Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Asce » 4.8.2018 20:01:17

Sexuoložka Hanka Fifková: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Zdroj: Novinky.cz, 4.8.2018

Ve Švédsku platí od 1. července nový zákon: sex bez výslovného souhlasu je podle něj znásilněním. Podobné zákony přijali i v dalších evropských zemích. A teď si představte následující situaci. Manželům, kteří spolu žijí patnáct let, odjely děti na tábor. Konečně mají chvilku pro sebe. Manželka koupí cestou z práce dražší víno než obvykle a manžel udělá vepřovou panenku, jejich oblíbené jídlo. Pak si sednou k filmu. On si vezme brýle, protože už hůř vidí, ona si natáhne nohy, protože jí natékají z práce. Vtipkují, že už jim není dvacet, a cítí se, jako kdyby jim dvacet znovu bylo.

„Mám to ale krásnou ženu,“ říká on. „Pořád mě vzrušuješ,“ říká ona. Pak přestanou mluvit a v objetí se přesunou do ložnice. „Chceš to?“, zeptá se on. Ona ani neotevře oči a jen se usměje. „Počkej. Tak co? Tys mi neodpověděla,“ ozve se muž netrpělivě. „Jak to myslíš?“ odpoví mu žena zmateně a otevře oči.

„Já ale potřebuju, abys řekla jo. Nebo alespoň kývla na znamení souhlasu,“ vysvětluje manžel. „Zřetelně, takhle, koukej.“ Vehementně na ukázku kývá hlavou. Pak se v duchu ptá sám sebe, jestli by stačilo, kdyby řekla jenom „mhmm“. Stačilo? Neví. Manželka po chvíli otráveně prohlásí: „Vlastně se mi ani nechce.“ A jde dopít víno.

Nebo si představte jinou situaci. Devatenáctiletý syn si přivede domů novou přítelkyni. Seznámí se s rodiči a společně povečeří. Matka ji pak pozve na verandu na skleničku vína. Popíjejí, povídají si, jsou si sympatické. Po hodině přichází syn, ať už jde spát. Přítelkyně se rozloučí a odchází za ním. Když je ve dveřích, ozve se matka: „Nezapomněla jsi na něco?“ Dívka se otočí a vidí, že mává listem papíru. Zaostří na nadpis a čte: Informovaný souhlas. Matka se spiklenecky usmívá. „Radši to oba nejdřív podškrábněte, ať máme s tatínkem klid. A pak už si dělejte, co chcete, děti.“

Zdají se vám ty dva příběhy absurdní? Obávám se, že předznamenávají dobu, která nás čeká. Ve Švédsku prošel vládní návrh zmíněného zákona parlamentem hladce. Pro bylo 257 poslanců, proti 38. Nová legislativa má usnadnit práci prokurátorům. Ti nebudou muset dokazovat, že při činu došlo k násilí. Souhlas by měl být slovní nebo fyzický. K odsouzení bude stačit, pokud oběť neřekla ano nebo neopětovala fyzické projevy.

Advokáti upozorňují, že z hlediska eventuálních soudních sporů by byl ideální souhlas písemný. Je to pochopitelné. Jinak by totiž byl jednoznačným důkazem, který by prokázal fyzický nebo slovní souhlas, jenom zvukový a obrazový záznam. Páry by si proto musely do ložnic nainstalovat zařízení, která ho dokážou pořídit.

Švédsko není se svým informovaným souhlasem jedinou zemí. Zařadilo se po bok dalších devíti států (například Lucemburska, Velké Británie, Kypru aj.). V nich platí podobná pravidla. Myslím si, že je pouze otázkou času, kdy některá z našich progresivistických vlád předloží sněmovně ke schválení něco podobného, abychom udrželi s ostatními zeměmi evropský krok.

Důvodem, proč tento zákon přijali ve Švédsku, je prý fakt, že tam v posledních letech roste počet případů sexuálního násilí. Část veřejnosti si od nového zákona slibuje, že sníží počet násilníků.

Pokud jde o situaci v ČR, dosavadní zákony pamatují na všechny situace, jako jsou znásilnění, sex s použitím psychické nebo fyzické převahy anebo dokonce sex, který si vynutil jeden z partnerů. Myslí i na situace, kdy byl k sexu zneužitý člověk, který má sníženou schopnost, aby posoudil danou situaci nebo se účinně bránil. Třeba kvůli tomu, že je opilý, případně jeho schopnosti snižuje duševní nemoc.

Tak jaký má tedy význam přijímat zákony typu informovaného souhlasu? „Tento zákon je normativní,“ vysvětluje Katarina Bergehedová ze švédské větve Amnesty International. „Ukazuje, co je ve společnosti přípustné, a co ne.“ Příznivci zákona si od něj slibují, že povede ke změně společenského klimatu.

Ve mně vzbuzuje spíš pochybnosti. Jde například o samu definici sexu. Bude potřeba podepisovat souhlas už i před líbáním? Nebo před vzájemnými dotyky? A jaký text souhlasného dokumentu je dostačující? Měl by obsahovat seznam odsouhlasených sexuálních praktik? Jak společnost zajistí to, aby se absence souhlasu nepoužívala jako msta nebo prostředek k vydírání při rozvodových sporech?

Z mého pohledu spočívá hlavní nebezpečí této normy v tom, že mění právní systém. V něm najdeme mnoho příkladů situací, kdy zákon vnímá mlčení jako souhlas. Teď ho ale chápe přesně opačně, jako nesouhlas. Jde zároveň o nebezpečný pokus, jak regulovat aktivity, které byly do dneška vysloveně intimní záležitostí partnerů. Ti je podnikali na svou zodpovědnost.

Opravdu potřebujeme vytvářet nové zákony a zvyšovat dohled státu nad jeho občany?

Žijeme v relativně bezpečných společnostech s malou mírou různých rizik. Proto by víc než všechny podobné zákony měl platit zdravý rozum, ale také výchova ke slušnosti a k zodpovědnosti. Podobné normy jako by nás zbavovaly samostatného úsudku. Přimlouvala bych se spíš za opačný proces, za důslednější výchovu k zodpovědnosti za sebe sama. A to jak v rodinách, tak ve školách nebo v našem osobním životě.

Když půjdu se sympatickým chlapíkem, kterého jsem poznala před hodinou v baru, do jeho bytu, přijímám spolu se svým chováním i určitou míru rizika. Stejně jako když budu sjíždět alpský vrchol bez helmy. Říká se tomu život na vlastní nebezpečí. Pravda, tenhle lyžařský příměr není úplně přesný. Zákony typu informovaného souhlasu jdou totiž mnohem dál, než jsou otázky bezpečnosti. Snaží se nás totiž chránit před námi samotnými, na úkor naší svéprávnosti, svobody a normálního života.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Asce » 5.8.2018 15:55:44

Možná se někdo ptá, proč téma ohledně sexu mezi "oprávněnými", tedy sexu legálního, diskutuji na našem webu. Tak jistě, Pedonia je o pedofilii a sex s osobou mladší než je zákonná věková hranice, je zapovězen a tudíž není předmětem citovaného článku. Nicméně vede mě k tomu hned několik důvodů, mezi než patří zejména:

