Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Desivé detstvo malej Gertie (Rytmus Života č.27 30.7.2017)

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Snilko
VIP člen
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2571 x
Oceněn: 629 x
Kontaktovat uživatele:

Desivé detstvo malej Gertie (Rytmus Života č.27 30.7.2017)

Příspěvekod Snilko » 13.5.2018 9:04:33

Obrázek
odkaz zdroj

Herečka Drew Barrymore (42) zažiarila na filmovom plátne už ako sedemročná, keď sa stala miláčikom divákov ako malá Gertie z kultového sci-fi príbehu E. T.-Mimozemšťan. Táto rola bola však pre Drew dlho prekliatím. Mama na ňu žiarlila a míňala jej peniaze, Drew ešte ako dieťa prepadla alkoholu a chcela spáchať samovraždu! Neskôr sa dlho neúspešne pokúšala naštartovať svoju hereckú kariéru.

Obrázek
odkaz zdroj Desaťročnú Drew zachytili fotografi po koncerte Denisa Matthewsa s cigaretami v ruke

Obaja rodičia boli herci, otec John veľmi úspešný, čo sa nedá povedať o mame Jaid. Zdá sa, že práve cez svoju dcéru sa snažila dosiahnuť to, čo sa jej nikdy nepodarilo. Malá Drew nemala ani rok, keď sa objavila v prvých reklamách. A keď mala sedem, poznal ju celý svet! Mala úspech a slávu, po ktorej jej mama tak veľmi túžila. A mala aj celkom slušné peniaze. "Pre jej mamu to bola dvojsečná zbraň - na jednej strane profitovala z dcérinho finančného úspechu, na druhej jej stále pripomínala, čo všetko ona sama nedosiahla," komentuje reportérka Kitty Kelley .

Obrázek
odkaz zdroj

Rodičia pri nej nestáli, tak padla na dno.
Vzťah herečky s matkou bol dlhé roky napätý. Jaid po dcérinych prvých úspechoch dala výpoveď v práci a stala sa jej manažérkou. A míňala dcérine peniaze. "Bola som úplne znechutená," spomína Drew. "Nikdy nezabudnem na jeden deň, keď sme mali ísť niekam na večeru. Čakala som na mamu a ona prišla na úplne novom luxusnom BMW. Nechápala som, kam sa podelo naše staré milé auto." Údajne jej už vtedy polievali zmrzlinu sladkými likérmi a brali ju na všetky možné večierky, nečudo, že v jedenástich začala mať problémy s alkoholom, neskôr aj drogami. "Vtedy som na tom bola najhoršie. Myslím, že som si začala uvedomovať, ako som vlastne úplne sama. Cítila som sa hrozne, preto tie rebelské chúťky. Bola som veľmi, veľmi nahnevaná na všetko a toto bol útek," priznala Drew po rokoch."Z čoho to všetko vzniklo? Sama som sa pýtala. Rodičia pri mne nestáli, ale na to kašlať, je veľa ľudí, čo nemali rodičov a zvládli to."

Ako trinásťročná sa pokúsila podrezať si žily, takže skončila na psychiatrii. "Poslala ma tam mama," spomína herečka. "A naučilo ma to disciplíne. Bolo to ako výcvikový tábor, strašné, drsné a hlavne dlho, veď som tam bola rok a pol. Ale dnes viem, že som to potrebovala, potrebovala som takú šialenú disciplínu, pretože môj život nebol normálny." Práve lekári usúdili, Drew je už taká sebestačná, že by bolo lepšie, keby ju úrady uznali za dospelú a mohla sa osamostatniť od rodičov, ktorí svojej dcére viac ubližovali ako pomáhali. A tak už v štrnástich dostala úradné potvrdenie, že je dospelá a zodpovedná sama za seba. Pre mladé dievča aj tak nastali kruté časy. Musela sa začať starať sama o seba. V pätnástich sa pokúšala získať nejakú úlohu, no nedarilo sa jej, a tak umývala riad.

Obrázek
odkaz zdroj
Otec od nich odišiel, keď bola malá a mama len profitovala z jej úspechu.

Vzťah s mamou vyriešila, ale manželstvá nezvládla.
Nemala ani tridsať, keď sa dvakrát vydala a rozviedla. "To bola pre mňa ďalšia nesmierne dôležitá skúsenosť. Naučila som sa pokore. Bolo to dôležité, myslím, že ma to naučilo byť ohľaduplným človekom," hovorí Drew. "Žila som vtedy úplne iný život, ale myslím, že stále som to bola ja." Barrymore sa dlho v médiách vyjadrovala, že "v podstate nemala žiadnych rodičov." Nerada o nich rozprávala, ak sa už rozhovorila, tvrdila, že otec zmizol veľmi skoro a s mamou je to komplikované. "Ten odstup je veľmi veľký, je to pre mňa tá najťažšia vec v živote. Nikdy som sa na ňu naozaj nehnevala, naopak, cítila som vinu, že nemám k nej žiadnu empatiu. Až keď zomrel John Barrymorre , začala sa jeho dcére s mamou postupne zbližovať, no trvalo to roky, kým Drew svojej matke naozaj odpustila a dokonca zverejnila na sociálnych sieťach spoločnú usmievavú fotografiu. "Vždy som hľadala cestu k mojej mame a odkedy mám deti, ešte viac. A našli sme sa, vieme teraz spolu výborne komunikovať."

Príbeh herečky mal napokon šťastné rozuzlenie, Hollywood presvedčila, že nieje len detská kométa, ale žiarivá hviezda, ktorá dokáže hrať rôzne úlohy. Zaujala vo vyše päťdesiatich filmoch a všetci ju dnes rešpektujú. Aj keď sa rozviedla s otcom svojich dcér, Willom Kopelmanom, dokáže s ním vychádzať a o deti sa starajú na striedačku. "Nechcem, aby moje dcérky hovorili, že mama tvrdo pracovala, tak sme ju nevideli. Chcem, aby si spomínali na to, že som bola stále pri nich a ešte som dokázala aj pracovať! Robím všetko pre to, aby som neopakovala chyby svojich rodičov. Byť dobrou matkou, to je tá najmúdrejšia, najinteligentnejšia, najschopnejšia, najkreatívnejšia aj najmilujúcejšia vec, akú môžete v živote spraviť!"

Obrázek
odkaz zdroj

Zo skúšok si zobrala ponaučenie a nič neľutuje.
Jednu vec svojim dcérkam asi nedovolí - byť herečkou. "Herectvo je úžasné, mne film zachránil život. V tých podmienkach to bolo pre mňa lepšie, že som ho skúsila. Ale pre moje dcéry to nebude lepšie, chcem, aby vyrastali v dobrej, bezpečnej a milujúcej rodine, takže nebudú potrebovať, aby ich film zachraňoval ako mňa."
Keď sa dnes obzrie za skúškami, ktoré jej pripravil život, hovorí, že na 50% je rada, že ich prežila. "Z polovice nie, pretože som sa naozaj bála. Nevedela som, kam smerujem, bála som sa, že zomriem už v dvadsaťpäťke," zamýšľa sa. "Ale z polovice áno, pretože viem, že nezáleží na tom, v akých veľkých problémoch sa ocitneš. Vždy som vedela, že niekde existuje dobro, nikdy som to nezabalila," uzatvára herečka.

Mária Gessayová

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”