahu, jak mě pozoruje, cítil jsem se opravdu divně. Skoro jsem čekal, kdy si pro mě přijde a začne mě zpovídat, cože jsem to tomu prckovi nasliboval.
Jídlo bylo zabalené, rozloučili jsme se a já šel domů. V hlavě se mi pořád honilo, co jsem to vlastně domluvil, jak budu zítra celé mé vesnici vysvětlovat, kdo to se mnou přijel a co tam dělá. Měl jsem totální zmatek v mém vlastním já. Sám na sebe jsem měl milión otázek, bez jediné rozumné odpovědi. Raději jsem si dal chladnou sprchu, skočil pod peřinu a šel spát.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola druhá

Příspěvekod Leonid » 7.2.2018 23:40:05

Cesta ve čtyřechCo mi zbývalo, než druhý den čekat na domluveném místě. Čtvrtá hodina uplynula… a nic. Nepřijde? Byla by to škoda, napadlo mě náhle. Jakpak to? Vlk samotář touží po společnosti malé slečny?
Z úvah mě vyrušilo kňourání. Pavlínka přichází. Ale co to? I když brečela, bylo na ní vidět, že se snažila vyfiknout. Měla na sobě růžovou šusťákovou větrovku, pod ní bleděmodré tričko, kolem pasu vytahaný béžový svetr, přistrojila se do bílých legín a žlutých návleků. Dokonce se jí podařilo se učesat. Barbína… Jo, barbína, ale všechno oblečení bylo vytahané, zaprané a ošuntělé. Kapsy u větrovky měla nadité k prasknutí. Nejapartnější ale byly legíny rozpárané v rozkroku, odkud jako potměšile vypláznutý jazýček koukal kousek asi taky pořádně vytahaných růžových kalhotek.
No, ale proč brečí a je tak rozklepaná?
„Co se ti stalo, Pavlí?“ zeptal jsem se opatrně.
„Hele!“ vyhrkla a ukázala si na temeno.
V mastných vlasech měla pečlivě vmasírovanou žvýkačku a pořádný plivanec.
„No to je hnusný! Kdo ti to udělal? Někdo ve škole?“
„Ne, támhle v Myšárně,“ natáhla ruku doleva a dozadu.
Myšárna je opuštěná cesta z Nového Vysočína dolů k nádražní čtvrti. Křoví, staré garáže, člověk by se tam bál jít pomalu i ve dne.
„Přišel tam nějakej pán v baloňáku. Já se bála, že se bude ukazovat, už jsem tam taky takovýho viděla, a ten měl v jedný ruce flašku Myslivce a druhou si tahal šmoulíka.“
Vzdor vážnosti situace jsem vyprskl smíchy.
„Co je?“
„Teda, aby tomu někdo říkal šmoulík, to jsem ještě neslyšel,“ chechtal jsem se.
„Jo, tak tomu říká brácha. Ale tenhle pán dneska byl slušně oblečenej. A byl hezkej. Jenomže mě zatlačil do kouta a vyndal si z pusy žvejkačku a schválně mi ji lípnul do vlasů! A pořádně ji zamáčk. No a já se děsně bála, že mě vojede a zahodí pod vlak. Ale von mi pak řekl, že si musím poslintat tričko. A já ho prosila, abych nemusela, že jsem v parádním, ale on nechtěl nic slyšet. Já se úplně klepu! A tak jsem si teda to tričko poslintala a on si to točil na mobila. A pak mi hodil na hlavu ještě huňara. Von je divnej, ne? A pak mě nechal bejt,“ dokončila řeč a studovala si hleny na tričku.
„Něco s tím uděláme, neboj,“ ubezpečil jsem ji.
Času sice není moc, ale nedá se nic dělat. Vešli jsme od fastfoodu, já si vyprosil kelímek ledu a zavedl Pavlínku na WC.
„Sundej si to tričko,“ pokynul jsem jí.
„A nejste taky úchylák?“ zeptala se opatrně.
„Kdybych byl, tak ti to určitě řeknu. Ne, neboj, jenom kapku to přepereme,“ smál jsem se.
Neochotně si sundala bundu a tričko a vše pohodila na zem. Zdálo se mi, že se snažila držet pořád čelem ke mně. Bojí se, že ji znásilním? Chudák malá!
„Hele, namoč si hlavu do vody,“ dal jsem jí první pokyn.
Nechtělo se jí. „Neboj se, to je kvůli té žvýkačce. Bude to studit, ale vydrž.“
Nakonec jsem ji musel hlavu sám ohnout a dát pod vodu. A bylo tu vysvětlení, proč se pořád otáčela. Na zádech měla několik podlouhlých modřin a červených podlitin. To by poznal i slepý, že je to následek pořádného výprasku. Snažil jsem se jí tam moc nesahat, vypadalo to čerstvě. Když se mi hlava zdála dobře vychlazená, přesypal jsem led do pytlíku a přiložil jí ho na hlavu.
„Proč to, proč?“ ptala se zvědavě.
Co zvědavě... zvědavostí se přímo třásla.
„Když se žvejka vychladí, tak ztvrdne a netáhne se. Pak ji vydrolíš a je to.“
„Bezva! Vy jste chytrej!“ radovala se.
Po asi dvaceti minutách to konečně šlo, a jen s minimální ztrátou vlasů. Ostatní návštěvníci wc na mě ale koukali dost nedůvěřivě. Pavlínka si ještě vyprala tričko, dosušila ho pod sušákem na ruce, oblékla se a usmála.
„Já vám děsně děkuju, že jste mi pomohl,“ stoupla si až ke mně a dotkla se mi hlavou hrudníku.
„No, tak můžeme jít,“ usmál jsem se a podal jí bundu.
Byla těžká.
„Co tam, prosím tě, máš?“
„No, na cestu, ne? Hele, náhradní gaťky,“ vylovila z jedné kapsy cosi šedého.
Z druhé si vytáhla skoro celou roli toaletního papíru s logem tohoto fastfoodu.
„Kartáček,“ vysvětlila mi dále, když vytáhla něco jako přeleželý skalp na plastové rukojeti, „a sváča,“ – evidentně pozůstatek včerejší hostiny.
„No, dobře ses nachystala, ale musíme běžet,“ vzal jsem ji za ruku a zamířili jsme k nádraží.

Před nádražím se nám ale v ústrety vyhrnul kluk tak o rok starší než ona, držící za ruku asi čtyřletou holčičku. „Dobrý den,“ pozdravil.
„Ťau,“ nezůstalo děvčátko pozadu.
„To je Viktor, můj brácha a Týnka, ségra. Pojedou s náma, neva?“ Pavlínka se na mě usmála neuvěřitelně mile.
„No… tak nevadí,“ byl jsem v hrozných rozpacích.
Jedno děcko ještě okecám, ale celou školní družinu, či jak to nazvat… Uvidíme.
Koupil jsem lístky a posadili jsme se v čekárně.
„Laviťka,“ okomentovala to malá.
Prohlížel jsem si nové účastníky expedice. Ten kluk vypadal moc sympaticky. Rozcuchané blonďaté vlasy, světlá pleť a úzké, šibalské modré oči. Stejně vyhublý jako Pavlínka a v chatrném oblečení, které tvořila kostkovaná košile a šusťákové kalhoty. Na krku měl obrovský věnec různých přívěsků, klíčů a amuletů. A zavazadel měl ještě více než Pavlínka, a to v odrbaném žebradle.
Malá Týnka byla moc hezká, a oproti svým sourozencům měla dlouhé vlásky, byť zacuchané a mastné. I díky velkým modrým očím vypadala jako panenka. Jenže jako panenka pohozená u popelnice… Připadala mi trochu zaostalá, ale u téhle rodinky se asi není čemu divit.
Protože nám díky „žvýkačkáři“ jeden vlak ujel, měli jsme před sebou asi hodinu. Vytáhl jsem notebook a pustil se do práce.
„Makáš?“ zeptala se mě Týnka.
Nešlo jí upřít jistou věcnost.
„Jasně, musím dodělat takovou knížku, víš,“ vysvětlil jsem jí.
„Oblázky!“ zajásala, když se mi podívala na displej, „kuň peťkatej,“ ukázala na žirafu.
„Ne, to je žirafa, ta žije v Africe. Má dlouhej krk a okusuje stromy,“ dal jsem se do vyprávění, zatímco jsem zalamoval text. Korektor si asi užije.
„Vy děláte grafiku?“ vložil se Viktor do diskuse.
„Jo,“ ucedil jsem.
„To je bomba, taky bych to chtěl umět, mě compy děsně bavěj,“ usmál se.
„To je fajn,“ nebyl jsem moc hovorný.
Ještě na tuhle fotku jsem zapomněl, uvědomil jsem si, když jsem si všiml, že se přes jeden snímek stále táhne název fotobanky. Hbitě jsem se připojil na nádražní wifi a nalezl patřičnou fotku ke koupi. Vtom mě do očí praštila poznámka u mého účtu – „credit 0“. To snad ne! Zrovna teď! A já nemám kartu, abych si účet ve fotobance dobil.
„Do prdele práce!“ zaklel jsem nahlas. To se to zase prodlouží! Mohl jsem to mít hotové už večer.
„Co se stalo?“ zeptaly se unisono obě větší děti.
Nechtělo se mi to vysvětlovat, stejně by tomu nerozuměly. „To… chci si stáhnout fotku z fotobanky a došel mi kredit. Nemůžu si ji koupit. Tam si vždycky nabiješ kredit a za něj si kupuješ velký fotky. Jinak tam mají jen malý na ukázku.“
„A tam potřebujete nějaký heslo?“ zeptal se Viktor zvědavě.
„Jo, to se mi vždycky udělá s kreditem.“
„Půjčíte mi to na chvilku?“ usmál se.
„Proč?“ zeptal jsem se mrzutě.
„Uvidíte,“ a sápal se mi po počítači.
„No dobře,“ kapituloval jsem, on převzal notebook a vpil se očima do monitoru.
Jeho ruce se rychle rozběhly po klávesnici a touchpadu. Z věcí na krku si sundal flashdisk a provinilým úsměvem ho připojil do portu. Nakonec vytáhl z žebradla nějaké zmačkané papíry s poznámkami. Viděl jsem, že jsou to prostírání z táců ve fastfoodu. A už jel.
„Jak tam asi bejvá dlouhý heslo?“ zeptal se.
„Tak patnáct znaků, malý písmena a čísla.“
„Pche. A jakej máte login?“
„Houba4.“
„ROFL,“ zašklebil se a dál trápil můj notebook. Asi za deset minut se spokojeně narovnal. „Hotovson, šéfe. Bude vám stačit padesát kreditů?“
„E?“ byl jsem mimo, „jo, jasně.“
Párkrát klikl.
„Máte to nabitý.“
„Tak dík,“ převzal jsem od něho notebook a nevěřícně zíral na stránku. Skutečně mám nabito padesát kreditů. Takže malej hacker. To by člověk neřekl, že je to taková bedna.
„Jseš fakt dobrej,“ pochválil jsem ho.
Stydlivě se usmál.
„Máš doma počítač?“ zeptal jsem se, protože v jejich domácnosti jsem si ho nedovedl představit.
„Ne,“ vzdychl, asi to bylo jeho největší přání, „ale ve škole na něm smím bejt do dlouho. Nebo v Žabákovi, to je takovej klub, ale jenom jednou tejdně.“
„A co nejradši? Paříš?“ ptal jsem se dál, ale ve zlomku vteřiny mi došlo, že to nebude pravda. Taky že ano.
„Chm,“ odfrkl pohrdavě, „to je pro lamy. Já programuju a courám po netu.“ Tenhle kluk je čím dál zajímavější.
„A Pavlí bude taky dobrá,“ dodal s výrazem starého šaolinského mnicha nad maličkým novicem.
„No, tak já jdu zase makat,“ ukončil jsem, trochu nerad, rozhovor.
Děcka pochopila a Viktor začal Pavlínce mrzutě líčit, že u toho a toho supermarketu postavili nový plot, který on „fakt nedá“, takže už tam nebude moci lézt krást jídlo z popelnic. Hacker – na síti i v realitě… Po chvíli děti naštěstí přešly na méně bolestivou diskuzi o nějakém zlobícím programu ve škole. Za půl hodinky to jede…

„Vona sere!“ vyrušil mě najednou Pavlínčin výkřik.
Zvedl jsem hlavu od notebooku a skutečně uviděl Týnku, jak se v mírném podřepu opírá rukama o lavici a v tváři se jí zračí úsilí.
„Co děláš?!“ vyjel na ni Viktor.
„Kakám,“ odpověděla spokojeně.
„A na co tahám hrnec?“ zabušil na žebradlo, odkud se ozvalo kovové zadunění.
„Doma do hlnečku, venku do gatěk,“ zavrtěla malá hlavou, naposledy zatlačila a oznámila: „Je to.“
Děcka si povzdechla, Viktor sundal z ramene žebradlo a začal se v něm přehrabovat. Za moment vylovil plastový tác, evidentně ukradený z našeho známého fastfoodu, a kupu papírových ručníků. Našel se i pevně zavázaný sáček s barevným gelem a nějaké hadry. Pavlínka se rozběhla namočit hadry k fontánce na pití a Viktor zavelel: „Týnko, postoj!“
Holčička se okamžitě postavila jako zadržený zločinec, široce rozkročená, s rukama opřenýma o opěradlo lavičky. Viktor jí hbitě sundal legíny, pod kterými měla ještě punčocháče a kalhotky, a Pavlínka jí mezi nohy zastrčila tác. Viděl jsem, že pod kalhotkami měla ještě nějaký igelit přichycený gumami, asi kus nákupní tašky. Hlasitě jsem se rozesmál. Přesně na zadečku měla totiž malá nápis „To nejlepší máte uvnitř“. Děti se po mně udiveně podívaly.
„Ten… nápis,“ vydechl jsem jen.
„To je dobrý!“ rozesmál se i Viktor. „No jo, Týnka umí nejlepší hovínka, viď?“ pohladil ji po hlavičce.
„Jo, veliký smladlavý!“ odpověděla pyšně.
„Bacha, letí,“ zvolal kluk a udělal rychlý pohyb se dvěma gumami, které Týnce procházely mezi nožkami.
Náklad dopadl na tác, v nádražní hale zvadly všechny květiny a nějaký dědeček kus od nás se zatvářil, jako že se mu zastavil kardiostimulátor.
Ale brzy byla celá záležitost zlikvidována a odnesena do koše před čekárnu.
„Já to s těma ručníkama pořád neumím,“ povzdechla si Pavlínka.
„Easy,“ protáhl Viktor, položil na tác igelit a jal se na něj pečlivě rovnat ručníky.
Vyskládal je do tvaru jakéhosi motýla, jakoby dva vějíře spojené k sobě v místě otáčení. Celý střed zajistil papírovou lepicí páskou a ještě přes to položil kus igelitu, do kterého udělal nožem spoustu dírek.
„Proč to?“ divil jsem se.
„Protože těma dírkama to proteče do papíru a není pak tak mokrá,“ vysvětlil mi ten vynálezce spokojeně.
„A ještě mi pověz, proč to takhle skládáš?“
„Protože veprostřed toho je vždycky nejvíc, ať čůrá, nebo kadí,“ pokračoval trpělivě.
„Ty jseš, chlape, prostě bedna,“ kroutil jsem hlavou a pozoroval práci. Celé to origami bylo umístěno na Týnku, zajištěno gumami, a přes to přišlo zase všechno to oblečení.
„A nebude jí horko?“
„Né, tý je venku furt zima,“ uklidnila mě Pavlínka a pečlivě Týnce urovnala „šaty“.
„To jsem šila sama,“ všimla si mého pohledu.
Šaty tvořil starý pánský nátělník, na kterém byly našité dvě nepravidelné kapsy z nějaké modré látky. Celé tílko pak bylo ozdobeno malůvkami červeným a modrým fixem. Kytičky a motýlci pocházely asi z Pavlínčiny dílny, naopak loga různých počítačových firem určitě spáchal Viktor.
„To je dobrý, ty loga,“ smál jsem se.
„Jo, my jsme ji taky vzali do toho velkýho krámu s počítačema, co je u řeky, že by tam mohla dělat tu… reklamu. Ale ochrankář nás vyhodil, hajzl. Já jednou, až budu fakt umět programovat, udělám nějakou hustou gamesu, kde se budou dát střílet ochrankáři,“ rozohnil se hacker.
Ano, to jsou ti, se kterými tyhle děti ulice každý den válčí partyzánskou válku na chodbách Millenium Mega Mallu. Avšak tyhle dvě malé straky jsou příliš mrštné a chytré a nákupní centrum příliš velké, než aby hoši z ostrahy zvítězili nadlouho.
Konečně přijel vlak. Týnka byla udivená na nejvyšší míru, asi její vlaková premiéra. Dobře jsem si všiml, s jakou chutí se děcka rozvalila v pohodlných sedačkách. Kdoví, na čem asi sedí doma. Zkoušel jsem děcka maličko zpovídat, ale bylo vidět, že se stydí.
„A jakou nemoc má váš táta?“
Nevím, něco se srdcem, myslím,“ odpověděla Pavlínka nejistě.
„To je divný, to se mi nezdá,“ řekl jsem si spíš pro sebe, „a chodí k němu pan doktor?“
„Ne, nechodí. Nechodí k němu nikdo. My k němu taky nesmíme. Má svůj pokoj a má tam strašnou zimu, když je zima,“ otřásla se holka při té představě.
„A maminka spí kde?“
„Ta má druhej pokoj. Tam taky nesmíme. My bydlíme v kuchyni. Pod stolem,“ dodala stydlivě.
To se mi nechtělo věřit.
„A to bylo takhle vždycky?“
„Né, až když táta začal bejt nemocnej. Předtím to bylo jako u Zdenky.“
„A to je jak?“
„No, měli jsme svůj pokojíček, postýlky, hračky,... Tyjo, a maminka dobře vařila. Pamatuješ, Viki, když dělala kuřátko?“
„Jo,“ zasnil se on, „ale když byla Týnka úplně malá, tak se mu to stalo. A mamince jeblo…“
„Neříkej to tak hnusně!“
A začali se prát.
„No tak, nechte toho!“ pokoušel jsem se je uklidnit, ale prali se jak koně. Týnka začala brečet. Nakonec jsem je oba popadl za límec a posadil na jejich místa.
„Tak, a budete se chovat slušně. Takový chytrý a slušný děcka, to by nešlo takhle,“ pokáral jsem je.
Naštěstí hned přestali a dokonce to vypadalo, že je ta poznámka o chytrých a slušných děckách potěšila. Docela se uklidnili a začali pozorovat krajinu. Týnka koukala s otevřenou pusou, ale jediné, co jsme se od ní dozvěděli, bylo, že venku byl „pťák“ a „voda“.

Konečně jsme dorazli do Horní Volejné. Po deseti minutách chůze jsme dorazili do dějiště párty. Výborně, fotbal ještě nezačal. Pozdravil jsem se se smečkou příbuzných a kamarádů a absolvoval mnohočetná vysvětlení, „že to jsou děti od kámoše, co je divnej, a tak jsem je trochu vytáhl na vzduch“. Děti se svými instinkty pouštních hyen hned neomylně zamířily ke stolům. Dávaly si do nosu, ale nepřestávaly přitom pokradmu sledovat svoje okolí.
V časném odpoledni bylo pod mrakem, ale teď se udělalo horko a nastal čas na kopanou. Celkem nastoupilo asi třicet děcek. Jediná kvalifikace je, že hráč nesmí mít občanku. Hasiči nastartovali stříkačku a starosta písknutím zahájil utkání. Pavlínka shodila elasťáky, bundu i návleky, po chvíli uvažování i tričko a jen v obrovských růžových kalhotkách se vrhla do herní vřavy. Viktor šel taky do trenek a neodpustil si hrát proti sestře. Jedním okem jsem sledoval hru a druhým Týnku, která se nezadržitelně cpala. Po chvíli jsem ji odehnal od jídla a svlékl jenom do šatiček. Věk na to ještě má. Chvíli jsem se cele věnoval sledování fotbalu, kde hasiči vystupovali téměř jako třetí strana a pomocí hadic snadno měnili průběh hry. Všichni účastníci už byli úplně mokří, hřiště se změnilo v bažinu a fotbal v ragby křížené s volejbalem a wrestlingem. Děti už byly k nepoznání zablácené, pokud zrovna nedostaly zásah vodou. Za hodinu bylo utkání odpískáno, hasiči postavili sprchy a všichni se s pištěním sprchovali. Holky měly krásně zplihlé vlasy a promočené bílé prádlo nezakrývalo nic. Pár dětí o prádlo i přišlo, jako například Pavlínka. A tak se teď, ač původně čerstvě umytá, zoufale plácala v blátě a hledala kaťátka. Nakonec to s pláčem vzdala a šla se znovu umýt.
„Já jsem ztratila gaťky, co budu dělat?“ koukala na mě vyjeveně.
„Vyčaruju něco,“ mrkl jsem na ni s úsměvem.
Na to šedé otrhané, co měla v kapse, jsem Pavlínku schválně neupozornil a šel uprosit paní Slívkovou z místní Jednoty, aby mě vzala do krámu a prodala mi jedny holčičí. Pavlínka z nich měla nezřízenou radost.
„Paráda, paráda, já mám nový!“ tančila radostný tanec, až jí odletovaly kapky vody z vlásků.
Za moment se k nám připojil i spokojený Viktor, který své trenky uhájil. Společně jsme se pak vydali hledat Týnku. Našli jsme ji mezi skupinkou tújí, jak spí na hromádce svého oblečení a je poněkud znečištěná následky opulentní hostiny.
„Ty jo, co jí je?“ strachovala se Pavlínka.
„Normálka, přežrala se a šlo to z ní horem dolem. Znáš to, ne?“ uklidnil ji bratr.
Odnesli jsme malou špindíru k hasičům a pořádně ji umyli.
„Jen aby jí bylo zítra dobře,“ strachovala se její zodpovědná sestra, „je přece neděle a přijde kravaťák.“
„No jo, to nemůže propásnout,“ dodal její zodpovědný bratr.
„Kdo je proboha kravaťák?“ nechápal jsem.
„To je takovej pán, toho jsme potkali asi před půl rokem na hřišti. On si vždycky Týnku na celej den půjčuje, každejch čtrnáct dní. Vona vždycky přijde zpátky umytá, napapaná a spokojená. A vždycky přinese tři stováky.“
Zatmělo se mi před očima. To snad ne. Sklonil jsem se k Týnce.
„Týnko, povíš mi, co s tím pánem děláte?“
„Papám a hlaju si.“
„A nedělá ti nic, co tě bolí?“
„Nee,“ vrtěla rezolutně hlavou.
„A líbí se ti, co tam děláte?“
„Jóó!“ zvedla radostně ručičky a otočila se na Pavlínku, „zejtla?“
„To víš, že jo,“ pohladila ji sestra kuplířka po hlavě.
Budu s tím muset něco udělat, tohle přece nejde, letělo mi hlavou, zatímco jsme se za soumraku vraceli k zastávce.
Vlak přijel za chvíli a mě se ve vlaku podařilo dokončit práci, protože děti pospávaly. Když jsme dorazili do města, byla už úplná tma a venku svítily lampy.
„Tak půjdeme domů,“ zavelel jsem a doprovodil děti Myšárnou k domovu. Byl to starý činžák v úzké uličce.
„Kdy chodí ten pán?“ ptal jsem se.
„Vždycky v devět,“ odpověděl Viktor.
„Víte co? Já se tady zítra před devátou zastavím a čekejte na mě, ano? Něco vám dám.“
„A proč?“
„Chci zjistit, jestli ten pán Týnce neubližuje.“
„Fakt si to myslíte? Tak to jo,“ bylo mi dovoleno.

Doma jsem si uvařil čaj, umyl se a zalezl do postele. Do své velké postele, plánované s předstihem na případnou přítelkyni, která se ale v mém životě od té doby neobjevila. Mimoděk mě napadlo, že by se sem ti žebráčci vešli všichni. Jestlipak si mohli doma dát sprchu nebo uvařit čaj? Sotva.
Jejda, můj plán! Vyskočil jsem z postele a vyhledal starého medvídka, který se u mě kdysi objevil. Ještě minikameru, kterou jsem měl od doby, kdy jsme s kamarádem dělali takový šílený voyerský projekt. Kamera je velká asi jako balíček žvýkaček, vydrží natáčet osm hodin a data ukládá na mini SD kartu.
Provedl jsem medvídkovi trepanaci lebky, vyňal část výplně a udělal díru místo jednoho oka. Snad to Týnka nezvorá. Asi po hodině práce bylo hotovo. Bomba! Vypadalo to moc dobře. Teď jsem konečně mohl jít spát.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola třetí

Příspěvekod Leonid » 14.2.2018 18:50:43

Poprask na koupalištiDruhý den jsem málem zaspal, ale nakonec jsem to stihl. Ve vedlejší ulici jsem zapnul kameru a znovu pečlivě zamaskoval. Děcka už na mě čekala.
„Dobrý den,“ pozdravili mě.
„Nazdar, děcka. Týnko, něco pro tebe mám. Hele, medvídek,“ a s těmi slovy jsem jí podal kameramana.
„Jé, méďa!“ vyrvala mi hračku z ruky a přimáčkla si ji na hruď.
Dneska měla na sobě strašně velkou hnědou mikinu a červené punčocháče.
„Týnko, teď mě dobře poslouchej. Tenhle méďa bude teď tvůj kamarád, ano? Proto ho musíš mít pořád s sebou a vždycky ho posadit tak, aby tě dobře viděl, rozumíš?“
„Jo.“
„No, a kam bys ho posadila tady, aby na tebe dobře viděl?“
„Támhle,“ prohlásila sebevědomě a posadila medvěda na nejbližší popelnici.
„Dobře, chytrá holka,“ pochválil jsem ji.
Už bude devět, měl bych zmizet. Zaběhl jsem na konec ulice a koukal za rohem. Za chvíli jsem uviděl z druhé strany přicházet staršího pána v béžovém obleku, klobouku a s hůlkou z tmavého dřeva. Měl bleděmodrou košili a decentní hnědou kravatu. Tak proto kravaťák… Podle obličeje to byl sympaťák, měl skoro bílé vlasy až na ramena, pečlivě upravený knírek a bradku. Vypadal jako mušketýr v důchodu, kterému zůstala do penze truhla zlata. Děti mu začaly mávat. Za okamžik byl u nich a pohladil Pavlínku po hlavě. Pak si vzal Týnku do náruče a cosi k ní hovořil. Oběma dětem potom předal nějaké balíčky a s holčičkou na ruce odešel.
„Copak jste dostali?“ zeptal jsem se zvědavě, když pán zmizel a já opustil svoji pozorovatelnu.
„Ňamku! Chcete?“ nastavila mi Pavlínka radostně sáček, který už stihla otevřít.
Viktor mi taky hned nabídl. V jednom sáčku bylo želé v čokoládě a ve druhém bílé oříškové pralinky. Obaly zdobilo tmavomodré logo obchodu, který dobře znám, ačkoli můj příjem mi ho dovoluje navštívit v rozmezí tak tří dnů po výplatě. Neodolal jsem a nabídl si. Kdybys jim koupil radši šišku salámu a bochník chleba, pomyslel jsem si.
„A nevezmete mě na návštěvu?“ zeptal jsem se vesele.
„Ježiš, to nejde, maminka je doma, to nejde!“ koktala Pavlínka rozrušeně a Viktor se postavil, jako by mi chtěl vlastním tělem zabránit vejít do domu.
No, tak to je asi fakt nevhodné. „V pohodě, tak někdy jindy. A máma o tom ví, že si ten pán půjčuje Týnku?“
„Ne, neví. Jináč by nám sebrala ty prachy,“ vysvětlil mi kluk.
„Aha,“ přitakal jsem, „a v kolik se tak Týnka vrací?“
„Po večerníčku. Vždycky nám říká, jakej byl,“ usmála se Pavlína.
„Tak já taky dorazím. Anebo víte co? Nechcete se mnou někam jít? Pavlí, kde jseš?“
Kam zmizela? Sklopil jsem oči a hned jsem ji našel. Čůrala přímo mezi popelnicemi. Stydlivě se na mě usmála, utřela se do trička (asi aby si neumazala parádní kalhotky, které dostala včera) a hned se začala ptát, kam že půjdeme, a že by hrozně rádi a tak.
„Co někam k vodě?“ navrhl jsem.
„Jo, jdeme!“ vyhrkl Viktor.
„Potřebujete si něco vzít?“
„Ne, plavky stejně nemáme,“ mávla Pavlínka rukou.
Ani jsem se neptal, jestli by to neměli říct doma. Myslím, že už jsem pochopil, že s matkou nekomunikují a tu nezajímá, co její děti dělají, co jedí a podobně.
„Maminka tam asi dneska stejně bude mít návštěváky,“ prohlásila, jako by mi četla myšlenky.
„Jaký návštěváky?“
„To jsou pánové, co mají svůj zvonek. A když zazvoní, tak musíme do kuchyně a nevylejzat. Jednou to Týnka nestihla a máma jí kopla!“ vyložil mi kluk rozhořčeně.
Šel jsem si prohlédnout zvonky. Mezi dvanácti jmenovkami bylo namontované cizorodé růžové tlačítko a u něho se skvěl nápis „Privat Aurora.“ Aha, tak madam je erosenka. Abych ji tam nešel potopit, Auroru jednu...
„Tak snad asi půjdeme, ne?“ vzal jsem děti za ruce a vyrazili jsme na tramvaj.
Musím se doma stavit pro nějaké proprietky. Tenhle výlet jsem totiž vůbec neplánoval.
Děcka způsobně seděla na sedadlech a mně se hlavou honila spousta myšlenek - jestli do celé věci nezapojit úřady, proč si toho tři roky nikdo nevšiml, jak to ty chudinky dělají v zimě a podobně. A co teď asi prožívá chudák Týnka. Ale nebudu předjímat - uvidíme, co nám poví medvěd.
Doma jsem sbalil deky, ručníky a pár dalších potřebností a po dalším přesunu, tentokrát autobusem a po vlastních, jsme konečně dorazili k pískovně. Děti zajásaly, shodily oblečení a rozběhly se do vody. Dno je tu pěkně povlovné, tak se o ně nemusím bát. Rozložil jsem zatím deky, převlékl se do plavek a natáhl se. Pohoda. Asi půl hodiny nato se děti vrátily, úplně mokré a spokojené.
„Hustý!“ poznamenal na adresu koupele Viktor a Pavlínka horlivě přikyvovala.
„Můžu tě učesat?“ zeptal jsem se jí.
„Fakt?“ zaradovala se.
„Rozhodně,“ pokynul jsem jí, aby se mi posadila do klína, opřel jsem se o strom, vyndal si hřeben a začal opatrně česat jemné, mokré vlásky. Šlo to celkem dobře... a hned holka vypadala docela k světu.
„Tak hotovo, vyskoč,“ zavelel jsem.
„A musím?“ otočila se na mě zklamaně.
„To víš, že ne.“
Vděčně se na mě usmála, trochu se schoulila a položila mi hlavu na prsa.
„Je mi hezky,“ šeptla.
Její bratr vycítil příležitost a lehl si tak, že mi hlavou spočíval na rozhraní nohy a břicha. Pohladil jsem ho po hlavě a on blaženě přivřel oči. Pavlínka zatím ukořistila moji druhou ruku a položila si ji na stehýnko. Bylo mi moc hezky, ty maličcí ke mně cítili absolutní důvěru a mohli na chvíli vypadnout z toho zběsilého kolotoče špíny a drobných krádeží. Takhle jsme vydrželi skoro hodinu, ale pak už se o slovo hlásil hlad.
„Dáme párek?“ zeptal jsem se.
„Jasná věc!“ zvolali oba.
Odebral jsem se ke stánku a za chvíli jsem přinášel každému tři nohy, dva krajíce chleba a kelímek s limonádou. Sobě jsem k párkům koupil pivo. Těšil jsem se - tady mají moc dobré párečky.
„Tak dobrou chuť,“ popřáli jsme si a já se okamžitě v závodech v jedení párků na čas propadl na poslední pozici, kde jsem se udržel, dokud nebyl poslední drobek chleba sněden a poslední kapka hořčice vylízána.
Pavlínka se blaženě rozvalila na deku, pohladila si bříško a slastně vydechla: „Tohleto je prostě… skoro jak…“ hledala slova, „párečkový nebe!“
Rozesmáli jsme se.
„Ty jseš básník, viď?“ pohladil jsem ji.
Po jídle jsme se šli všichni koupat. Někteří lidé po nás koukali trochu divně, přece jen jsou Viktor s Pavlínkou už asi velcí na to, aby běhali nahatí.
Plavat děcka neuměla, a tak jsem je zanechal na mělčině a dal si dvě kolečka. Když jsem znovu zakotvil, šli jsme zpátky na deku. I když už jsem žádné česání neplánoval, byl jsem opět použit jako polštář. Pohodlně jsem se opřel a za chvíli usnul.
Když mě po chvíli probudila nějaká neodbytná moucha a já se rozhlédl kolem, s hrůzou jsem si uvědomil, že obě děti masturbují a tváří se u toho jak v sedmém nebi.
Než jsem stačil zasáhnout, ozval se ječivý ženský hlas: „Co to tady je za prasárnu?“ Před námi stála nějaká bába a mračila se jako čert. „Zavolám na vás policajty!“
Děti se ke mně bojácně přitulily. Rozhodl jsem se přejít do protiútoku.
„A je to snad trestný? Jo, chápu, že se to na veřejnosti nedělá, ale já spal a neviděl to. Tak tady laskavě neřvete!“
„Stejně jste nějakej úchylák! Schválně je necháváte koupat bez plavek!“ chtěla se hádat dál.
„Nechte našeho pana miláčka!“ rozčílila se Pavlínka. „Náhodou mě krásně hladil po stehýnku! A závidíte, protože vy plavky mít musíte, aby se vám neroztekly špeky!“
„Ty svině drzá, že ti dám pár facek! A vy jste nějakej ten pedofil, určitě! Já ty policajty zavolám!“
„A ty vás pošlou do prdele, protože vzít děti na plovárnu není trestnej čin, vy chytrá! Abych jednu nestřihnul vám, vy naftalínová baletko!“
„Co si to dovolujete!“ zařvala a hrnula se na mě.
Vyskočil jsem a chystal se krýt. Než se ale bába přiblížila na dosah ruky, najednou zavrávorala a zařvala. Nechápal jsem, co se stalo. Ale stačilo se podívat dolů. Děti nelenily, rozhodly se svého „miláčka“ bránit a použily k tomu jedinou zbraň, kterou jim příroda dala – zuby. Zahryzly se bábě každé do jedné nohy.
„Nechte toho!“ zvolal jsem a děcka hned poslušně povolila.
Bába se motala a nevěřícně otvírala pusu.
„Tó… takový hyény, tó… policajta na vás…“ blábolila a vyklidila bojiště.
„Padáme!“ zavelel jsem, rychle sbalil deky, na kterých naštěstí ležely všechny naše věci, a úprkem jsme se vzdálili do lesa.
Dopadl jsem na pařez.
„Ty jo, taková metrnice… uf… ta má problémy…“ pokoušel jsem se mluvit a dýchat najednou.
Ale musím pedagogicky zapůsobit... V jistém smyslu měla pravdu.
„Díky za pomoc, lidi, ale v jedný věci měla ta bába pravdu. Chlape, to přece nejde, takhle si honit péro před lidma. A ty taky, Pavlí, dělat si dobře s… s… jak tomu říkáš?“ zeptal jsem se stydlivě... s žádnou holčičkou jsem o tom dosud nemluvil.
„To je pípa,“ poučila mě.
Rozesmál jsem se. „Proč proboha pípa? Víš, co je to pípa?“
„Né.“
„No to je v hospodě, ty kohoutky, kde se točí pivo. A jak ty jsi na to přišla?“
„No, když Týnka má pipinku a je prťavá, tak já musím mít pípu, když jsem větší,“ vysvětlila mi Pavlínka.
„No, a co budeš mít, až budeš úplně velká?“ dobíral jsem si ji.
„Pekáč. A bobra,“ odpověděla bleskurychle.
„Prosím tě, kdo tě učí takové výrazy?“
„To jsem slyšela od maminky z pokoje.“
„Jo, aha. Ale dej si na to bacha. To je dost sprostý.“
„No a jak tomu mám říkat?“
„Pochva nebo vagína, tím nic nezkazíš.“
Pavlínka se hluboce zamyslela: „Když si zmáčím vagínu, tak dostanu angínu. Když si zmáčím pochvu, tak… tak…“ horečně obracela oči v sloup, ale na nebi vhodný rým napsaný nebyl.
Viktor se chechtal. „To nedáš!“ posmíval se jí.
„Ty jo, nedám!“ souhlasila nakvašeně.
„A víte, proč se matce říká matka?“ zeptal se mě Viktor.
Pavlínka vyprskla smíchy.
„Ne,“ nechal jsem se podat.
„Protože otec má šrouba!“ rozchechtal se.
„Jseš pěknej sprosťák. Kdo tě to učí?“
„To mam ze školy,“ mávl rukou.
„Ale proč by to nemohla bejt pípa?“ nechtěla se Pavlínka vzdát své individuality.
„A proč jo?“
„Protože z pípy teče pívo. A já taky můžu čepovat!“
Popadla kelímek, sedla si na bobek a pustila se do toho. Spíš než jako výčep to znělo jako řezání vodním paprskem. Kelímek úplně drnčel.
„Ty vole, ségra, ty jedeš…“ vydechl Viktor.
Jenže kelímek se ukázal být malým a brzy přetekl.
„Přelils, Jiříku,“ promluvil jsem hrozivým hlasem a zakoulel očima, „propadneš hrdlem!“
A s těmi slovy jsem se jí vrhl na krk a začal ji lechtat. Sotva stihla postavit kelímek na zem. Narazil jsem ale na tvrdou obranu. Lechtala statečně a za chvíli mi seděla na břiše.
„A mam tě jako rukojmíka!“ zasmála se.
„A jako to?“ pokračoval jsem v lechtání.
„Protože mám eště v sudu!“ zatvářila se jako anděl pomsty.
„To neuděláš.“
„O co?“
„Prostě neuděláš,“ pronesl jsem neoblomně a vzápětí si uvědomil, že jsem neměl pravdu, když jsem ucítil na břiše mokré teplo. „Co blbneš!“
„To abyste mi věřil!“ odsekla vesele.
„Ty jseš čunče,“ sundal jsem ji dolů a otřel si ručníkem mokré břicho.
„Promiňte, vám to vadí?“ zatvářila se zkroušeně.
„No, vlastně se až tak nic nestalo, ale už bych to nedělal, na tvým místě.“
„Jo, jedovatý to není,“ souhlasila honem, „protože to vím. Jednou jsme si dělali čaj. Ten najdeš na tácech u bufáčů, ale musíš těch pytlíků mít dost. A pani Kafková nám dala horkou vodu. To bylo předtím, něž Viki přišel na to, jak pustit plyn, když ho máma zavře. No, ale když byl čaj hotovej a čekali jsme, až zchladne, Týnka neměla plíny, doma je přes den nenosí, a myslela, že je to její hrnec…“
„No, a co jste s tím udělali?“ zeptal jsem se, jat neblahým tušením.
„No co by, vona moc nečůrá, protože čůrá furt. A dali jsme tam cukr a šlo to normálně pít. Přece nevylejeme hrnec čaje?“ podíval se na mě Viktor s výrazem, že by si takovou alternativu nikdy nepřipustil. „Přece to vemte logicky,“ zvedl prst, „Týnka je hrozně hezká a maličká. A já si myslím, že její čůránky prostě NEMŮŽOU chutnat hnusně.“
„A já nejsem hezká?“ naježila se Pavlínka.
Podíval jsem se na ni. Pravidelná oblá tvář, ani protáhlá, ani kulatá, velké, blankytně modré oči, poměrně tmavé řasy, bezvadná světlá pleť (zrovna nebyla upatlaná), rovný nos a líbezně tvarované rty. A vlasy barvy slunce. Zde přede mnou zářila skutečná krása. Krása, která dostala ještě korunu v podobě širokého úsměvu, když jsem ji pohladil po tváři a řekl:
„Ty jseš hrozně moc krásná, možná jsem tak krásnou holčičku ještě nikdy neviděl.“
A řekl jsem to docela popravdě. Právě ty zmíněné tmavé řasy dodávaly jejímu pohledu půvabnou hloubku.
„Já bych chtěla,“ zajíkla se, „abyste mě ještě poňuchmal, protože pak si jakože užiju jak o mě krásně mluvíte.“
Jen jsem přikývl a pořádně ji objal. Za moment jsme se oblékli, Pavlínka svoje černé tričko a tepláky ustřižené v půlce stehen, Viktor pak tílko neurčité barvy a ohrnuté džínsy. Pavlínka ještě zvedla plný kelímek a tvářila se zamyšleně.
„Nad čím dumáš?“ zeptal jsem se.
„Jak to teda chutná bez čaje,“ odpověděla a čichala k tekutině.
„Ty to chceš ochutnat?“ divil jsem se.
„Já nevim, já se bojim, že to bude hnusný,“ byla na rozpacích.
„A vy byste se toho napil?“ zašklebil se kluk.
„Přiznám se, že nevím,“ odpověděl jsem a vzpomněl si na svou zálibu v překonávání hranic a sebeovládání.
Viktor to vycítil - asi se mi naboural do mozku, pirát jeden.
„To nedáte,“ zašklebil se.
Míra mé vyhecovanosti stoupla.
„A možná jo!“ škádlil jsem ho.
„O co!?“ vyskočila Pavlína.
„Když to nevypiju, zvu vás na večeři do restaurace. Do opravdový restaurace.“
Děti vykulily oči. Restaurací si, počítám, v životě užily asi tolik jako mateřské lásky.
„A když to vypijete, tak vám budeme celý prázdniny mýt podlahu, zametat a vynášet odpadky!“ zahlaholil furiantsky Viktor.
„To je výzva,“ poskočilo moje srdce starého mládence radostí.
Přiložil jsem pohárek k ústům a zavřel oči. A nebylo to nakonec tak hrozné, bylo to sladké a chutnalo to jako hodně podprůměrná, zvětralá limonáda. Sladké? Pak je ale něco špatně, měl jsem pocit. Ukázal jsem jim prázdný kelímek.
„Jo!“ zvedl Viktor pěst do výšky a vyskočil radostí.
Pavlínka předvedla vítězný taneček.
„To máte takovou radost, že jste prohráli?“ chtěl jsem se zeptat, ale vtom mi to došlo.
Bídák Viktor! To, že budou konat zmíněné práce, znamená, že budou muset bydlet u mě, hajzlíci. Najednou jsem si uvědomil, že jsem se na prázdniny, které začínají za osm dní, začal těšit. Postarám se o to, kdybych si měl hnáty zpřerážet, aby ta děcka prožila krásné prázdniny.
Podal jsem Viktorovi ruku. „Vyhrál jsem, kámo. Za týden nástup na práce. A pěkně vás proženu.“
„A fakt můžeme?“ sklopil bývalý furiant hlavu.
„Jasně,“ usmál jsem se na něj a on se přitulil.
Sbalil jsem naše věci a vydali jsme se zpátky do centra pěšky. Cesta vedla mezi poli, starými alejemi a kolem dalších rybníků. Držel jsem každé děcko za jednu ruku a bylo mi fajn. Když jsme míjeli poslední rybník před městem, děti jsem na to upozornil a obě rády využily možnosti se vykoupat. Naštěstí tam nikdo nebyl.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola čtvrtá

Příspěvekod Leonid » 23.2.2018 19:17:42

Týnka utěšitelkaKdyž jsme došli do Vysočína, bylo skoro sedm hodin.
„Nejvyšší čas,“ poznamenal Viktor a já se šel schovat.
Děti se usadily na popelnice. Za chvíli se pán objevil a tentokrát vedl Týnku za ruku. Předal Pavlínce tři bankovky a zase se vypařil. Asi za rohem nasedl do auta, podle zvuku.
„Ahoj Týnko.“
„Ťau.“
„Jakpak ses měla?“
„Bezva!“
„A copak jste dělali?“
„Já si hjála, pohádka byla a papala jsem doltík.“
„A půjčíš mi na chvíli méďu?“
„Ne!“
„Já ti ho zase vrátím. Jen se ho potřebuju na něco zeptat.“
„Vlátíš méďu?“
„To víš, že ano.“
Konečně mi špiona předala. Odešel jsem za roh a ještě jsem slyšel, jak se děcka dohadují, že si za peníze koupí meloun. Jasně, s melounem pod tričkem se z krámu prchá dost blbě. Vyoperoval jsem medvídkovi kameru, ukryl ji v kapse a vrátil se zpátky.
„Tak, tady máš méďu. Říkal, že jseš moc hodná holčička,“ plácl jsem první blbost, která mě napadla.
Týnka se rozzářila. Rozloučil jsem se s dětmi a spěchal domů. Tam jsem zapnul počítač, stáhl data z karty a pustil přehrávač. Otevřel jsem si k tomu lahev vodky – asi neuvidím nic pěkného.

Poté, co jsem přeskočil úvodní pasáž zapínání kamery a předávání medvěda, bylo vidět, že došli k autu. Byl to starý, vzorně udržovaný Mercedes tmavě vínové barvy. Nádherný veteránek, až jsem mlaskl. Týnka byla usazena na zadní sedadlo a bylo vidět, že muž s vozem odjel kamsi na Staré Město. Zastavil před vysokým secesním domem. Když se na to podívám ještě jednou a pečlivěji, poznám dokonce, kde to přesně je, pomyslil jsem si.
Vyjeli výtahem asi tak do druhého patra a prošli do bytu. Tam pán Týnku hned odvedl do koupelny. Holčičce se podařilo medvěda posadit asi na koš s prádlem, takže celkem dobře zabíral místnost. Týnka byla svlečena a tentokrát měla plenky z dlouhého pruhu plátna – asi ručník ukradený z nějakých veřejných záchodků.
Mezitím byla napuštěna vana a pán holčičku pečlivě vykoupal a umyl jí vlásky. Jezte jen umyté ovoce, napadl mě pitomý příměr. Avšak spíš než jako při mytí ovoce si ten chlapík počínal jako restaurátor při opravě nějaké velice křehké a vzácné sochy. Na závěr dostala malá slečna dokonce natáčky a hlavu jí jemně vyfénoval. Snášela to naprosto v klidu, dokonce se zdálo, že si to užívá. Aby taky ne! Potom dostala natahovací plenkové kalhotky a byla odvedena do pokoje velice vkusně zařízeného starožitným nábytkem. Svým vkusem a pečlivostí mi ten chlap začínal být sympatický. No, ale uvidíme.
V pokoji to vypadalo, jako když si děvčátko hraje s panenkou, s jakou radostnou dychtivostí ten člověk Týnku oblékal do trochu archaických šatiček z tmavě modré látky a s krajkovou spodničkou. Těch krajek a volánků tam vůbec byla přehršel. Ale medvěd koukal dost nahoru, a tak jsem viděl hlavně to, co dělá pán. Ještě bylo vidět, jak nese černé punčochy a střevíčky. Když bylo hotovo, vzal Týnku do náruče a postavili se před zrcadlo. Tentokrát nevypadala jako panenka ze smetí, ale jako z nejlepšího obchodu v centru.
Poté Týnka zase popadla medvídka a šli jinam. Vešli do dětského pokoje zařízeného světlým nábytkem. Navíc v něm stálo velké křeslo. Dívenka medvěda posadila na zem, takže „viděl“ dobře. Chlapík odešel a vrátil se v domácích kalhotách a v županu. Pohodlně se usadil do křesla. Jako by šlo o signál, Týnka se okamžitě odebrala do kouta, jemuž vévodila bedna plná hraček. Vytáhla si nějaké a začala si normálně hrát. Pán jen seděl, nohu přes nohu a díval se… a vypadal trochu smutně.
Po hodině, kdy se nedělo nic nového, kromě toho, že občas vstal a nechal si něco ukázat zblízka či se sám zapojil do hry, to začala být pěkná nuda. Zmenšil jsem video do okna, otevřel si prohlížeč a surfoval. Na video jsem mrkl jen chvílemi jako znuděný vrátný. Když uplynuly tři úmorné hodiny, odvedl hostitel Týnku ke stolu. Naservíroval jí nakrájené kuřecí maso a hranolky. Pěkně to do ní padalo. Blahořečil jsem její chytrosti, jak důsledně medvěda tahá s sebou.
Po obědě dostala místo šatů košilku a byla uložena do postýlky. Pán zatáhl závěsy a kamera se přepnula do nočního režimu. Následovala ještě větší nuda. Zapnul jsem rychlé přehrávání a zjistil, že Týnka spala skoro čtyři hodiny a její komorník k ní jen jednou krátce nakoukl.
Když se vzbudila, přebalil ji, převlékl a šli se dívat na televizi. Neviděl jsem, co v ní běží, ale Týnce se to evidentně líbilo. Pořád na něco ukazovala a komentovala to. Seděla pánovi na klíně a ten výborně předstíral zájem a smál se či jinak reagoval společně s ní. Potom ještě dostala kus nějakého dortu, pročež se pořádně upatlala. A tím to skončilo. Po večeři dostala zase svoje šílené oblečení a odjeli zpátky do reality.
Nechápal jsem přesně, o co tady jde, ale tušil jsem, že klíč leží v dětském pokoji. Znovu jsem se tam podíval. Všechen ten nábytek byl dětský, ale starožitný. A stejně tak i hračky – panny, medvídci, kostková stavebnice… sice krásné, ale taky stařičké.
Vysvětlení jsem nalezl až v momentě, když odcházeli do jídelny, kdy Týnka sebrala medvěda ze země a v záběru se objevila zeď nad postelí do větší výšky. Na ní visela fotografie. Zastavil jsem video a odkrokoval záběr po záběru přesně tenhle úsek. Jednalo se jen o zlomek vteřiny. Udělal jsem screenshot, otevřel ho ve Photoshopu a kapku zvětšil. Skoro bych si myslel, že na té fotografii je sama Týnka, avšak tohle děvčátko mělo baculatější tvář. Oblečené bylo v prakticky stejných šatech a mělo stejný účes s velkými vlnami a mašlí. Přes roh fotografie se táhl černý proužek. Poslední dílek mozaiky zapadl. Pochopil jsem tu láskyplnou péči i posmutnělý výraz muže. Evidentně bohatý člověk si dvakrát do měsíce kupoval prchavou vzpomínku na nějakou dávnou dívenku, kterou asi tragicky ztratil. Chtěl jsem video smazat, ale pak jsem se rozhodl, že si ho nechám. Kdyby toho člověka chtěl někdo z něčeho obvinit, budu mít dobrý důkaz v jeho prospěch. A pomůžu mu.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola pátá

Příspěvekod Leonid » 28.2.2018 22:28:23

Hostina a sexuální dusnoTak za týden tu budeme mít hosty… Neplánoval jsem, že je příští týden navštívím, a zbytek dne jsem strávil couráním po bytě a kontrolou, zda budu mít dost hrníčků, ručníků a podobně.
Ale člověk míní a Pavlínka mění. Asi za tři dny u mě odpoledne někdo zazvonil. Byla to ona.
„Dobrý den,“ usmívala se.
Měla na sobě červenou vestu, jakou nosí pracovníci supermarketu v Milleniu. Z ní dívka moudře odpárala logo firmy a to veliké na zádech překryla našitým kusem nějaké žluté látky. Vesta jí posloužila jako minišaty, byvše převázaná nějakým černým popruhem. K tomu si vzala černé podkolenky. Napadlo mě, že až budou u mě, určitě jí podobné šaty koupím, ta červená jí sluší. To bude peněz, ale kde je vzít?
„Ahoj, copak chceš?“ zeptal jsem se jí.
„Dobrý den,“ opakovala, „maminka je někde v tahu a tak bysme vás rádi pozvali na oběd, když jste na nás tak hodnej,“ líbezně se usmála.
„Ty jo,“ zaradoval jsem se, „počkej, hned jsem dole.“
Rychle jsem se oblékl, sbalil nějaké věci, dokonce jsem si vzal sako a sešel dolů. Tam jsem si všiml, že Pavlínčiny punčochy jsou poněkud plandavé a má je, místo aby držely na gumičku, převázané provázkem. Muselo to být dost nepříjemné, ale paráda je paráda.
Když jsme dojeli na místo, konečně jsem stál před tím děsivým bytem. Děsivým tak, jak si ho vymalovala moje fantazie. Z docela uklizené předsíně (přísně vzato v ní nebylo nic) vedly troje zavřené dveře. Ty vlevo byly označené neumělým ozdobným nápisem, že je zde zmíněné erotické pracoviště, ty proti vchodu měly sklo přelepené zevnitř asi papírem a do těch posledních mě Pavlínka uvedla.
Udeřil mě do nosu zápach pavilonu malých šelem v zoo. Byla to kuchyň asi čtyři krát čtyři metry a mohla být kdysi docela pěkná. Rohový stůl, dlažba na podlaze, velké okno. Jenže to by to tu nesměla tři roky mít v režii tři malá děcka. Stůl byl překrytý špinavými dekami, které z prostoru pod ním dělaly stan. Jiný nábytek v místnosti nebyl, kromě kuchyňské linky s úžasně špinavým sporákem a čtyř židlí. Přes místnost ke klice na okně vedla šňůra, kde se sušilo rámcově vyprané prádlo. Kolem místnosti byly hromádky věcí, oblečení, sešity, dvě reklamní tašky plné učebnic a všelijaké harampádí. Celek doplňoval poloplný nočník a několik kbelíků různého určení. Překvapilo mě, že pracovní deska linky je čistá a prázdná.
Na kamnech stál hrnec a pánev. Ta byla přikrytá novinami, asi abych byl překvapen do poslední chvíle. Na stole stály čtyři nepříliš čisté, otlučené talíře a velký kelímek z fastfoodu s dlouhou kopretinou. Na stole seděla Týnka a široce se na mě usmívala. Byla nahatá. Viktor měl trenýrky a přehraboval se ve věcech.
„Tak se posaďte,“ pokynula mi hostitelka s úsměvem.
„Můžu si ještě odskočit?“ zeptal jsem se.
Pavlínka znejistěla. „Maminka má záchod zamčenej.“
„A kam mám jít?“
„Musíte do nočníku, promiňte,“ pípla.
„Co se dá dělat…“ podal jsem si hrnec a otočil se.
„A ruce si můžu umýt kde?“
„V zeleným,“ ukázala na kbelík s bělavou tekutinou.
„Dík. A na co jsou ty ostatní?“
„Zelenej je na ruce, v červeným koupeme Týnici, bílej je na pití, v tom žlutým mejeme nádobí a ten plechovej, tam slejváme nočník.“
„A kde berete vodu?“
„Na začátku Myšárny je u garáží kohoutek a ten teče! No, ale v zimě nosíme vodu v petkách z Milénia nebo ze školy,“ vysvětlil mi Viktor.
„Tak pojďte jíst,“ pokynula mi Pavlínka a už nesla na stůl kastrol. Sběračkou dala každému porci hrudkovité, mazlavé hmoty. K tomu přistál na stole kapesník, ve kterém bylo zabaleno několik pytlíčků s kečupem a majonézou. Seděli jsme normálně na židlích, ale Týnka trůnila přímo na stole a talíř měla mezi nohama.
„To si na to dejte a dobrou chuť,“ věnovala mi Pavlínka svůj nejzářivější úsměv a všichni se pustili do jídla.
Opatrně jsem ochutnal. Byly to jakési rozvařené a připálené noky, vzniklé asi nasypáním mouky do vody. Hnus. Statečně jsem pojídal, protože jsem viděl, že si děti pochutnávají jako na sváteční pečínce.
„Tohleto jsem vymyslela sama,“ chlubila se Pavlínka, „ale musí se to dlouho vařit. Když jsem to vymyslela, vařila jsem to jenom málo. A pak jsme všichni strašně kakali. Normálně jsme museli jít spát za garážema, protože máme jenom nočník a kýbl a ten třetí by se musel pokakat do kalhotek. Ale teď to vařím dlouho, a tak se nepokakáme. A je to takový jako pečený a to je dobrý,“ dokončila spokojeně.
Tomu se říká připálený, holka, chtělo se mi dodat, ale proč jí kazit radost. V kelímku-váze na stole byla zvětralá cola, kterou jsme pili všichni dohromady. Ať žije multifunkčnost. Když bylo snědeno, přišla na stůl pánev.
„Ňamka!“ zajásala Týnka.
Viktor slavnostně odkryl noviny. Na pánvi si v černém omastku hovělo osm špízů, tvořených špičkami od rohlíků a kousky jablek. Pavlínka rychle servírovala.
„Tohleto,“ vysvětlil kluk, „to si děláme, když má někdo narozky. Anebo pro návštěvu, jako jste vy,“ usmál se, „a ty špičky mi dává paní, co na nádraží dělá párky v rohlíku, víte?“
„Díky moc,“ jsem doopravdy poctěn.
Nakonec to nebylo až tak špatné. Špízy byly obalené v cukru a ten zkaramelizoval. Děti horečně ohlodávaly špejle.
„A kde bereš špejle?“ zeptal jsem se.
„To jsou z těch praporků, co se dávají v Miléniu děckám. Lidi to zahodí, papír se utrhne a máte špejli.“
O tebe bych se na pustém ostrově nebál, pomyslel jsem si. Ještě chvíli jsme seděli a povídali si.
„No, já půjdu, mládeži,“ měl jsem se k odchodu, „budete tady ještě čtyři dny. Tak tady máte nějakej příspěvek na stravu,“ a vyndal jsem z tašky dvě konzervy - v jedné jsou boloňské špagety, v druhé fazole s párkem, našel se i kus Vysočiny, půlka chleba a dvoje oplatky. A lahev zeleného čaje.
„Moc díky!“ vrhly se ke mně a objímaly mě, Viktor s Pavlínkou kolem pasu a Týnka se rozběhla přímo přes stůl a dala mi pusu.
Potom ale věci roztřídily na dvě hromádky. Respektive, na jedné byl chleba a na druhé všechno ostatní. To ostatní pak začaly ukrývat na nejrůznější místa.
„Co děláte?“
„Aby to máma třeba nenašla,“ utrousil Viktor, „a nesežrala nám to.“
„To ona dělá?“
„Jasně, co se dá sežrat hned, sežere. Ale třeba mouku nám nechává.“
Přemýšlel jsem, zda jsem byl v životě na někoho víc nasraný. Co to musí být za ženskou? Ale začal se mi v hlavě rodit nápad.
Rozloučil jsem se s dětmi a vyrazil za kamarádem. S ním a s jeho bráchou se znám už dost dlouho a ti kluci jsou pro každou opičárnu. Byl jsem uveden do jejich pokoje, otevřel jsem jim svoje srdce a zahájili jsme válečnou poradu, ze které vyplynulo to nejdůležitější - že jeden jejich spolehlivý kamarád má armyshop, kde má všechno potřebné. Oni zase mají dodávku. Krátce po půlnoci byl plán upečen a já se takřka v euforické náladě vydal domů, kde jsem pro jistotu povečeřel živočišné uhlí.

Druhý den jsem zazvonil na zvonek „Privat Aurora“.
„Dobrý den, nevadí, že nejsem objednán?“
„Ale nevadí, drahoušku, pojď dál,“ zavrkal ženský hlas a já se vydal po schodech nahoru. Vešel jsem do známé předsíně a nenápadně mrkl na dveře do kuchyně. Byly zavřené a ozýval se odtamtud šramot.
„Tak pojď,“ pootevřely se dveře vlevo a já vešel.
Takový kontrast jsem nečekal. Místo očekávaného pelechu poslední děvky se přede mnou otevřel úzkostlivě naklizený pokoj s krajkovými záclonami a červenými závěsy na oknech. Větší část místnosti zabírala postel ve tvaru srdce. Jinak tam stálo křeslo, skříň a pár bílých skříněk.
Na posteli už spočívala snad dvěstěkilová dáma kolem čtyřiceti. Měla kratší blond účes, na sobě asi tak kilo kosmetiky a hromadu šperků. Její vnady špatně skrýval růžový župan lemovaný bílou kožešinkou a na nohou měla černé punčochy. Vzhledem k její špekatosti vedly podvazky v podstatě „nikam“, končily totiž náhle mezi dvěma faldy.
„Tak co by sis přál, kocourku?“ předla a hladila se po noze.
Měl jsem na sobě svůj nejlepší oblek a snažil se nevypadnout z role gentlemana, byť ta dáma naprosto nebyla můj typ.
„Představoval bych si ruční práci, madam.“
„Ale samozřejmě, a co sexíček, kouřeníčko, análek, nic? Já dělám úplně, ale úplně všechno…“ vrněla dál.
„Pouze ručně, prosím.“
Ještě abych něco chytil, krávo. Ale vzhledem k její korpulentnosti bych nepředpokládal, že by byla HIV pozitivní. Sundala mi kalhoty a pustila se do toho. Nedalo se jí upřít, že byla šikovná. Spokojeně jsem zavřel oči a myslel na svou bejvalku Věru, která to, přísně vzato, uměla ještě lépe.
„Tak, už ses nám vystříkal, a mě na punčošku, zlobivej chlapec,“ laškovně mi pohrozila, když to skončilo.
„Výborně, madam,“ nasadil jsem co nejspokojenější masku, „určitě vás brzy znovu vyhledám. A zeptám se, vy jste říkala, že děláte všechno. Máte, řekněme, i externí pracovnice?“
„Ale samozřejmě, chtěl bys to ve třech?“
Neser mě s tím tykáním!
„Ne tak úplně, spíš bych měl představu velice mladé dívky,“ zvedl jsem na ni obočí.
„A jak mladé?“ zeptala se věcně.
„Pod zákonem. To asi nepůjde, že ano?“ zatvářil jsem se lehce zklamaně.
„Ale samozřejmě, že by to šlo. Ale buď konkrétnější, brouku.“
„Tak osm let?“
Sežere to?
„To by zrovna šlo,“ dělala, že listuje v diáři, „máš konkrétnější představu?“
„Štíhlé osmileté děvčátko, se kterým bych si dělal, co bych chtěl,“ odpověděl jsem.
„Zajisté, zajisté, cokoliv,“ usmála se.
„A nevadilo by, kdyby se jí u toho jaksi něco stalo?“
„Ty jseš ale kruťas,“ zase mi pohrozila, „jistěže by to nevadilo.“
„Ani kdyby jaksi… přišla ke… skončení?“ nešlo se mi něco tak odporného ani vyslovit.
Zdálo se mi, že se maličko zarazila. „Ale kdepak, kdepak. Pojďme se ale pobavit o penízcích.“
„Padesát tisíc,“ oznámil jsem.
„Nedělej si legraci, brouku, padesát tisíc korun, mluvíme o nadstandardních službách,“ zamračila se, ale pořád laškovně.
„Ale já nemluvím o korunách,“ poznamenal jsem.
„A o čem?“ vzplála v jejím zraku žádost.
Vo rublech, ty píčo!
„O eurech.“
„Oh… Pak to nebude problém.“
„Zítra touhle dobou?“
„Samozřejmě.“
„Doufám, že se potom postaráte o úklid.“
„Jistě, o to se nebojte.“
„A kdybych chtěl přijít v brzké době znovu, bude, řekněme, materiál?“
„No, takhle narychlo bych tu měla čtyřletou, ale ta je jak panenka,“ vychvalovala svou nabídku.
„Uvidím, a přijdu zítra,“ odtušil jsem.
Plácli jsme si a já odešel. Podařilo se mi doběhnout na okraj Myšárny, kde jsem se pořádně pozvracel. Tohle je moc. Co kdyby tam přišel někdo takový doopravdy? Bylo mi hrozně, protože jsem dobře věděl, kdo ta moje zítřejší „partnerka“ bude.