  • Slovo "pedofil" je označením kategorie. Tedy, podobně jako jiné kategorie v psychologii, má značně široký záběr. Mezi námi je jen menšina tzv. "čistých pedofilů", to jest takových, keří nejsou schopni sexuální interakce s osobou nad zákonnou věkovou hranicí. Ba naopak, většina z nás, kteří jsme již dosáhli relevantního věku, žije, či alespoň nějakou dobu žila, v plnohodnotném partnerském svazku s dospělou osobou. Tudíž téma se nás také týká.
  • Mohu na sebe prozradit, že v listopadu 1989, v době, kdy se teprve "lámal chleba" a ještě nebylo jasné, jak celá Sametová revoluce skončí, jsem více než chrastil klíči, tak přímo řečnil na tribuně. Na pozadí stála policejní auta a jejich posádky tehdy byly evidentně v rozpacích, zda zasáhnout či ne. Nu ano, nebylo to na Václavském náměstí, ani na Letné. Naše město je méně významné, než to hlavní, a kamery televizních štábů tu nejsou tak častým hostem. Vyjednával jsem o předání místní moci s komunisty, kteří, sic méně významní, než ti v centru, o to zarytější. Proč to píšu? Proto, že se nyní cítím podveden. Angažoval jsem se proto, aby i v našich končinách zavanul duch svobody. Ještě když jsem učil na učilišti, příčily se mi móresy tehdejšího režimu, kdy se nesměly nosit batikované kalhoty, dívky nesměly mít asymetrický účes, potlačovala se rocková muzika a uplatňovalo se nesmírně mnoho dalších restrikcí. Ačkoliv jsem nebyl příznivcem obřích nadnárodních koncernů, tak charakteristických pro Západní svět na přelomu století (a dosud), tak ta nesvoboda socialistického režimu mě doslova dusila. Cítil jsem, že svoboda je na dosah, jen je zapotřebí, aby lidé tuto touhu dali široce najevo. To se stalo a my se najednou začali opravdu cítit volněji. Jenže to, co se v Evropě nyní děje, či chystá, je mnohem horší než nesvoboda za minulého režimu. Státní moci v zemích, které nám dříve byly vzorem svobody, se chovají hůře, než pořád coby strašák používaní komunisté. Masivně, bez hlubšího důvodu, kradou děti rodičům a rodiče dětem. Sbalit holku je pomalu o kriminál, protože to ji nejprve musíte oslovit, což může být označeno jako "harašení". Stát vám, coby podnikateli, diktuje, koho musíte přijmout do zaměstnání, přestože jde o váš byznys a o vaše peníze. A nyní se chystá, někde už tomu tak i je, odbourání oné romantické chvíle, která mezi lidmi nakonec končívá milostnými hrátkami. Budou jen právníci a tiskopisy. Je mi najednou z toho svobodného světa docela úzko. Naše Severoatlantická civilizace mi připomíná potápějící se loď, na jejíž stále ještě nad vodou čnící přídi, stojí kapitán s hrdě vztyčenou hlavou a nadšeně rozpráví o světlých zítřcích, a jemuž dokonale vyleštěné boty ještě dokonaleji leští sluha, který mezi řečí dostal vynadáno, že má mokrý oděv a že přišel o minutu později, než je stanovený čas, a to aniž je mu dopřáno sluchu...
  • Kdyby to bylo na mně, tak by každý zákonodárce před uvedením do funkce, na sezení, jehož by se účastnili i jeho jejbližší, stokrát ručně napsal a pak přečetl: "Jsem si vědom toho, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Slibuji na svou čest, že se touto moudrostí budu řídit a nezvednu nikdy ruku pro návrh, jenž odporuje zdravému rozumu, či neumím dohlédnout jeho dopadu na svobodu jednotlivců, rodin, i společnosti jako celku." Nebo něco takového. Nemám na vše hotové recepty v šuplíku. Ale tyhle nové zákony mi opravdu přijdou jako činy proti lidskosti. Obávám se, že se společnost změní na masu individualistů neodporujících v ničem režimu, protože vždy se na ně jinak najde nějaký ten neúplně či špatně vyplněný tiskopis...
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 317
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2614 x
Oceněn: 645 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Snilko » 5.8.2018 20:38:09

Áno, je to tak. Kedysi sa museli jednotlivci prispôsobiť väčšine, ale v dnešnej dobe je to naopak, väčšina sa prispôsobuje menšine. Napr. telesne postihnutých vozíčkárov je výrazná menšina, ale upravujú sa chodníky, budovy výťahy, wc atď. na bezbariérové. Autobusy, električky, vlaky sa vyrábajú nízkopoodlažné.

V školách sa učia telesne a mentálne postihnuté deti spolu so zdravými, a na to aj prispôsobili školy, vstupy na bezbariérové, pribudli asistenti pre postihnutých žiakov...

V niektorých úradných papieroch sa zmenili kolónky: matka, otec na rodič 1 a rodič 2.
Všetko sa pomaly prispôsobuje menšinám.

Ja už len čakám, kedy sa svet prispôsobí nám , pedofilom :)
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Asce » 5.8.2018 21:36:33

Snilko píše:Kedysi sa museli jednotlivci prispôsobiť väčšine, ale v dnešnej dobe je to naopak, väčšina sa prispôsobuje menšine. Napr. telesne postihnutých vozíčkárov je výrazná menšina, ale upravujú sa chodníky, budovy výťahy, wc atď. na bezbariérové. Autobusy, električky, vlaky sa vyrábajú nízkopoodlažné.

V školách sa učia telesne a mentálne postihnuté deti spolu so zdravými, a na to aj prispôsobili školy, vstupy na bezbariérové, pribudli asistenti pre postihnutých žiakov...

Ja už len čakám, kedy sa svet prispôsobí nám , pedofilom...

Já si myslím, že přispůsobování se tomu slabšímu, a je jedno, jestli jde o jednotlivce nebo nějakou přeci jen rozsáhlejší skupinu zvanou menšina, je namístě tehdy, pokud to většinu nějakým významným způsobem negativně neovlivňuje.

Tedy nevadí mi, že se pro vozíčkáře upravují chodníky, vstupy do budov, výtahy, nějaké to WC, apod. Nevadí mi, že se vyrábí nízkopodlažní vozy hromadné dopravy - už proto, že jimi za vděk vezmou i starší lidé. Mne to nijak neomezuje, a to, že to stojí peníze, mne neirituje - kdo ví, kdy to budu potřebovat sám. Když se mohou doslova oknem vyhazovat velké části státních rozpočtů na dávky lidem, kteří si je vůbec nezaslouží, tak těch pár korun na tyto stavební či konstrukční prvky by se vždy mělo najít také.

O dost horší je to s integrací mentálně zaostalých dětí v základních školách. Podle mého názoru, tak, jak se provedla, jde o sabotáž školství. Dítě by mělo být v běžné třídě, pokud na to mentálně má. V opačném případě by mělo být v jiné třídě, kde jej naučí alespoň hrubé základy. Ano, nikdy neposune naši společnost někam dál, coby úspěšný inženýr, vědec či jiný tvůrčí pracovník. Ale to nevadí. Nechť prožije takové dítě svůj život co nejspokojeněji s uplatněním toho, co zvládne. Nebudou to žádné převratné věci, ale když si svojí prací samo na sebe později vydělá, vzdám mu také úctu. Jenže tím, že se smíchali všichni dohromady, to nakonec dopadá tak, že ty mentálně zaostalejší děti neumí vůbec nic, a ty nadanější méně, než by mohly a měly. V budoucnu se nám to nejspíš pořádně vymstí.

Kdyby to bylo na mně, celé školství bych pojal jinak. Děti by ve škole, jakožto budově, byly všechny. Tedy i ty mentálně zaostalejší. Předměty by se vyučovaly ve třech variantách - základní, střední a vyšší náročnosti. Tedy souběžně by byly ve třech třídách jednoho ročníku tři hodiny matematiky, a tak. Každé dítě by v různých předmětech dle svých dispozic navštěvovalu tu kterou variantu. Tedy žák nadaný na matematiku by se ohledně českého jazyka mohl klidně nacházet třeba v oné střední variantě. Jednotlivé varianty by byly oboustranně prostupné. Lišily by se v hloubce učiva a času věnovanému procvičování a opakování. Jednotlivé třídy by měly maximálně patnáct, ale spíše deset žáků. Některé předměty, jako třeba hudební výchova, by byly pojaty více relaxačně a potkávalo by se v nich více žáků. Těmito opatřeními by se dosáhlo toho, že by se stýkaly všechny děti, nikdo by nebyl odstrčen, avšak na každého by byly kladeny takové nároky, jaké jsou (oboustranně) úměrné jeho možnostem. Že by na to bylo potřeba několikanásobného množství kantorů? Ano, bylo. A to bych je navíc královsky zaplatil, a to ještě ke všemu při menším časovém úvazku - ovšem to vše s tím, že by museli podávat vysoké výkony, jinak "sbohem a šáteček". Jo, to by bylo peněz... Jenže za mého mládí se říkalo, že Číňanů je tolik, že by nás ubili čepicemi. Nyní se ukazuje, že to nebude potřeba. Ubijí nás moderními technologiemi, a všechny si nás koupí - tedy pokud budou chtít, protože není mi úplně jasné, co by se zchudlou Evropou dělali...

