Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Dokreslené obrázky i znásilnění. Křivých obvinění otců přibývá

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
VIP člen
Příspěvky: 136
Registrován: 2.1.2016 18:41:28
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 513 x
Oceněn: 351 x
Kontaktovat uživatele:

Dokreslené obrázky i znásilnění. Křivých obvinění otců přibývá

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 7.6.2018 18:45:35

Dokreslené obrázky i znásilnění. Křivých obvinění otců přibývá (Novinky.cz)Počet obvinění ze sexuálního zneužívání dětí jejich otci narůstá. Na tuto skutečnost upozornilo Právo již několikrát. Iniciátorkami udání, která se často ukážou být falešná, jsou zejména matky, které se tak snaží svému bývalému partnerovi pomstít.

Podle zkušené vyšetřovatelky jihomoravského policejního ředitelství, jejíž jméno redakce zná, z důvodu citlivosti případu jej ale neuvádí, a která se problematikou zneužívání dětí dlouhodobě zabývá a školí i ostatní policisty, ženy zkoušejí policisty přesvědčit o nemravných aktivitách partnerů, s nimiž se zrovna rozcházejí, například tím, že k obrázkům, které namalují jejich děti, přikreslí pohlavní orgány.

„Takový obrázek pak donesou k psychologovi s tím, že toto nakreslilo jejich dítě a že mají obavu, jestli za tím není tatínek,“ řekla vyšetřovatelka.

Maminka ji přemluvila
„Obvykle dostanou dobrozdání, že je tam podezření na sexuální zneužívání nebo jiné závadové chování, a obratem běží na policii,“ uvedla vyšetřovatelka s tím, že prověřování dokáže odhalit, jak to vlastně s kresbou bylo.

Matky, nebo také často do konspirace zapojené babičky, podle vyšetřovatelky nepočítají s tím, že jimi naočkované dítě při výslechu nemusí zvládnout svou naučenou roli.

„Jsou to malé děti, u výslechu pak mlčí, zdráhají se, přemýšlejí, co vlastně mají říci. Jednu takovou holčičku jsem měla na výslechu, pořád se vrtěla a já jsem z jejího projevu viděla, že je z něčeho nešťastná,“ pokračovala vyšetřovatelka.

„Pak mi pošeptala, jestli můžeme spolu na záchod, a tam mi přiznala, že je všechno vymyšlené. Maminka ji prý přemluvila, aby o tatínkovi říkala ty nepěkné věci. V kanceláři se mi to bála říct,“ povzdechla si vyšetřovatelka.

Další malá dívenka při výslechu také bezelstně přiznala, že si nemůže vzpomenout, co má na tátu vlastně říct. Když si skutečně nemohla vzpomenout, tak alespoň uvedla, že jí u táty vadí, když je u něho na víkend, že pouští moc nahlas televizi.

Jsou případy, kdy žena jde po svém bývalém partnerovi naprosto bezohledně. Bylo tomu tak i v případě ženy, která si našla nového partnera a chtěla se zbavit toho stávajícího.

Pomohl Facebook
Proto jej obvinila ze zneužívání dcery předškolního věku. Přidala také to, že i ona sama jím byla opakovaně znásilňována. Už v době, kdy ho lživě obvinila, dobře věděla, že má bývalý partner těžce nemocnou maminku.

„V tomto případě se nám podařilo zajistit facebookovou komunikaci obou partnerů. V době, kdy měla být žena znásilňována a dítě zneužíváno, obsahovala komunikace líbivé obraty plné pusinek, miláčků a broučků. Zvlášť když oznamovatelka partnera úkolovala, v jaké akci výhodně nakoupit, co kde zařídit. Po doplnění dalších důkazů byla věc odložena se závěrem, že se otec nedopustil žádného násilí. Tragédie celého případu spočívala v tom, že maminka křivě nařčeného otce dítěte se jeho očištění nedožila, zemřela v průběhu vyšetřování,“ prohlásila vyšetřovatelka.

Další žena zase policistům tvrdila, že její manžel znásilnil dvě jejich malé dcery na záchodě při návštěvě zoo. „Při podobných výmyslech si ženy neuvědomují, že kriminalistům mohou pomoci například záběry z bezpečnostních kamer. Neuvědomují si, že nařčení partnera policie opravdu důkladně prověřuje,“ upozornila vyšetřovatelka.

