Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

TEDx prednáška o pedofílii

Témata zaměřená přímo na problematiku pedofilie - její diagnostiku, výzkum a terapii. Odborná pojednání na témata spojená s pedofilií, rady pedofilům i pedofilů mezi sebou navzájem, populárně-naučné články od členů (reakce na média jsou v GL tématech), výpisky z knih a odborných prací o pedofilii, vědecké studie, ankety.
Uživatelský avatar
Dejan
VIP člen
Příspěvky: 92
Registrován: 23.8.2016 23:48:59
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 336 x
Oceněn: 234 x
Kontaktovat uživatele:

TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Dejan » 21.7.2018 10:27:44

Nová prednáška na TEDx Univerzity vo Würzburgu, 2018, prednášajúca Mirjam Heine:

phpBB [video]


Dejanův komentář:

Väčšinu vecí, ktoré tam povedala, vieme. Detaily, ktoré uvádza o početnom zastúpení, sú hrubé odhady a asi sú chybné (“99 % pedofilov sú muži” - to má odkiaľ?).
“Poučné” sú aj komentáre pod videom.

Dejanův překlad viz další příspěvek
Uživatelský avatar
Dejan
VIP člen
Příspěvky: 92
Registrován: 23.8.2016 23:48:59
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 336 x
Oceněn: 234 x
Kontaktovat uživatele:

Preklad prednášky Mirjam Heine na TEDx vo Würzburgu

Příspěvekod Dejan » 23.7.2018 11:57:55

Mirjam Heine: Pedofília je prirodzenou sexuálnou orientáciou

Prednáška na TEDx, Univerzita Würzburg 2018

Dovoľte mi porozprávať vám o Jonasovi. Jonas má 19 rokov. Študuje právo v Mníchove. Vo voľnom čase rád hráva futbal. Má však tajomstvo, ktoré nemôže zveriť nikomu, dokonca ani svojmu najlepšiemu kamarátovi alebo svojim rodičom. Príliš sa totiž bojí hnevu a odmietnutia. Vie, že musí celý svoj život potláčať svoje sexuálne sklony. Taktiež vie, že nikdy nebude môcť vstúpiť do láskyplného a uspokojujúceho partnerstva, pretože Jonas je pedofil. Priťahujú ho len dievčatká vo veku od 6 do 12 rokov, ale keďže si uvedomuje možné dôsledky, ktoré by to mohlo mať na deti, nikdy sa svojim sexuálnym sklonom nepodvolil.

Čo je pedofília a čo nie je? V ICD-10, medzinárodnej klasifikácii chorôb, je pedofília zahrnutá ako sexuálna preferencia preadolescentných detí [t.j. detí pred dospievaním/adolescenciou]. Je zahrnutá medzi sexuálne poruchy. To, či sa sexuálne myšlienky a pocity voči preadolescentným deťom uviedli do praxe alebo nie, nie je pre diagnózu relevantné.

Rovnako, ako pri akejkoľvek ďalšej sexuálnej orientácii, pedofília môže mať rôzne charakteristiky. Napríklad môže byť hetero-, homo- alebo bisexuálna; niektorých pedofilov priťahujú výlučne deti, iných môžu sexuálne priťahovať aj dospelí. Ale centrum sexuálneho záujmu sa orientuje na deti. Len vtedy, keď je to takto, hovoríme o pedofílii.
Drvivá väčšina pedofilov sú muži; okolo 99 %. Odhaduje sa, že spomedzi všetkých mužov je pedofilov asi 1-2 %. To zodpovedá asi 600 miliónom ľudí na svete. To je ako obyvateľstvo Talianska alebo Južnej Afriky. Preto pedofília nie je len okrajový jav, ktorý môžeme jednoducho ignorovať. Šanca, že poznáte aspoň jedného pedofila, je vyššia, než že nepoznáte žiadneho.

Ešte sa nezistilo, prečo sa pedofília objavuje. Sú tam biologické, sociálne a psychologické faktory. Vyskytuje sa bez ohľadu na socioekonomický status a vzdelanie, takže všeobecne povedané, ktokoľvek sa môže narodiť ako pedofil.

