Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Znásilněno bylo nejméně 12% Francouzek

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Znásilněno bylo nejméně 12% Francouzek

Příspěvekod Plyšáček » 26.2.2018 8:35:56

Znásilněno bylo nejméně 12 procent Francouzek (novinky.cz)Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři milióny žen, bylo ve svém životě obětí nejméně jednoho znásilnění. Naznačuje to nová studie institutu Ifop a Nadace Jeana Jaurèse, jejíž výsledky v pátek zveřejnil web rozhlasu France Info. Více než 40 procent respondentek uvedlo, že byly někdy bez svolení osahávány.

Výzkum dále ukázal, že 29 procent francouzských žen už někdy obdrželo textovou zprávu nebo e-mail s pornografickým obsahem, 45 procent bylo terčem vulgárních gest se sexuálním podtextem, rovná polovina se stala objektem sexistických narážek a urážek a 58 procent respondentek zažilo nevhodné chování jako například nežádoucí sexuální návrhy.

Autoři studie dodávají, že většina z více než 2000 dotazovaných žen zažila zmíněné problémy vícekrát a upozorňují na „závažné následky a dlouhodobé problémy obětí”.

Podle France Info jde o masivní čísla, socioložku Alice Debaucheovou nicméně příliš nezaskočila: „Dvanáct procent, se statistickou odchylkou je to o trošku více, než v jiných šetřeních, ale zůstává to v řádech, které mě nepřekvapují.”

Pachatel většinou z blízkého okruhu
Studie ale dokládá, že „typické znázornění pachatele znásilnění, jako neznámého muže na parkovišti, je mylné”.

„Je to fantasmagorie,” míní Debaucheová. Ve výzkumu uvedlo více než 75 procent obětí znásilnění, že útočníkem byla osoba jim známá. Nejčastěji označili jako pachatele svého partnera nebo někoho z okruhu známých.

V rámci kampaně proti zneužívání žen MeToo se i ve Francii šíří snahy omezit mužský šovinismus, dokonce i hvízdání na ženy. Proti tomu se postavily herečky v čele s Catherine Denvuevovou a Brigitte Bardotovou.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hosti