Mezinárodní výzkum pedofilních preferencí

Projekty a plány komunity, konkrétní informace o plánovaných nebo proběhlých akcích komunity, upozornění na akce pro děti.
Katerina Klapilová
Nováček
Pohlaví: žena
Povolání: sexuoložka, vedoucí výz. lab. Evoluční sexuologie
Líbí se mi: ženy a muži
... ve věku od: 20
... až do věku: 99
Oceněn: 10 x

Příspěvekod Katerina Klapilová » 10.3.2016 10:27:59

Vážení,
jakožto vedoucí výzkumné laboratoře Evoluční sexuologie a psychopatologie při Národním Ústavu Duševního Zdraví v Klecanech (http://www.nudz.cz/files/common/kde_nas_najdete.pdf) bych Vás ráda požádala o spolupráci na právě začínajícím mezinárodním výzkumu pedofilních preferencí.
Popis výzkumu v kostce: chystáme sérii výzkumů na osobách s pedofilní preferencí (i hebefilní a efebofilní), jež by měly sloužit k vývoji materiálů používaných při měření penilní reakce a rovněž samozřejmě k základnímu výzkumu v této oblasti. Měření bude probíhat v přístroji magnetické rezonance, která bude snímat aktivity mozku spojené se sexuálními reakcemi. Samotné měření sexuální odezvy bude měřeno penilním pletysmografem.
V rámci první části tohoto projektu hledáme dobrovolníky pro výzkum reakcí na audionahrávky s dětským intimním obsahem. Podmínkou vstupu je pedofilní (i hebefilní i efebofilní) preference, velmi důsledně se snažíme (na rozdíl od většiny předchozích studií) rozlišovat mezi těmi, co zneužili dítě a lidmi s pedofilní preferencí. Byli bychom právě proto rádi, aby se zúčastnilo co nejvíce z Vás, kteří si svou preferenci uvědomujete i bez psychiatrické diagnózy (samozřejmě diagnóza či předchozí návštěva sexuologa není překážkou, ale v našem případě není podmínkou).

Za účast na výzkumu Vám nabízíme odměnu 1000 Kč. Mohlo by Vás zajímat i to, že Vám bude již na místě sděleno, na které typy nahrávek jste reagovali. Výzkum (a tedy samotná měření) bude aktivně probíhat v dubnu a květnu, ale i poté je možno nás kontaktovat. Kdybyste měli jakékoliv dotazy, neváhejte se na mne obrátit - na emailovou adresu vyzkumpreferenci@nudz.cz.
Vaše příspěvky ve fóru budu rovněž průběžně sledovat, takže se klidně ptejte rovnou zde.

Za laboratoř Evoluční sexuologie
Kateřina Klapilová, PhD., ECPS

Obrázek
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1589 x
Oceněn: 5027 x

Příspěvekod Plyšáček » 3.4.2016 8:34:33

Vážená paní doktorko Klapilová.
Chci Vám za celou naši komunitu poděkovat, že jste vstoupila mezi nás a nabídla nám spolupráci na tomto velice zajímavém projektu. Mám několik zvídavých otázek. Možná i jiné by zajímaly detailnější informace.

1. Kdo celý projekt navrhl a řídí? Je to Váš ústav, Američani či Kanaďané?
  2. Do jakých detailů seznámíte participanta s výsledky měření hned na místě? Dostane výsledky celé studie po jejich vypracování? Budete nás zde informovat o všech aktualitách a zajímavostech týkajících se projektu?
  3. Ve výzkumu se více spoléháte na tvrzení zkoumaného jedince ohledně jeho sexuálních preferencí nebo na výsledky měření?
  4. Jakého typu bude PPG?
  5. Můžete nám již nyní prozradit, jakého druhu budou ony "audionahrávky s dětským intimním obsahem"? Kdo to nahrával a při jaké příležitosti?
  6. Dotazujete se participantů na to, zda v minulosti zneužívali či zda zneužívají v současnosti? Máte ohlašovací povinnost?
  7. Kolik dní před stanoveným termínem dostane participant bližší informace? Předpokládám, že na email?
  8. Je dobré určitý počet dní abstinovat a vzdát se sexuálních aktivit včetně masturbace, aby byla výraznější "nadrženost" a míra reaktivity na podněty?
  9. Dokážete skutečně zajistit anonymitu našim lidem?

Pokud Vás samotnou napadnou další zajímavosti, které by nás mohly upoutat, neváhejte je uvést. Těším se na Vaše odpovědi, na měření a zejména na další spolupráci s Vaším ústavem.
S pozdravem Plyšáček
Katerina Klapilová
Nováček

Detaily k Mezinárodnímu výzkumu pedofilních preferencí

Příspěvekod Katerina Klapilová » 6.4.2016 23:32:32

Dobrý den.
Velmi děkuji za doplňující dotazy, níže je všechny zodpovídám a vyzývám další členy fóra, aby v dotazech pokračovali.
1. V rámci našeho ústavu (NUDZ, laboratoř Evoluční sexuologie) máme dlouhodobý 3letý projekt na základní výzkum variací v sexuálních preferencích, který zahrnuje i porovnávání výsledků (audiostimuly, fotky, virtuální stimuly). Celý tento projekt jsme navrhli a řídíme my. V rámci části, na niž jste v současnosti zváni, spolupracujeme s kanadským (The Royal´s Institute of Mental Health, Ottawa) a americkým týmem (Medical University of South Carolina) . Spolupráce probíhá tak, že používáme stimuly, jež jsou používány v jejich klinikách (u nás se audiostimuly vůbec v klinické praxi nepoužívají) a používáme stejné nastavení přístrojů jako oni u svých pacientů (jak MRI tak PPG). V rámci analýzy dat se však projeví rozdílné teoretické přístupy a pojetí diagnóz u nás a v americkém systému. Takže na to, kdo to řídí, není jednoznačná odpověď – každý na své straně. Výsledky z této části studie pak budeme používat ke srovnání s výsledky dalších studií, v nichž budou použity naše stimuly (ty jsou ve vývoji) a Kanaďané přislíbili testování našich stimulů na svém vzorku.
Stojí za zmínku doplnit, že pouze my pracujeme i s “nedelikventním” souborem – proto oslovujeme Vás na těchto stránkách, ostatní mají k dispozici pouze pacienty obviněné ze spáchání deliktu.
2. Po testování uvidíte výsledky svého vlastního PPG měření a absolvujete celý rozhovor o tom, jak na Vás stimuly působily. Zpracování dat (od všech účastníků) trvá dlouhou dobu (zejména analýzy funkční magnetické resonance - cca do konce tohoto roku. Můžeme se ale domluvit, že budeme na emaily účastníků a sem na stránky dávat krátké průběžné reporty – tzn. kolik se nakonec zúčastnilo lidí, první výsledky pouze z PPG měření, aj. To bude dříve (tzn. hned po ukončení studie v červnu). Zřejmě bude možno poskytnou scan mozku (to spíše ale v elektronické formě), kdyby byl zájem.
3. Na toto je těžká odpověď - spoléháme se na obojí. U některých pacientů nemusí jít subjektivní vyjádření a výsledky PPG ruku v ruce. Diagnostika se navíc liší v rámci různých systémů. Rozhodně se nespoléháme pouze na měření, jež s účastníky v rámci této studie sami provedeme – jak jsem již psala, jedná se o testování stimulů, jež u nás nejsou dosud používány, proto je nemůžeme použít zpětně jako důkaz preference.
4. V tomto konkrétním výzkumu bude použit cirkumferenční falopletysmograf (měří změny obvodu penisu), měřící část vypadá jako drátek, který si nasadí účastník sám okolo penisu (pro znalce dodavatel přístroje je Limestone, kombinovaný zřejmě se sondami Biopac). Máme k dispozici přístrojů více a různých typů, ale v této části musíme opakovat zcela přesně americký design, ať máme srovnatelné výsledky.
5. Stimuly jsou přeloženy z anglického originálu používaného v Kanadě a USA. Jedná se o krátké příběhy s intimním nebo neutrálním obsahem, v nichž figurují aktéři různých věkových kategorií. Více prozradit nemohu, studie by tím byla ovlivněna.
6. Ne, takto se rozhodně účastníků neptáme, co se týče reálného chování, nebudeme se dotazovat na žádné konkrétní detaily. Ohlašovací povinnost nemáme (s výjimkou extrémně závažných zločinů - vražda).
7. Účastníci zapsaní na konkrétní termín dostanou (na email, pomocí nějž nás kontaktovali) doplňující informace k účasti v úterý večer nebo ve středu ráno před víkendem, v němž mají dorazit (do úterka totiž ještě mají možnost se odhlašovat). Obsahuje informace o tom, jak k nám dorazit a jak bude výzkum krok po kroku probíhat, rovněž doplňující informace o tom, jaké jsou vstupní podmínky do magnetické resonance.
8. Ano, v informacích pro účastníky je doporučeno vzdát se 2-3 dny před testováním nadměrné konzumace alkoholu a je doporučena 2-denní sexuální abstinence.
9. Anonymita je zaručena tím, že A) nevyžadujeme žádné kontaktní údaje, kromě emailu, který účastníci používají pro kontakt s námi, B) informovaný souhlas se studií je třeba podepsat (nutná právní ochrana obou stran), je však uložen v zalepené obálce (tzn. my jméno těch, co si to nebudou přát, neznáme), a dále vystupujete pouze pod heslem, obálky jsou uloženy v zamčeném úložišti, C) nikdo kromě hlavních organizátorů studie neví, jaké studie se kdo účastní a v jaké výzkumné skupině (s vámi jsou samozřejmě zařazeni do vzorku i muži, kteří nemají odlišné sexuální preference).
Doufám, že jsem zodpověděla vše, ptejte se dál.
S pozdravem
Kateřina Klapilová, Ph.D.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2043 x
Oceněn: 1872 x

Příspěvekod Asce » 7.4.2016 14:45:33

Vážená paní doktorko!

Doufám, že to nebude nepatřičné, ale přeci jen bych se na tomto místě chtěl zeptat na věc, která mi není u sexuologických výzkumů jasná. Konkrétně mám na mysli zjišťování, na jaké podněty je daná osoba vnímavá. Ovšem při našich schizofrenních zákonech, aby se jeden zeptat pomalu bál… Protože jsem naprostý laik, pro srozumitelnost bych raději uvedl nějaké příklady ze svého vnímání světa, nikoliv obecné záležitosti, kde bych se mohl ztratit…

Nejprve hloubka zkoumání na třech videosouborech shlédnutých v uvedeném pořadí (příklad pro jistotu není o dětech):
Video, které jsem viděl / moje reakce / očekávatelný závěr
  1. Mladý muž polit hořlavinou a zapálen / odpor / násilí mne nepřitahuje
  2. Postarší žena polita hořlavinou a zapálena / spíše odpor / možnost, že by mne násilí mohlo přitahovat (?)
  3. Mladá, asi 20letá žena polita hořlavinou a zapálena / silné vzrušení / násilí mne přitahuje
Tedy při zkoumání mého vztahu k násilí můžeme učinit jakýkoliv závěr zrovna chceme, záleží na přesném výběru materiálu. Bohužel, ve skutečnosti je to ještě komplikovanější, jak uvidíme na následujícím příkladu zcela shodných videí:
  1. Mladá, asi 20letá žena polita hořlavinou a zapálena / silné vzrušení / násilí mne přitahuje
  2. Postarší žena polita hořlavinou a zapálena / silné vzrušení / násilí mne přitahuje
  3. Mladý muž polit hořlavinou a zapálen / vzrušení / násilí mne přitahuje
Jak je vidět, to video s násilím na mladé ženě, které by pro mne vzrušující bylo vždy, jako by změnilo hladinu vnímání a indukovalo tu přitažlivost i k jiným situacím, které by mne jinak nechaly lhostejným, či dokonce působily odpudivě a v případě možnosti bych chtěl takové situaci v reálu zabránit. K jakému závěru by dospělo sexuologické vyšetření?

Teď zkoumání věkové preference:
Prohlížíme si různé fotografie mladých dívek, řekněme v plavkách. V následující tabulce jsou dívky seřazeny vzestupně podle věku a ve stejném pořadí fotky "prohlížíme". Zjišťujeme, co to se mnou dělá:
  1. nic;
  2. nic;
  3. nic;
  4. nic;
  5. skoro nic;
  6. skoro nic;
  7. menší reakce;
  8. střední reakce;
  9. střední reakce;
  10. silná reakce;
  11. velmi silná reakce;
  12. silná reakce;
  13. silná reakce;
  14. silná reakce;
  15. silná reakce;
A nyní si ty fotografie prohlížejme v obráceném pořadí, tedy v našem uspořádání „odspodu“, tj. pořadí let věku v tabulce sice zůstává, ale nejprve prohlížíme starší dívky, potom teprve mladší:
  1. skoro nic;
  2. střední reakce;
  3. střední reakce;
  4. silná reakce;
  5. silná reakce;
  6. silná reakce;
  7. silná reakce;
  8. velmi silná reakce;
  9. velmi silná reakce;
  10. velmi silná reakce;
  11. velmi silná reakce;
  12. silná reakce;
  13. silná reakce;
  14. silná reakce;
  15. silná reakce;
Pokud by pořadí fotografií bylo náhodné, záleželo by na tom, čí foto zrovna prohlížíme, avšak jen do okamžiku, než bychom narazili na foto jedenáctileté dívky - pak už by bylo skoro jedno, co následuje…
Závěr, který já sám na sobě znám, je jasný – vše je OK, vše dokážu zvládnout, ale nesmím „potkat“ jedenáctiletou dívku… Ta mě doslova stáhne dolů, do hlubin, o kterých je lépe nemluvit… Myslíte, že by standardní sexuologické vyšetření dospělo ke stejnému závěru? Nebo vše probíhá nějak jinak?
Katerina Klapilová
Nováček

Příspěvekod Katerina Klapilová » 11.4.2016 11:04:48

Vážený Asce,
děkuji za zajímavý a relevantní dotaz. Musím si rozmyslet odpověď. Mohu se k problematice vyjádřit pouze z experimentálního hlediska, nikoliv z pozice klinické sexuologie.
S pozdravem
Kateřina Klapilová
Katerina Klapilová
Nováček

Příspěvekod Katerina Klapilová » 13.4.2016 0:20:12

Vážení účastníci fóra.
Mám jednu nepříjemnou aktualitu z výzkumu. Již před týdnem se nám objevily problémy při synchronizaci PPG a MRI. Dnes jsme se dozvěděli, že bude nutno vyrobit celý nový filtr Pro PPG vstup do MRI, což bude trvat tak 1-2 týdny - musíme tedy po tuto dobu odsunout testování. Přihlášeným rozesíláme individuální emaily a žádosti o přehlášení. Prosím, vy ostatní, nenechte se tím odradit a hlaste se nám dál, budeme nabízet další a další termíny, testovat se bude zřejmě i celý červen.
S omluvou
za tým Kateřina Klapilová
Plyšáček
Administrátor

Mezinárodní výzkum pedofilních preferencí - osobní zážitky

Příspěvekod Plyšáček » 2.5.2016 9:26:42

Milí přátelé.
Zúčastnil jsem se jako participant tohoto jedinečného výzkumu a mohu jej každému vřele doporučit. Chci se s vámi podělit o pár zážitků...

V úterý večer před víkendem, na který jsem byl objednán, mi přišel srozumitelný email se všemi potřebnými informacemi. Národní ústav duševního zdraví v Klecanech sídlí v nové nádherné moderní budově a každý, s kým jsem se potkal, byl milý a laskavý.

Měl jsem tu čest být vyšetřován přímo paní doktorkou Klapilovou. Měla pro mne nachystáno obrovské množství velice zajímavých dotazů. Několik dní předem jsem jí zaslal seznam příspěvků, které jí doporučuji k předběžnému načtení, takže o mně mnoho věděla už předem. Chystáte-li se na vyšetření, doporučuji vám totéž. Pokud jste sepsali něco do subfóra Životní příběhy nebo do témat Šmudlidoly, Preference holčiček dle národnosti, Masturbace v dětství - retrospektivní výzkum, Vztah GL k dospělým ženám nebo Vnímání dětské nahoty, určitě na to předem upozorněte, ať mají předstih. Pro ušetření času jsem dostal řadu nadstandardních dotazníků domů a zašlu je až dodatečně.