Opakované obvinění
Ženy jsou schopné dojít tak daleko, že otce obviní i několikrát po sobě. Jedna matka přišla na policii s tím, že otec zneužívá jejich dvě malé dcery v podstatě pokaždé, když je má svěřené do péče. Případ byl odložen. Žena se však nevzdala a po dvou letech se domluvila se svou matkou, která podala u jiné policejní složky obdobné oznámení.

„Myslely si, že když se obrátí na jinou policejní složku a v jiném místě, docílí konečně svého. Případ se ale dostal opět k nám a otec byl znovu očištěn. Nyní má velkou šanci, aby jeho dvě děti byly svěřeny do jeho výlučné péče,“ řekla vyšetřovatelka.

Zrádná pozornost
V naprosto výjimečných případech stojí za křivým obviněním i muži, jako otec, který navedl svého asi šestiletého syna, aby tvrdil, že jej u matky zneužívá jeho nevlastní bratr. Otec za to synovi slíbil tablet. Vyšetření skončilo se závěrem, že dítě zneužíváno nebylo.

„K našemu překvapení chlapec po nějaké době však ze zneužívání obvinil pro změnu svého otce. Při jeho výslechu bylo zjištěno, že to udělal proto, že se mu líbila pozornost, kterou mu všichni věnovali. Zjistil, že když řekne něco, co po něm dospělí chtějí, tak za to může i něco zajímavého dostat. Chlapec se dostal do takové ráže, že nakonec začal naznačovat, že se k němu nevhodně sexuálně chová kamarád ze školky,“ dodala vyšetřovatelka s tím, že s tímto způsobem chování může mít problém i do budoucna.
K činům rodičů, kteří falešně obviní druhého rodiče ze zneužívání, nelze mít slušných slov, a leckoho asi napadne, že by se taková falešná obvinění alespoň měla přísně trestat. Bohužel to není tak jednoduché. Falešné obvinění je totiž trestné jen tehdy, když je spácháno s úmyslem falešně obvinit, a prokázat takový úmysl bývá těžké. V těch nejkřiklavějších případech, o kterých se píše v článku, se to možná povede. Většinou ale takový rodič odchází nepotrestán, protože může snadno říct, že se domníval, že ke zneužití skutečně došlo, a že neměl v úmyslu někoho falešně obvinit.

Kdyby se trestala i neúmyslně falešná obvinění, mnozí oznamovatelé by raději zneužívání vůbec nenahlásili, i kdyby měli 99% jistotu, že k němu dochází – protože by nebyli ochotni nést 1% riziko, že do vězení nakonec půjdou oni jako oznamovatelé za falešné obvinění. Podání trestního oznámení by nemělo znamenat, že v každém případě půjde někdo do vězení – buď oznamovatel, anebo nahlášený pachatel – a že třetí možnost neexistuje. Nemělo by to být „kdo s koho“ či „hra s nulovým součtem“; měla by být připuštěna i možnost, že se oznamovatel v dobré víře spletl a potrestán nebude ani oznamovatel, ani údajný pachatel zneužití. Chápu, že pro falešně obviněné je to problém. Zvlášť v případě zneužití, kdy obvinění je v očích veřejnosti totéž co odsouzení. Ale nenapadá mě, jak to udělat lépe. Jinak bychom mohli dospět k opačnému extrému, že na každém rohu bude docházet ke zneužívání dětí, ale každý se bude bát to nahlásit.

Jediné řešení, které mě napadá, je řešit takové případy co nejrychleji. Rodič, který falešně obviňuje druhého rodiče, to dělá proto, aby bylo dítě od podezřelého rodiče odloučeno na co nejdelší dobu, než se obvinění vyšetří, tedy aby dítě na podezřelého rodiče pozapomnělo a poté už k němu samo nechtělo. Pokud se obvinění ze zneužívání budou vyšetřovat v řádu dnů či týdnů, nikoli měsíců či let, nebudou mít falešná obvinění smysl, protože se jimi ničeho podstatného nedosáhne.

Druhá možnost je vrátit socioekonomické poměry někam do 19. století, kdy rodiče jeden od druhého neodcházeli (i když to byl třeba násilník), protože by tím spáchali společenskou a zejména ekonomickou sebevraždu. Ale to je v dnešní době neprůchodné.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů