Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Pre dovolenkárov je rajom, pre miestne deti peklom na zemi

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Pre dovolenkárov je rajom, pre miestne deti peklom na zemi

Příspěvekod Max » 25.8.2016 17:46:14

Pre dovolenkárov je rajom, pre miestne deti peklom na zemi (tvnoviny.sk)


Vyšetrovanie prípadov nie je jednoduché. Podľa odhadov vie polícia len o asi 10-tich percentách.

Podľa aktivistov je ostrov Bali nebezpečným miestom pre neplnoletých, ktorí sa stávajú obeťami pedofilov.

Deti sú pre cudzincov ľahkou korisťou

„Bali nevenuje pozornosť ochrane miestnych detí. Keď sa pritom rozhliadnete, v uliciach ich vidíte mnoho. Chodia autobusmi s turistami, mnohé z nich aj do hotelov. Všetci o tom mlčia a krajina nie je v ich ochrane nápomocná," vysvetľuje advokátka Siti Sapurah.

Chudobné indonézske deti sú pre cudzincov ľahkou korisťou. Príkladom je 14-ročné dievča, ktoré si privyrába na miestnom trhu. Do hotela ju zlákal cudzinec.

„Ten pán mi dal oblečenie, ale keď mi chcel dať tabletky, odmietla som," spomína dievča.

Dieťa mal obťažovať 70-ročný Austrálčan Robert Ellis. Podľa obžaloby bol počet jeho obetí vyšší - najmenej 11 neplnoletých detí. Každému z nich mal dať peniaze - sumu, ktorá je pre cudzinca omrvinkou.

Deti mal nalákať na sedem až 22 dolárov. Úrady ho vyšetrujú od začiatku roka, teraz predstúpil pred súd.

Rodiny mlčia a je to potupa

„Požiadal som sudcu, aby mi dovolil návštevy mojich priateľov. Sedem mesiacov som nikoho nevidel a nemohol som mať ani žiadny telefonát," hovorí obžalovaný Robert Ellis.

Za pedofíliu mu hrozí 15-ročné väzenie. Podľa polície je toto len jeden z prípadov na ostrove. Národností ďalších podozrivých ale prezrádzať nechce.

„Od roku 2011 zastupujem obete pedofílie a obťažovania. Počet prípadov sa zvyšuje. Som veľmi sklamaná, že ostrov Bali sa stal rajom pre pedofilov," zúfa advokátka.

„Spolupracujeme s políciou na odhaľovaní miest, ktoré sú pre deti vysoko rizikové, a kde sa stávajú obeťami sexuálneho násilia," bráni sa úradníčka z ministerstva na ochranu detí Johana Jembise.

Vyšetrovanie prípadov nie je jednoduché. Podľa odhadov vie polícia len o asi 10-tich percentách. Mnohé rodiny totiž o zneužívaní svojich deti mlčia, keďže to vnímajú ako potupu.
K tomuto mám len niekoľko výhrad. Tak za prvé, pedofília nie je trestný čin, a za druhé, pedofil nepreferuje dospievajúce dievčatá.

Nechcem tu veľmi komentovať pedofilné výlety. No je pravda, že sa za deťmi cestuje.
Thajsko je také charakteristické, kde sa v minulosti chodievalo za detskou prostitúciou.
Pattay je jedno z takých miest, kde je možné všetko. No sú aj iné miesta.
Nebezpečie takých sexuálnych hrátok spočíva v pohlavných chorobách u detí, ktoré praktizujú prostitúciu. A samozrejme vysoké tresty za sexturizmus.

Ďalšia taká krajina je Ukrajina, kde donedávna (myslím do roku 2004) nebol problém s detskou prostitúciou na verejnosti. Hovorievalo sa tomu ružové domy alebo červené - proste mali také rôzne prezývky. Ceny boli veľmi nízke z nášho pohľadu. No pre nich to bol takmer mesačný plat. Záležalo na preferencii a sexuálnych praktikách. Pohybovalo sa to na úrovni 10 eur do tých 50 eur.

Bohužiaľ, situácia sa tam nezlepšila, skôr naopak - zhoršila - a to tak, že matky predávajú svoje deti za 500 eur z tých chudobných regiónov. Na Ukrajine je občianska vojna a sociálny systém tam vôbec nefunguje, rodičia nedostávajú prídavky na deti alebo len občas. Dôchodcovia nedostanú svoje dôchodky a tak sú nútení predávať svoje bytové vybavenie atď. Proste v takom prostredí je to raj pre prostitučné služby a producentov dépečka.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti