Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Zamilovat se do manipulátora a tyrana není nic složitého

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Asce
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2894 x
Oceněn: 2956 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Asce » 9.5.2018 12:13:04

Zdroj: Novinky.cz

Zkrátil a poznámkami opatřil Asce

Tento článek mě zaujal přesto, že neřeší problematiku, která by se bezprostředně týkala pedofilie. Na druhou stranu, jelikož si vždy velice všímám svého okolí, tak jsem během svého dlouhého života pozoroval mnoho podobných příběhů, které jsou v textu naznačeny. Jen bych si dovolil ctěného autora upozornit, že zdaleka nejsou manipulátory jen muži, ale podle mne naopak významně převažují ženy manipulátorky. Ostatně je to dáno geneticky. V dávných dobách to byl muž, kdo byl schopen obstarat dostatek potravy, žena ji z něj musela nějakým způsobem vyloudit, tedy nenásilnou cestou jej přimět, aby se o své pracně nabyté zdroje s ní podělil. Jinými slovy, aby dělal to, co jí vyhovuje. Dnes jsme v našem civilizačním okruhu osvobodili ženu od hmotné závislosti na muži, a tak se ženské manipulace projevují v jiných rovinách. Někdy je mi až smutno, když pozoruji, jak je muž (obvykle postarší) ponižován, přičemž si to nechá od své (rovněž postarší) partnerky líbit, a to jen proto, že díky tomu má šanci, že večer, po ulehnutí do lůžka, ženu jaksi nebude "bolet hlava".

Často se také zamýšlím nad tím, kolik z nás, tedy pedofilně zaměřených osob, ve skutečnosti není ani tak pedofily, jako právě manipulátory. Manipulovat dítětem je pochopitelně nesrovnatelně jednodušší než dospělým člověkem. Samozřejmě, že se ohledně této záležitosti zamýšlím i sám nad sebou - jenže to je neskutečně složité. Lidský mozek, jak často připomínám, není stroj na hledání pravdy, ale na uspokojování svých vlastních (sobeckých) potřeb. Signály, které se mu do obrazu sebe sama hodí, má tendenci posilovat, zatímco ty kritické naopak utlumovat.

Zamilovat se do manipulátora není nic složitého. Pocity štěstí ale netrvají příliš dlouho. Z krásného vztahu se velmi záhy stává vězení, kde je přesně dáno, co se smí a nesmí. Jakmile se žena vzepře těmto manipulacím, jeho dokonalá slovní obratnost ji natolik odzbrojí, že se mu nakonec ještě omluví. Tyran totiž mistrně ovládá umění vzbuzovat v druhém pocit viny a špatné svědomí.

Na skrytého tyrana mohou včas upozornit následující prvky chování:

• Obviňuje vás z věcí, které nejsou vaší vinou.
  • Mluví s vámi jako s dítětem, které neumí do pěti počítat.
  • V případě výtky či nespokojenosti používá zastrašující tón.
  • Při zábavě rád své nejbližší popichuje a předhazuje jim jejich slabé stránky.
  • Neustále vás nebo děti za něco kritizuje a často hledá problém tam, kde není.
  • Dává vám či okolí neustále najevo svou nadřazenost - je přesvědčen, že má patent na rozum a proto rozhoduje úplně o všem, včetně vás.

Podle odborníků za takové chování obvykle může strach a nejistota z vlastní nedokonalosti. Jak tvrdí na svém blogu psycholog Bob Mandel: „Ovládání je způsob, kterým si naše ego hraje na boha.“ Tyran tak své ženě namlouvá, že jedině on je ten pan dokonalý, který má vždy pravdu a bez kterého by ona nebyla nic. Na základě těchto skutečností by ho žena měla zbožňovat, bezmezně jej poslouchat a maximálně podporovat třeba i tím, že se bude řídit jen jeho příkazy a přáními.

Řada lidí si myslí, že si za svůj úděl mohou ženy samy. Kdyby byly dostatečně chytré, nikdy by takovému muži nepodlehly. Nicméně ze statistik jasně vyplývá, že právě těmto mužům podléhají i velmi vzdělané a úspěšné ženy, které se na základě manipulací svého partnera mnohdy vzdají nejen své kariéry, ale i svých koníčků a přátel.

Asce: Ano, také si myslím, že si za to ženy (muži) mohou samy. Ovšem na rozdíl od autora článku jsem dávno pochopil, že to nemá naprosto nic do činění s chytrostí, natož se vzděláním. Podle mne jde o to, že obětmi jsou takové ženy (takoví muži), kteří mají slabší sociální dovednosti, nezřídka se bojí postarat se o sebe samy (sami), či strach, že si nikdy nenajdou parnera. A najednou se zjeví onen pan dokonalý (paní dokonalá), jež "všechno ví, všude byl(a) a všechno umí".

Šance na změnu tyrana je přitom minimální. Žena musí začít pracovat především na sobě. Naučit se říkat ne a dát jasně najevo svůj nesouhlas. V dané situaci se rozhodně nejedná o nic jednoduchého, jelikož tyran s despotickými sklony se s odmítnutím hned tak nesmíří. Naopak, nasadí všechny své zbraně, aby druhého opět dostal pod svou nadvládu.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”