Druhý den odpoledne vjela do uličky dodávka a setrvačností dojela před dům.
Vystoupil jsem.
„Chlapi, tak podle dohody.“
„Jasně,“ zašklebil se na mě Jarda.
A znovu jsem stál před bytem hrůzy. Madam mi přišla otevřít, tentokrát narvaná v černém kostýmku s minisukní, síťovaných punčochách a bílé halence s mohutným žabó. Na nohách měla lodičky s jehlovými podpatky, pod kterými se linoleum chovalo jako papír v děrovačce. Z kuchyně bylo slyšet kňourání.
„Už na vás čekám,“ usmála se.
V pokoji jsem strnul. Nedovedl jsem si představit, že obraz bude tak děsivý. Na posteli ležela Pavlínka, byla namalovaná a fňukala. Na sobě měla červenou krajkovou košilku a černé punčochy, které jí byly velké. Podívala se na mě a v očích měla děs smíšený s nadějí.
Vedle postele stál servírovací stolek, na kterém byla různá pouta, nože, sekáček, jehly a další materiál. A láhev šampaňského.
„To je pozornost podniku,“ ukázala madam na láhev.
„Och, díky,“ usmál jsem se a podíval na hodinky.
Deset minut právě uplynulo.
Dveře se rozletěly a dovnitř vpadly dvě postavy v černých kombinézách a přilbách, s pistolemi v rukou. Pavlínka vyjekla.
„Policie, lehnout na zem, ruce za hlavu!“ zařval Jarda a zamířil na ženskou pistolí.
Dáma pracně ulehla a já rychle přiklekl k Pavlínce.
„Neboj, Pavlí, tohle byla jenom finta, už jsi v bezpečí, neboj,“ konejšil jsem ji.
„Vy jste tady? To je dobře. Maminka mi říkala, že přijde pán a že budu zase muset vydržet všechno, co bude dělat. A že mi pak koupí čokoládu.“
Tu by ti musela dát leda na hrob, kráva…
„Už nepřijde, neboj. A teď si běž sbalit věci, a brácha ať se taky sbalí, ano?“
„Jasně!“ konečně se trochu usmála.
Kluci mezitím svázali „mamince“ ruce a vyrazili dveře u kuchyně. Letěl jsem tam děcka uklidnit. Týnka byla zalezlá až v koutě a teprve po chvíli jsme ji společně vylákali ven.
„Sbalte si jenom hračky a knížky, ostatní tu nechte,“ požádal jsem je a šli jsme se podívat do posledního pokoje.
Zámek povolil a můj žaludek taky. V místnosti stála pouze skříň a postel. Okno bylo otevřené a všechno pokrýval prach. V lůžku, zahnědlém stářím a špínou, ležela vysušená mumie. Krve by se ve mně nedořezal.
„Hlavně tam nepouštějte děcka,“ šeptl jsem a odešel zpátky do jejího pokoje.
„Co to znamená?“ sklonil jsem se k ženské.
Neodpověděla a tak jsem pokynul klukům, aby ji odvedli do auta. S pytlem na hlavě, aby neviděla, že není policejní. Já jsem zatím přehrabal její věci a k mé radosti jsem v jedné zásuvce našel pořádnou porci bankovek v různých měnách. Za to si s dětmi uděláme grandiózní prázdniny. Šel jsem se kouknout na děti. Těch svých pár švestek měly sbalených hned a odešli jsme taky do auta.
„Kde je maminka?“ ptala se Pavlínka.
„Tu jsme vyhnali, víš? Už vám nebude škodit.“
Nemusí vědět, že matinka pojede sice s námi, ale v kufru.
„To je dobře. To je dobře, že už nepřijde ten pán, co ubližoval Týnce,“ poznamenala jakoby pro sebe.
Panebože.
„Doma si o tom promluvíme, jestli chceš,“ navrhl jsem jí a ona přikývla.

Vydali jsme se na cestu ke mně. Kluci trochu kličkovali, aby mě pak nemohla najít.
Vyložili jsme děti a já je zavedl do bytu.
„Počkejte na mě, budu tak za hodinku zpátky.“
Pustil jsem jim televizi a seběhl zpátky do auta. Naše cesta vedla na východ, do rozlehlých lesů těsně za městem. Zajeli jsme na rozježděnou cestu. Asi po pěti kilometrech jsme zastavili a vykutáleli náš vykutálený náklad ven.
„Jsme na místě, madam.“
„Přece mě tu nenecháte!“ zařvala, když jsme jí sundali pásku z pusy.
„Ale necháme. A když nám povíš, proč jsi měla v pokoji tu mumii, tak ti i rozvážeme nohy.“
„Když chcípnul,“ rozhovořila se, „tak by mi sebrali prachy, co jsem na něj dostávala, když nemohl chodit.“
„Aha. A když ses o ty děcka nestarala, proč ses jich nezbavila?“
„Na ty jsem taky dostávala prachy. Jinak byly k ničemu, pokud někdo neměl zájem.“
„Ty svině, ty zasraná děvko! Dejte mi někdo bouchačku!“ přestával jsem se ovládat a kluci mě nenápadně přidržovali, „buď ráda, že to přežiješ. A pak se jdi kurvit, kam chceš,“ uzavřel jsem to. Chtělo to hodně sebeovládání.
„Ale já vás udám!“ začala zase vyhrožovat.
„A co když k tomu řekneme svoje i my? Já mám totiž včerejšek natočenej. A od dětí vím všechno. A o tom bys na policii asi mluvit nechtěla, ne?“ ušklíbl jsem se.
Zmlkla - věděla, že prohrála. Ještě jsem jí podle okamžité inspirace vpravil do pusy koňskou dávku Gutalaxu, co jsem našel v jejím pokoji, rozvázali jsme jí nohy a odjeli. V noci stejně nikam daleko nedojde. Cestou jsme se bavili představou, jak si to bude vyšlapovat po lese s rukama za zády, v minisukni, jehlových podpatcích a s plnými kalhotkami.
Doma jsem našel děti spící na pohovce před zapnutou televizí. Jenom jsem je přikryl dekou a šel taky spát.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola šestá

Příspěvekod Leonid » 7.3.2018 14:24:53

V bezpečíDruhý den ráno nastala veliká hygiena. Všechny děti jsem zahnal do vany a umyl jim vlasy.
U snídaně, kterou pojídali jako svátost, jsem se Viktora zeptal: „Hele, dovedl by ses nabořit do sítě nějakýho úřadu?“
Rozsvítily se mu oči. „Jasně, ale někdo musí se mnou. Mam takovej program, co dělá ty infiltrace, ale to nestihnu sám uhlídat, protože musím současně dělat něco jinýho.“
„A kdo by ti pomohl?“
„Pavlína to umí, ale potřebujem dva compy.“
„To není problém, jedno je teda noťas.“
„Neva.“
„Tak fajn, večer se na to mrknem. No a pojedete do školy, ne? Dneska je přece vysvědčení.“
„No jo!“ plácla se Pavlínka do hlavy, oba vyskočili od stolu a začali se oblékat do svých hadrů.
„V tomhle snad do školy nepůjdete, ne? A odkud to oblečení vlastně máte?“
„Z těch beden na sběr pro charitu.“
„Tak to ne. Od kolika dneska máte?“
„Já od devíti,“ řekl Viktor.
„A já od jedenácti.“
„Tak to ještě něco koupíme,“ vstal jsem od stolu a šel si pro metr.
Pečlivě jsem děcka změřil a šel koupit to nejnutnější. Příště půjdeme spolu, ať si děti vyberou, co se jim líbí. Po návratu bylo oblečení schváleno a úspěch měly i červené sponky do vlasů. Oblékl jsem Týnku do nových růžových šatiček a dostala i ponožky a sandálky. Druzí dva se samozřejmě oblékli sami, Viktor do černého trička a khaki plátěných kalhot a Pavlínka do tmavomodrých, žlutě květovaných šatů. Moc jim to všem slušelo. Děti odjely do školy a já s Týnkou vyrazil na další nákupy. Neušlo mi, že se chová jako zvířátko a bojácně se rozhlížela. Když jsem se chystal k placení, Týnka mě naléhavě zatahala za rukáv.
„A teď utikej.“
„Proč, prosím tě?“
„Z kjámu se utiká s papáním. Já bečím a ségja a blácha utiká. Anebo se pelou a utikám já.“
„A dělá se to i jinak?“ začalo mě to zajímat.
„Jo, daj mi jídjo do gatěk a do tjička. A taky Viki hází jíjo Páje.“
Vzpomněl jsem si na francouzskou komedii Velký bazar, kde parta komiků dělala přesně to samé. Ale tohle taková sranda nebyla.
Doma jsem umístil veliké kuře do trouby a jal se škrábat brambory. Týnka testovala nové hračky.
Když se Viktor s Pavlínkou vrátili ze školy, vesele mi líčili, že viděli maminku.
„Asi jí někdo hustě potrestal, protože šla, měla ulomený podpatky a byla strašně podělaná. A tvářila se strašně naštvaně!“ vyprávěl mi radostně Viktor.
„A ty bys na jejím místě nebyl?“ uchechtl jsem se.
„To je jako v tý pohádce, že když je někdo zlej, tak ho to potrestá, že jo?“ ubezpečovala se Pavlínka.
„To víš, že jo. A teď mi ukažte vysvědčení,“ pokynul jsem nedočkavě.
Přelétl jsem očima záhlaví. Viktor Procházka. Narozen 19. dubna 2002. Známky - kromě dvojky z tělocviku čisté skóre. Pavlína Procházková. Narozena 28. srpna 2003. Známky stejné jako její bratr.
„Ten tělák máme dvojku proto, že nemáme v čem cvičit,“ sklopil Viktor stydlivě oči.
„Teda děcka,“ vzal jsem je kolem ramen, „máte můj obdiv. Takovéhle vysvědčení jsem já nikdy neměl, a to se o mě tatínek s maminkou starali. Rád bych vám za to udělal nějakou radost. Co byste chtěli?“
„Nám stačí, že jsme u vás,“ nalepila se holka na mě a hladila mě po břiše.
„Ale ne, fakt bych vám chtěl něco koupit,“ protestuji.
„Tak teda… já bych chtěla silonky,“ zasnila se nakonec Pavlínka, „ty jsem nikdy neměla, ty v chariťákách nejsou.“
„A já bych chtěl přenosnej harddisk,“ zamířil Viktor trochu výš.
„Máte to mít! Po obědě to půjdeme koupit. Ale teď ke stolu.“
Větší děcka se nedočkavě posadila na židle, Týnka na stůl a já přinesl pekáč. Kuře se povedlo, mělo zlatou, křupavou kůrčičku a hodně masa.
„Jéééé!“ zařvali moji spolustolovníci.
Každý dostal bohatýrskou porci. No, ale jedli jako divoši, spíš než jako bohatýři. Nůž nepotřebovali vůbec a vidličku používali jako lžíci.
Vstal jsem od stolu a Pavlínka sklidila talíře.
„Tak jaký to bylo?“ zeptal jsem se formálně a usedl na pohovku. Rázem jsem se ocitl pod líbající lavinou.
„To bylo tak úžasný, moc děkujeme...!“ ječeli jeden přes druhého.
Objal jsem děcka a svalil se dozadu. Viktor mě hladil, Pavlínka mě líbala a Týnka se mě pokoušela uškrtit. Bylo mi krásně.
Po jídle se Pavlínka vrhla na mytí nádobí, Viktor zametl a pak jsme se vydali na nákupy. V tramvaji jsme vypadali jako spokojená rodina bez maminky a v Millenium Mega Mallu se děti naparovaly jako kohouti. Tentokrát totiž přicházely jako zákazníci a ne jako zloději. Taky na nás jeden ochrankář koukal jak tele na nová vrata. Strávili jsme tam asi tři hodiny. Kalhoty, šaty, trička, prádlo, nočník pro Týnku, slíbené dárky, barevné fixy a bloky, pár zajímavých knížek… Vraceli jsme se domů ověšeni jako slečny na nákupních reklamách. Odpoledne se Týnka nemohla nabažit nových hraček a Viktor si šel dát šlofíka.
Rozbalil jsem čokoládu a zeptal se Pavlínky: „Chceš teda mluvit o tom, co vám dělala máma?“
„Já nevím, jestli můžu,“ hlesla Pavlínka a roztržitě si ulomila čtvrt tabulky.
„Proč by ne? Udělala jsi něco špatnýho?“
„Kurvila jsem se.“
„Co to říkáš! Ale muselas, ne?“
„Jo, jinak by mě hrozně zmlátila.“
„A mlátila vás často?“
„Jo, když jsme jí nechtěli dát jídlo nebo když jsme nechtěli jít za návštěvákama. Hele, to normálně jednou držela Týnku za vlasy z okna a řvala, že ji pustí, když nepůjdu.“
„A tomu říkáš kruvení, ty indiáne? Kurvení by to bylo, kdybys to dělala dobrovolně a ráda…“
„Jako máma,“ dodala Pavlínka rychle.
„Joo, asi tak.“
„Ale já si připadám taková jako špatná…“
„Ne, to si nepřipadej, broučku. Jestli je tu někdo špatnej, tak jedině ona.“
„Když myslíte… A víte, co bylo nejhorší?“
Co se dozvím, proboha?
„Když přišel jeden pán... a ten měl úplně žlutý vlasy. A tam vždycky máma vzala mě i Týnku, svázala nás, a on nám… kapal vosk ze svíčky na pipinku. To hrozně bolí. A Týnku to tak bolelo, že se pokakala a musela to sníst. Fuj!“
Mimoděk mě napadlo, jak je dobře, že jsem koupil čokoládu bílou a že to alespoň v Pavlínce nevzbudí nevhodné asociace.
„A co Vikiho, toho taky někdo chtěl?“
„Jo. Ale jen asi třikrát, co se pamatuju.“
„Víš, co já asi udělám, Pavlí?“
„Né.“
„Pokusím se udělat, aby mámu zavřeli do vězení.“
„A to by šlo?“ zaradovala se její dcera.
„Určitě, něco v tom podniknu. A pak pro ni třeba přijde opravdová policie a dají ji do vězení.“
„To by bylo fajn. Hlavně za Kačenku.“
„Jakou Kačenku?“ šly na mě pomalu mrákoty.
„To bude děsný, když to povím,“ otřásla se. „To je Týničky ségra, to byly to… dvojčata. A jednou ji tam máma vzala, a už jsme ji nikdy neviděli. A pak jsme mámu viděli z okna, jak nese velkou igelitku. A v předsíni byly kapky krve. Víš, co si myslím? Že ji zabili, chudinku,“ dívá se na mě s očima rozšířenýma strachem.
„A kdy se to stalo?“ vysoukal jsem ze sebe.
„Asi před rokem. A máma pak přijela v novým autě. Hele, je možný, aby to auto dostala za to?“
„No, to asi jo.“
„To je hrozný, to by tak nemělo bejt! Káča přece byla živá a auto je jenom železo! Proč někdo tohle může a my jsme nemohli nic?!“ rozbrečela se konečně a vrhla se mi do náruče.
„Já nechci takhle brečet!“ naříkala.
„A proč ne,“ stěží jsem zadržoval slzy. „Potom se ti uleví,“ hladil jsem ji po hlavě.
Skoro hodinu jsem měl na sobě toho naříkajícího tvorečka. Všechna ta bezbrannost, hrůza a strádání vyplavalo na povrch. Ten pláč ji tak vyčerpal, že nakonec usnula. Opatrně jsem ji položil a přikryl. Kdybych měl nějakou páku, abych se postaral o to, aby ta zrůda už z basy nevylezla… Nic bych nechtěl víc.

Večer se Pavlínka probudila a už jí bylo dobře. Týnku jsme naopak uložili do postele a já zapnul počítače. Viktor se usadil ke stolnímu a Pavlínka si vzala na klín notebook.
„Ty vole, šestijádro,“ vydechl Viktor nábožně a už si prohlížel systém. Pak mrkl na poštu a připojil svou tajemnou flashku. A už to jelo. Firewally padaly, hesla praskala, sniffery – špionské programy – čmuchaly a Viktor s Pavlínkou se pekelně soustředili. Předávali si pokyny a informace jako posádka bitevního letounu. Seděl jsem na židli za nimi a pokoušel se pochopit, co dělají, pokud jsem zrovna nebyl požádán o nějaká moje nacionále. Naštěstí děti měly u sebe všechny svoje rodné listy, dokonce i Kačenčin… Letmo jsem si všiml, že Týnka bude mít narozeniny osmého července, a to čtvrté. Tak to vyrobíme dort…
Skončili jsme skoro k ránu. Venku nebe začínalo modrat, Pavlínka zaklapla notebook a skoro okamžitě usnula. Viktor poodjel na židli od stolu a nastavil mi dlaň. Plácli jsme si jako správní Američané.
„Jo, dali jsme to!“ radoval se.
Měl jsem z toho dobrý pocit. Podle všeho se nám podařilo pozměnit data všude, kde bylo třeba. Takže odteď mám děcka v pěstounské péči a dokonce jsem tam drze uvedl svoje číslo účtu, kam mi mají posílat příspěvek. Viktor s Pavlínkou jsou prostě borci.
Vypnuli jsme rozžhavený počítač a Viktor mi poradil, abych z bezpečnostních důvodů odpojil i modem. Vzal jsem Pavlínku do náruče a odnesl do postele. Chvíli jsem hleděl na štíhlé tělo, na jemné zlaté vlásky a na dlouhé řasy, kryjící pokojně zavřené oči. Ty jseš princezna, viď? Pomyslel jsem si.
Viktor už tu byl taky a zalezl pod deku.
„Dobrou,“ upřel na mě červené hackerské oči.
„Následuj ospalého králíka,“ řekl jsem si nahlas, pohladil ho po hlavě a taky ulehl.
„Vy znáte Frost? A Freenet?“ podivil se.
„Jo, znám,“ usmál jsem se.
To jsou komunikační programy vysoce odolné proti sledování. Vytvářejí vlastní síť mimo klasický internet a používají je všichni, pro které je anonymita životně důležitá. A právě bílý králík je znakem Freenetu. Velice trefně, je to taková králičí díra do jiného světa, do sítě, ve které se smí cokoli.
„A víš, z čeho to je, ten králík?“
„Ne.“
„To je z Alenky v říši divů, taková pěkná dětská knížka. Holčička potká mluvícího králíka, vleze za ním do nory…“
„A von ji tam vošuká!“ ušklíbl se Viktor.
„Ale fuj, ty máš blbý nápady. Vona propadne do jinýho světa. A tam je to dobrá haluz.“
„To může bejt dobrý.“
„Mam to tady, můžem si to přečíst spolu.“
„To by bylo fajn…“ zamručel už v polospánku, položil si mi hlavu na rameno a za chvilku už oddychoval. Pohladil jsem ho po zádech a za chvíli o sobě taky nevěděl.
V noci se mi zdálo o Alence. Akorát místo karet klasických kolem ní korzovaly různé počítačové komponenty – grafické a zvukové karty, základní desky, paměti, ale i média a myši či klávesnice. A spousta králíků. Navíc měla Alenka zajímavý oblek. Obrovský stříbrný sáček, ve kterém se prodávají počítačové součásti citlivé na statickou elektřinu. Měl díry pro ruce a hlavu a tvořil krátké šaty, pod kterými bylo vidět, že to nebohé děvče má místo prádla plenky z bublinkové fólie.
Jako správní cyberpiráti bychom měli vyspávat dlouho do odpoledne, ale nebyly na to podmínky. Chvíli potom, co jsem usnul (alespoň mi to tak připadalo), mi na břiše přistálo cosi těžkého a ručně mi to otevřelo oči.
„Ťávej, pane mijáčku, Týnka nepinká a moc kakaja!“ radostně mi oznámilo to sluníčko.
Ach jo. Šel jsem vysypat nočník a chtěl si znova lehnout, jenže Týnka si chtěla hrát a svým rejděním vzbudila i ostatní. No nic, jdeme snídat.
Při snídani mi připadalo, že sen pokračuje. Vesele chaotická snídaně, kdy jsem si připadal jako Alenka, proti které sedí Kloboučník - Pavlínka, Zajíc březňák - Viktor a Plch - Týnka.
„A čo je to?“ pozvedla Týnka kostku másla.
„To je máslo, maže se na rohlíček, víš?“ uzmul jsem jí nakousaný rohlík, rozkrojil a namazal máslem a džemem. Zdá se, že máslo vidí poprvé, chudák malá.
„A hned je to lepší viď?“ usmál jsem se na ni a hned za to vyfasoval jednu upatlanou pusu, protože při jídle chtěla tvrdošíjně sedět na stole a tak mě měla pěkně po ruce. Taky jí to musím postupně odnaučit.
Večer se děti rozhodly věnovat se knihám. Nevěřícně jsem sledoval, jak si naprosto samozřejmě rozsvítily světlo pod kuchyňskou linkou a lehly si bok po boku na pracovní desku. Předtím ale ještě posadily Týnku do dřezu.
„Tak proto jste měly linku tak uklizenou!“ zvolal jsem vítězoslavně.
„Jo, protože tam jedině svítilo světlo,“ doplnila Pavlínka.
„A proč máte Týničku ve dřezu?“
„Vona se nám kouká na obrázky a nezlobí. A má kam čůrat.“
„Lidi, do dřezu se nečůrá!“ byl jsem přísný.
„A k čemu je, když neteče voda…“ mávl Viktor rukou.
„Ale tady teče. A ty jseš přece velká holka, Týničko. Řekneš si a já tě sundám, ano?“
„Jo.“
Uvědomil jsem si, že si takhle číst vlastně nemusí, ale zvyk je zvyk. Navrhnu jim to příště.

Obrázek

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola sedmá

Příspěvekod Leonid » 14.3.2018 20:14:04

Začátek prázdninPrvní dny prázdnin proběhly v rámci klidu a socializace. Ne, že by nebyly věci, které jsem musel neustále řešit – například to, že si děti nikdy nevzaly sami od sebe žádné jídlo, když jsem nebyl doma. To pak dokázaly hladovět i celé odpoledne. Pavlínce bylo od toho hladovění hodně špatně. Vůbec mi celkově připadala unavená. A také hodně jedla, pila a čůrala. Na zvonek děti reagovaly lekavě a taky dost času trávily pod stolem. Zato Týnka mi dělala radost. Začala víc mluvit a evidentně prospívala. I to, že potřebovala (a vyžadovala) plenky na chození ven, se brzy vysvětlilo.
Šli jsme na nákup a na procházku a já si všiml, že malá má snahu zastavovat, kráčet zeširoka a podobně. Jasné znamení.
„Týničko, chce se ti čůrat?“
„Jo.“
Rychle jsem jí vyhrnul sukénku, stáhl plenky, postavil na blízký kanál a poručil: „Můžeš.“
„Nemůžu!“ prohlásila rezolutně a křížila nožičky. Starší děcka se začala bázlivě rozhlížet kolem.
„O co jde?“ zeptal jsem se.
„Přijde policajt a bude průser,“ šeptl Viktor.
„Ale to snad ne…“ nesouhlasil jsem.
„To jsem náhodou slyšel, že to je ten… přečin. A kdyby nás někdo chytil, mohl by bejt průser a dali by nás do děcáku.“
„Ne, to je blbost, u dětí se to takhle nebere. Týnko, gaťky nad kolínka, rozkroč se a dřepni si!“ zvolal jsem, než bude pozdě.
Doma jsem jí tyhle tři zásady vštěpoval už pár dní a teď to zvládla bravurně.
„Výborně,“ zatleskali jsme jí.
Po této epizodě jsem si uvědomil, že, kdykoli jsme někam šli, Viktor i Pavlínka chodí důsledně pouze po přechodu a na zelenou, nešlapou na trávu, pečlivě si označují lístky v tramvaji a podobně.
„A to jste se teda báli, že vás policajt kvůli něčemu chytí a dají vás do děcáku?“
„Jo,“ sklopil Viktor oči.
„No, a v děcáku by to bylo horší než u matky?“
„Tam je to prej strašný…“ šeptla Pavlínka.
„Strašný? Měli byste tam jídlo, oblečení, postel, je tam dost děcek… No, akorát tý lásky si tam člověk neužije. A když vylezeš ven, jseš zmatenej jak pralinka v soli a většinou skončíš jako bezdík.“
„Tak vidíte!“ zvolala Pavlínka uraženě.