Co se týká pedofilů, tak svět se nám již přizpůsobil. Místo skutečných nepřátel, jsme vděčným cílem my. Lidé "potřebují" být děšeni, jenom tak sklapnou a drží krok - a to je úloha médií. Neustále nás bez jakýchkoliv důkazů očerňovat...
Uživatelský avatar
Daniel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 5.3.2016 22:55:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 10
Děkoval: 273 x
Oceněn: 202 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Daniel » 6.8.2018 13:57:45

Tak mě napadá, není to náhodou zcela zjevná a naprosto nechutná diskriminace somnofiliků, tj. lidí, které nejvíce ze všeho vzrušuje milování se spícím partnerem? Protože pro ně bude vyžádání si výslovného souhlasu před každým sexem naprosto nemožnou záležitostí :D
Uživatelský avatar
Dejan
VIP člen
Příspěvky: 92
Registrován: 23.8.2016 23:48:59
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 336 x
Oceněn: 234 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Dejan » 6.8.2018 17:53:21

OK. Vidím tu tri roviny:

1. Čo sa týka možných nezamýšľaných dôsledkov typu “hon na bosorky” - treba sa pozrieť do ďalších krajín, kde už podobné zákony majú: UK (resp. Anglicko & Wales, Škótsko a Severné Írsko), Írsko, Belgicko, Island, Cyprus, Luxembursko a Nemecko. Prokurátor stále musí dokázať, že sa skutok stal, a tiež dokázať úmysel - to nie je, že “slovo proti slovu - automaticky dáme za pravdu žene, lebo inak by nás feministky umlátili kladivami a kosákmi”.

2. Presadili si to satanské šorošoidné mimovládky na čele s “Arresty” International a so spolkami zúrivých feministiek - hej, presadili. Znamená to asi toľko, že konzervatívne hlasy volajúce po “zdravom rozume” a “individuálnej zodpovednosti” nedokážu viesť diskusiu a presvedčiť zákonodarcov.

3. Totalita vs. demokracia - sorry, ale porovnávať súčasný systém v Európe s totalitou je mimo misu. Mnohí z tých, čo kričia o “liberál-nacizme”, si neuvedomujú jednu vec: ak by naozaj šlo o totalitárny, alebo čo i len autoritársky systém, tak by si mohli pípnuť tak možno doma v kuchyni. Aj to obmedzene. To, že momentálne konzervatívci v euroamerickom svete ťahajú za kratší povraz, nie je chyba liberálov a socialistov. Vďaka demokracii je tu priestor na diskusiu, majú šancu ovplyvňovať verejnú mienku a hlasovania v parlamentoch. Už autoritárske krajiny ako Rusko alebo Turecko by oponentov proste zatvorili alebo by sa ich iným spôsobom zbavili. To, že v Európe sú momentálne konzervatívci väčšinou na smiech, je skôr tým, že nemajú žiadnu poriadnu intelektuálnu základňu; buď sú to klerikáli ako tí okolo časopisu Postoj, alebo papagájujú, čo im predpíšu z Moskvy. Prípadne (v Nemecku) ešte stále kriesia veľkonemeckú ideu.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
VIP člen
Příspěvky: 136
Registrován: 2.1.2016 18:41:28
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 508 x
Oceněn: 351 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 18.8.2018 17:38:55

Zatímco v současné situaci se každý ze sexuálních partnerů musí ke druhému neustále chovat přívětivě (jinak hrozí okamžité a snadno proveditelné ukončení souhlasu se sexem), podle nových pravidel by se snadno mohlo stát, že by se pachatelé znásilnění zaměřili jen na to, aby od svého protějšku vyloudili příslušný podepsaný papír, a pak by se z nich klidně mohli stát hulváti a jejich partner by s tím už nemohl nic dělat – písemný souhlas je v podstatě neodvolatelný a trestní oznámení pro znásilnění je v podstatě vyloučeno.

Takže já osobně bych potenciálnímu pachateli znásilnění poradil, aby od sexuálního partnera vždy měl písemný souhlas. Jenže potenciální oběti znásilnění bych naopak poradil, aby v žádném případě nic písemně nepodepisovala – protože jakmile je takový souhlas podepsán, velmi těžko se odvolává. Bystřejší čtenář si jistě povšiml, že moje rady pro oba sexuální partnery jsou vzájemně protichůdné a nelze se současně zachovat podle obou najednou. Jediným řešením je nemít sex vůbec. A ono se spoustě lidí může zdát, že právě toto je skrytým cílem. Vím, že by se nemělo vysvětlovat konspiračními teoriemi to, co lze vysvětlit obyčejnou lidskou blbostí – ale jak to říct obyčejným lidem? Těm se opravdu může zdát, že cílem je, aby lidé neměli sex a nerozmnožovali se. Zvlášť když v podstatě současně bylo zakázáno i dvoření (#MeToo). Výjimku mají komunity, kde se západní zákony neuplatňují – Chánov, Luník, Molenbeek, Afrika, Asie atd. Rozmnožování lidí z těchto lokalit je naopak pro současné západní politiky žádoucí.