Je nevyhnutné rozlišovať medzi pedofíliou a sexuálnym zneužívaním (SZ) detí, čo je nelegálne a navždy to musí tak ostať. Pedofília je len sexuálna preferencia preadolescentných detí. Rozdiel medzi SZ a pedofíliou sa ozrejmí, keď sa pozrieme na vedecké štúdie. Premyslite si to sami: čo si vy myslíte, aké percento tých, čo zneužili dieťa, sú pedofili? Skúste tipovať – 20 %? 40? 60? Alebo až 80 %? V skutočnosti vedecké štúdie ukazujú, že len 20 až 30 % zo všetkých páchateľov SZ sú pedofili. Prevažná väčšina páchateľov nie sú pedofili, ale ľudia sexuálne orientovaní na dospelých.

Deti sa ľahko stávajú obeťami SZ kvôli ich lojálnosti a ľahkému prístupu k nim. Napríklad nevlastný otec môže zneužívať nevlastnú dcéru, pretože pociťuje zlosť alebo žiarlivosť voči jej matke. Nie všetci pedofili zneužívajú deti, a nie každý, kto zneužíva deti, je pedofil. Je podstatná vec rozlišovať medzi týmito dvomi skupinami. Dovoľte mi to povedať veľmi jasne: zneužívanie detí je bez akejkoľvek pochybnosti zlé. Ale pedofil, ktorý nezneužil žiadne dieťa, neurobil nič zlé.

Chcela by som stručne zhrnúť, kam sme sa dostali. Podľa súčasného výskumu je pedofília nemennou sexuálnou orientáciou rovnako, ako napr. heterosexualita. Nikto si nevyberá, že sa chce stať pedofilom. Rozdiel medzi ostatnými sexuálnymi orientáciami a pedofíliou je ten, že uskutočnenie sexuálnych sklonov by vyústilo do katastrofy.

Tak sa vráťme nazad k Jonasovi. Ako mu môžeme pomôcť, aby nespôsobil takúto katastrofu? Ako mu môžeme pomôcť nepodľahnúť svojim sexuálnym popudom? Ako my môžeme zabrániť sexuálnemu zneužívaniu detí?
Vedecké štúdie skutočne ukazujú, že jedným z najsilnejších faktorov, ktoré vedú k SZ páchanému pedofilmi, je sociálna izolácia. Ľudia, ktorí sa nemôžu nikomu zveriť, že sú pedofili, logicky nemôžu dostať žiadnu pomoc. Napríklad nemôžu povedať svojim kamarátom, že oni nemôžu [s nimi] ísť na pláž, lebo tam môžu byť aj deti v plavkách. Nemôže im nikto dať podporu v situáciách, v ktorých by nemuseli byť schopní plne sa ovládať. A nemôžu byť úplne úprimní voči niekomu druhému.

My sa môžeme zachovať k Jonasovi inak: my – ako spoločnosť – tu môžeme byť pre neho. Teraz žijeme vo svete, ktorý úplne vylučuje pedofilov čisto kvôli ich preferencii. Niekto, kto je osamelý a vylúčený zo spoločnosti, má len málo čo stratiť a je v oveľa väčšom riziku, že spácha zločin, napr. SZ dieťaťa. Môžeme umožniť, aby sa Jonas cítil ako hodnotný člen našej spoločnosti, hoci je pedofil.

Teraz sa mnohí z nás cítime nepríjemne, keď myslíme na tento scenár. A mnohí z nás sa cítime nepríjemne, keď rozmýšľame o pedofiloch. Ale takisto ako pedofili, ani my nie sme zodpovední za naše pocity. Pocity si nevyberáme. Sme ale zodpovední za to, čo robíme. A musíme sa rozhodnúť: je našou zodpovednosťou rozmýšľať o tom a prekonať naše negatívne zmýšľanie o pedofiloch. A mali by sme sa k nim správať s rovnakou úctou ako k ostatným ľuďom. Mali by sme akceptovať, že pedofili sú ľudia, ktorí si svoju sexualitu nevybrali, a ktorí, na rozdiel od väčšiny z nás, túto sexualitu nemajú možnosť prežívať slobodne, pokiaľ majú žiť bezúhonný život. Mali by sme prijať, že pedofília predstavuje sexuálnu preferenciu, myslenie, cítenie, a nie konanie.

Mali by sme rozlišovať medzi SZ dieťaťa a pedofíliou. Nemali by sme zvyšovať utrpenie pedofilov tým, že ich vylučujeme zo spoločnosti, obviňujeme a vysmievame sa im. Tým, že to robíme, zvyšujeme ich izoláciu a tým aj pravdepodobnosť, že sa dopustia sexuálneho zneužívania. Len keď im umožníme stať sa rozpoznateľnými [recognizable], pretože sa nebudú báť trestu, hnevu a odmietnutia, budeme môcť lepšie pochopiť príčiny pedofílie a môžeme zlepšiť ich liečbu. Môžeme im pomôcť prijať svoju sexualitu a naučiť sa zvládať svoje sexuálne túžby, ktoré môžu škodiť deťom. Môžeme ich podporiť v tom, aby sa nikdy nedopustili sexuálneho zneužívania. Môžeme im pomôcť v tom, ako sa neocitnúť v nebezpečných situáciách, ktoré by nemali plne pod kontrolou. A tiež im môžeme nastaviť vhodné lieky.

Tento prístup sa už preukázal ako úspešný. Za posledných 10 rokov vyše 9500 ľudí dostalo pomoc v rámci siete prevencie na univerzitných nemocniciach v Nemecku “Kein Täter Werden” (Nestaň sa páchateľom) . Posledný prieskum ukázal, že 98 % z nich nikdy nespáchalo SZ. Bohužiaľ, tento program neumožňuje odstrániť SZ detí, ale je to prvý krok správnym smerom. Pedofili, ktorí sa zúčastnili terapie, lepšie vedia, na koho sa môžu obrátiť, aby predišli zneužívaniu.

Väčšina z vás sa teraz môže pýtať, načo nám tieto veci rozpráva. Pred piatimi rokmi som prvýkrát počula o Jonasovom živote. Predtým som nikdy skutočne neuvažovala o pedofílii a len som prijala bežný pohľad spoločnosti o tom bez toho, aby som o tom skutočne rozmýšľala a kládla si otázky. Cítila som hnev a odpor voči pedofilom. Moja perspektíva sa úplne zmenila po tom, ako som si vypočula Jonasov príbeh o jeho krutom osude a pochopila rozdiel medzi SZ detí a pedofíliou.

Ako študentka medicíny so zázemím v psychológii cítim, že je mojou zodpovednosťou pomôcť druhým prekonať zlú stigmatizáciu a uniknúť z nej, mať pozitívny vplyv na našu budúcu spoločnosť tým, že zmením spoločenský pohľad na pedofíliu a ponúknem pedofilom podporu a terapiu. Môžeme pomôcť miliónom ľudí žiť lepšie životy a účinne znížiť výskyt sexuálneho zneužívania detí. Nikto nie je zodpovedný za svoje cítenie, ale každý je zodpovedný za svoje činy.
Ďakujem vám veľmi pekne.
Uživatelský avatar
Dejan
VIP člen
Příspěvky: 92
Registrován: 23.8.2016 23:48:59
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 336 x
Oceněn: 234 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Dejan » 24.7.2018 18:36:36

V zásade mám k tej prednáške pár výhrad:
1. Netuším,odkiaľ vzala tie čísla o zastúpení pedofílie v populácii a o tom, koľko je medzi pedofilmi mužov a žien. To údajné 1% žien sa mi vidí nezmysel. Pravda, tu hrá rolu kultúra - čo sa u mužov interpretuje ako jasné pedo-správanie, to sa u žien vôbec nemusí tak brať.
2. Požiadavka otvorenosti, akceptácie a sociálnej podpory - to je vlastne jadro jej výpovede. Je to však sci-fi. Jej prednáška vzbudila výraznú odozvu v štýle “je úplne nehorázne, čo tá baba vykladá”. Dokonca vraj “zneužila fórum TEDx na šírenie absolútne neprijateľnej propagandy”
3. Hovorí aj o medikácii, teda o liekoch (zrejme na oslabenie sexuálnej túžby). To nefunguje, nejde o to, v človeku sexuálny pud utlmiť (tým sa totiž utlmí celkový motivačný systém človeka), ale pomôcť ho realizovať spoločensky žiadúcim spôsobom.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3072 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Asce » 27.7.2018 19:31:42

Především je zapotřebí vysmeknout hlubokou poklonu každému, kdo se odváží vystoupit s nějakou obhajobou naší sexuální orientace jako takové. Tedy nikoliv trestných činů, ale samotné pedofilie.