Šli jsme se věnovat nákupu, při kterém se děcka tradičně plížila jako na lovu a střílela očima kolem. Kdy se to asi, chudáčci, odnaučí? Po nákupech jsme se zastavili na ochozu, já se opřel o zábradlí a přemýšlel, jestli nám ještě něco nechybí.
„Týňka šikujka,“ ozvalo se – tak, jak jsem maličkou tituloval, když se jí něco povedlo, „gaťky nad kojínka a ťůlala na tjavičku.“
Chtěl jsem ji pochválit, ale počkat, jsme přece vevnitř… Stala se chyba? A taky, že jo! Travičkou Týnka myslela květináč s umělým fíkusem, který byl právě poprvé v životě zalit a pohnojen.
„Ježišmarja!“ vyrazil ze sebe Viktor.
Podíval jsem se ve směru jeho pohledu. Rychle se k nám blížil ochrankář a řval: „Vy kurvy blonďatý, jste zase tady!“
„Ty vole, divočák!“ vyjekla Pavlínka.
„Trojan jeden! Padáme!“ zvolal kluk a popadl tašku. Trojan je Viktorova nejstrašnější nadávka.
Ve zlomku vteřiny se děti bez jakékoli dohody rozletěly každé jiným směrem. Ta Týnka ale umí běhat, na to, jak je mrňavá! Dobře to, dětičky, udělaly. Ochrankář se samozřejmě nemohl rozštěpit. A chytit jedno by nemělo smysl.
„Vy patříte k nim?“ vybafl na mě.
„Ne, jenom po mně žebraly prachy,“ poznamenal jsem lehce nezaujatě, „to jsou nějaký známý firmy?“
„Jo a jo!“ zuřil strážce. „Ty sem lezou furt, co to tu otevřeli, kradou žrádlo a prášky. Ale když nějaký chytíte, začne řvát jak na lesy a nic neřekne. Ani jméno, nic. Jen ta prťavá se jmenuje snad Táňa, nebo tak ňák. Seřežu je na jednu hromadu, až je chytím. A někde ukradly ňáký hadry, protože jinak choděj v děsnejch věcech.“
Nechal jsem ho se vykecat a nenápadně odešel. Kde by mohly být? Tenhle krám má víc dveří než Valhala. Logiku, milý Watsone… Kam vždycky prchali s úlovkem? Směrem k Myšárně přece. Po chvíli jsem patřičný východ nalezl a vyšel na chodník. A hned jsem uslyšel krátké „s-s“. Za rohem na mě vykoukly tři blonďaté hlavičky.
„Vy ste dobrej, pane miláčku,“ objala mě Pavlínka šťastně, „jak jste věděl, že budem tady?“
„Dedukce, milý Watsone,“ zašklebil jsem se.
„E?“
„Jakože jsem to dokázal odhadnout. A Watson je přece přítel Sherlocka Holmese, neznáš?“
„V čítance to nebylo,“ sklopil Viktor oči. „My knížky nemáme. Teda kromě těch, co jste nám koupil.“
„Aha. No, nic, to doženeš, chlape,“ šťouchl jsem do něj s úsměvem.
Jak jsem zjistil, tenhle klouček se sice moc rád mazlí, ale jinak mu dělá dobře takový ten chlapácký přístup.
„Se ví,“ usmál se taky.
„Ale děcka, ještě jde o jednu věc.“
Všichni se přikrčili.
„Ne, nic hroznýho, v klidu. Jenom, prosím vás, neříkejte mi pane miláčku, to je fakt strašný!“ rozesmál jsem se, když jsem tu strašnou přezdívku musel vyslovit. „Já se, že jo, jmenuju Jirka. Tak říkejte mi Jirko. A tykejte mi, proboha!“ dodal jsem naoko prosebně.
„Jasně, Jirko,“ podal mi Viktor ruku a pevně stiskl.
Pavlínka si mě přitáhla, objala a políbila.
To víš, že jo,“ zašeptala mi do ucha a přidala druhou pusu.
„Ťáťo…“ objala mi Týnka nohu a celá se přitiskla.
„Ale to nemůžeš!“ rychle ji napomenul kluk.
„A- ale může,“ utrousil jsem. „Já se mrknu, jestli nejde ten… ochranka,“ a s těmi slovy jsem zaběhl dovnitř, otočil se a rozplakal.

Když jsem se trochu vzpamatoval, jeli jsme domů. Uvařil jsem krupicovou kaši a Pavlínka mi pomáhala. Vaření ji vůbec hodně zajímalo, ač sama uměla jenom čaj, připálené noky, rohlíkové špízy, teplé či opečené zelené uzeniny a smažený sýr, který byl kraden jen při nejslavnostnějších příležitostech. Bylo zajímavé zjistit, že děti nejlépe znají potraviny ploché a kompaktní – ty se totiž lépe kradou.
Nějak jsem se už s tím vším začal smiřovat a už jsem dokázal dostat záchvat smíchu, když mi Pavlínka vyprávěla, jak se krade mouka a cukr. To se Týnce daly jediné neroztrhané punčocháče (které jinak nesměla nosit) a šlo se na „nákup“. Koupil se třeba chleba nebo jiná nezbytnost, pokud byly peníze. No a na vhodném místě se sypké zboží nasypalo Týnce do punčocháčků. Jen se pak musela „jako“ vztekat a válet po zemi, aby se mouka pěkně rozprostřela. Prý na to nikdy nikdo nepřišel. Takže noky tenkrát byly s příchutí Týnčiných plínek… Uf, uf… No, přežil jsem to, tak co.
„A jak jste to vlastně dělali, když někdo byl nemocnej?“ zeptal jsem se jednou, když bylo Pavlínce zase špatně.
Viktor mi to vysvětlil. „No, v lékárně, tam je taková krabice, pod kterou se vleze a ta sestřička (jak chybně nazýval magistru) tě nevidí. Tam lidi nosí nějaký léky. A to se dá spodem vybrat. A já to vždycky vybral a našli jsme něco, co bylo potřeba. Zbytek jsme prodali jednomu týpkovi na nádraží.“
Z tebe bude doktor, hochu. Léčit batole tři roky pomocí prošlých léků a nezabít ho, na to musí bejt talent...
„A jak jsi poznal, co je správnej lék?“
„To jsem našel na netu…“ zarazil se, „bacha, no jo, to mi připomnělo, že včera se nám třikrát někdo chtěl koukat do počítače. Někdo se na nás píchnul,“ poznamenal ustaraně.
„Fakt?“ vyskočil jsem a můj zrak padl na dnešní noviny. Stálo tam: „Útok na servery Ministerstva práce a sociálních věcí, jakož i na další sociální instituce… Škody dosud nebyly vyčísleny…“
Tak to je průser. Jdou po nás. Musíme zmizet. Hned zítra se všichni odstěhujeme na chatu mojí tety. Má jiné příjmení než já a hned tak nás tam nenajdou. Hned jsem to došel přes chodbu zařídit.
Děcka, zítra pojedeme na chatu,“ oznámil jsem pak stručně a ty chudinky se začaly strašně těšit.
„A kam? A na jak dlouho?“ a tak podobně se ptaly a pokoušely se mi pomáhat s balením.
„Musíme jet až zejtra večer!“ vyskočila najednou Pavlínka.
„A proč?“
„Protože zejtra má Týnka kravaťáka!“
„No jo, tak pojedem večer.“ Snad mě neseberou už v neděli.

Druhý den ráno jsem Týnce oblékl džínovou minisukénku, bílou košili a džínovou vestičku. V tomhle oblečení byla naprosto k sežrání. Ještě culíčky… krása. Malinká, věčně usměvavá princeznička si vykračovala po mém boku a lidé se po ní málem otáčeli. Když jsme byli na místě, zkusmo jsem zazvonil na „Auroru“. Nic. To je dobře, alespoň můžeme čekat před domem bez nebezpečí, že se vynoří z okna či vypluje ze dveří. Posadil jsem Týnku na zábradlí a za chvíli jsme slyšeli motor. Skryl jsem se ve vchodu. Pán došel až k holčičce.
„Nazdar Týničko,“ spustil. „Tobě to dneska sluší!“ bylo v jeho hlase slyšet úžas. „Ale kde máš brášku a sestřičku?“
„Dneska jsem tady já,“ vystoupil jsem zpoza rohu.
Pán se lekl. „Kdo jste?“
„Opatrovník dětí,“ představil jsem se.
„Já- já jí nic nedělám, já jenom…,“ byl chudák vyděšený.
„Já vím,“ usmál jsem se, „jinak bychom tu nebyli. Týnka se totiž moc těší.“
„Oni už tu nebydlí?“
„Ne, bydlí u mne.“
„Jestli mi ji budete půjčovat i nadále… budu vám nesmírně zavázán,“ skoro mě prosil.
„No, ale budete si muset dojet mimo město.“
„Není problém. A stalo se něco?“
„My totiž musíme zmizet.“
„A proč?“
„No, udělali jsme s tím vzetím do péče takovou kulišárnu a máme poněkud v patách policii,“ usmál jsem se stydlivě.
„Víte co? Nechcete bydlet u mne? Mám obrovský byt a nikoho tam. Tam se krásně poskládáme a já tam budu mít Týničku…“ zasnil se na závěr.
„Dobře, přijímám vaší velkorysou nabídku,“ nezdržoval jsem se. „Půjčete si ji a my přijedeme. Ale kam?“
„Pařížská dvacet čtyři, první patro,“ oznámil mi.
„Dobře, do půlnoci jsme tam.“
Rychle jsme se rozloučili a já spěchal domů balit. Ten chlapík mi byl povědomý, ale nevěděl jsem odkud.
Doma už Pavlínka s Viktorem sbalili většinu oblečení a Viktor rozpojil kabely. Do půlnoci jsme měli hotovo, včetně dohody s mojí tetou, které dům patřil a se kterou jsme sepsali řádné ukončení smlouvy. Ve vystěhovaném bytě výsměšně poblikával modem.
Nakonec přijeli kluci s dodávkou a vyrazili jsme směr centrum. Naším cílem byl, tak trochu podle mého očekávání, ten nejhonosnější secesní palác v ulici. Byli jsme vpuštěni a začali rychle nosit krabice. Uvítala nás rozradostněná Týnka ve stejných šatičkách, jako jsem viděl na záznamu. A což teprve, když jsme jí řekli, že tu bude napořád!
Byly nám vyčleněny dvě místnosti, jedna pro starší děcka a druhá pro mě. Pokojíček každý tak pětadvacet metrů čtverečních. Jinak tam byl ještě pokoj pána domu (ten dům mu totiž patřil komplet), obývací pokoj, kuchyň, jídelna, Týnčin pokoj a pokojík pro služku, který měl vlastní koupelnu. A samozřejmě koupelna zvíci lázní, dva záchody, komora a spíž. Na obývací pokoj navazovala zimní zahrada o ploše volejbalového hřiště, kde rostly květiny a maličké ovocné stromky. Byt by mohl od hodiny sloužit jako muzeum secese. Všechno původní a krásně zachovalé či precizně zrekonstruované. Až to člověka nutilo chovat se dvorně a starosvětsky. Jedním slovem, krása. Viktor s Pavlínkou chodili po bytě s otevřenou pusou a jen zírali.
„No,“ usadil jsem se na pohovku, „tak to máme. Snad to nebude dlouho trvat, než nás přestanou hledat.“
„Nebude,“ usmál se pán.
„Jak to víte?“ zeptal jsem se lehce znepokojen.
„Dovolte, abych se konečně představil. Jsem plukovník Kryštof Raubíř, bezpečnostní poradce ministra vnitra,“ postavil se a podvědomě zasalutoval.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola osmá

Příspěvekod Leonid » 21.3.2018 8:59:35

Mercedesy v secesiKdyž jsem přišel k sobě, Pavlínka mi utírala čelo mokrým hadrem a tvářila se starostlivě.
„Já se omlouvám, takhle vás vyděsit,“ začal se pan Raubíř omlouvat. „Víme o té infiltraci, ale vzhledem k tomu, že nešlo o ztrátu dat ani o nějaký bezpečnostní malér, brzo se to uzavře. Postarám se o to.“
„To opravdu uděláte?“
„Klidně. Týnička je pro mě mnohem důležitější. Důležitější, než si představíte. Proto vám budu zavázán, budete-li mými hosty, tak říkajíc, na dobu neurčitou.“
„Bude mi potěšením,“ lehce jsem se uklonil. Jeho distingovanost mi byla velice blízká a příjemná.
Kvůli stěhování jsme nestihli večeři a Pavlínce se zase udělalo špatně. Svěřil jsem se našemu hostiteli a hned zítra jsme vyrazili k lékaři. Všichni, abychom u dětí něco nezanedbali. O čtyři ulice dál jsme byli, po krátkém pobytu v čekárně, vybavené koženými křesly a palmami, uvedeni do ordinace. Tam seděl starší lékař. Vstal a podal mi ruku.
„Docent Kupička, rodinný lékař Raubířů, těší mě.“
Taky jsem se představil a představil i děcka. Poté vypukla prohlídka. Na všech dětech byly nalezeny stopy po starých poraněních. Panu docentovi se dokonce nezdála Týnčina levá ruka a vedle na rentgenu se to hned vyjasnilo. Starší, špatně srostlá zlomenina.
„To se stalo asi loni na podzim. Máma s Týnkou hodila na zem a ta hrozně brečela a držela se za ruku. Tak jsem vzal nohu od židle a pořádně jsme to přivázali. A dávali jsme jí nějaký prášky na bolest. No a asi za čtrnáct dní už jí to nebolelo. To jsme jí fakt vyléčili zlomeninu?“ vykulil Viktor oči a tvářil se pyšně.
„No jo, jsi šikovný hoch,“ pohladil ho poněkud konsternovaný lékař po hlavě. Zmínil jsem se ještě o principu jejich samoléčby a tak bylo rozhodnuto i o krevních testech. Některé se udělaly rovnou a děti se dost bály - bylo to pro ně poprvé.
„No, tak jste to zvládli, půjdeme pak na zmrzku, jo?“ chtěl jsem je potěšit.
„Ale bez Pavlíny,“ zatvářil se docent vážně.
„Proč?“ lekl jsem se.
„Má diabetes.“
Tak proto byla tenkrát její moč sladká. A proto je tak unavená a má záchvaty žravosti a další symptomy. Chudák holka.
„No a Týnka má nějaké poškození na genitálu. Napíšu vám doporučení na dětskou gynekologii,“ pokračoval v jobovkách.
„Jako na pipince?“ zajímal se Viktor.
„Jo jo.“
„To byl určitě ten, co tak divně mluvil, jak pak Týnice dva dny řvala a nechtěla dát plínu!“ rozčílil se. „To už jsme ji normálně chtěli někam postavit a dát jí ceduli na krk, ať si ji někdo vezme!“
„Budete na jejich matku podávat trestní oznámení?“ otázal se lehce otřesený lékař.
„Určitě,“ přitakal jsem.
Pokud se našemu zastánci podaří zamést pod koberec tu záležitost s hacknutím sociální správy, rozhodně do toho půjdu.
V příštích dnech jsme absolvovali další vyšetření, kde se naneštěstí ukázalo, že ta Pavlínčina cukrovka vyžaduje inzulínovou léčbu. Nakoupili jsme kvalitní sladidlo, jednu dia čokoládu a stoh literatury, jejíž část dostala k nastudování Irenka – slečna, která se panu Raubířovi stará o domácnost a vaření.
Pavlínka byla hrozně smutná a po obědě si vlezla ke mně na pohovku a zkroušeně ze mě tahala informace o své budoucnosti. Utěšoval jsem ji, že bude stačit, aby jedla zdravě a pravidelně, dodržovala, co jí říkal doktor, a nebude vlastně nijak omezená.
„Já se o tebe postarám, broučku, to se neboj.“
„Jo, já ale musím bejt zdravá, aby se měl kdo starat o Týnku.“
Aha, starostlivá starší sestra.
„Ale o tu se nemusíš starat celej život, člověče. Týnka vyroste a bude chodit do školy, pak do práce a postará se o sebe sama. Pak si najde chlapa, prostě normální život.“
„Já si náhodou taky najdu chlapa, až budu velká. Anebo si vezmu tebe. Ale to vlastně ne, protože Týnice měla pravdu.“
„A v čem?“
„Že ty jseš náš táta, Jirko. A jseš hrozně dobrej v ňuchmání. Já se toho nemůžu nabažit,“ vydechla šťastně.
A ani jí nevadilo, jak jsem byl naměkko, potvoře.
K večeru se vrátil pan Raubíř s tím, že zakoupil větší off-road třídy GL jeho oblíbené značky Mercedes, prý aby bylo v čem jezdit s dětmi na výlety.
Páně Raubířovy mercedesy, to byla kapitola sama pro sebe. Ten starý, 300 SEL z roku 1970, ve kterém si jezdil pro Týnku, ten byl na reprezentaci a „poježděníčko“. Kromě toho měl ještě maličký vůz třídy A, který používal na jízdy po městě a slečna Irenka na nákupy, a nakonec sportovní, nadupaný SLS AMG, kterému dovádělo pod kapotou skoro šest set koní. Ten byl na rychlé cesty po Evropě. A já měl k jeho vozovému parku volný přístup. Přiznám se, že jsem si to pořádně užil.
S Mercedesem GL, páně Raubířovou štědrostí a tím, co jsem našel u Aurory, to budou prázdniny…
A byly. Děda Kryštof, jak ho děti začaly titulovat, se ukázal být štědrým hostitelem a milým společníkem. Začal jsem mu dělat osobního asistenta, mám pocit, že asi proto, aby měl morální důvod mě sponzorovat, protože jsem se rozhodně nepředřel. Děti jsme vedli s láskou, ale důsledně. Tedy, já byl přísnější a „dědeček“ měl občas rozmazlovací tendence.
Už během léta použil pan Raubíř veškeré dostupné prostředky k potopení Aurory. Děti byly vyslechnuty psychologem a poté, co jsme si zápis přečetli, jsme se šli s plukovníkem ožrat na motyku. To se nedalo.
Brzy byl vydán zatykač, na dveřích bytu hrůzy se skvěla orazítkovaná páska a policejní oddíly překopaly celou Myšárnu. Skutečně našli černou igelitovou tašku s kostmi tříletého dítěte. Pitva ukázala, že všechny dlouhé kosti byly přeřezány ještě za živa. Aby tu vraždu nehodili na ni, s klidem toho zákazníka udala, stejně jako všechny ostatní, kdo si k ní chodili „na děcka“, jak to prý nazývala. Ale to stejně nezabránilo tomu, aby dostala dvacet let. Pan Raubíř se umí postarat… Nicméně po asi třech letech ve vězení nešťastně spadla ze schodů, napíchla se na zlomenou násadu od smetáku a zabila se…
V září Viktor s Pavlínkou začali chodit do nové, prestižní školy, hodné jejich inteligence. Pavlínce v kostkované sukni a bílé košili to moc slušelo. Nová škola jim svědčila a Viktor byl rád, že se může cele věnovat učení a nemusí zaskakovat za zmateného tvora, který na jejich bývalé škole vytvářel iluzi správy počítačů. A díky Viktorovi se tam prý nemuselo investovat do softwaru…
Týnka trávila spoustu času v milující náruči svého nového dědečka. Jak jsem si myslel – a jak se mi on záhy svěřil, Týnka mu nahrazovala dávno tragicky zemřelou dcerku.

A tak to všechno i zůstalo. Když nás, k naší velké lítosti, pan Kryštof asi za deset let opustil, ustanovil mě správcem závěti, která zněla ve prospěch dětí a umožnila nám, při prozíravém hospodaření, pokračovat v našem životním stylu, dokud bylo třeba. Chtělo by se to uzavřít jako pohádku, že „žili šťastně až do smrti“. Jenže...

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola devátá

Příspěvekod Leonid » 28.3.2018 20:24:24

Kde je Pinky?