Vše důležité a týkající se vlastního měření si však povíte na místě. Byly mi také odebrány sliny pro určení hladiny testosteronu - cucal jsem vatičky. Jako velice stydlivý člověk chci všechny ujistit, že přístup všech je nesmírně profesionální a diskrétní. Paní doktorka se při ukládání do magnetické rezonance vzdálila a asistent se pouze přeptal, zda může pohledem zkontrolovat správné umístění PPG (představte si jemnou silikonovou gumičku). Pobyt " v tunelu" mi utekl rychle a slyšel jsem několik krátkých standardizovaných příběhů a mnoho zvláštních zvuků z magnetické rezonance.

Hned po snímání vám ochotně předvedou záběry vašeho mozku i křivku z PPG měření. V mém osobním případě to dopadlo dle mého očekávání - jsem velice, velice "otužilý" a zvyklý na "jiné" podněty...
Po měření se mnou paní doktorka znovu vše prošla a probrala. Nebojte se dotazovat a hlavně maximálně se otevřít - sdílet můžete opravdu vše, nebojte se zmínit i minulé "utajené delikty". Na vědecké půdě je přínosem každá jedinečná zmínka. Jste v bezpečí pod identifikačním kódem.

V závěru našeho setkání jsme s paní doktorkou diskutovali otázky naší vzájemné spolupráce, tedy mezi NÚDZ a PEDONIÍ, a závěry našeho diplomatického jednání jsou velice vážné a nesmírně slibné. Těším se na další setkávání a oboustranně přínosnou spolupráci.

Paní doktorko, velice děkuji za Vaši milou společnost, profesionální vyšetření a vstřícný přístup k Pedonii!
Plyšáček
Plyšáček
Administrátor

Předběžné výsledky studie

Příspěvekod Plyšáček » 16.2.2017 12:11:39

Z dopisu od Kateřiny Klapilové, Ph.D.

Prosím přijměte alespoň krátký report z předběžných závěrů této studie:
Celkem máme k dispozici data od 53 osob (z nichž 29 bylo pedo/hebefilních a 24 kontrolních s vyváženým poměrem heterosexuálních a homosexuálních jedinců: u kontrolních jedinců byl poměr 1:1, u pedo/hebefilních jedinců jsme k dispozici měli 16 heterosexuálních a 13 homosexuálních jedinců), což je na poměry tohoto druhu výzkumu úctyhodné číslo. Stihli jsme zatím zpracovat data z měření sexuální vzrušivosti a taktéž z vašeho subjektivního hodnocení nahrávek. Výsledky pro někoho nemusí být překvapivé, totiž, že pedo/hebefilní skupina oproti kontrolní reagovala v průměru signifikantně více na dětskou (a to pouze nenásilnou!) kategorii nahrávek. Naopak kontrolní skupina reagovala v průměru signifikantně více na dospělou kategorii nahrávek. V příloze též zasílám grafy, kde si lze povšimnout těchto rozdílů jak v subjektivním hodnocení nahrávek (pro připomenutí se hodnotila míra vzrušivosti na škále od 1 do 10), tak v sexuální reaktivitě (tato čísla jsou tzv. standardizované skóry míry penilní odpovědi). Byť výsledky nejsou, jak již bylo řečeno, příliš překvapivé, mohou do podstatné míry proměnit přístup sexuologických laboratoří ke zjišťování pedofilních preferencí (dodnes se používají obrázky skutečných dětí, navíc již několik let staré). Co se týká dat z magnetické rezonance, jde o poměrně náročné a komplikované analýzy, které jsme již započali, nicméně jejich výsledky budeme znát až v průběhu tohoto roku.

Obrázek

Sexuální reaktivita na jednotlivé kategorie nahrávek. Čísla udávají standardizovaný skór míry penilní odpovědi. Tzn., že abychom mohli porovnat účastníky mezi sebou, není možné „počítat“ s ukazateli, jakým je například objemová změna v milimetrech, nýbrž je třeba rozdíly ve variabilitě (např. ve velikostech penisu) mezi každým jedincem eliminovat, k čemuž slouží právě standardizovaný skór. Výsledky jsou obdobné jako u subjektivního hodnocení na předchozím grafu: signifikantní rozdíl mezi oběma skupinami jsme nalezli pouze u prvních dvou kategorií nahrávek.

Obrázek

Zpět na “AKCE”