Z hlediska odbornosti bych si dovolil vyčíst přednášející leccos. Připomínky, které uvedl Dejan v předchozím příspěvku, plně sdílím. Při čtení překladu mne napadly stejné věci, a nebudu je tedy opakovat. Nicméně z mého pohledu jde o drobné kaňky v jinak krásném rukopisu. V danou chvíli od neprofesionála, tedy nikoliv sexuologa, mnohem více oceňuji onu odvahu, než vědeckost. Tu by měli dávat právě sexuologové – ale kde jsou? Že jste o nějakých slyšeli? No, to já také o nich slyšel – ale od nich buď vůbec nic, nebo jen fráze, či dokonce úplně zcestné myšlenky…

Ale ono je obtížné o pedofilii mluvit pro odborníky zřejmě i nejen z toho důvodu, že mají strach. Oni vlastně moc nového ani nemají, neboť výzkum si nechali zakázat zákonem. Pedofil nemůže přijít k sexuologovi a svěřit se mu v plné šíři, zejména pokud nezvládl své chování a dopustil se něčeho, co je zákonem zakázáno. Pokud by ho totiž v takovém případě onen sexuolog neudal, sám by se dopustil trestného jednání. Takže pedofil nikam nejde a s ničím se nesvěří. Sexuolog tak nemůže případnou neblahou situaci korigovat ve prospěch dítěte, ale vlastně ve prospěch všech, tím méně pak, když už se čin udál. Nemůže toho, co se již stalo a nejde odestát, alespoň využít pro výzkum rizikového chování. Samozřejmě zde nemluvím o závažných zločinech, ale o nějakém tom sáhnutí…

Nikdo pořádně neurčil, co to vlastně pedofilie je – jde o sexuální orientaci, nebo o variaci sexuální orientace, nebo o úchylku, či dokonce zvrhlé jednání z přesycení ve standardních aktivitách? Taktéž není jasné, kdo to vlastně je pedofil – musí být na děti zaměřen výhradně, nebo stačí, že jen z části (jaké?), a co to vlastně značí, že „zaměřen“? O pojmu „dítě“ je škoda mluvit úplně. A tak je někde pedofilem jedinec, jenž nalezl zalíbení třeba v devítileté dívce, ale není jím ten, kdo miluje čtrnáctiletou, neboť ta je již pohlavně dospělá. Jinde místo pohlavní dospělosti používají zákonnou věkovou hranici, takže v jedné zemi pedofilem jste a v jiné nejste, ačkoliv se jedná stále o tentýž vztah. Někde dokonce mluví o pedofilii při vztahu k dívce v plném rozpětí definice dítěte, takže se rázem stáváte onálepkován i pokud zcela legálně chodíte se sedmnáctkou…

A to jsem pořád u „odborníků“. O novinářích ve vztahu k pojmu pedofilie netřeba se rozepisovat. Ovšem k jejich zkreslování jim vydatně nahrávají platné zákony, kdy například oboustranně chtěný láskyplný vztah se čtrnáctiletou dívkou (v našich zemích), je klasifikován jako znásilnění. Co na tom, že dnešní čtrnáctileté dívky jsou plně pohlavně dospělými ženami a že jsou natolik duševně vyspělé, že opravdu vědí, co dělají. Co na tom, že v uvedeném případě o žádné násilí nejde… Prostě znásilnění, a hotovo.

Tím nejpodstatnějším ale je to, že podle mého laického názoru, se lidské komunity svým chováním poněkud podobají hnízdům sociálního hmyzu. Důležité je přiřazení jedince do komunity, přičemž ti z vedlejší, jsou nepřátelé. Taková jednoduchá polarizace funguje, a to úspěšně po nespočetné lidské generace. Jenže nyní, v globalizovaném světě, kde chcete ty jinaké cizáky pořád brát? A tak my jsme vděčným náhradním cílem pro vybití si frustrace běžného, v životě nepříliš spokojeného jedince. Lidé zkrátka nepřítele potřebují, a my se skvěle hodíme – přeci kdo by schvaloval násilí na dětech, že… To, že ani já, vlastně právě já, takové násilí také neschvaluji, nikoho nezajímá, protože to by narušilo obraz nepřítele. Změnit náhled na pedofilii tak bude krajně obtížné, ne-li nemožné. V každém případě to nepůjde bez přebudování organizace společnosti, neboli společenského systému, neboť těm vládnoucím či zákulisním superbohatcům, to takto vyhovuje. Doporučovat pedofilům, aby vyšli se svojí orientací na veřejnost, je pak jako radit jim, aby spáchali sebevraždu. Pokud ne tu fyzickou, tak společenskou jistě…
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
VIP člen
Příspěvky: 136
Registrován: 2.1.2016 18:41:28
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 514 x
Oceněn: 351 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 29.7.2018 8:33:18

Pozastavil bych se nad označením "přednáška". Pro mě je přednáška neutrálně formulovaným shrnutím faktů, zatímco toto je spíše snaha diváky rozplakat dojetím a pak aktivisticky přesvědčit. Ale bylo mi vysvětleno, že na TEDx je to normální. Navzdory této formě "přednášky" a pár chybičkám si autorka samozřejmě zaslouží velkou pochvalu.

Napríklad nemôžu povedať svojim kamarátom, že oni nemôžu [s nimi] ísť na pláž, lebo tam môžu byť aj deti v plavkách.

A to jako proč? Gynekofilové taky nemůžou chodit na pláž, protože by tam mohli vidět ženy v plavkách? Copak každá taková návštěva pláže musí skončit sexem?

Asce píše:oboustranně chtěný láskyplný vztah se čtrnáctiletou dívkou (v našich zemích), je klasifikován jako znásilnění.

V některých zemích na západ od nás to je pravda, ale u nás by to bylo klasifikováno jako (dobrovolné) pohlavní zneužití, ne jako (nedobrovolné) znásilnění. 14letá dívka sice není schopna dát platný souhlas k pohlavnímu styku, ale u nás se naštěstí stále ještě uznává, že když se pachatel aspoň snaží o získání tohoto neplatného souhlasu, mělo by to být ohodnoceno nižším trestem, protože je to lepší než sex vynucený násilím bez jakéhokoliv souhlasu.

Jediná výjimka se nazývá "znásilnění se zneužitím bezbrannosti" a v našem případě se týká přibližně dětí předškolního věku (přesně to není nikde definované). Jde o to, že oběť kvůli nízkému věku či mentální zaostalosti nechápe, co se po ní požaduje, není ještě dost vyvinutá na to, aby byla schopna poznat a zhodnotit důvody, které by měly vést k tomu, aby vymáhanému pohlavnímu styku odporovala. V tomto případě může i dobrovolný pohlavní styk klasifikován jako znásilnění.

Asce píše:Jenže nyní, v globalizovaném světě, kde chcete ty jinaké cizáky pořád brát? A tak my jsme vděčným náhradním cílem pro vybití si frustrace běžného, v životě nepříliš spokojeného jedince.
Já myslím, že na odmítání jinakých cizáků se dá pořád postavit slušná politická kariéra. :) A vymezovat se proti nim lze, i když je jich v populaci víc než dost. (Tím toto odmítání nekritizuju, ale uvědomuju si, že spousta lidí odmítá cizince jen proto, že potřebují na někoho svést svoje zkažené životy. Já jsem se svým životem spokojen, ale masovou imigraci odmítám z racionálních důvodů.)
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3072 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Asce » 29.7.2018 13:19:53

Milý Gabrieli.

Děkuji ti za upřesnění mých výroků ohledně znásilnění. No jo, někdy je třeba před plamennými výkřiky nejprve sednout na zadek a trochu popřemýšlet či nastudovat. Je dobře, že na našem fóru jsou i v takovém případě nakonec věci uvedeny na pravou míru a čtenář tak získá správný obraz toho, jak se věci mají.


Gabriel Svoboda píše:
Asce píše:Jenže nyní, v globalizovaném světě, kde chcete ty jinaké cizáky pořád brát? A tak my jsme vděčným náhradním cílem pro vybití si frustrace běžného, v životě nepříliš spokojeného jedince.
Já myslím, že na odmítání jinakých cizáků se dá pořád postavit slušná politická kariéra. A vymezovat se proti nim lze, i když je jich v populaci víc než dost.

Tak ano, na odmítání jistých jinakých cizinců se dá vybudovat slušná politická kariéra, ale především se naopak na jejich vítání dají vydělat ohromné peníze. A protože ten, kdo má peníze, má i moc, tak z těch "správných médií" a od těch "správných politiků" slýcháme, že vymezovat se proti jinakým cizincům je nemravné a takový odmítač je onálepkován coby vyvrhel, odpůrce zářných (jen lehce nahnědlých) zítřků a vůbec nejlépe by bylo, kdyby se šel léčit. Pokud je potřeba zaměřit se na nějakou tu (samozřejmě bohulibou) cenzuru či autocenzuru internetu, pak se, pravda, jinací cizinci také hodí. A tak se pro běžného občana namixuje strašák z teroristů (oprávněný) se strašákem z pedofilů (dost pochybný) s bojem proti gemblerům (s kterými by se ovšem dalo zatočit i bez cenzury)... Jak vidno, pro každého tu máme něco...
Uživatelský avatar
Někdo
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 1.8.2018 14:15:23
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 8
... až do věku: 12
Děkoval: 9 x
Oceněn: 32 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Někdo » 1.8.2018 15:43:47

Hezká přednáška, z mého pohledu nekonfliktní a nekontroverzní, vysvětlující pedofilii nepostiženým neinformovaným masám. TEDx Talks jsou hodně populární, zejména tím, že přibližují vědu nevědcům a jejich přednášky mají šťávu a atmosféru, aby to lidi bavilo.

Bohužel se s přednáškou řada lidí nesrovnala a sama přednášející požádala TED o stažení z důvodu obav o svoje bezpečí. Výhružek bylo zkrátka moc. Jako by snad řekla něco špatného...

https://blog.ted.com/tedx-talk-under-review

Osobně nechápu, proč jsou lidé obecně tak netolerantní a nenávistní ke komukoliv, kdo se odlišuje. Já to tak nemám. Poznal jsem lidi chudé i bohaté, vzdělané i nevzdělané, chytré i hloupé, černé i bílé, muslimy i bezvěrce, heteráče i teplouše. Slušní a zlí lidé jsou mezi všemi. A překvapivě ti nenávistní jsou také v každé té skupině, často nenávidící skupinu jim hodně příbuznou.
Uživatelský avatar
Někdo
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 1.8.2018 14:15:23
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 8
... až do věku: 12
Děkoval: 9 x
Oceněn: 32 x
Kontaktovat uživatele:

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Někdo » 21.8.2018 19:39:41

Narazil jsem ještě na jednu zajímavou krátkou přednášku TEDu. Kupodivu tato stažena nebyla, a to přesto že podle mého názoru by k tomu (narozdíl od té předešlé) mohl být i důvod. Paní (maminka dcery) tam povídá, že když si s dětmi povídáme o sexu, obvykle jen vysvětlujeme mechaniku rozmnožování. Podle ní bychom měli dětem víc vysvětlovat a ukazovat (!), že sex je krásný (hodně zjednodušuju). Popisuje také své pocity z dětství a zážitek s dcerou.

What we don't teach kids about sex | Sue Jaye Johnson
phpBB [video]
Uživatelský avatar
Selynt
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 14.12.2017 22:34:39
Pohlaví: muž
Povolání: Child Dev. Researcher
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 0
... až do věku: 5
Děkoval: 41 x
Oceněn: 69 x

Re: TEDx prednáška o pedofílii

Příspěvekod Selynt » 23.8.2018 20:22:09

Někdo píše:Popisuje také své pocity z dětství a zážitek s dcerou.


Viděl jsem toto video před několika měsíci. Udělal mnoho velmi dobrých nápadů, jak spojit tyto intimní, smyslové pocity, které děti mají k pojetí rozvojové praxe (Právě jsem o tom zveřejnil v angličtině). Úzký vztah je velmi dobrý pro zdraví dětí v jejich mladém věku. Je to opravdu o tom, jak vytvořit s dítětem láskyplný vztah. It is really about how to form an intimate and affectionate relationship with a child.

V několika týdnech napíšu příspěvek o tomto druhu vztahu v angličtine. Oba tyto rozhovory TEDx jsou velmi dobré. Díky.

Zpět na “PEDOFILIE”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host