Viktor usedl ke svému počítači. Jako vždy se s jakýmsi náznakem úžasu rozhlédl po ploše obrovského monitoru, který mu před měsícem koupil děda Kryštof k narozeninám. Pořád si nemohl na ten monitor a nadupaný počítač zvyknout. Ale teď hurá do práce. Po chvíli programování a nahrávání dat spustil chat, který zrovna technicky doladil. Byl určený pro děcka z domu v Hloubětíně, kde s Jirkou prožili pár hezkých dní. Přitom se tam stihli seznámit i s ostatními dětmi, které tam bydlely. Děti tam chodily často, jen Pinky se tam posledních pár dní ani neukázala. Ale to už se chat začal rozjíždět. Viktor se připojil pod svou věčnou přezdívkou Nikator…

/PINKY SE PŘIPOJIL(A)/
NIKATOR: Čau, to jseš ty? Konečně!
PINKY: Bohužel, já jsem její strejda. Neviděli jste jí někdo?
/LITTLE BALLERINE SE PŘIPOJIL(A)/
LITTLE BALLERINE: Čauky!
NIKATOR: Je tu Pinky strejda a hledá ji.
PINKY: TO LITTLE BALLERINE: A kdo jsi ty?
LITTLE BALLERINE: Laura
PINKY: Nemluvila jsi s ní?
LITTLE BALLERINE:
PINKY: Kdy u vás vlastně byla naposled?
LITTLE BALLERINE: nevim, já byla na soustředění.
/SARAH SE PŘIPOJIL(A)/
SARAH: Ahoj
LITTLE BALLERINE: TO SARAH: Kdy u nás byla Pinky?
SARAH: Je to asi dva týdny.
PINKY: Tak nic.
NIKATOR: Kde může být?
PINKY: Nevíte, jestli se třeba neměla s někým sejít?
/PAVLÍÍ SE PŘIPOJIL(A)/
PAVLÍÍ: Kuk!
PAVLÍÍ: Kdo s kým?
NIKATOR: Pinky
PAVLÍÍ: Ale ta je tady, né?
NIKATOR: Ne, hledáme ji a proto se její strejda ptá, jestli se někam nechystala.
PAVLÍÍ: nevim, ona teď pořád četla nějaký povídky a byla z nich úplně hotová.
PINKY: Povídky?
NIKATOR: To musely bejt čuňárny.
SARAH: Kde jsou čuňárny?
NIKATOR: To není pro malý děcka :-))))))
SARAH: Neser!
NIKATOR: :-P
PINKY: Nechte toho!!
PINKY: TO NIKATOR: Dostal by ses jí do počítače?
NIKATOR: TO PINKY: Vy jste se zbláznil! Do Brainjuice? To spíš do Pentagonu
NIKATOR: sorry
PAVLÍÍ: Brácha, to dáme, ne?
NIKATOR: No zkusit to můžeme.
PAVLÍÍ: Jako bych tě neznala:-)
NIKATOR: TO PINKY: Znáte její ajpinu?
PINKY: Cože? Pipinu?
NIKATOR: Ach jo. Přijedu k vám a podívám se na váš comp, musela tam nechat stopy.
PINKY: Dík moc
LITTLE BALLERINE: Držíme palečky!
SARAH: Jo!
PINKY: Dík, děcka. A mějte se. TO NIKATOR: pošli mi sem na sebe telefon.
/PINKY SE ODPOJIL(A)/

No to je teda věc,“ řekl si Viktor a přestal sledovat chat, který se mezitím zvrhl v obyčejné holčičí žvanění.
Po chvíli ho ze zamyšlení vyrušilo chrastění v předsíni. Přišla Pavlínka ještě s mobilem v ruce. „Ahoj,“ pozdravila bratra.
„Ahoj,“ odpověděl, „to jsme si zase ukousli sousto.“
„Brácha, pověz mi něco o tý firmě, kde Pinky… Ona tam fakt bydlí?“
„Hele, to je mamutí firma, která se chytila rozvoje nejmodernějších technologií a je prostě na špici. Ať jde o 3D technologie, virtuální realitu, nové metody ovládání, stejně jako zvyšování výkonu počítačů. Na tuhle firmu se lidi obracejí, pokud potřebují něco fakt speciálního. Já viděl tu její centrálu a hlavní pracoviště. Hustý. Mrakodrap. Nejmíň třicet pater nad a deset pod zem. Takovej jako osmistěn, a z rohů mu vybíhaj takový jako kořeny… nebo opěry, jak to popsat… kde jsou ale taky místnosti. Dělá tam nejmíň deset tisíc lidí. A přímo tam i bydlí. Říkají tomu „work-in/live-in“. Každej tam má vlastně svůj byteček, kde je furt. Sice nemusí dojíždět, ale i když má volno, tak na něj šéf asi došáhne. Za to má ale zadarmo bydlení a jídlo a vůbec všechno.“ dokončil Viktor výklad.
„Nepůjdem se zeptat tam?“ napadlo Pavlínku.
„Mohli bysme…“ souhlasil Viktor, ale vtom mu zazvonil telefon.
Byl to „strejda“ od Pinky. Viktor si zapsal adresu, sbalil si notebook a pár potřebností, Pavlínka se také sbalila, převlékla a vyrazili.

Dojeli až na samý okraj Prahy. V nenápadném domku je přivítal chlapík s vizáží umělce. „Rafael Vávlavský, starožitník a antikvář,“ představil se.
V domku to ale na antikvariát nevypadalo. Jediné, co tam bylo zvláštní, byla na zdi pověšená velká fotografie Pinky, jak leží na pohovce v nějakém krajkovém prádélku a zobe ze sklenice želé medvídky. Tvářila se přitom tak nyvě a eroticky, že i desetiletý Viktor znejistěl.
Byli uvedeni k obstarožnímu počítači. Pavlínka zapnula jejich notebooky a Viktor se začal hrabat v kabelech té staré bedny. Jen tak mezi řečí panu domácímu vysvětlil, že si tady udělali takovou malou, dočasnou síť. Ne, že by vypadal, že to chápe, ten umí počítač leda zapnout, napsat v něm dopis a možná, možná dělat účetnictví, pomyslel si malý hacker s úsměškem.
„Hele, ale našel jsem stopu po její ajpině,“ řekl po chvíli s očima přisátýma na monitor.
„Jdeš tam?“ zeptala se Pavlínka.
„Jo, počkat… Tyjo, jsou tam tři firewally, a co je za nimi, kdoví…,“ mračil se.
„Tak mi přihoď ten první,“ vyzvala ho sestra.
Rafael donesl dětem čaj a vtom ho napadla asi jediná podnětná myšlenka. „Pinky se připojovala na nějakou vzdálenou plochu, nebo co. Nechávala si počítač pořád zapnutej.“
„Dík, to se hodí vědět,“ usmál se Viktor.
Pozdě v noci Pavlínka ohlásila pád posledního firewallu. Viktor ale nevypadal příliš potěšen.
„Je tam pastička. Za chvíli, co prolomím heslo přímo do compu, spustí to poplach a všechno to překóduje. Budeme to moct dělat znova. A kdoví, jestli nás to tam podruhé odtud vůbec pustí. A anonymně tam takovej balík dat neprotlačíme. Tohle je první liga, mládeži,“ vysvětlil Viktor zachmuřeně. „Takže, já jdu na to. Až ti řeknu, pusť tam mrak, Pavlí.“
„Jasně,“ odpověděla. Přes pokročilou hodinu vypadala velice bystře. Její zlaté vlásky zářily v zešeřelé místnosti.
„Co je mrak?“ odvážil se Rafael zeptat.
„Takovej program. Simuluje útok virů a tak. Prostě dělá bordel a odvádí pozornost. To jsem napsal osobně,“ poznamenal Viktor s přídechem pýchy.
Dál Rafael naštěstí nerušil. Asi po deseti minutách Viktor naposledy zabušil prsty na klávesnici a vytrhl síťový kabel z portu.
„No, něco mám,“ zašklebil se spokojeně, „historii z její Mozilly a dost logů. A něco, co se jmenuje diář.“
„Ona si vždycky všechno strašně pečlivě zapisuje,“ podotkl „strejda“.
„A to se nám bude hodit,“ zasmál se Viktor, ale vzápětí vybuchl vzteky. „Do prdele práce, to je truecryptovej kontejner!“
„A co?“ zeptal se Rafael jako hlupák.
„Speciálně zašifrovanej soubor. A to neotevřu ani omylem. Je tam trojí šifrování a pěkně dlouhý heslo. To můžu vodepsat!“
Pavlínka vztekle praštila do opěradla křesla.
„Podíváme se alespoň na ty logy. Hodím ti jich půlku, jo?“ obrátil se na sestru.
Asi po dvou hodinách práce Viktor prohlásil: „Hele, asi jsem našel ty povídky.“
„Jaký?“ ozval se další inteligentní dotaz.
„Jak se o nich zmiňovala Pavlí, viď?“ otočil se na sestru.
„Jo,“ přikývla.
„To je všechno jeden autor, říká si Creator Mundi. Co to asi znamená?“
„Stvořitel světa, latinsky,“ řekl Rafael konečně něco užitečného.
„Asi si tak připadá, to je od A do ZET těžký sadomaso. No hele, to jsou názvy – Zkopaná čubka, Peklo kobek, Krabice lidí… No to musejí být úchylárny,“ smál se Viktor.
„Hele, a Pinky mu tam psala strašně jásavý komentáře,“ koukala mu Pavlína přes rameno.
„A co nám to říká? Že je Pinky perverzačka, ale to už víme dávno,“ ušklíbl se. „Ale jiný neobvyklý aktivity tady nevidím. Její školní věci, pošta, nějaký fóra a tak...“
„Já se zítra, teda dneska, až se vyspím, podívám na její poštu,“ zívla Pavlínka.
Rafael odkvačil do kuchyně a udělal všem smažená vajíčka k snídani. Poté děti s díky vyprovodil.
„Jsou obdivuhodné, obě dvě,“ říkal si v duchu.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola desátá

Příspěvekod Leonid » 4.4.2018 14:10:54

Terárium


Pinky se probudila. Třeštila jí hlava a nevěděla, kde je. Ležela na jemném písku. A když otevřela oči, bylo kolem docela ostré světlo. Zvedla se a udiveně se rozhlížela. Byla v místnosti asi sedm krát čtyři metry, která měla zaoblené rohy. Do stropu to bylo asi čtyři metry a nad ním (vypadal jako skleněný) svítila obrovská lampa se žárovkou. Žárovka byla skoro stejně velká jako Pinky. Najednou si uvědomila, že stěny vypadají také jako skleněné, a že za nimi prosvítají matné obrysy předmětů. Ale přes odrážející se světlo nemohla nic rozeznat. Její příbytek byl vybaven skutečně podivně. V koutě byla hromádka nějakých proužků, které vypadaly jako karton. U stěny stály dvě plastové misky. Jedna byla plná čiré tekutiny a v druhé byly nasypané hnědé kostky. Posledním, co se v místnosti dalo najít, byl asi dva metry vysoký suchý strom přesně veprostřed. Pinky si sedla na bobek a rozhlédla se ještě jednou. Vtom si uvědomila, že je nahá! Všechno její oblečení, spodní prádlo nevyjímaje, bylo pryč. Zůstal jí jen prstýnek. Ale možná ještě víc ji překvapilo, jak moc se stydí. Nevadilo jí svlékat se před svým přítelem, dokonce ani před těmi slintaly na video chatu, ale v takovéto nejistotě, naprosto bezbranná a v cizím prostředí, si připadala totálně odhalená. Zakryla si jednou rukou klín a druhou, tak trochu nesmyslně, téměř neexistující prsíčka. Rozhlížela se bojácně kolem. Svět jakoby se zmenšoval, až se scvrkl právě na ten její průhledný pokojíček.
Nakonec se rozhodla prozkoumat misky. Přikročila k té s tekutinou. Miska byla červená a velká asi jako pětilitrový hrnec. Na jejím dně byl vystupující prstenec a jakási šesticípá hvězdička. Mnohem podivnější byl ale závit, který vedl po vnitřní stěně misky. Její vnější stěny byly svisle vroubkované. Vtom to Pinky došlo. Nejvíc ze všeho to totiž připomínalo zátku od plastové láhve. Proč to? Měla ale žízeň, a tak opatrně očichala tekutinu. Necítila nic. Nabrala si tedy do dlaně a ochutnala. Byla to obyčejná voda. Pořádně se tedy napila a podívala se na zoubek druhé misce. Bylo to také „víčko od lahve“. Když ochutnala ty kostky, tak to vzdáleně připomínalo maso, ale bylo to dost bez chuti. Neměla moc hlad a tak jich snědla jenom pár.
Najednou se někde za stěnou objevil obdélník světla. Ozvalo se dunění a všechno se začalo otřásat. Pinky nebyla schopna pohybu a jen přikrčeně stála nad miskami. Kolem se mihl velký stín a Pinky se vyděsila jako nikdy v životě. Do jejího vězení zíral obrovský dětský obličej, který měl skoro tři metry v průměru. Byl to chlapec, asi stejně starý jako ona, a měl světlé vlasy, které mu padaly přes uši. Jeho modré oči a pihovatý nos působily docela sympaticky.
„Tatí, tatí!“ zařval kluk tak, že to Pinky málem utrhlo uši, „už se vzbudil!“
Ozvalo se ještě silnější zadunění a objevila se tvář ještě většího obra, porostlá tmavým vousem.
„No, tak vidíš, já ti říkal, že se vzbudí, to bylo jen z návnady,“ řekl větší obr mírně. Ale stejně to znělo jak bouřka.
„A je to holka, anebo kluk?“ zeptal se chlapec dychtivě.
„Podíváme se,“ vzal otec do ruky nějakou brožuru, velkou jak střecha od kiosku, a listoval v ní.
„Hele, tady. Samičky jsou štíhlejší, mají na bříšku dvě vystouplé mléčné bradavky a mají zpravidla delší srst na hlavě. Samečci mají mezi zadními končetinami výraznou močopohlavní bradavku.“
„Bradavky nemá,“ hlásil kluk.
Pinky byla rudá studem a odmítala si připustit, že o ní mluví jako o zvířátku.
„Vždyť je to mládě,“ namítl otec, „já se na ní mrknu.“
Než se Pinky nadála, strop se se strašlivým skřípěním odsunul a dovnitř se ponořila obrovská ruka. Pinky se pokusila utéct do kouta a zahrabat se do té hromádky kartonu.
„No tak, pojď, malá,“ mluvil obr konejšivě a opatrně rozhrnoval drť.
Nakonec Pinky uchopil dvěma prsty za boky a zvedl do výšky. Dost to bolelo.
„Musíš ji držet takhle, aby tě nekousla,“ poučoval obr syna, „a teď jí rozevři zadní nožičky, ale opatrně.“
Pinky měla příšerný strach, že spadne (byla asi deset metrů vysoko), a tak ji něco takového jako kousání ani nenapadlo.
„Takže. V poloze na bříšku vidíme napřed anální otvůrek a těsně pod ním je drobná vulva, u dospělých samic osrstěná…“ četl otec. A syn zvolal: „Jo, je to holka!“
„Tak ji dáme zpátky,“ řekl otec, položil Pinky zpět do hromádky kartonu a zasunul sklo. „A jak jí budeš říkat?“ zeptal se syna.
„Třeba…,“ váhal kluk, „třeba Bětka!“
„To nééé!“ zaječela Pinky, která tohle jméno nesnášela.
„Hele, jak piští, líbí se jí to,“ zajásal kluk.
„JÁ NEPIŠTÍM, TY MAGORE!!!!“ zařvala jako na lesy, ale oni jí evidentně nerozuměli.
„Já nechci bejt zvířátko, žrát z misky a jmenovat se Bětka!“ rozčilovala se dál. Když už nic, alespoň si trochu ulevila.
Ozvalo se další zadunění a objevilo se též blonďaté copaté děvče, mladší než kluk. Spolu s ním přišla světlovlasá paní, evidentně maminka. Objala děti kolem ramen a všichni koukali.
„Péťo, ta je krásná!“ radovala se dívenka. „Jak jí říkáš?“
„Bětka.“
Naklonila se až k teráriu. Protože nic jiného než terárium to nebylo, jak si Pinky konečně připustila.
„Bětuško, ťu ťu…“ žvatlala a usmívala se přes sklo.
„Vyliž mi prdel!“ zařvala Pinky a otočila se. Ale pocit mít v zádech čtyři obří pohledy byl natolik nesnesitelný, že se rychle otočila zpět, až zavrávorala.
„Ježiš, ona tancuje! To je tak sladký!“ jásala holčička.
Pinky to naštvalo, odkráčela středem a zavrtala se do hnízda.
„Šla do pelíšku,“ slyšela ženu, „tak ji necháme spinkat a půjdeme večeřet.“
Někdo cvaknul vypínačem, terárium se ponořilo do tmy a obři odešli. Pinky ležela zahrabaná v kartonové řezance, schoulená do klubíčka a v hlavě jí to šrotovalo. Kde je? Na jiné planetě nebo v jiné dimenzi? Proč ona rozumí jim a oni jí ne? Ačkoli byla hodně rozrušená, brzy se jí začalo chtít spát. Zdálky slyšela zvuky projíždějících aut. Jako v mém světě, pomyslela si, než úplně usnula.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola jedenáctá

Příspěvekod Leonid » 11.4.2018 20:43:03

Domácí mazlíčekPinky se probudila. V místnosti bylo světlo, i když žárovka nad jejím teráriem ještě nesvítila. Rozhlédla se kolem. Byl to dětský pokoj, vybavený světle modrým nábytkem. Terárium spočívalo na nějakém stolku či skříňce u stěny. Stála tu skříň, dva psací stolky a palanda. U stejné stěny, jako bylo terárium, stál ještě nějaký regál, ale nebylo vidět co v něm je. Na podlaze ležel tmavomodrý koberec. Za oknem se zataženým závěsem prosvítalo slunce.
Vtom si Pinky uvědomila, že její terárium neobsahuje záchod, který teď zrovna potřebovala. Jako na potvoru se děti zrovna vzbudily a hned si to namířily k jejich novému mazlíčkovi.
„Dobrejtro, Bětuško!“ volala dívenka, „jak ses vyspinkala?“
„Blbě a málo!“ odsekla Pinky.
Děti se neměly k odchodu. Nakonec to již nesneslo delšího odkladu, Pinky tedy odešla do kouta, který byl nejdál od misek i od pelíšku, pokrčila nohy, opřela se dlaněmi o kolena a nahlas se vymočila.
„Jé, ona čůrá!“ zajásaly děti a rychle se přesunuly ke stejnému rohu. Mezitím přišla paní.
„Dobré jitro,“ pozdravila děti.
„Mami, mami, ona čůrá!“ hlásilo vesele děvče.
„No, to je snad normální, ne?“
„Ale ona to dělá takhle do koutka!“ smál se kluk.
„No to ona si to tam třeba značkuje, víš?“
Pinky se naštvaně oklepala a šla snídat. Granule byly od včerejška oschlé a pořád stejně nedobré.
„Hele, a jak si je podává pacičkou!“ radovala se paní.
Potom se Pinky napila a začala si rukou pročesávat vlasy. Konečně obry omrzelo sledovat ji a šli si po svém.
V teráriu začala být nuda. Pinky se tedy věnovala úpravě hnízda, kde si vytvořila pohodlný dolík. Následně navršila písek na hromádky, na které postavila misky, aby se jí jedlo a pilo pohodlněji. Nakonec se rozvalila v hnízdě a přemýšlela. Co se to vlastně děje? To je normální svět, to kolem, nebo jsem normální jenom já? Jsou oni obři, nebo já jsem trpaslík? Copak nevidí, že vypadám jako oni, i když menší? A přitom se tváří, jako bych byla normální zvíře. Já to prostě nechápu! Ale co mám dělat? Oni jsou přesvědčení, že jsem zvířátko. To jim nevymluvím, já prostě jenom legračně pištím. O.K., tak budu zvířátko. Perfektní zvířátko.
Po čase dostala chuť se trochu protáhnout. Pověsila se na větev, párkrát se přitáhla a potom vylezla až nahoru. Pokusila se dosáhnout na strop, ale bylo to vysoko. Vtom se v pokoji objevila dívka. Byla v teplákové soupravě, asi přišla odněkud z venku. Pinky bylo neuvěřitelně trapně, ale slezla ze stromu, popošla asi do poloviny vzdálenosti mezi stromem a stěnou, klekla si do písku a zvědavě si děvče prohlížela.
„Bětuško, ahoj,“ zaklepala dívka na sklo.
Pinky vstala, stydlivě se usmála, a popošla až ke stěně. Párkrát na ni zaškrábala nehty. Děvče znovu ťuklo do skla a Pinky sebou škubla.
„No tak, neboj se,“ tišila ji dívka a odsunula sklo. Strčila dovnitř ruku a Pinky uskočila. Ale dívka nedělala nic. Kdyby to Pinky mohla zhodnotit (sama žádné zvíře neměla) musela by uznat, že holka má asi pro zvířata cit. Pinky si instinktivně dala pár minut načas a pak se k ruce opatrně přiblížila. Začal ji očichávat a nakonec vylezla na pokrčené prsty. Dívka pohnula palcem směrem k Pinky a ta udělala tu největší trapárnu ve svém životě. Začala prst olizovat. Holčička se zasmála, asi to lechtalo. Pinky sebou předpisově škubla.
„Neboj, promiň, já se jen zasmála,“ mluvilo k ní děvče tiše.
Pinky se na ní podívala s hloupoučkým a oddaným výrazem. Vtom vešla do pokoje paní. Všimla si toho, co se děje a vypadala spokojeně.
„Leonko, ty už sis jí takhle ochočila? A nekousla tě?“
„Ale ne, mami. Já na ni šla pomalu. Bětuška je hrozně hodná. A ani nemá drápky. A představ si, že mi olizovala prst!“ vyprávěla dívka radostně.
„Tak to jseš velká chovatelka,“ pohladila ji matka po hlavě, „tady jsem ti pro ni něco koupila.“
Vytáhla maličký zelený sáček. Pinky vykulila oči. Na pytlíku bylo nápis „Dainties for Dwarfs“ a logo firmy, které znala z pytle granulí pro přítelova kocoura. To ne, to ne, to není pravda! letělo jí hlavou, protože tohle bylo z nějakého důvodu příliš reálné. Ale nakonec sebrala všechny síly a zatvářila se zvědavě. Žena sáček otevřela a opatrně z něj vytáhla nějakou červenohnědou tyčku. V jejích tlapách to bylo jako smítko. Ale vonělo to moc pěkně. Pinky si rychle klekla, pokrčila ruce jako když pes panáčkuje a nasadila prosebný kukuč.
„Ty si dáš ňamku?“ usmála se žena, „na, dej jí to ty,“ podala to dívce.
Leonka to uchopila mezi prsty a nabídla Pinky. Ta si to opatrně vzala. Vypadalo to jako dlouhá, sušená klobása. A i to tak chutnalo, jak Pinky nakonec zjistila. Seskočila z dlaně a odběhla do hnízda. Přitom pořád pokukovala po obřicích.
„Hele, odnesla si to do pelíšku. Tak jí necháme si to spapat, ano?“ řekla žena a odešla.
Děvče se převléklo do domácích šatů a sedlo si k psacímu stolu. Pinky se povalovala v pelíšku, ukusovala klobásu a bylo jí tu poprvé docela dobře. Začíná si snad zvykat?
Po chvíli Leonka vstala a šla zase k teráriu. „Bětuško, nepůjdeš ke mně na stůl?“
Tentokrát Pinky přiběhla k její ruce hned, vyskočila jí na dlaň a nechala se vyndat. U psacího stolu zase seskočila a jala se zkoumat, co je na něm.
„Hlavně nespadni,“ upozornila ji Leonka a šla se zase věnovat učení. Pinky prolézala mezi tužkami a různými tretkami, které zdobily stůl. Nakonec si sedla na gumu a pozorovala svou paní. Ta studovala učebnici a vypisovala si poznámky. Byla to učebnice zeměpisu pro třetí třídu. To je stará jako Sára, pomyslela si Pinky. Nakonec popošla ke knize a nakukovala. A byla mírně řečeno překvapená, že učebnice je to česká. Bylo to čím dál zamotanější.
Dívka si vzala ořezávátko a nabrousila si tužku. A Pinky hned dostala nápad, jak se učinit ještě roztomilejší. Popadla ze stolu štětec, který byl velký jako ona a začala odřezky a prach zametat jako koštětem.
„Mamí!“ zaječela Leonka tak, že se Pinky málem orosil rozkrok.
Za moment došlo k zemětřesení a paní přiběhla.
„Co se děje, miláčku?“
„Mamí, hele, jak mi tady zametá, to je tak mocinky sladký!“ kvílela holčička blahem.

Ten večer byl Leončin brácha někde pryč. Leonka si hrála a Pinky se nudila. Začala tedy vzpomínat na svého přítele a to ji nějak vzrušilo. Lehla si na záda a začala si dělat dobře. Tak dobře, že až mručela blahem.
Leonka si toho po chvíli všimla a šla se podívat. „Co to děláš, Bětuško? Bolí tě bříško?“
Pinky nasadila ještě zářivější úsměv, než jaký při této činnosti obvykle mívala.
„Teda, nevypadá to, že tě to bolí,“ kroutila dívka hlavou.
Pinky se mezitím dokončila a přesunula se ke sklu. Pojal ji totiž ďábelský nápad, že ta dívenka nevinná evidentně neví, o co jde a že ji trochu „zkazí“.
Strčila si znovu ruce do rozkroku, párkrát tam zašmejdila a ukázala Leonce zvednutý palec.
„To je teda fajn, co si děláš s pipinkou?“ podivila se dívka.
Pinky si již předtím všimla, že děti jsou vedené hodně cudně a že je třeba zatím neviděla běhat jen ve spodním prádle.
„A jak to děláš?“ přineslo si děvče lupu a vyndalo Pinky z terária.
Pinky v duchu řvala smíchy, ale poslušně si lehla na teplou dlaň, pořádně roztáhla nohy a všechno to Leonce ukázala.
„Jo, aha,“ odpověděla dívenka zamyšleně, vrátila Pinky zpět, šla se převléknout na spaní a lehla si. Dokonce zapomněla zhasnout terárium. Pinky se hbitě vyšplhala na strom, aby lépe viděla. Leonka si vyhrnula košilku, přikryla se dekou a dala se do toho. Za chvíli bylo vidět, že je na správné cestě. Pinky se královsky bavila, protože si pamatovala, že když se jí to povedlo poprvé, tak to byl docela šok, ty intenzivní pocity. A tak napjatě očekávala, co prožije Leonka.
„Je… jéééé… úúú!!!“ ječela holčička a kroutila se, „áááá, mamíííí!“
Přiběhla maminka. „Co se ti stalo, broučku?“ strachovala se.
Leonka ale byla tak v ráži, že měla ještě ruce mezi nohama, když matka přišla.
„Leono!“ zvýšila matka hlas, když odhrnula deku, „tak ty si tady děláš nemravnosti? A máš mokrou postel!“
„Je… já se asi počůrala, nebo co…,“ blekotala Leonka.
„No, nepočůrala, ale to se nemá dělat!“
„Jéééé, to je trapný!“ zvolala nahlas a klackovitě Pinky, „madam, jsme v jednadvacátým století!“ pouštěla si hubu na špacír.
„A jak si na to přišla?“ vyslýchala matka dceru.
„Já… to…,“ kuňkala, „já viděla, jak si to dělá Bětuška,“ přiznala se nakonec.
„Bětuška je zvířátko! A to se přece nedělá, opičit se po zvířátkách! Zítra budeš bez Večerníčku! A ty…,“ obrátila se k teráriu, „jen počkej…“ A odběhla.
Pinky dostala strach a seskočila z větve.
Leonka se tvářila vyjukaně. „Neboj, já tě nedám,“ zavolala tiše k teráriu.
Matka se vrátila a nesla něco za zády. Přikročila k teráriu, odsunula sklo a než se Pinky nadála, chrstla na ni velkou sklenici ledové vody. Pinky upadla, prskala, ale hned vyskočila a utekla do hnízda.
Matka šla Leonce převléct postel a košilku. „A dostaneš na noc kalhotky, abys nedělala hlouposti.“
Potom přešla k teráriu. Pinky byla stále zavrtaná v pelíšku. „A ty nedělej sprosťárny před dětmi!“ řekla příkře.
Pinky vylezla z hnízda, vystrčila na ni zadek a mohutně počůrala sklo. Leonka vyprskla smíchy.
„Tak vidíš, co dělá, je to prostě zvíře,“ kývla matka směrem k Leonce a odešla.
Když byl vzduch čistý, slezla dívka z postele a po špičkách došla k teráriu.
„Hele, promiň mi tu vodu. Já nevěděla, že máma přijde. Ale bylo to moc fajn.“
Spiklenecky na sebe mrkly a hned mezi nimi bylo užší pouto.


Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola dvanáctá

Příspěvekod Leonid » 18.4.2018 10:15:13

… a hrozně rychle se množí…


O pár dní později se jednou v noci, když už Pinky spala, najednou odsunulo víko a cosi dvakrát žuchlo do písku.
„Zasraný trpaslíci,“ bylo slyšet obra-otce.
Pinky sice slyšela štrachání kousek od ní, ale nebylo nic vidět a bála se to prozkoumat. Ležela v pelechu zticha, jak jen to šlo.
Ráno, jen co se probudila, se bázlivě, ale současně nedočkavě rozhlédla. Pod stromem se krčili Pavlínka s Viktorem. Pinky nevěděla, která bije.
„Ahoj, co tady děláš?“ vypravila se sebe Pavlínka.
„Hraju si na zvířátko,“ odpověděla Pinky nakysle.
Po chvíli vstaly i děti a hned si to jako vždy zamířily k teráriu.
„Tati, mami, Bětuška má mladý!“ zařval kluk a odběhl z místnosti.
Dívka se naopak nalepila obličejem na terárium.
„Ty máš ale velký miminka!“ jásala.
„To určitě!“ odsekla Pinky.
Viktor s Pavlínkou se báli.
„V klidu, lidi, ta holka je na mě fakt hodná,“ konejšila Pinky své nové spolubydlící, „akorát je kapku velká.“
„Já to nechápu,“ šeptal Viktor.
Mezitím přišel otec. „To nejsou její mláďata, Leonko, ty jsem včera v noci chytil na dvoře. Asi tu mají někde hnízdo.“
„A jejich maminka je hledá,“ fňukla Leonka.
„No, to asi ne, tihle už běhají sami,“ uklidnil ji, „a pojď snídat.“
„A musíme jim vymyslet jména!“ zvolala.
Obři odešli.

„Vítám vás v teráriu,“ pronesla Pinky slavnostně. Objevení kamarádů jí natolik zvedlo náladu, že měla tendenci vtipkovat, „ale napřed mi řekněte, jak jste se sem dostali.“
„A jak ses sem dostala ty?“
„Seznámila jsem se na netu s jedním týpkem, co píše totálně supr povídky…“
„Jo, třeba zkopaná kobka,“ ušklíbla se Pavlínka.
„Čubka,“ opravil ji Viktor.
„Jak to víte? No a měli jsme sraz v kavárně. On tam přišel, a byl to sympaťák, vypadal jako Sean Connery. No a objednali jsme si kafe a víc nevím.“
„A pak ses octla tady?“
„Jo. A ti obři se ke mně chovají jako ke zvířátku. Je to strašně divný, já jim rozumím, ale oni mně ne. Dokonce ta holka má normoš českou učebnici. A co vy, vy jste mě hledali?“
„Jo, hackli jsme tvůj comp a hledali, co se dalo,“ začal Viktor vyprávět.
„Hele, ty jo, já si dycky myslela, že jseš fakt dobrej, ale že až tak dobrej…,“ vydechla Pinky.
„A našli jsme vaší poštu. Byli jsme v tý kavárně, ale tam nic nevěděli. Tak jsme vyčmuchali jeho comp, a to nás dovedlo sem.“
„A to je kde?“ vyhrkla Pinky nedočkavě.
„Asi deset kiláků za Prahou. Jmenuje se ta díra Dřevčice. No a tam jsme našli tovární halu. Všechny okna začerněný, a kolem asi pětimetrovej plot. Nakonec jsem našel odtokovou rouru a dostali jsme se dovnitř. A nakonec i do haly. Co bylo divný, byl tam byt. Normální byt. No a z něj se vyšlo do tý hlavní haly. Tam byla úplná tma, akorát jsem tam ve světle z těch dveří zahlídl stát něco jako bagr, nebo jeřáb. A pak Pavlí upadla. Chtěl jsem se k ní ohnout a vtom mě něco štíplo do krku. Víc nevím. Probudilo mě to, jak jsem spadnul sem,“ dokončil Viktor vyprávění.
„Já se těšila, že se dozvím, jak to teda je, ale jsem z toho pořád stejně blbá,“ zamračila se Pinky.

Ale pro tu chvíli nemohli v diskusi pokračovat. Děti se vrátily i s rodiči.
Zajatci vyskočili a postavili se vedle sebe.
„Tak už jsme vám vymysleli jména!“ zvolal Péťa.
„To si poslechněte, to bude něco,“ otočila se Pinky významně na své spoluvězně.
„Ten sameček bude Kryšpín, a ta malá bude Aurora.“
„To jste jim vymysleli moc hezky,“ řekla paní, „Aurora znamená jitřenka, věděls to?“
Viktor s Pavlínkou vypadali na infarkt.
„Prosím, stěžujte si,“ pokynula jim Pinky ironicky. Najednou jí Bětuška připadala jako docela fajn jméno.
„Ty si děláš prdel!!!“ zaječela Pavlínka na svého kmotra.
„Jako předtím Bětka, piští, jakože jo!“ zasmál se Péťa.
Potom děti odešly do školy.

Zajatci si sedli na bobek (už se naučili, že je to lepší, než mít pak ohanbí olepené jemným pískem) a jali se truchlit.
„Když se řekne Kryšpín, tak si představím něco se strašně špičatým čumákem,“ zlobil se Viktor, „ale tobě se fakt pomstila,“ rázem zjihl a soucitně svou sestru pohladil.
„A proč?“ zeptala se Pinky.
„Protože tak si říkala jedna stará kurva, co jsme u ní museli bydlet!“ vysvětlil.
„To byla naše máma… a prodávala nás… perverzákům…,“ šeptla Pavlínka a oči se jí zalily slzami.
„Pane Bože,“ zděsila se Pinky, „tak to je fakt příšerný.“

Večer, když jim Leonka poklízela terárium, se stalo něco podivného. Dívka nabrala starou lžící písek z toaletního kouta a řekla „ták…“. Místnost, ač se v ní svítilo, se na okamžik ponořila do tmy. Leončin obličej zmizel, aby se okamžitě objevil, a znova, úplně stejně řekl ták. A její ruka tu byla, též na zlomek vteřiny, pouze po zápěstí. Výš pokračovalo cosi jako rameno nějakého stavebního stroje. Ale hned bylo vše zase jako předtím.
Pavlína s Pinky vykulily oči, ale Viktor se potutelně usmíval.
Když údržba skončila a obři šli spát, vzal Viktor holky kolem ramen a slavnostně pronesl: „Chyba v Matrixu, dámy.“
„Cože? Já to teda viděla, ale co tím myslíš?“ vyskočila Pinky.
„Já jsem pořád řešil, jestli je to cizí planeta, nebo jinej rozměr, nebo jestli fakt existujou obři, prostě jak to teda je. A tady to máme. To všechno kolem, to je jenom projekce. Virtuální realita. Promítaj nám ksichty nějakých lidí, a jejich ruce jsou přístroje. To bude ono. V té hale, co jsme vlezli, je udělaný tohle terárko. To je opravdový. Ale to kolem, to je jenom kino. A to se asi natáčí v tom bytě, co jsme viděli, Pavlí.“
„No jo!“ zvolala, „že mě to hned nenapadlo! V tomhle pokoji jsme přece byli.“
„Jo, ale proč?“ zeptala se Pinky nejistě.
„No,“ zamyslel se kluk, „buď je to nějakej pokus, a protože na tohle by dobrovolníky sháněli dost těžko, tak tě unesli.“
„Anebo to souvisí s tím chlápkem, co píše to sadomaso,“ napadlo Pinky, „když si uvědomím, tohle je sadomaso jak bejk! My jsme lidi, ale naprosto ponížený do pozice zvířátek. Sameček, samička, žrádlo z misky, pelech z kdoví čeho a to všechno. Já toho viděla na netu mraky, lidi v klecích, na obojku, ale to je proti tomuhle slabej odvar!“
„Myslíš, že my tu vlastně hrajeme v pornu?“ vykulil Viktor oči.
„Jo,“ řekla Pinky chmurně, „už to vidím,“ téměř se zasnila, „www.tamedkids.tv, třeba. Sledujte neobvyklá zvířátka dvacet čtyři hodin denně! Stahujte si video v HD kvalitě! Konečně dokonalí domácí mazlíčci! Totální submisivita!“ vykřikovala.
„Nech toho, já se děsně stydím!“ naříkala Pavlínka.
„Ale co s tím budem dělat?“ položil Viktor zásadní otázku, „jak dlouho nás tu chtěj držet?“
„Já budu potřebovat inzulín!“ vyjekla Pavlínka, „přece mě tu nenechaj umřít!“
„Tyhle lidi jsou všehoschopní… vzpomeň si na ségru,“ řekl Viktor tiše.
„Myslíš Týnku? A co je s ní?“ podivila se Pinky.
„Víš, my měli ještě jednu, Káťu. A máma ji prodala jednomu grázlovi perverznímu, a ten jí umučil. Dal za to matce novej auťák.“
Pinky vypadala otřeseně a odešla na záchod.
Záchod byl asi jejich největší problém, protože neměli nic, co by alespoň vzdáleně připomínalo papír. Pinky už měla po těch pár dnech pěkného vlka a páchla i sama sobě. O to víc si připadala jako zvířátko. A navíc děti tahle jejich činnost velice zajímala a koukaly se často a zblízka.
„Hele,“ napadlo druhý den večer Pavlínku, „ale my jsme přece děti. A to na netu nesmí bejt, ne?“
„No, pokud to věší na freenet, tak to hned tak nikdo nenajde,“ namítl Viktor zachmuřeně.
„Musíme něco vymyslet.“
„A nebudou nás hledat policajti?“
„Tvůj strejda na policajtech byl, ale vyhodili ho, že prej tě musí dát hledat tvoji rodiče,“ řekla Pavlínka, „a já si půjdu lehnout, je mi blbě.“
„Něco mě napadlo,“ vyskočil po chvíli Viktor, „musíme udělat něco, aby to přestalo bejt pro diváky zajímavý.“
„A co?“
„Nějak to úplně zabít a udělat z toho frašku.“
„Myslíš, že to pomůže?“ nebyla si Pinky jistá.
„Kdoví.“
Pinky ležela a koukala do tmy. Vedle sebe cítila teplo Viktorova těla a vzpomínala na svou lásku. Na jeho velké tlapy, ve kterých se vždycky cítila tak bezpečně. Je to chlap jako hora, ale jak něžně se dokáže dotýkat, jak jí, tak těch starých knih a všech těch věcí co s nimi obchoduje. To je ten, kdo jí ukázal, že existuje i jiný svět než ten, do kterého se vstupuje přes prohlížeč. Ten, který jí naučil radovat se z maličkostí, třeba sedět na opuštěné železniční zastávce a zaslechnout v dálce zahoukat vlak, nebo ležet ve spacáku pod skalním převisem a naslouchat vzdálené bouřce. A hlavně, kdo jí dal poprvé zakusit lásku – ne virtuální zážitek za peníze, ale divokou, zakázanou, omamnou tělesnou lásku. Kde jsi, lásko? Přijď si pro svou Pinky…
Nakonec z toho usnula.

Ráno ji Viktor probudil hodně brzy a začal děvčata seznamovat s plánem. Jejich majitelé vstali dlouho po nich a nalezli je, tedy Viktora a Pinky, zahrabané až po krk v písku.
„Jedem, začni,“ šeptl Viktor.
„Pinky se široce usmála. „Vážení diváci. Jmenuji se Pinguina Klusáčková a je mi dvanáct let. Bydlím v Praze čtyři. Moji rodiče se jmenují Radim a Silvie Klusáčkovi a pracují jako IT specialisti ve firmě Brainjuice. Mám ještě šestiletou sestřičku Enigmu. Každý den se učím nové věci z internetu. Do školy nechodím, protože bych tam zbytečně zvlčila a utlouklo by to moji individualitu. To říká tatínek, když zrovna něco říká. Mám ale hodně kamarádů, které ráda navštěvuji…“ a tak podobně vydržela Pinky mluvit hodinu o naprostých banalitách.
Potom to celé zopakovala ještě anglicky a dokonce japonsky, protože, jak vysvětlila Viktorovi, „Japonci jsou největší perverzáci, a pokud tohle není snad přímo jejich práce, tak jsem papež.“
Po tom vyčerpávajícím projevu si dala pauzu a Viktor oblažoval diváky zpěvem všeho možného, co ho zrovna napadlo. Nepříjemné bylo jen to, že Pinky měla celkem hudební sluch a Viktor patřil mezi ty lidi, kteří by měli zpívat jen v sebeobraně.
Večer byli k smrti unaveni, ale šli spát s pocitem, že se jim snad podařilo vytvořit dokonale nudný program. Druhý den v tom pokračovali, ale obříci se chovali, jako by se nic nedělo.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola třináctá

Příspěvekod Leonid » 26.4.2018 21:05:29

Kóma a pád


Pavlínka jim dělala starosti. Sice jim ještě pomohla se zahrabat, ale jinak jen ležela a velice často chodila pít nebo čůrat.
Třetí den, když chtěli ráno začít se „show“, našli Pavlínku ležet na půl cestě mezi záchodem a pelechem. Chtěli ji tedy pomoci dojít do hnízda.
„Ne, to ne,“ šeptala, „přece vám do něj nebudu dělat, ne?“
Tak ji zase položili. K večeru začala zvracet. Jediné, co pro ni mohli udělat, bylo, že jí nosili vodu, kterou velice žíznivě pila a pravidelně odnášeli potřísněný písek. Brzy si toho všimla i Leonka.
„Tati,“ přitáhla svého otce k teráriu, „Aurorka je nemocná, hele, jak blinká,“ ukazovala mu ustaraně.
„No to vypadá zle,“ řekl, „hele, zítra se tady staví pan Benda, veterinář, tak mu řeknu, ať se na ni podívá, ano?“
„Jo, prosím,“ šeptla Leonka, odsunula sklo a jedním prstem Pavlínku pohladila, „bude zase dobře,“ zašeptala hláskem plným naděje.
„Potřebuje inzulín, krávo!“ ječel Viktor, ale nebylo to nic platné.
Ráno se objevil v pokoji pán s černým plnovousem, oblečený v baloňáku.
„Zdravím, pane doktore,“ uvítal ho otec rodiny.
„“Dobrý den,“ usmál se oslovený, „tak co, králíci v pořádku, husy taky?“
„Chvála Bohu, dobře jim je,“ odpověděl otec, „ale představte si, nachytal jsem dětem trpaslíčky, Leonka si tu větší samičku krásně ochočila – ale ta malá, písková, ta je špatná, jenom leží a zvrací.“
Veterinář nahlédl do terária.
„A žere něco?“
„Ne, jenom pije,“ hlásila Leonka.
„A nezměnili jste žrádlo?“
„Taky ne.“
„Podívám se na ni,“ odsunul doktor sklo a vyndal Pavlínku. Ta mu bezvládně visela mezi prsty.
„Nekousneš mě?“ usmál se doktor a položil ji na stůl vedle terária. Viktor s Pinky se nalepili na sklo a koukali.
Doktor ji trochu prohmatal a zase položil.
„Oni ty trpaslíci nejdou moc léčit, je to havěť citlivá a jak je jednou něco chytí, špatně to dopadá. Ta malá dodělává. Má křeče a je dehydrovaná. Ta do večera pojde. Asi jí dám injekci.“
„Já nechci, aby Aurorka umřela!“ zvolala Leonka.
„Víš, ono je jí moc špatně a stejně by chcípla, takhle půjde do nebíčka rychleji, a bude jí zase dobře, víš?“ konejšil ji otec.
„Pane veterináři,“ prosila dívka, „fakt se nedá nic dělat?“
„Nedá, ona by se jen trápila,“ vysvětloval jí veterinář trpělivě. „Já jí dám injekci, ona usne a už jí to nebude bolet.“
„Mami!“ zvolala Leonka a odběhla.
Veterinář si mezitím připravil stříkačku.
„Co to vlastně je?“ zeptal se tiše otec.
„Fenol, přímo do srdíčka. To je hned,“ řekl veterinář.
„Neee!“ zařval Viktor a bušil do skla.
Leonka se mezitím vrátila i s maminkou a ležící Pavlínku opatrně pohladila. Veterinář vzal bezvládné tělíčko do dlaně a otočil se k holčičce zády. Ta se přivinula k mámě.
Jehla zajela do Pavlínčina těla, které sebou škublo, a byl konec. Viktor se zhroutil ke stěně terária.
„Aurorko,“ převzala Leonka mrtvé tělo do dlaně a plakala.
„Tak jí půjdeme vykopat hrobeček, ano?“ řekl otec a všichni odešli.
Pinky byla v šoku. Beze slova Viktora objala, ale ten ji hrubě odstrčil.
Zbytek dne strávili každý v jiném koutě, schoulení do klubíčka. Viktorova deprese neustoupila ani následující den a tak Pinky byla nakonec ráda, že ji Leonka nabídla, že může zase k ní na stůl. V tom Pinky něco napadlo. Začala si hrát s gumou, a všelijak ji zvedat a válet. Dívka na ni občas po očku mrkala, a konečně se začala trochu usmívat. Po chvíli „úplnou náhodou“ spadla guma na zem. Dívka se pro ni ohnula a položila ji zpátky na stůl.
„Ty ty ty,“ pohrozila Pinky žertovně a šla se zase učit.
No, je to, jak jsem si myslela, přemítala Pinky v duchu, ten stůl ve skutečnosti není vůbec vysokej. Takhle rychle by tu gumu nikdy nedala zpátky. Tak to risknu. Nakonec ale ještě přistoupila k Leonce a objala jí prst. Ahoj, pomyslela si.
Leonka se na ni usmála a dotkla se její hlavy.
A teď do akce, řekla si Pinky, rozběhla ke kraji stolu a skočila.
Viktor to zahlédl. Vyskočil na nohy a zíral. Ale jediné co viděl, bylo, že Pinky po skoku zmizela. A potom se ozvalo to nejhorší – výstřel. Pinky už se do terária nikdy nevrátila a Viktorovi se kromě údržby prakticky přestali věnovat.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola čtrnáctá