----------

A k tomu ustupování menšinám mám také svůj komentář, i když je to těžce mimo téma. Já osobně se cítím omezen tím, když se menšině vozíčkářů ustupuje tím, že se kvůli ní upravují vozidla hromadné dopravy. Nevadí mi samotná nízkopodlažnost, ale vadí mi úpravy interiérů. V neupravených vozidlech bývaly po celém prostoru rovnoměrně rozmístěné sedačky, které byly od sebe dostatečně vzdáleny, protože se předpokládalo, že lidé budou neustále nastupovat a vystupovat a mezi sedačkami tedy musí být dostatečný prostor, aby bylo kudy procházet. Pro stojící pasažéry byla držátka v přiměřené výšce pro stojícího člověka.

V upravených vozidlech téměř polovinu interéru zaujímá prostor bez sedaček, který je určen pro vozíčkáře. Jenže je ze všech stran obrovský nátlak na to, aby kvůli této úpravě neklesl počet sedaček; nesmí se říct „kvůli menšině vozíčkářů jsme snížili počet sedaček pro zdravou většinu“, přestože by to bylo v dané situaci to nejpoctivější řešení. Takže se daný počet sedaček nacpe do druhé poloviny vozidla, kde díky tomu jsou podmínky jako v indickém dobytčáku. Mezi sedačkami se nedá procházet; když se sedící pasažér chce dostat ven z vozidla nebo se pasažér z venku chce dostat dovnitř na sedačku, je to horor. Řešením by mohlo být, že by tedy pasažéři stáli, ale není kde. Prostor pro zdravé lidi je tak nacpán sedačkami, že se tam dá stát jen na jedné noze (a ještě ne na vlastní) a stejně musíte na každé zastávce uvolňovat místo nastupujícím a vystupujícím pasažérům. V prostoru pro vozíčkáře se ovšem nedá stát také, i když tam zrovna nejsou žádní vozíčkáři (což je většina případů), protože tam nejsou držátka v normální výši pro stojícího člověka. Držátka jsou ve výši přizpůsobené sedícímu vozíčkáři, takže stojící pasažér se drží spíše symbolicky a příslušné fyzikální síly si s ním pohrávají jak s hadrem na holi v silném větru – takže se tam nedá stát také.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupost jménem výslovný souhlas se sexem

Příspěvekod Asce » 19.8.2018 14:13:41

Z diskuze na chatu, jak ji zachytil Asce

Dejan Gabrielovi píše: K Tvojmu príspevku dve veci:

Najskôr to jednoduchšie: tie úpravy "pre vozičkárov" sú zároveň aj pre detské kočíky. To, že JaT (tzv. SOR) má na figu dizajnérov, ktorí nevedia naprojektovať interiér dopravného prostriedku, nie je argument proti úpravám pre vozíky/kočíky, ale proti neschopným dizajnérom.

A to zložitejšie: To, čo si opísal v prvej časti, je v podstate klasická väzňova dilema, ktorá kebyže sa hrá len jednorazovo, tak je naozaj pre obe strany najvýhodnejšie "odrbať" druhú stranu, výsledkom čoho je "no sex". Ale v takej spoločnosti zväčša nežijeme - väčšinou sa navzájom poznáme, takže do interakcií vstupuje aj predošlá história vzťahov a reputácia jednotlivých hráčov. V takom prípade je lepšie pestovať vzájomnú dôveru (a následne dôvernosť).

Gabriel Svoboda Dejanovi píše:
Jo, je to argument proti neschopným designérům - ale bohužel schopných designérů je málo, a i ten neschopný designér by si s tím býval poradil, kdyby nebylo zakázané říct: "Snižujeme počet sedaček pro zdravé, protože bereme ohled na menšiny."

Každá známost musí nějak začít - každý sex musí nejprve být mezi lidmi, kteří se do té doby neznali - takže nové zákony o souhlasu brání navazování nových vztahů. Již navázané vztahy samozřejmě neskončí kvůli novým zákonům o souhlasu, ale nestačí udržovat již navázané vztahy, je potřeba pořád navazovat nové.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host