Příspěvekod Leonid » 3.5.2018 21:02:07

Policie zasahujeByl jsem zoufalý, protože Viktor s Pavlínkou zmizeli. Museli se pustit do pátrání na vlastní pěst, asi je to, že možná našli počítač „Creatora Mundi“ vyprovokovalo k nějaké nepředloženosti. Ohlásil jsem to na policii hned. Ale ani mě nikdo pořádně nevyslechl.
„Já musím něco udělat!“ vykřikl jsem, když se konečně objevil plukovník Raubíř, vrátivší se z dovolené.
„A máš nějakou stopu?“ zeptal se.
„Našel jsem na stole u Pavlínky papírek.“
Prohlédl si ho. Bylo na něm dětskou rukou napsáno: „Dřevčice, továrna“.
„To vypadá jako jméno zastávky, mrkneme se na net, jestli existuje,“ navrhl jsem.
Pustil jsem počítač a vtom jsem si uvědomil, že pokud bojujeme s nějakým internetovým neřádstvem, tak že jsme ztratili ty hlavní bojovníky. „Jo, je to zastávka autobusu. Pojedu to tam omrknout.“
Našel jsem si, kdy to jede a vypravil se tam. Když jsem vystupoval, oslovil jsem řidiče.
„Nevezl jste sem předevčírem dvě děcka, kluka a holku?“
„Blonďatý, že jo?“ přitakal řidič rychle, „pamatuju si, že mi to bylo divný, že vystupujou tady.“
„Dík moc,“ usmál jsem se a vystoupil.
Kolem se rozprostírala pole rozdělená pásy křovin a stará tovární hala. Došel jsem až k bráně, ale nebyla tam žádná cedule, že tam sídlí vietnamská pěstírna marihuany nebo podobný podnik, který by se tu dal čekat. Překvapilo mě, že továrna nemá ani jedno rozbité okno a že je obehnaná zbrusu novým vysokým plotem. Tohle bude nějaká lumpárna, a ne, že ne, pomyslel jsem si.
Rozhlédl jsem se ještě po okolí, ale nikde nic, co by mě přivedlo na stopu. Odjel jsem tedy zpátky.
„Jestli to není ono, tak sním koště,“ pokýval plukovník hlavou, když jsem se posadil na starobylou pohovku a vylíčil mu svoje objevy. Z Viktorova mobilu jsme zavolali tomu chlapíkovi „od Pinky“, aby nás navštívil.
Jak jsme se později dozvěděli, náš byt mu, jakožto starožitníkovi, málem způsobil srdeční slabost. A navíc mezi nás přišla smutná Týnka, která se mu hned nastěhovala na klín.
„Musíme něco udělat,“ řekl jsem rázně, „seženem si lidi a nějaký zbraně a vlítneme tam.“
„Ale pánové,“ přerušil nás plukovník, „nebudem si tady hrát na kovboje a indiány. Že na to kašlou na služebně, neznamená, že na to kašlu já. Už jsem vydal příslušné rozkazy. Akce začne zítra ráno v pět hodin.“ Konečně dobrá zpráva!
Nazítří jsme vstali velice časně. Odjeli jsme na kraj Dřevčic, kde v uličkách stálo poschovávaných několik policejních dodávek. Z nich vystoupilo asi čtyřicet příslušníků zásahové jednotky. Plukovník se odebral k jejich veliteli a ladili poslední detaily. Nám pak bylo určeno za stanoviště husté houští asi padesát metrů od továrny. Bylo vidět černé postavy, jak obkličují objekt. Poslední vyjelo obrněné vozidlo, které prorazilo bránu. Policisté rychle obsadili dvůr a zajistili všechny vchody. Potom vozidlo prorazilo hlavní vrata.
Zevnitř se ozvaly výstřely. Polil mě studený pot. Co se asi stalo? Vtom jsem si všiml, že nám velitel signalizuje, ať jdeme dovnitř. Přeběhli jsme k rozbité bráně. Uvnitř haly to vypadalo podivně. Stálo tu několik kolových strojů, které vypadaly jako velké bagry, akorát že měly místo lžic obrovské lidské dlaně. Jinak to tu vypadalo jako ve filmovém studiu. Uprostřed haly byl jakýsi černý stan, jehož část už naši policisté strhli. Stálo tam obří terárium, dokonalá zvětšenina skutečného, dokonce zakrytá sklem. Kolem byly rozestavěné kamery, projektory a další přístroje. Opodál byla rozlehlá vyvýšená plocha, na které byly do nejmenšího detailu zpracované obří tužky, pastelky, knihy a další věci, aby to dokonale vytvářelo iluzi psacího stolu. Ne, že bych chápal co se tu děje. Najednou můj zrak spočinul znovu na teráriu. V něm se z hromady jakési podestýlky zrovna hrabal nahý Viktor. Někdo přinesl žebřík a za chvíli byl zajatec venku. Objal jsem ho. Viktor se na mě ale zahleděl s výrazem člověka, který prožil nějakou hrůzu.
„Jirko, Pavlí je mrtvá. A Pinky zmizela, když se pokusila utéct,“ řekl pomalu.
Všichni jsme ztuhli. Potom nám to Viktor všechno vylíčil. „A ta střelba?“ zeptal se nakonec.
„Támhle,“ ukázal velitel. Leželo tam tělo přikryté hadrem. „Pokusil se o odpor a já ho zastřelil v sebeobraně,“ otočil se na nás s nevinným pohledem.
„A jak vypadá?“ vyskočil náhle Viktor.
„Šedivej, skoro plešatej, s vousama,“ řekl někdo.
„Jako Sean Connery?“ zajímal se kluk.
„Jo, asi jo, proč?“
„Protože ten unesl Pinky. To je Creator Mundi,“ otočil se na mne.
Z jedné vysílačky se ozvalo. „Jede sem auto.“
Policisté vyběhli ven. Na dvoře stála tmavomodrá dodávka. Jakmile nás posádka spatřila, začali po nás střílet. Rychle jsme se schovali. Velitel vydal několik rozkazů do vysílačky a za moment se ozvala o poznání silnější střelba a výbuch. Náš transportér totiž objel budovu a zahájil na auto palbu z kulometu. To se okamžitě změnilo v ohnivou kouli.
Rychle jsem přivolal jedno z našich aut a odjeli jsme s Viktorem domů. Rafael také nasedl do svého starodávného Fiatu 125 a zoufalý odjel.
Když přijel domů, měl v sobě obrovský pocit prohry. Našli sice toho kluka, ale kde je Pinky, jeho láska? Vešel do obýváku. Co to? Na stolku byly nachystané talíře, na kterých spočívaly umně naaranžované olivy, výběr sýrů a nějakých krásných klobás, paprika a jiné pochoutky. V košíčku ležely dvě bagety. Co to znamená? Udělal další krok do místnosti a otočil se. V křesle vedle dveří seděla Pinky, rozmarně si rukou pročesávala svou hřívu a měla na sobě jenom prstýnek…

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe, kapitola patnáctá

Příspěvekod Leonid » 11.5.2018 18:21:50

ÚtěkA jak se to vlastně stalo?
Když Pinky skočila, očekávala pád kamsi do hlubiny, po kterém přijdou polámané kosti a injekce ze soucitu. Ale let trval jen zlomek vteřiny, stůl byl totiž vysoký sotva metr. Pokoj byl najednou pryč. Pinky se nazdařbůh rozběhla tmou a po pár krocích narazila na závěs. Rychle ho prozkoumala a podlezla pod ním. Tady už bylo trochu světla a Pinky zjistila, že je ve velké hale přibližně uprostřed. A z jejího konce k ní přibíhali nějací lidé. Pinky se dala na útěk. Ozval se výstřel. Oběhla závěs a teď na ni její pronásledovatelé alespoň neviděli. Doběhla ke stěně, kde byly nějaké dveře. Ani vteřinu nedoufala, že budou otevřené. Ale byly. Vyřítila se ven a držela se těsně podél stěny. Kus před sebou, u plotu areálu, zahlédla nějakou hromadu nepořádku. Rychle se k ní rozběhla a zalezla do ní. Byla to směs nějakého haraburdí, kompostu a smradlavého písku, který evidentně pocházel z jejich terária. Slyšela bouchnout dveře a dupající kroky. Po chvíli se k tomu přidal i štěkot psa.
„Tak to je v prdeli,“ pomyslela si.
Štěkot se blížil. Pinky slyšela, jak pes rozčileně šmejdí kolem hnojiště. Nevěděla, jaké má štěstí na skrýš, protože psovi ty mnohé a silné pachy zabránily ji objevit.
„Podíváme se po okolí, asi stihla vyběhnout na cestu,“ slyšela něčí hlas, kroky se vzdálily a ona se odvážila pořádně se nadechnout.
V hromadě vydržela až dlouho do noci a ve chvílích, kdy se cítila bezpečněji, se důkladněji zahrabávala. V tom získala v předchozích dnech praxi. Když se zdálo, že je už hodně pozdě, což usoudila z toho, že přestala jezdit auta, opatrně vylezla. Celou dobu měla u ruky nějaký hadr a ten teď vytáhla. K jejímu uspokojení to mělo tvar kalhot. Byly to strašně velké, nahnilé a špinavé montérky. Pinky si je ale oblékla a cítila se skvostně. Potom se vydala podél plotu, po čtyřech jako kočka a hledala ten odpad, o kterém mluvil Viktor. Skutečně našla mizerně zamaskované široké potrubí, po jehož dně tekl čúrek bahna. Prolezla asi deset metrů dlouhým tunelem a byla na svobodě. Zamířila si to do nejbližšího lesíka. Byla to jen taková nudle stromů podél potoka. Po své levé ruce uviděla jasnější oblohu. To bude Praha, pomyslela si a vydala se tím směrem. Pochod bosky po poli byl celkem utrpení, šla však statečně. Asi po dvou hodinách se odvážila na silnici. Tam se šlo lépe. Byla ještě teplá od slunce a to bylo příjemné. Když se začalo rozednívat, byla už Pinky úplně vyčerpaná. Zalezla tedy do nejbližšího křoví a usnula jak v peřinách.
Když se probudila, bylo již dopoledne, podle slunce. Pinky se opatrně rozhlédla a vydala se na cestu. Blížila se k nějaké vesnici. Na ceduli bylo napsáno „Dehtáry“, ale to Pinky řeklo asi tolik, jakoby tam stálo „máš holou prdel“. A to byla pravda. Montérky byly skutečně obrovské, takže když si je vepředu upravila tak, aby jí alespoň trochu zakrývaly hrudník, koukala jí vzadu víc než půlka zadečku. Nohavice si musela pořádně ohrnout, aby přes ně nezakopávala. Vtom ale zahlédla na kraji vesnice něco, po čem toužila už kolik dní - rybník! Pinky odhodila konvence, na břehu pak i montérky a šup do vody. Celá se ošplouchala a bylo jí nádherně. Venku se pak chvíli povalovala na sluníčku a oddalovala okamžik, kdy si bude muset obléknout tu páchnoucí ohavnost. Byly totiž tak hnusné, že si Pinky během dosavadní cesty ani nedělala starosti s tím, aby si je složitě sundávala ve chvíli, když potřebovala čůrat.
A zase na cestu. Tentokrát šla zase raději mezi poli, až došla do Horních Počernic. To už věděla, že je v Praze. A teď nějaký autobus. Za chvíli objevila zastávku a jeden autobus přijel.
Jé, to jede do Hloubětína! zajásala Pinky v duchu a hrnula se dovnitř.
„Vypadni vocaď, ty potvoro smrdutá!“ ozvalo se z kabiny řidiče.
„Vlezte mi na záda!“ odsekla Pinky a poslušně vystoupila.
Co teď? Musím se nějak zkulturnit, přemýšlela.
Kus od zastávky uviděla ceduli „Oděvy – galanterie“. Rychle se rozhlédla. Ulice byla liduprázdná. Pinky shodila montérky a rozběhla se k obchodu. Za pultem stál starší pán. Když Pinky vstoupila, zkoprněl. Zíral na její štíhlé, pružné tělo, kterého se ještě nedotklo ženství. Pinky se na něho zahleděla svýma hlubokýma očima a stydlivě se usmála.
„Copak… chceš?“ vypravil ze sebe.
„Co myslíte?“ opáčila Pinky, „potřebuju něco na sebe.“
„A máš peníze?“
„A kde bych je měla mít?“
„Tak to ti nic neprodám.“
„A nešlo by to jinak?“ nasadila Pinky vlhký pohled, který jejího přítele měnil ve zvíře.
„E… no tak… asi… nevím, snad jo,“ blekotal.
Vtom se před obchodem objevily nějaké dvě paní.
„Já se musím schovat!“ vyjekla Pinky a zaletěla za pult. Ten byl naštěstí dost vysoký.
„Počkej, kam to…,“ vzpamatoval se prodavač, ale to už mu před pultem stály zákaznice.
Dobrý den, budete si přát?“
„Dobrý den, potřebuju nějaké hnědé knoflíky,“ řekla paní.
Vtom to prodavačem škublo a zpod pultu se ozvalo šustění. Prodavač vykulil oči.
„Co je vám?“ divila se zákaznice.
„Eee, nic. Kno-knoflíky jsou---- eeeh támhle,“ hekl a ukázal na protější stěnu.
Paní odešla ke knoflíkům, ale ta druhá si ho nepřestávala zkoumavě prohlížet.
Prodavač zrychleně dýchal, mžikal očima a nesoustředil se.
Paní přišla se sáčkem knoflíků. „A bude to vše,“ řekla.
„Aaano, ee a děkuji, úúúú a dáte mi sedmdesát korun!!“ tu částku takřka zařval a chytil se pultu.
„Opravdu vám nic není?“ strachovala se dáma, zatímco jí podával nesmyslně počmáranou účtenku.
„Ne, mě je skvěle… uuuf, já…. nevim…,“ vydechl a navinule se usmíval.
Dámy asi začaly bát a tak se rychle rozloučily a vypadly.
Prodavač se svalil na židli a zpod pultu se vynořila Pinky utírajíc si pusu.
„To nebylo dobrý…,“ zašeptal.
„Já si spíš myslím, že se vám to líbilo,“ namítla Pinky, „mám pocit, že jsem vám zaplatila dost dobře.“
„Jo, asi jo…“
„Tak já si něco vyberu,“ řekla rozhodně a vydala se zkoumat stojany s oblečením.
Nakonec mu na pult položila světle modré minišaty, vesele pruhované ponožky, bílé kalhotky a nějaké tenisky.
Prodavač na to koukal, jako kdyby to viděl poprvé v životě. Pinky si myslela, že si to třeba zapíše, ale on tam jen tak seděl a zíral na její tělo. Pinky se raději rychle oblékla.
„Dobrý, ne?“ usmála se na něj.
„Jo,“ vydechl.
„Tak vám moc děkuju a nashledanou,“ naposledy se usmála a vyplula z obchodu.
Někde hluboko v obchodě marně zvonil telefon.

Pinky se šťastně dostala do Hloubětína, kde zazvonila na své kamarádky.
„Ty ses našla!“ vyjekla Laura radostně, když ji spatřila.
„Jo, utekla jsem z doupěte perverzáků!“ zvolala Pinky pyšně a rozvalila se na pohovku.
„O nic se nestarej,“ chytila ji Laura za ramena, jakože nemá vstávat. A už se všechny tři sestry proháněly kuchyní, a za chvíli měla Pinky před sebou talíř špaget s kečupem a sýrem plus sklenici limonády.
„Díky,“ vydechla Pinky a uvědomila si, jaký má strašný hlad. Naházela do sebe jídlo a požádala o použití koupelny. Holky se opřely o okraj vany a ona jim myjíc se vyprávěla svoje dobrodružství.
Když se dostala ke smrti Pavlínky, Laura vyskočila. „Ale ta není mrtvá!“ a odběhla. Vrátila se s novinami. „Dnešní,“ řekla důležitě a začala číst.
Před dvěma dny byla u silnice číslo sto pět poblíž obce Radlík v okrese Praha-Východ nalezena bezvládná dívka. Přivolaný lékař zjistil, že se nachází v diabetickém komatu. Dívka byla převezena na jednotku intenzivní péče v Thomayerově nemocnici. V současnosti je mimo nebezpečí. Dívka byla identifikována jako devítiletá Pavlína P. a policie na případu intenzivně pracuje.
„Tak to je skvělý!“ zajásala Pinky, „a půjčíte mi nějaký prachy?“
„Jasně,“ usmála se na ní Sára.
Pinky se rychle se domyla a pospíchala k domovu. Ke svému skutečnému domovu, tam, kde přebývala její láska.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde

Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha Párečkové nebe - Epilog

Příspěvekod Leonid » 17.5.2018 9:12:36

EpilogUprostřed léta se konala, stejně jako na Nový rok, akce zvaná „srazík“. Všechny děti, které kdy prošly tím domem v Hloubětíně, vyrazily na společnou procházku po městě spojenou s nájezdem na cukrárnu. Pavlínka si vždycky předtím pečlivě vyladila hladinu cukru v krvi a tak mohla jít taky.
Celý houf dětí se šinul Františkánskou zahradou, a dospělí s nimi nebyli, protože ti se usnesli, že děti se musí otrkat a že stačí, když je s nimi Laura, Viktor a Pinky. Viktor se vedl s Pavlínkou za ruku a tvářili se jak novomanželé. Pořád se jeden druhého nemohli nabažit, a to už byli měsíc na svobodě.
„Hele, hřiště,“ pokynul Honzík a nejmladší holky se tam hned rozběhly. Pinky najednou zdřevěněla. Proti ní stála asi osmiletá světlovlasá dívenka s copy. I ta se tvářila, jako kdyby potkala krokodýla v kombiné.
„To je ta holka…,“ vypravila ze sebe Pinky, „co mě měla v tom terárku.“
Všichni nadskočili, kluci postoupili vpřed a významně si založili ruce. Dávali najevo, že jim to připadá jako dostatečný důvod porušit obecná pravidla a nabančit holce.
Ale stalo se něco jiného. Obě dívky se vrhly vpřed a s výkřiky „Bětuško!“ a „Leonko!“ se mohutně objaly.
„To jseš fakt ty?“ vyhrkla Leonka, „a jako to, že jseš normálně velká?“
„No, jsem no,“ odpověděla Pinky zdráhavě.
„Mě říkali, že to bude film, hrála jsem tam s našima a s bráchou. Ty jsi byla takovej trpaslíček,“ ukázala prsty asi deset centimetrů, „kterej neuměl mluvit a jenom pištěl. Jak to že mluvíš?“
„Protože ty jsi mě viděla jenom přes kameru. A že jste měli takový speciální rukavice, když jste na mě měli šahat?“ zvolala Pinky vítězoslavně.
„Jo, to prej snímalo naše pohyby, nebo co.“
„Ale já tam nebyla dobrovolně. Mě tam zavřeli. Ale já jsem utekla a…,“ vítězně Pinky vypověděla pár slovy svůj příběh.
„A hned potom to natáčení skončilo,“ skočila jí Leonka do řeči.
„Takže já nikoho nezajímal…,“ odfrkl Viktor naštvaně.
„Jé a vy dva jste…,“ zajásala Leonka, ale Pavlínka došla až těsně před ní a přísně na ní ukázala prstem. „Už to nikdy neříkej, ta jména. Já jsem Pavlína a brácha je Viktor. A to si pamatuj, jo? Jinak…,“ dštila na ni blesky.
„Jo, jasně,“ byla Leonka trochu vyplašená, „ale jsem tak ráda, že jseš zase živá, Pavlínko. A ty se jmenuješ jak?“ otočila se na Pinky.
„Já jsem Pinky,“ představila se.
„To je hezký!“ zaradovala se Leonka, „hele, já musím jít, támhle jsou naši.“
„Dík, že ses o mě hezky starala,“ usmála se Pinky.
„Ale to nic, já vždycky chtěla zvířátko – jé promiň!“ stydlivě si Leonka zakryla pusu.
„V pohodě. A ty jsi z Prahy?“ ptala se Pinky.
„Jo, Bítovská třicet osm, my jsme Zelíkovi. Někdy se zastav!“ zvolala Leonka a měla se k odchodu.
„Určitě,“ řekla Pinky, „a měj se fajn!“
Leonka jí zamávala a odběhla.
Pinky se usmívala a bylo jí hezky. Nikdy nedoufala, že tu sympatickou dívku ještě potká, ale bylo to setkání milé. Kus dál zahlédla i dobře známé tváře Leončiných rodičů a jejího bráchu. Zamávala jim a ti se zatvářili stejně zkoprněle, jako předtím Leonka.

Do tohoto vlákna, prosím, nic nevpisujte! Diskuse čtenářů ke knize zde


Zpět na “OSOBNÍ TVORBA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů